2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

İlk önce sen kendine iyi bakacaksın. Annesin güçlü olacaksın. bilir insan kendini hangi yiyecek zinde tutar. sen iyi olursan bebeğinde iyi olacak inş. uykusuzluk bitecek Allah'ın izniyle. bir arkadaşım bebeğini gece yıkadı ve yedirip uyuttu çocuk sonra gece uyumaya başladı o şekilde kurtuldu uykusuzluktan. ben gece 1 defa kalkıyorum mamasını verip yatıyorum. o beşikte oynayarak uyuyor. sütün içinde arttırıcı çaylara bisküviye ve hoşafa başla dostum. mamayı aptamil alıyorum içerisinde gaz söktürücü maddeler var. biberonda gaz yapmayan chicco biberonu. bunlara dikkat edersen keyifle büyütürsün bebeğini. ama herşeyin başı sensin! SEN KENDİNE İYİ BAKKİ BEBEĞİNDE RAHAT BÜYÜSÜN. öpüyorum Bunlar imtihan :) ama güzel imtihan

2 gündür daha iyiyiz.uyku uyuyunca dinlenince dünyaya daha pozitif bakıyo insan.bebeğiyle daha güzel ilgileniyormuş.çk sağolun..

Ha doğurduk ha doğuracağız derken 2.5 aylık oldu bebeğim. Şimdi de iş başı yaptım ve ağla ağla akşam ediyorum. Ne zormuş ayrılmak öpe seve teslim ediyorum sabah babama Eki Görüntüle 852739 Eki Görüntüle 852739

Ben de 11 aralikta işe baslicam yana döne heyet raporu falan ayarlamaya çalışıyorum borcumuz da çok ücretsiz izne de ayrilamiyorum nasıl bırakıp gitcem bebeğimi bilmiyorum:'(

kızlar pompa olarak ne önerirsiniz elektrikli mi yoksa manuel mi birde hangi marka alayım
Ben mamajoo marka elektrikli pompa aldım indirimli hali 185 tlydi ve cok memnunum ayrica ben arkadasimin manuel pompasini da denedim ccok acıtıyor hem de elektrikliye göre daha az çıkarıyor
Benim ilk kızım 3 aylıkken aldı emziği. Ama hiç pes etmeden verdim hep. Bütün slikonları denedim, çareyi eski model emzikler yok mu sarımtırak renkli onlarda buldum. Onu çok güzel emdiydi. İyi değil diyorlar ama hepimiz onlarla büyüdük. Şimdiki kızım emiyor emziği çok şükür. Kim ne derse desin emzik bir nimet ya. Yoksa sürekli memede durmak istiyorlar.

Bnm Görümcem ilk haftalar ver yoksa almaz demişti bnm kızım alıştı hem de ilk denemede avent silikon emzik ikinci bir emzige gerek kalmadı emzirirken göğsümde uyuyor yatirinca uyanıyor ben de emzigi veriyorum uyuyor iyice dalinca da ativeriyor ağzından ya da ben alıyorum

mrb.Mama veren arkadaşlar günde kaç cc kadar mama alıyor bebişler.Çok verip hazım sorunundan falan korkuyorum.bir öğün için ne kadar hazırlıyorsunuz.
r

Doğrudur. En azından taktiran bütün arkadaşlarım öyle söyledi. Onlara da doktor söylemiş. Yerinden oynayabilirmiş ilk günler. Ben de taktıracağım sekiz haftan dolunca gel doktorum. Salıyı bekliyoruz bakalım. Ayrıca nasıl olur da doktorun söylemez sana bunu yaa

kendi doktorum takmadı, başka bi uzman doktor taktı. yerinde mi diye ultrasonla baktı ama böyle bi şey söylememişti.
bir şey daha sormak istiyorum. benim oğlum acayip sesli uyuyor. akşam saat 8'de yorgun bir şekilde yatıyor ve hiç hareket etmeden saat 12'ye kadar uyuyor sonra emip yatıyor ve saat 3 gibi tekrar kalkıp, emip yatıyor ama ondan sonra başlıyor ıhı ıhı gibi, öksürük sesleri gibi veya ağlar gibi sesler, uykusunda sanki kavga ediyo gibi eller ayaklar kıpır kıpır. uyandı zannedip kalkıp bakıyorum uyuyo. saat 7'ye kadar aynı şekilde. gaz sancısı fln da değil bu çünkü oğlumda hiç gaz problemi yaşamadık. böyle olunca saat 3'ten sonra kesinlikle uyuyamıorum uykumda cok hafif, duymamazlıktan da gelemiyorum. ne zaman geçer bu sesli uyumalar bileniniz var mı?

