2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Arkadaşlar bebişim eylülde doğcaktı ama maalesef ekime sarktı 4 ekimde doğurdum çok şükür
ancak göğüss :=(
emerken sanki göğsümü bıçakla kesiyorlar napcam yardım edin işkence oldu :/

Arkadaşlar bebişim eylülde doğcaktı ama maalesef ekime sarktı 4 ekimde doğurdum çok şükür

Allah sabir versin canim, bende cektim onu ustelik kan geliyordu cok fena :KK43: lansinoh kullandim her emzirme sonrasi ama pek ise yaramadi.. garmastan pomat aldik o iyilestirdi.. tabi her emzirme oncesi karbonatli su ile meme ucunu temizledim ve krem sonrasi da gogus pedini her defasinda degistirdim enfeksiyon olmasin fln diye.. simdi daha rahatim cok şükür, yoksa her emzirmede ciglik atip agliyordum :KK43:
Tabi bu arada gogus kalkanini da denedim aventin ama benim goguslerimi daha kotu yapti, meme buyuk olunca icine yapisti resmen ve vakumlanmis gibi oldu.. kullanan herkes iyi yorumlar yapmisti ama bende ise yaramadı :KK43:

kızlar kabızlık için çözüm arıyorum cevaplarınızı bekliyorum bu arada kızım çok huysuz olduğu için hiç vaktim yok henüz girmeye umarım herkes iyidir..:KK16:

Herkes mutlaka kayisiyi aksamdan suya koy sabah suyu ile beraber ye demistir ama bende ise yaramamisti hamileyken de.. doktor da o zaman bana duphalac diye bir surup vermisti, cok zorda kalinca onu kullaniyorum.. bence sende cok sikintidaysan mutlaka doktoruna görün.

Gozunaydin.gogus yaralarinin genel nedeni yanlis emzirme sebebidir.hemsirelerin gosterdigi gibi emzirmeye calismalisin.kahverengi kismin hepsini yada en azi san yarisini vermelisin.kendini rahat ettigin sekilde emzir sirtina yastikla dsstekle.mesela ben ayaklarimin altina da yuksek bisey koyarim kucuk sandalyem var.emzirmeden once gogsunu kendin sikarak biraz sut cikar ve gogus ucunu onunla islat.benim gogsumde yara oldu hemsirelerin gosterdigi gibi emzirdigimde 2 3 sny aci duyuyordum sonra rahata kavusuyordum.bebenthon merhemi de kullandim.2 gune yaralarim gecti.

Kizlar bebegim 23 günlük üşüttü kakasi hafif yeşil gibi burnu da hır hır ses çıkarıyor napacagim bir akıl verin nolur

ya kızlar bu havalar ne böyle ya ne giydireceğimi sasırıyorum bir atlet, yarım kollu atlet, uzun kollu zıbın üzerine pijama ve üzerinede hırka giydiriyorum kız çocuğu sıcağı sever diyorlar oda sıcaklığı da 25 derece cok mu abartıyorum siz neler yapıyorsunuz hasta olacak die ödüm kopuyor valla

Kizlar bebegim 23 günlük üşüttü kakasi hafif yeşil gibi burnu da hır hır ses çıkarıyor napacagim bir akıl verin nolur

Kakasi icin bisey diyemem ama burun aspiratoru ile burnunu temizlemelisin bebek daha rahat nefes alir.bizizm babamiz usutmustu ondan bana benden de bebege gecmisti.ben aile hekimine goturdum.bir surup verdi onu kullandik.dikkat etmemiz gereken bu usutme meselesinin cok uzun surmeden gecmesi gerekirmis gecmezse bronsite cevirebilir demisti.bence sende gotur aile hekimine o gogsunu falan dinler durumuagore artik hareket edilir.bizim aile hekimimiz panik yapma cocuklar duse kalka buyuyecek hemen antibitige alistirma demisti.simdiki cocuklarin cogu ilaclarla buyuyor cok azi ilactan uzak kalabiliyor demisti.

Bide ben kendim parol kullaniyodum.ona devam et demisti.sute gecer o da korur bebegi demisti.bundan yola cukarak kendin bol c vitamini ihlamur tuketerek bebegine yardomci olabilirsin.emziriyormusun bilmiyorum ama bole bisey dusundum kendimde oyle yapiyom

ya kızlar bu havalar ne böyle ya ne giydireceğimi sasırıyorum bir atlet, yarım kollu atlet, uzun kollu zıbın üzerine pijama ve üzerinede hırka giydiriyorum kız çocuğu sıcağı sever diyorlar oda sıcaklığı da 25 derece cok mu abartıyorum siz neler yapıyorsunuz hasta olacak die ödüm kopuyor valla

Bende uzun kollu zibin ustune pijama takimi birtane daha pijama takimi giydiriyom duruma gorevde yelek kullaniyom.bebekler eller ve basindan cok usurmus.eldiveni hic cikarmam basligi daa genelde yatarken takarim.he bide ilk pijaminin ustune mutlaka corap.

