2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Kızlar ben bebeğim her ağladığında aç olduğunu düşünüyorum bazen de Emzirirken göğsümü cekistiriyor bırakıyor bazen de emerken uyuyor ve memeyi bırakıyor ben de göğsümü cekiyorum ve ağlamaya başlıyor sizce ac mi kalıyor yoksa gazı olduğundan mı yapıyor bu arada yine 3 gündür kaka yapmıyor kaka yaptgnda bu sorunları yaşamıyorum pek

hayatım sütün yetmiyor olabilir. istersen sağıp ne kadar çıktığını ölç. benim bebeğim 11 haftalık 100 cc yiyor 3 saat arayla.

mrb arkadaşlar.öncelikle herkese bebeğini sağlıkla büyütmesini diliyorum. 43 günlük bebeğim var benimde.geceleri altını değiştiriyor musunuz yada uyandırıp emziriyor musunuz.uyuyan bebeğimin altını değiştireyim daha rahat uyusun derken uykusu kaçıyor gaz sancımız başlıyor sonra sabaha kadar oturuyoruz:KK43:normalde gözü kapalı emip tekrar uyuyacakken uykusunu açıyorum altını değişince.napim içim el vermiyo öyle uyutmaya.siz ne yapıyorsunuz gece alt değişimini?bide benim sütüm yetmiyor azen.sma bebek sütü veriyorum.iki kaka arası 12 saati buluyor o zaman.bide mama verince daha çok gazı oluyor sanki.bugün kendime kaynattığım rezene tohumundan oğluma da içirdim 30ml.inş bi sakıncası yoktur.almanyada bebeklere biberonla içirtiliyormuş kuzenim söyledi gaza iyi gelir içir diye.inş bi sakıncası olmaz.yavrum sabaha kadar kıvrandı.adaçayı yağı(acı elma yağı)ile masaj yaptım ama işe yaramadı sanki:KK43:

ben 3 haftadır falan gece altını almıyorum sabah kalktığımzda da kaka yapmamış oluyo zaten denk mi geliyor bilmem. arkadaşıma doktor demiş gece uykusunu bölmemek için almayın diye.
rezeneyi osman Müftüoğlu 6.aydan sonra verin demişti tv de izledim ama doktora sormadım hiç.hatta biz bebek için milupanın çayını aldık ama onuda kullanmadım,gaz damlası zinco yazmıştı doktor onuda almadım önce ama görümcem kullanıyomus onun damlasından verdim bi kere hemen sustu sonra bende aldım kullanıyorum artık benim oğlumda işe yarıyo

bayanlar bi sorum olcak. Bebeqim gece belirli bi saatten sonra uyumuo cam gibi bakio. Uyumayincada ben yatsam aglio ilgi istio.kirkimiz bugun cikti daha. Acaba gunduzleri cok mu uyutuyorum ben, duzene girmesi lazimmis internette oyle yaxio gunde uyudugu uyandigi saatleri yazip kac saat uyuyo onu hesaplamaya calisiyorum gunduze geceye bolmeye calisiyorum uykusu duzene girsin diye. Gece uyuyamayinca sinirleniorum ..

sen sallayıpta mı uyutusyosun bebeği , ben kendi haline bırakıyorum gündüz istediği kadar uyuyo , gecede saat 10 gibi yatak odasına götürüp beşiğine yatırıyorum , ışığı kapatıp tavana renkli balıklar yansıtan sesli bi oyuncağı var onu açıyorum baka baka uyuyo ben yanında bile durmuyorum.gece sadece emmeye kalkıoy bütün gece uyuyo hatta bu aralar 11 den önce çıkamıyoruz yatak odasından, çok şükğr bu günleride gördük