Canım teşk. ederim ben ilk olarak wee denedim ama işe yaramadı. Anlaşılan bsşka markalar denemek lazım. Ben ilk doğduğunda hiç vermedim acaba onunla alakası olabilir mi. 2 aylık olduktan sonra verince işe yaramıyor mu acaba diye de düşünmedim değil.

hiç bilemiyorum. bazıları diyor ki o kadar küçük çocuğa emzik verilmez vs. ama belli bi aydan sonra verince de belki sizinki gibi sıkıntılı oluodur kabul etmeleri. farklı farklı emzikleri denemenizi öneririm. birinden birini kabul eder belki :)

kendi doktorum takmadı, başka bi uzman doktor taktı. yerinde mi diye ultrasonla baktı ama böyle bi şey söylememişti.
bir şey daha sormak istiyorum. benim oğlum acayip sesli uyuyor. akşam saat 8'de yorgun bir şekilde yatıyor ve hiç hareket etmeden saat 12'ye kadar uyuyor sonra emip yatıyor ve saat 3 gibi tekrar kalkıp, emip yatıyor ama ondan sonra başlıyor ıhı ıhı gibi, öksürük sesleri gibi veya ağlar gibi sesler, uykusunda sanki kavga ediyo gibi eller ayaklar kıpır kıpır. uyandı zannedip kalkıp bakıyorum uyuyo. saat 7'ye kadar aynı şekilde. gaz sancısı fln da değil bu çünkü oğlumda hiç gaz problemi yaşamadık. böyle olunca saat 3'ten sonra kesinlikle uyuyamıorum uykumda cok hafif, duymamazlıktan da gelemiyorum. ne zaman geçer bu sesli uyumalar bileniniz var mı?

benim bebeğimde de aynı problem var. neden kaynaklanıo bilmiyorum. bilen birileri yazarsa ii olur

erkek anneleri bir sorum olcak bugün iki ayımız bitti aşılarımızı olduk kilo alımımızda gayet iyi çok şükür benim dokymuyor bu çocuk endşelerimin yersiz olduğunu anladım neyse soruma geleyim gecen ayda kontrola gittiğimizde sağlık ocağı doktoru bebeği kontrol etti ve pipisinin derisini geriye ittirdi bir kaç sefer(çişini rahat yapsın diyeymiş bizimki yapıyo dememe ragmen devem etti) huzursuz oldum bilmeme ragmen kendi doktıruma sordum o da kesinlikle önermiyorum çatlatılabilr daha kötü olur dedi bu sefer gittiğimizde imzası olmadn iğne olamıyormu odasına girmek zorunda kaldım gene yaptı yapmayın felnn dedim doktorumuz önermedi felan dedim o ne bilir ben çocuk cerrahıyım engel olamadım bide çişini çok yapan bir çocuk idrar testi felan da yaptırıyoruz sorun olsa kendi doktorum söler of aklım kaldı nette araştırıyorum yapılamaması şeklinde yorumlar doktoru mu değiştirsem acaba bide her geldiğizde ben yaparım diyo aranızda böle birşey yaptıran var mı?

Son düzenleme:

canım bence gazdan yapıyordur gaz problemi yaşamadık diyorsun ama ne bilim emip yatıyor illaki emerken gaz yutuyordur bizde gaz damlası kullandıktan sonra gaz sorunu yaşamıyoruz diyebilirm çnkü kendi çıkarıyo ama uyurken üstten çıkaramadı için bağırsaklara iniyor oda kakayla atana kadar aynı anlattığın gibi hareketler yaptığı oluyor bazen hatta birkeresinde boğuluyor sandım o kadar çırpınıyordu hemen kaldtım almak için ama hemen uyumaya devam etti bu arada 4 saatte bir emziriyosun ne güzel :nazar:inşallah bizim öğün aralarımız da 4 saati bulur bide birşey soracam acaba acıktığından onları yapabiliyor olabilir mi uyku ağır basıyordur kalkamıyordur bizimkide uyanmıyor çünkü uykuda sesler çıkarıyor ne bilim hhareketleniyo ben alıp emziriyorum sen de öle denesen arayı kısaltsan belki yapmaz

Son düzenleme:
canım bence gazdan yapıyordur gaz problemi yaşamadık diyorsun ama ne bilim emip yatıyor illaki emerken gaz yutuyordur bizde gaz damlası kullandıktan sonra gaz sorunu yaşamıyoruz diyebilirm çnkü kendi çıkarıyo ama uyurken üstten çıkaramadı için bağırsaklara iniyor oda kakayla atana kadar aynı anlattığın gibi hareketler yaptığı oluyor hatta birkeresinde boğuluyor sandım o kadar çırpınıyordu hemen kaldtım almak için ama hemen uyumaya devam etti bu arada 4 saatte bir emziriyosun ne güzel :nazar:inşallah bizim öğün aralarımız da 4 saati bulur

bende bilemiyorum, artık 50 günlük oldu. bugüne kadar gaz problemi yaşamadık ne gündüzleri ne geceleri ama son zamanlarda daha az kaka yapmaya başladı. dediğin gibi kakasını yapamadığı için olabilir belki. kakasını yapması için bildiiğim kadarıyla badem yağı kullanılıyor, bi bu akşam deneyeyim bakalım, işe yarayacak mı.
inşallah sizinde öğün aralarınız da uzar geceleri de rahat bir uyku çekersiniz :) bende belki saat 4'ten sonra uyumayı başarırım bu gece..

