2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Kızlar bebişim bıgun 50 günlük 40 mız çıktı benim bugun tekrar kahverengı lekelenmelerım. basladı ama adet gıbı değil sadece kahve leke geliyo peceteye sizde durumlar nasıl normalmi ki?? Birde ben tup bebiş annesiyım ve tup bebekle anne olanlara bı sorum var korunmsyı düşünüyomusunuz doktorum bana korunma doğum sonrası normal yollu bi gebelik yakalıyabılırız dedı aslında bende isterım normal olmasını ama şuan cok erken biliyorum kafsm karıstı normal olma sansı düşük denemeye deger dıyorum sonra keske korunmasaydım dememek için uff Allah hayırlısını versın o hasretı yasadım cok zor inş en hayırlı zamanda Rabbim miniğime kardes nasıp eder ne dara düşürsün nede aratsın inş :nazar:

kızlar bebişim son 1 haftadır aguluyor çok keyifli onun sesini duymak :=) bütün yorgunluğum gidiyor

Bnm kizim da iki haftadır öyle son 3-4 gündür daha bir canlı sesler çıkarıyor ve gülüyor bu bence de harika bir duygu bu gece okan Bayülgen in programı vardı ve evlilikti konu uzmanın biri aşk ilk 6 dan sonra bitiyor dedi ben de eşime laf olsun diye biraz Şakacı bi tavırla bizimki bitmedi dimi aşkım dedim eşim de bana beşiğinde melek gibi uyuyan kizimizi gösterdi ve bak bizim en büyük aşkımız orda dedi şükürler olsun Rabbime Allah hepimizin mutluluğunu daim etsin kizlar

Kızlar bebişim bıgun 50 günlük 40 mız çıktı benim bugun tekrar kahverengı lekelenmelerım. basladı ama adet gıbı değil sadece kahve leke geliyo peceteye sizde durumlar nasıl normalmi ki?? Birde ben tup bebiş annesiyım ve tup bebekle anne olanlara bı sorum var korunmsyı düşünüyomusunuz doktorum bana korunma doğum sonrası normal yollu bi gebelik yakalıyabılırız dedı aslında bende isterım normal olmasını ama şuan cok erken biliyorum kafsm karıstı normal olma sansı düşük denemeye deger dıyorum sonra keske korunmasaydım dememek için uff Allah hayırlısını versın o hasretı yasadım cok zor inş en hayırlı zamanda Rabbim miniğime kardes nasıp eder ne dara düşürsün nede aratsın inş :nazar:

benim ilk kızımda aşılamayla dünyaya geldi 2 yıl hamile kalamadım çokta istiyordum doktor sorun yok aşılama yapmayalım stresten olmamış olur dedi lakin ben ısrar ettim bekledim o kadar 2 yıl olmadı sonra aşılama denedik 3. denemede hamile kaldım ve ben asla normal yolla kalamam diye düşünüyordum duru 1 yaşına girdi yoğun bi şekilde doğum günü hazırlıkları yapıyorduk kutlamadan 3 gün sonra ki adetime daha vardı idrarım daha koyu gibi geldi test yaptım ve hamileydim derin şuan 2 aylık ablasıda 22 aylık filan yani başta uzun zaman hasret kaldığım çift çizgiyi görünce çok ağladım ama şimdi şükrediyorum iki kız annesiyim

Kizlar ben kafayi yemek uzereym bebegm hep memede ve kucakta uyuyor sadece yerine indirdgm an agliyor uyumasina ragmen
Napcm bana akıl werin hc bsy yapamiyorum odaya tıkıldm kaldim doymuyor mu acaba gazida cok kiyamam agliyor hep

benim ilk kızımda bi gece sürekli emdi yatırıdm ağladı öğlen doktoru aradım sütünü sağ dedi emzirdim 60cc çıktı kalanı yetmiyodur mama ver dedi günde 1 kez 1 hafta mama verdim 1 aylıkken kilomuz ii olunca mamayı kesmiştim mama ver eger toksa alışmıştır