$09102013964.jpg buda benim miniğimm bayanlar maşallah suphanallah bebeğime:nazar::nazar::nazar::nazar:,şimdi 2 ayı devirdik hergun değişiyo bebişim

sana medela nın biberonunu öneririm canım biberonun dizaynı aynı anne memesi gibi yapılmış bebek çektikçe geliyo diğer biberonlarda ise bebek çekmese bile kendiliğinde akıyormuş ve bebek tembelliğe alışıyormuş biberonda süt kolay geldiği içinde anne memesini istemiyormuş ayrıca medela nınkinde süt kendiliğinden akmadığı için bebek rahatça yutkunabiliyo istedikçe içiyo biz kullandığımızdan beri bebeğimin kusmaları bile azaldı kesinlikle öneririm

benimkide chicconun yeni doğan için olanı anne memesi gibi ucu. oğlumu babaanneye bırakacağım zaman sütümü sağıp ona koyuyorum alıştı baya

Eklentiler

• $12041413576801106358.jpg
    $12041413576801106358.jpg
    16,4 KB · Görüntüleme: 58
Ben de yalnızım,çok zor bi doğum yaptım,üstüne mastit oldum,doğumda kan kaybım çoktu günlerce yatakta kaldım,sadece eşim vardı ama o da işe gidince yemeğim bile yoktu,beslenmem sıfır,moralim sıfır,doğal olarak sütüm kesilecek şu an neredeyse...bebeğime mama veriyorum o da gaz yapıyor,ben de çok uykusuzum...tek kurtarıcım gece eşimin saat ondan 3 e kadar bebeğe bakması,hergün 5 saat yarı uyur şekilde dinleniyorum...sen de eşinden yardım işte,çünkü yorgunluk ve uykusuzluk bende stres yaptı,bebeğime sevgi şefkat gösteremez hale geldim,sinirlerim tepemdeydi,bu bebeğe de yansıyor...kesinlikle birilerinden yardım al,yoksa çok zor ;(

allah yardımcınız olsun

anne olmak çk zormuş.bütün gece uyumadım daha doğrusu oğlum uyutmadı.saat 3ten sonra uyumuyordu zaten dün gece hiç uyumadı.üstelik ben de üşütmüşüm midemi terli terli yataktan fırlıyorum her gece her gece afedersiniz ishal olmuşum kolum kalkmıyo dizlerim tutmuyor bbide oğlum bütün gece uyutmadı.yorgunluğum her gece daha da birikiyor.benim gibi olan var mı?sütüm az geliyo yorgunluktan.mama veriyorum çk gazı oluyo filan.depresyona gircem.hiç kimsem yok yakınımda.çk zor geçiyo günler.her gün güneşin doğduğunu ve battıgını görüyorum.43 günlüğüz bu uykusuzluk ne zaman bitecek?

40 ı çıkana kadar bende çok uykusuz gezdim.annem ve kayınvalidem çok yakın olduğu halde kendim ilgilenmeyi tercih ettim.bana artısı 17 kilo vermem oldu :KK52: birde oğlum kucağa sallanmaya vs alışmadı şimdilik tabi.çabuk huy değiştiriyor bebekler. 40 ından sonra daha çok uyumaya başladı seninkide düzene girer inşallah

doğum yapan arkadaşlar
emzirme atleti diye bir şey varmış. netten gördüm inceledim. içinde kendinden sütyenli güzel birşeye benziyor. kullanıyormusunuz tavsiye eder misiniz.ne zaman almalıyım (26 haftalığım şuan). sanırım çok erken almamak lazım. doğuma yakın mı almak lazım yoksa doğumdan sonra mı? fikriniz var mı?

ben doğumdan sonra kullanmaya başladım diğerleri emzirirken çok zor oluyo mutlaka almalısın bence

canım aynı bezi kullanıyoruz. ben çok memnunum primanın beyaz paketteki bebek bezlerinden. seninde dediğin gibi üstünde sarı çizgisi var çiş yaptığında mavi yada yeşil oluyor. çiş yaptığını anlıyorsun.
ben her gece her uyanmasında altını değiştirirdim. 1 haftadır her uyanmasında altı pis olmuyor. artık geceleri altını değiştirmiyorum.
gece 12 de yatmışsa o sırada temiz bezle yatmış oluyor zaten birde sabah değiştiriyorum. arada uyanırsa bakıyorum ama dediğim gibi 1 haftadır geceleri yapmadığı için bezi temiz oluyor

primanın beyazından 2 numaraya kadar kullandım,uzun zamandır yeşil olanından kullanıyorum hiçbir sıkıntı yaşamadım.tavsiye ederim

