2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

kızlar bebeklerınızın kılo alışı ne durumda dr bıze sorun olmadıkça gelmenize gerek yok artık demıstı 1 aylıkken gıttıgımızde,sımdı kılo alımını nasıl degerlendrıcem bılmıyorum sağlık ocağında tarttı ebe ama kılosu boyu ıyı mı ,yeterlı mı nasıl anlıycam ben,gelısımını nasıl takıp edıyorsunuz sizler?
bnm evdeki tartım dijital önce ben cıkıp kilomu tartıyorum sonra kızımla çıkıyorum ve aradaki fark bebişimin kilosu oluyo:KK16:
bu süt olayı anneyı gerçekten cok dusunduruyo,ben sut pompası sıparişi verdim bakalım manuel olandan aldım fazla sutu sagıcam ılerde lazım olur o zaman sutumun ne kadar cıktıgını ogrenebılıcem cunku elle sağsam da canım yanıyo fazla cıkaramıyorum

evet canım ya benim sütüm yorgunluktan uykusuzluktan cok etkileniyo hele yediğime dikkat etmezsem yandım tek düşüncem çocuğumu doyasıya emzirebilmek işe başlayınca nasıl yapcam bilmiyorum artık şimdi saraçoğlunun süt arttırma yöntemine başladım bugün önce bir hafta sabah akşam birer porsiyon üzüm yicem bakalım sonuç ne olacak diğer hafta da kuru incir kürünü denicem bu arada ben kahvaltıda bir yumurta mutlaka yiyorum en az 2 lt su ve gece yatmadan önce acıktığım için bir kase yulaf ezmesi ve nesfit müsliyi sütle karıştırıp yiyordum ve sonuç harikaydı ama 5 gündür yapamıyordum bunları bir de uykusuzluk eklenince sütüm hemen azaldı pompaya gelince ev hanımıysan manuel yeterli olabilir ama calışıyorsan bence kesinlikle elektrikli olmalı ben ikisini de kullandım manuel çok canımı yaktı şimdi elektrikli aldım ve onu kullanıyorum çok memnunum

kızlar bebeklerınızın kılo alışı ne durumda dr bıze sorun olmadıkça gelmenize gerek yok artık demıstı 1 aylıkken gıttıgımızde,sımdı kılo alımını nasıl degerlendrıcem bılmıyorum sağlık ocağında tarttı ebe ama kılosu boyu ıyı mı ,yeterlı mı nasıl anlıycam ben,gelısımını nasıl takıp edıyorsunuz sizler?
ebe sana söylemiyormu normal olup olmadığını ona sorabilirsin. iyi beslenen bebeğin kakası sarı ve taneli olurmuş ve günde değiştirdiğin bez sayısını takip et. benim doktorum özellikle bunları sorar. bide günde ortalama 30gr ile 50 gr arasında kilo artışı olmalı diye biliyorum canım.

bu emzirme atletinin içine sütyen giyiyormusunuz. ben almadım da sütyene gerek olmazsa bende deneyeyim. birisi yazmıştı emzirirken sırtın açılmıyor diye mantıklı geldi bana da..
sanırım o birisi benim:KK9: evet canım ben nbb nin emzirme atletinden cok memnunum içine tekrar emzirme sütyeni giymene gerek kalmıyor ve evet emzirirken atleti de sıyırma derdin olmadığından belin açılmıyor

ebe sana söylemiyormu normal olup olmadığını ona sorabilirsin. iyi beslenen bebeğin kakası sarı ve taneli olurmuş ve günde değiştirdiğin bez sayısını takip et. benim doktorum özellikle bunları sorar. bide günde ortalama 30gr ile 50 gr arasında kilo artışı olmalı diye biliyorum canım.
evet bebeğimin kakası sarı ve taneli,bazen daha sıvı olabılıyo,ebe kılosunun ıyı olduğunu gelısımının güzel olduğunu soyledı ama ben pek guvenemıyorum nedense,evdekı tartım dıgıjal ama yanlış tartıyo hep,bıde gun gun kılosunu tartmak degıl de ay olarak gelısımını takıp edıyorum mesela 3240 dogdu 50 cm di,1.ayımızda 4200 gr oldu,su an 6000 gr olmuş oglusum boyuda 58 cm olmuş eger pamukçuk ıcın gıdersem dr a sorucam bakalım sutum yeterlı mı...

sanırım o birisi benim:KK9: evet canım ben nbb nin emzirme atletinden cok memnunum içine tekrar emzirme sütyeni giymene gerek kalmıyor ve evet emzirirken atleti de sıyırma derdin olmadığından belin açılmıyor
sağol canım cevabın için. bende sen gibi hatırlamıştım ama emin olmadığımdan yazmadımdı :KK1: bende bir bakayımda alıp denerim inşallah. geçen parkta otururken emzireyim dedim sırtım açılacak diye montu giydim sıcakta okadar bunaldım ki işkence gibi geldi. sırf bu yüzden denemeye değer sanırım.