Kizlar ben kafayi yemek uzereym bebegm hep memede ve kucakta uyuyor sadece yerine indirdgm an agliyor uyumasina ragmen
Napcm bana akıl werin hc bsy yapamiyorum odaya tıkıldm kaldim doymuyor mu acaba gazida cok kiyamam agliyor hep

canım sabretmekten başka çare yok herhalde gaz sorunu geçsin yatağa yattığı gibi uyur bence biz başta hiç bi sorun yaşamadık bebeğim koysan uyurdu emer yatardı yatakta pışpışlamazdım bile hatta anneme derdim böle olcaksa 10 tane doğururum diye annemde değişebilir derdi ki öle oldu o çocuk gitti yerine başka bişe geldi sürekli mız mız ağlar yatırırım uyumaz neyseli 10 gündr eski düzenimize döndük diyebilirim biogia diye bir damla kullandık iki hafta olacak bizde işe yaradı çok şükür(zinko, nurse hurvesyde denemiştik)
inşallah sizinde gaz sorununuz biter Allah sabır versin çok zor bu süreç

erkek anneleri bir sorum olcak bugün iki ayımız bitti aşılarımızı olduk kilo alımımızda gayet iyi çok şükür benim dokymuyor bu çocuk endşelerimin yersiz olduğunu anladım neyse soruma geleyim gecen ayda kontrola gittiğimizde sağlık ocağı doktoru bebeği kontrol etti ve pipisinin derisini geriye ittirdi bir kaç sefer(çişini rahat yapsın diyeymiş bizimki yapıyo dememe ragmen devem etti) huzursuz oldum bilmeme ragmen kendi doktıruma sordum o da kesinlikle önermiyorum çatlatılabilr daha kötü olur dedi bu sefer gittiğimizde imzası olmadn iğne olamıyormu odasına girmek zorunda kaldım gene yaptı yapmayın felnn dedim doktorumuz önermedi felan dedim o ne bilir ben çocuk cerrahıyım engel olamadım bide çişini çok yapan bir çocuk idrar testi felan da yaptırıyoruz sorun olsa kendi doktorum söler of aklım kaldı nette araştırıyorum yapılamaması şeklinde yorumlar doktoru mu değiştirsem acaba bide her geldiğizde ben yaparım diyo aranızda böle birşey yaptıran var mı?

bence sağlık ocağınızdaki doktorunuzu değiştirin. bunu yapma hakkınız var

benim bebeğimde de aynı problem var. neden kaynaklanıo bilmiyorum. bilen birileri yazarsa ii olur

rüya görüyor güzel anneler :))) izleyin gözlerinin beyazı döner bi güler bi ağlar bi zorlanıyormuş gibi ses çıkarır:)) aşkım benim yaaa benim kuzumda yapıyor. onun uyaması güzel bişi. ama o uyusa da 3 saati geçtimi (gündüz) uyurken yediriyorum. ama gece ise hiç dokunmuyorum alışmasın diye

rüya görüyor güzel anneler :))) izleyin gözlerinin beyazı döner bi güler bi ağlar bi zorlanıyormuş gibi ses çıkarır:)) aşkım benim yaaa benim kuzumda yapıyor. onun uyuması güzel bişi. ama o uyusa da 3 saati geçtimi (gündüz) uyurken yediriyorum. ama gece ise hiç dokunmuyorum alışmasın diye

slm ben aptamil 1 kullanıyorum. 2-3 saatte bir 120 cc yapıyorum
canım ben anne sütü de veriyorum .sen sadece mama ile mi besliyorsun.Her gün kakasını yapabiliyor mu senin ki?Ben milupanın aptamil comformil olanına başladım.Gaz için daha iyi ve kaka daha normale döndü.Arkadaşıma dr tavsiye etmişti.Ben de memnun kaldım.Dene derim ama bir tavsiye sadece .Çok tşkler cevap için ayrıca.tatlı kızı öpüyorum.

Kizlar ben kafayi yemek uzereym bebegm hep memede ve kucakta uyuyor sadece yerine indirdgm an agliyor uyumasina ragmen
Napcm bana akıl werin hc bsy yapamiyorum odaya tıkıldm kaldim doymuyor mu acaba gazida cok kiyamam agliyor hep

canım ben de sepet beşikte uyutuyorumsallayarak uyuyor. sallamayı denedin mi?

Benim kızım da çıkarıyor o sesleri. O an sanırım uykusunun en hafif olduğu zaman. Benimki gazdan yapıyor, seninki gaz değilse acıkıyor olabilir belki. Bu bebekler çok tuhaf, sanki satten anlıyorlarmış gibi hep dakik herşeyleri. Mesela benimki maşallah her üç saatte bir alarm çalmış gibi uyanır emmek ister, gaz sancısı gece 11 de başlar 4 te biter, bunun dışında sürekli uyur.

X