Bende maske ile gezdim hayatım ama faydası olmuyor. 1 hafta sonra bebeğinin burun akıntısı hırıltısı başlar. burun aplikatörü alırsın ozaman şimdiden bil bunu. pamukçuk içinde kaynamış ılık suya biraz karbonat döküp bu mendillerimiz varya tül gibi onunla parmadığı hafif suya batırıp oğluşunun ağzının içine temizleyeceksin. bukadar. güle güle büyük öptümmmm

ya karbonatlı suyu bend eokumustum am abı yerde de bı dr un vıdeosunu ızledım,oda karbonatlı su daha da bulaştırır,o an ıcın geçer ama tekrar çıkar dıyodu bende korktum yaa dr a mı götürsem acaba:26:

Bende de kabizlik war malesf.ya benim kizim hep emek istiyo hep huysuz gaz sorunumuz ward
ilac kullaniyoruz birde rezene kimyon cayi veriyorum iyi geldi gbi ama huysuzlugu gecmiyo
Ne yapcam ya inanin birakip bir iki lokma bsy yiyemiyorum hem memede birakncda aglıyor benim gbi olan warmi

yalancı memeye alıştır bence

bilgisi olan varsa cevap verirse sevinirim. Doğumdan sonra kabızlık sıkıntısı çeken var mı ben baştan çekmiyordum 40 gün oldu doğum yapalı son 20 gündür kabızlık sıkıntısı çekiyorum. Öyle ki artık kan gelmeye başladı çok korktum. 2-3 günde çıkıyorum tuvalete açıkcası artık tuvalete gitmeye korkuyrm . ne yapabilirm yardım???

benimde aynı oldu , türk kahvesi içiyorum her gün eskiden beri bana iyi gelir rahat çıkarım tuvalete.elma ve armutta aynı şekilde dene istersen

Annesiiiiiiii bu nasıl bi melekkk aşkımmmmmmm benimmmm gül kokulu yavrularım Maşallah Barekallah

masallah hepımızın kuzularına daha 2 ay once karnımızdalardı cok sukur allaha nasıl bır hıkmettır kı bu.ne kadr zorlansk da yavrularımızın bı gulusu yetıyo butun yorgunluklarımzı atmaya dımı kızlar

Kızlar bebişlerinizi emziğe alıştırdınızmı ya da düşüneniniz varmı. Ben biraz olsun oyalayabilmek adına alıştırmak istiyorum ama mümkün değil emmiyor. Gündüzleri hiç iş yapamıyorum hep başında bekletiyor beni yaramaz. Başkalarının bebişlerini görüyorum hepsi emiyor benimki inatçı çıktı attırıveriyor ağzından. Değişik emzikler dene diye öneriler aldım, şekerli birşeye bandır ver dediler ama hiç faydası yok.

silikon uçla mı emziriyosun. ben uçla emziriyorum aventinkini kullanıyorum ucu büyük baya oğlum ona alıştı emzik olarakta chicconun 0 aylık olanı aldım onu istemiyo sonra aynı markanın 12 aylık olanı nı aldım ucu daha buyuk ona iyi alıştı bende çok rahat ettim.

silikon uçla mı emziriyosun. ben uçla emziriyorum aventinkini kullanıyorum ucu büyük baya oğlum ona alıştı emzik olarakta chicconun 0 aylık olanı aldım onu istemiyo sonra aynı markanın 12 aylık olanı nı aldım ucu daha buyuk ona iyi alıştı bende çok rahat ettim.