kızlar bıde ben eldıven takıyorm hala gunluk yanında ıken acıyorm ellerını yuzunu kanatıyo gecen gozunun kenarını tırnakladı tırnakları kesık torpude yapıom ama yok nasl becerıo anlamadm 56 gunluguz bugun

evet bebeğimin kakası sarı ve taneli,bazen daha sıvı olabılıyo,ebe kılosunun ıyı olduğunu gelısımının güzel olduğunu soyledı ama ben pek guvenemıyorum nedense,evdekı tartım dıgıjal ama yanlış tartıyo hep,bıde gun gun kılosunu tartmak degıl de ay olarak gelısımını takıp edıyorum mesela 3240 dogdu 50 cm di,1.ayımızda 4200 gr oldu,su an 6000 gr olmuş oglusum boyuda 58 cm olmuş eger pamukçuk ıcın gıdersem dr a sorucam bakalım sutum yeterlı mı...
canım gün gün tartıp gr a bakmayacaksın. senin bebeğin 1 ayda 960gr almış 960/30=32gr oluyor ortalama günlük artış miktarı. yani aradki farkı gün sayısına böl bulursun. yani normal sınır içersinde. benim ilk 1 ay 30 gr altındaydı az demişti doktor sonra 30gr ı geçti mormal dedi. şimdi ne kadarlık bebeğin. boyu iyi gibi geldi bana maşallah..

sağol canım cevabın için. bende sen gibi hatırlamıştım ama emin olmadığımdan yazmadımdı :KK1: bende bir bakayımda alıp denerim inşallah. geçen parkta otururken emzireyim dedim sırtım açılacak diye montu giydim sıcakta okadar bunaldım ki işkence gibi geldi. sırf bu yüzden denemeye değer sanırım.
nbb yı bılemıyorum ama bende mıorre marka emzırme atletı almıştım,sutyene gerek kalmıyor sadece gogus kısmındakı klıpsı acıyosun göğsünde baya acık oluyıo,belın felan açılmıyor,ben bıde bebefox markayı duydum ıyı dıye ondan sıparıs verdım bakalım gelmedı daha

Canim arkadaslarim hepinizi cok ozledim ya gecmise pek bakmiycam ama bebeklirnizin resimlerin payamidsininz hepsine:nazar::KK17::nazar: bende laptoptan girince pylascam 1hafta sonra 2 aylik olcaz bizde :nazar::nazar: bebegim 40dan sonra huy degistirdi gunduzleri cogu zamn agliyor uyku duzeniizde henuz oturmadi

kızlar bıde ben eldıven takıyorm hala gunluk yanında ıken acıyorm ellerını yuzunu kanatıyo gecen gozunun kenarını tırnakladı tırnakları kesık torpude yapıom ama yok nasl becerıo anlamadm 56 gunluguz bugun
ben hiç eldiven kullanmadım. ilk zamanlar baya yırttı kendini ama artık çok nadir yırtıyor o kadar da olsun dedim.

canım gün gün tartıp gr a bakmayacaksın. senin bebeğin 1 ayda 960gr almış 960/30=32gr oluyor ortalama günlük artış miktarı. yani aradki farkı gün sayısına böl bulursun. yani normal sınır içersinde. benim ilk 1 ay 30 gr altındaydı az demişti doktor sonra 30gr ı geçti mormal dedi. şimdi ne kadarlık bebeğin. boyu iyi gibi geldi bana maşallah..
hmm anladım cnm,ilk ay oyleydı ıste dr ıyı demıstı ama ay aya büyüdükçe alması gereken kıloda artarmı acaba dedım,2.ayda 1800 almış yanı,su an 2 ay 6 günlük olduk cnm 2 gun evvel tartıldık ası yapılırken...

nbb yı bılemıyorum ama bende mıorre marka emzırme atletı almıştım,sutyene gerek kalmıyor sadece gogus kısmındakı klıpsı acıyosun göğsünde baya acık oluyıo,belın felan açılmıyor,ben bıde bebefox markayı duydum ıyı dıye ondan sıparıs verdım bakalım gelmedı daha
bu markaları ben bulamam burda (yurt dışında olduğum için) ama bakacağım. sağol ilgin için canım. dışarda da sütyeni kullanmıyorsun galiba dimi ?