mrb.Mama veren arkadaşlar günde kaç cc kadar mama alıyor bebişler.Çok verip hazım sorunundan falan korkuyorum.bir öğün için ne kadar hazırlıyorsunuz.
r

ben emziriyorum sütümü sağıpta veriyorum ama doymadığında yada gece uykusu düzenli olsun diye ek mamada veriyorum açken 90 cc hazırlıyorum içiyor 2 aylık 120 yapınca istemiyor hepsini doktorumun sözü patron o istediğini içer fazla versende biliçli içer zaten istediği kadarını alır istemezse diliyle iter fazlada içerse fışkırtarak kusar bizde öyle yani kızım 2 aylık 120 cc yazıyo kutuda ama içmiyor 90cc hazırlıyorum 3 3.5 4 saatte bi acıkıp evi yıkıyo zaten

Ayyy hamilelik tavkiminin yazdıklarını okumayı özledim beee:)) $IMG_2213.jpg

canım bende tüp bebekle anne oldum biliyorsun.
doktorum banada tüp bebek tedavisi sonrası normal yolla hamile kalma ihtimalin fazla olabilir demişti
benimde kafam karışık aslında normal yolla hamile kalmayı çok isterim. ama sezeryan ile doğum yaptım hemen hamile kalırsam çok riskli. korunursamda korunmayı bıraktığımda normal yolla hamile kalma olasılığım bence çok azalacak.

normal yola doğum yapsaydım sezeryan olmasaydım hiç korunmazdım ben.

canım bende tüp bebekle anne oldum biliyorsun.
doktorum banada tüp bebek tedavisi sonrası normal yolla hamile kalma ihtimalin fazla olabilir demişti
benimde kafam karışık aslında normal yolla hamile kalmayı çok isterim. ama sezeryan ile doğum yaptım hemen hamile kalırsam çok riskli. korunursamda korunmayı bıraktığımda normal yolla hamile kalma olasılığım bence çok azalacak.

normal yola doğum yapsaydım sezeryan olmasaydım hiç korunmazdım ben.

Canım bende sezeryan oldum doktoruma bunuda sordum hiç bi sakıncası yok kalabilırsin dedi dikişlerin kaynadı ki artık dedi ben iki sene izin verılmıyo dıye bılıyodum dedim yok ole bişi dedı rahım hazır olmadan gebelik oluşmaz zaten dedi bakalım inş hayırlısı olur hakkımızda :nazar:

slm kızlar ben normalde ekim annesiydim kızım erkencı cıktı eylul 15 ınde geldı yanı bende sızdenım :KK9: bebişlerınızın hepsıne masallah allah nazarlardan korusun tabıkı benum kızımıda Allahım onları bızden bızlerıde onlardan ayırmasın evlerımızde saglıklı mutlu huzurlu yasayalım ınş

merhaba hanımlar,
bayadır giremiyorum oğluşum 2 ay 6 günlük oldu,ben de griğp oldum maskeyle yaklaşıyorum bebeğime cok zor bişey yaa koklayıp kokusunu içime çekemiyorum3 gündür,bide 2 gun evvel aşı olduk 3 aşı birden oldu yavruşum,o gün zor geçti ağladı sürekli,yuyamadı aksama kadar ağrısı vardı galiba,ve su anda ağzında pamukçuk olmuş 2 gundur vardı da ben bugun araştırınca ogrendım pamukçuk olduğunu,ne yapsam bilmiyorum doktoramı götürsem acep,bu konuda bi tecrübesi,fikri olanınız var mı?
bu arada bebişlerinizin resmlerini gördüm maşallah suphanallah ,vectra ve songl Allah nazarlardan korusun,ben de oglusumun resmini bulursam koyucam inş.:nazar::nazar::nazar:

Kızlar ben bebeğim her ağladığında aç olduğunu düşünüyorum bazen de Emzirirken göğsümü cekistiriyor bırakıyor bazen de emerken uyuyor ve memeyi bırakıyor ben de göğsümü cekiyorum ve ağlamaya başlıyor sizce ac mi kalıyor yoksa gazı olduğundan mı yapıyor bu arada yine 3 gündür kaka yapmıyor kaka yaptgnda bu sorunları yaşamıyorum pek