yok canım normal emziriyorum. bir alıştırabilsem vallahi evde iş yaptırmıyor akşama kadar beni başında tutuyor :)

hayatım sütün yetmiyor olabilir. istersen sağıp ne kadar çıktığını ölç. benim bebeğim 11 haftalık 100 cc yiyor 3 saat arayla.
Bnm annem ameliyat oldu 5 günlüğüne memlekete gittik 12 saat sürüyor yolculuk annemin ameliyat olduğu gün ve eve donecegimiz gün 3-4 saat uyuyabildim gece gec yattım ve sabah erken kalkmak zorunda kaldım bir de evde en az 2lt su icerdim annemle ilgilencem diye boşladim 1lt.yi zor buluyordu ictigim su buzlukta sütüm var tekrar sütüm artana kadar onları vercem
Eki Görüntüle 854219 buda benim miniğimm bayanlar maşallah suphanallah bebeğime:nazar::nazar::nazar::nazar:,şimdi 2 ayı devirdik hergun değişiyo bebişim

Allah nazardan saklasin canım maşallah

bu süt olayı anneyı gerçekten cok dusunduruyo,ben sut pompası sıparişi verdim bakalım manuel olandan aldım fazla sutu sagıcam ılerde lazım olur o zaman sutumun ne kadar cıktıgını ogrenebılıcem cunku elle sağsam da canım yanıyo fazla cıkaramıyorum

kızlar bebeklerınızın kılo alışı ne durumda dr bıze sorun olmadıkça gelmenize gerek yok artık demıstı 1 aylıkken gıttıgımızde,sımdı kılo alımını nasıl degerlendrıcem bılmıyorum sağlık ocağında tarttı ebe ama kılosu boyu ıyı mı ,yeterlı mı nasıl anlıycam ben,gelısımını nasıl takıp edıyorsunuz sizler?

kendi doktorum takmadı, başka bi uzman doktor taktı. yerinde mi diye ultrasonla baktı ama böyle bi şey söylememişti.
bir şey daha sormak istiyorum. benim oğlum acayip sesli uyuyor. akşam saat 8'de yorgun bir şekilde yatıyor ve hiç hareket etmeden saat 12'ye kadar uyuyor sonra emip yatıyor ve saat 3 gibi tekrar kalkıp, emip yatıyor ama ondan sonra başlıyor ıhı ıhı gibi, öksürük sesleri gibi veya ağlar gibi sesler, uykusunda sanki kavga ediyo gibi eller ayaklar kıpır kıpır. uyandı zannedip kalkıp bakıyorum uyuyo. saat 7'ye kadar aynı şekilde. gaz sancısı fln da değil bu çünkü oğlumda hiç gaz problemi yaşamadık. böyle olunca saat 3'ten sonra kesinlikle uyuyamıorum uykumda cok hafif, duymamazlıktan da gelemiyorum. ne zaman geçer bu sesli uyumalar bileniniz var mı?
aynısını benim oğlumda yapıyor uyuyor ama zorlanıyor bişeylere. benimki gazdan oluyor. muhtemelen seninki de ondan olabilir. gaz ilacı alıp vermeyi bi dene bakalım inşallah işe yarar..
kızlar bebişim son 1 haftadır aguluyor çok keyifli onun sesini duymak :=) bütün yorgunluğum gidiyor
büyüdüklerini ve tepki verdiklerini gördükçe insan çok mutlu oluyor. biizimkide artık onunla konuşunca gülüyor oyun istiyor. dün gece 12 de yatağına yatırdım gözlerini açtı ben uyusun diye pışpış diyorum oda suratıma bakıp gülüyor :KK1: bide yalnızken ilgi istediğinde kedi gibi ses çıkarıyor yanına gidince karşılıklı gülüşüyoruz :KK9:

Ayyy hamilelik tavkiminin yazdıklarını okumayı özledim beee:))Eki Görüntüle 853902

kısslar gunaydın nasılsınız?benm mınnosumun rsmını de koyuyorm cogumuz nazardn korkuyo sanırsmEki Görüntüle 853982

Eki Görüntüle 854213
Bu da benim prensesim maşallah demeyi unutmayın kızlar:KK16:

Eki Görüntüle 854219 buda benim miniğimm bayanlar maşallah suphanallah bebeğime:nazar::nazar::nazar::nazar:,şimdi 2 ayı devirdik hergun değişiyo bebişim
maşallah güzel meleklere :nazar::nazar: hepsi çooook tatlılar. yesinler sizi :KK39:

merhaba hanımlar,
bayadır giremiyorum oğluşum 2 ay 6 günlük oldu,ben de griğp oldum maskeyle yaklaşıyorum bebeğime cok zor bişey yaa koklayıp kokusunu içime çekemiyorum3 gündür,bide 2 gun evvel aşı olduk 3 aşı birden oldu yavruşum,o gün zor geçti ağladı sürekli,yuyamadı aksama kadar ağrısı vardı galiba,ve su anda ağzında pamukçuk olmuş 2 gundur vardı da ben bugun araştırınca ogrendım pamukçuk olduğunu,ne yapsam bilmiyorum doktoramı götürsem acep,bu konuda bi tecrübesi,fikri olanınız var mı?
bu arada bebişlerinizin resmlerini gördüm maşallah suphanallah ,vectra ve songl Allah nazarlardan korusun,ben de oglusumun resmini bulursam koyucam inş.:nazar::nazar::nazar:
benim oğlumdada oldu doktora gittiğimizde gösterdim mantar ilacı vermişti solüsyon onu ağzının içine diline sürdüm. tam olarak geçmedi ama baya azaldı.pzt kontrolümüzde tekrar soracağım. sende bi danış istersen.

canım benim oğlumun şimdilik hiçbir sıkıntısı yok diyebilirim ( birazcık gaz sıkıntısı dışında ) hele ki kıyafetle ilgili. ben uzunn kollu çıtçıtlı üzerine alt üst takım veya tulum giydiriyorum kadife veya penye her ikisinden de giydiriyorum,ayaklarına yün patik giydiriyorum mutlaka ayaktan üşümesin diye hiçbir huzursuzluğu olmuyo ana kucağında bütün gün yatıyo kendi kendine uyur uyanır :nazar::nazar::nazar::nazar: acıkırsa mızmızlanır. bu ara ellerini keşfetti 2 gun boyunca ellerine baktı şimdi de ağzına sokmaya çalışıyo. çok tatlılar ya bebek çok güzel bişeymiş
maşallah oğluna:nazar: uslu bi bebek demek annesini pek üzmüyor :nazar: biz kendi kendine uyuma alışkanlığını edinemedik.memede uyur genelde, gündüz salıncağına yatırırım, gece de beşiğine.bazen kucağımda gezdirerek uyutuyorum.
bizimkide bu hafta ellerini keşfetti seninki gibi. iki elini yumruk yapıyor hop ağza, birini denk getiremezse öbürüyle atak yapıyor :KK9:

ben 3 haftadır falan gece altını almıyorum sabah kalktığımzda da kaka yapmamış oluyo zaten denk mi geliyor bilmem. arkadaşıma doktor demiş gece uykusunu bölmemek için almayın diye.
rezeneyi osman Müftüoğlu 6.aydan sonra verin demişti tv de izledim ama doktora sormadım hiç.hatta biz bebek için milupanın çayını aldık ama onuda kullanmadım,gaz damlası zinco yazmıştı doktor onuda almadım önce ama görümcem kullanıyomus onun damlasından verdim bi kere hemen sustu sonra bende aldım kullanıyorum artık benim oğlumda işe yarıyo
bu gece alt almama olayını bende yeni duydum artık kakası olmazsa bende almıyorum.gerçektende uykusu bölünmüyor. öbür türlü emmemiz uykuya geri dalmamız 1 saati buluyordu. önceden ben göğsümün birini emzirip arada bezini alıyordum ki uykusu açılsında diğerini de emzireyim diye saf gibi :KK50: şimdi böyle daha iyi oldu.

ben doğumdan sonra kullanmaya başladım diğerleri emzirirken çok zor oluyo mutlaka almalısın bence
bu emzirme atletinin içine sütyen giyiyormusunuz. ben almadım da sütyene gerek olmazsa bende deneyeyim. birisi yazmıştı emzirirken sırtın açılmıyor diye mantıklı geldi bana da..

X