bende hala eldiven kullanıyorum cnm 3 .ayda cıkarıcam cunku 3. aydan sonra ellerını tanıması gerekırmıs bebegın,ben çıkarmadım cunku kendı elını yuzunu yırtacaktı hemen ıkı kez yırrtı bıle parmağını,annem kestırmıyo su anda kesersem tırnakları sert olurmuş una batırıyoruz her banyodan sonra:KK1:gercekten faydası olcak galıba kendı kendıne dusuyo cunku sonra uzuyo tekrar

hmm anladım cnm,ilk ay oyleydı ıste dr ıyı demıstı ama ay aya büyüdükçe alması gereken kıloda artarmı acaba dedım,2.ayda 1800 almış yanı,su an 2 ay 6 günlük olduk cnm 2 gun evvel tartıldık ası yapılırken...
bence gayet iyi canım maşallah :nazar: 50 gr ı da geçiyor sanırım günlük maşallah :nazar:

bu markaları ben bulamam burda (yurt dışında olduğum için) ama bakacağım. sağol ilgin için canım. dışarda da sütyeni kullanmıyorsun galiba dimi ?
netten siparişle aldım cnm ama yurtdsında yoktur galıba turk malı cunku,dısarda da su ana kadar hep bunu kullandım gogus pedı taktığım ıcın bellı olmuyo aynı sutyen gıbı gorunuyo,yalnız ben bı tane de onden klıpslı normal desteksız sutyen aldım onuda dışarı çıkarken takıcam gogsu sıkmasın dıye desteksız aldım 1 beden buyuk yıne sarkmasını ıstemıyorum cunku gogusler sut dolu olduğundan yer cekımı yüzünden sarkmasın dıye,eger sıkmaz sutumu etkılemezse sureklı de kullanabılırım duruma gore

Teyzeler işte benim 55 günlük Zeynep Narin'im...

Eklentiler

• $WP_20131108_040.jpg
    $WP_20131108_040.jpg
    45 KB · Görüntüleme: 44
  • $WP_20131108_040.jpg
    $WP_20131108_040.jpg
    45,5 KB · Görüntüleme: 44
arkadaşlar bebeğin baş ölçüsü ayda kaç cm olmalı ? ve de baş büyüklüğü kilo alımı ile orantılı mıdır? Benim oğlumun kilo alımı normale göre fazla baş büyüklüğü de onunla ilgili olabilir mi? ayda 2 kilo almış.

Maşallah bebeğine Allah nazarlardan korusun. Emziriyor musun, ben de çok merak ediyorum ikinci ay kilosunu. İlk ay 1500 gr almıştı.

sen sallayıpta mı uyutusyosun bebeği , ben kendi haline bırakıyorum gündüz istediği kadar uyuyo , gecede saat 10 gibi yatak odasına götürüp beşiğine yatırıyorum , ışığı kapatıp tavana renkli balıklar yansıtan sesli bi oyuncağı var onu açıyorum baka baka uyuyo ben yanında bile durmuyorum.gece sadece emmeye kalkıoy bütün gece uyuyo hatta bu aralar 11 den önce çıkamıyoruz yatak odasından, çok şükğr bu günleride gördük

Maşallah maşallah herkese söyleme dillenmesin çocuk. Vallahi Allahın sevdiği kullardanmışsın :) Benim ilk bebeğim de öyleydi. Var mıydı yok muydu anlamazdık bile. Senin adına çok sevindim.

Kızlar ben bebeğim her ağladığında aç olduğunu düşünüyorum bazen de Emzirirken göğsümü cekistiriyor bırakıyor bazen de emerken uyuyor ve memeyi bırakıyor ben de göğsümü cekiyorum ve ağlamaya başlıyor sizce ac mi kalıyor yoksa gazı olduğundan mı yapıyor bu arada yine 3 gündür kaka yapmıyor kaka yaptgnda bu sorunları yaşamıyorum pek

Canım aynı durum bizde de var. Emerken bacaklarını kıpırdatıp duruyor mu seninki de. Eğer öyleyse gazdır bence. Sen en az yirmi dakika emmesini sağla. Tartıda belli olacak sütünün yetip yetmediği. Ama aç olsa çok ağlar inan. Yırtar kendini ve uyumaz. Benimki de çok az emmeye başladı, emmekten vazgeçecek diye ödüm kopuyor. Ne hikmetse ya uyurken ya emerken gaz sancısı oluyor. Tepinmekten ememiyor bile. Kakası iki aydan sonra seyrekleşir zaten. Eskisi kadar sık yapmaz. Günde 3 kere yapsa yeter. Kabız olan çocuk iki üç gün sonra yaptığında normal kıvamlı yapmaz daha katı olur ve çok kötü kokar kakası. Ben diğer çocuklarımd yaşadım bebek kabızlığı denen şeyi. Affedersiniz, makatın ucunda bir kaya görünüyor çocuk morarıyor ama yapamıyordu. Biz de kibrit çöpüyle çıkartıyorduk kakayı. Sabun yaş işe yaramıyordu ve bebeğimin bağırsağı çatlamıştı. Yani kabızlık değl kaka yapmaması. Merak etme. Normalmiş hatta doktorlar bir hafta yapmasa da dert değil diyorlar. Doyup doymadığının ölçüsü de kaka değil çişdir. Bol bol çiş yapıyorsa sütün yeterli diyebiliriz. Üüzlme sütüm yetiyor ve yetecek de. Bir de incir kaynat iç. Üzüm ye. Rezene tohumu sabırla içilirse işe yarıyor. Ben de yaradı en azından.

X