Kızlar ben bebeğim her ağladığında aç olduğunu düşünüyorum bazen de Emzirirken göğsümü cekistiriyor bırakıyor bazen de emerken uyuyor ve memeyi bırakıyor ben de göğsümü cekiyorum ve ağlamaya başlıyor sizce ac mi kalıyor yoksa gazı olduğundan mı yapıyor bu arada yine 3 gündür kaka yapmıyor kaka yaptgnda bu sorunları yaşamıyorum pek

cnm eger göğsünü uyuduğu halde bırakmıyorsa karnı doymamış demektıri oglumdan bılıyorum bı ara saatlerce memede kalıyodu uyudu dıye bende ağzından cekıyordum hemen uyanıyordu meğer doymuyormuş,cunku anneme gelıpde karnımı ıyı doyurduğum zaman emzırdıgımde farkettım kı kendı bırkıp mışıl mışıl uyudu,iyi beslenmelısın cnm yoksa sutun bebıse yetmeyebılır,ve bebekler kakasını duzenlı yapıyorsa bu ıyı beslendıgı anlamına gelırmıs dr oyle demıstı,ama soyle bıseyde var sık sık yapmadığı halde ağlamıyorsa buda sutu en ıyı sekılde kullandığı ıcın olurmus

oda ısısı 24-25 derece olmalıymış.bende bu seviyede tutuyorum evi. kısakol çıtçıtlı badi üstüne penye tulum yada alt üst takım giydiriyorum. geçende kadife tulum giydirdim bunaldı oğlum. annem oğlanlar sıcağı pek sevmez diyor hakikaten de benim oğlum hiç sevmiyor sıcağı. senin oğlunda durumlar nasıldı canım.

canım benim oğlumun şimdilik hiçbir sıkıntısı yok diyebilirim ( birazcık gaz sıkıntısı dışında ) hele ki kıyafetle ilgili. ben uzunn kollu çıtçıtlı üzerine alt üst takım veya tulum giydiriyorum kadife veya penye her ikisinden de giydiriyorum,ayaklarına yün patik giydiriyorum mutlaka ayaktan üşümesin diye hiçbir huzursuzluğu olmuyo ana kucağında bütün gün yatıyo kendi kendine uyur uyanır :nazar::nazar::nazar::nazar: acıkırsa mızmızlanır. bu ara ellerini keşfetti 2 gun boyunca ellerine baktı şimdi de ağzına sokmaya çalışıyo. çok tatlılar ya bebek çok güzel bişeymiş

merhaba hanımlar,
bayadır giremiyorum oğluşum 2 ay 6 günlük oldu,ben de griğp oldum maskeyle yaklaşıyorum bebeğime cok zor bişey yaa koklayıp kokusunu içime çekemiyorum3 gündür,bide 2 gun evvel aşı olduk 3 aşı birden oldu yavruşum,o gün zor geçti ağladı sürekli,yuyamadı aksama kadar ağrısı vardı galiba,ve su anda ağzında pamukçuk olmuş 2 gundur vardı da ben bugun araştırınca ogrendım pamukçuk olduğunu,ne yapsam bilmiyorum doktoramı götürsem acep,bu konuda bi tecrübesi,fikri olanınız var mı?
bu arada bebişlerinizin resmlerini gördüm maşallah suphanallah ,vectra ve songl Allah nazarlardan korusun,ben de oglusumun resmini bulursam koyucam inş.:nazar::nazar::nazar:

Bende maske ile gezdim hayatım ama faydası olmuyor. 1 hafta sonra bebeğinin burun akıntısı hırıltısı başlar. burun aplikatörü alırsın ozaman şimdiden bil bunu. pamukçuk içinde kaynamış ılık suya biraz karbonat döküp bu mendillerimiz varya tül gibi onunla parmadığı hafif suya batırıp oğluşunun ağzının içine temizleyeceksin. bukadar. güle güle büyük öptümmmm

X