Bide ben kendim parol kullaniyodum.ona devam et demisti.sute gecer o da korur bebegi demisti.bundan yola cukarak kendin bol c vitamini ihlamur tuketerek bebegine yardomci olabilirsin.emziriyormusun bilmiyorum ama bole bisey dusundum kendimde oyle yapiyom
Ilerlemesinden cok korkuyorum aslinda dikkat de ediyorum ayni senin gibi giydiriyorum ben grip degilim ama biraz usutmustum midem agriyordu anne sütünden de geçer dediler

Allah yardımcın olsun. Emzirmenin ilk 2 haftası en zor zamanlar. Benim tavsiyem lansinohu her emzirmeden önce göğüs ucuna sürüp 5-10 sn sonra hafif sıkarak gelen sütünü sürüp sonra hafifçe silmen.Her seferinde uygularsan göğüs uçların yumuşuyor ve acısa bile kanayıp yara olmadan iyileşiyor.

Bebegimin ellerini cok usuyor o yuzden ben eldiven kullaniyom.uzerini degistirirken o arada bile hemen buz gubi oluyor.kiyafetlerini giydirmeden ilk eldivenini takiyorum kiyefetlerini sonradn giydirince kolay kolay cikmiyr eldivenler

Ellerinin üşüdüğünü düşünüyorsan birşey diyemem tabiki. Ben ilk oğlumda yaklaşık 2 ay kullanmıştım eldivenleri ama bu sefer tırnaklarını da kestim, ev zaten sıcak ve son on gündür biraz fazla kilo aldığı için eldiven ellerine olmuyor. Dün 1 aylık olduk kontrole giderken takayım dedim, içinde elleri büzüştü
Doktora da söyledim eldiven takmıyorum diye ve size yazdıklarımı da söyledim; çok doğru bir yaklaşım, elleri üşümüyorsa ve tırnaklarını da kesiyorsan hiç sorun yok dedi. Bu arada maşallah diyeyim; oğluş 1 ayda 2200 gr almış 

Son düzenleme:
Ellerinin üşüdüğünü düşünüyorsan birşey diyemem tabiki. Ben ilk oğlumda yaklaşık 2 ay kullanmıştım eldivenleri ama bu sefer tırnaklarını da kestim, ev zaten sıcak ve son on gündür biraz fazla kilo aldığı için eldiven ellerine olmuyor. Dün 1 aylık olduk kontrole giderken takayım dedim, içinde elleri büzüştü
Doktora da söyledim eldiven takmıyorum diye ve size yazdıklarımı da söyledim; çok doğru bir yaklaşım, elleri üşümüyorsa ve tırnaklarını da kesiyorsan hiç sorun yok dedi. Bu arada maşallah diyeyim; oğluş 1 ayda 2200 gr almış 

Tututuu masallah ne kadar guzel kilo almis.sen soyledikten sonra emzirrirken kizim cikariyom eldivenini tutuyorum ellerinden oyle emdiriyom

Tututuu masallah ne kadar guzel kilo almis.sen soyledikten sonra emzirrirken kizim cikariyom eldivenini tutuyorum ellerinden oyle emdiriyom
Rumeysa beni dinleyip yapmana çok sevindim. Bebeğin ellerini teninde hissetmek o kadar güzel bir duygu ki! Bir de böyle anları hiç kaçırmamak lazım çünkü sen de anlayacak ve göreceksin ki, çok çabuk büyüyorlar. Ayrıca o ten teması bebekle pozitif iletişim sağlıyormuş ve bizde de hormonlar etkilenip daha fazla süt salgısı yapıyormuş
Gerçekten de benim oğlan iyi kilo almış. Ben de o kadar beklemiyordum, şaşırdım. Ama ilk oğlum da ilk ay 1900 gr almıştı:)

Rumeysa beni dinleyip yapmana çok sevindim. Bebeğin ellerini teninde hissetmek o kadar güzel bir duygu ki! Bir de böyle anları hiç kaçırmamak lazım çünkü sen de anlayacak ve göreceksin ki, çok çabuk büyüyorlar. Ayrıca o ten teması bebekle pozitif iletişim sağlıyormuş ve bizde de hormonlar etkilenip daha fazla süt salgısı yapıyormuş
Gerçekten de benim oğlan iyi kilo almış. Ben de o kadar beklemiyordum, şaşırdım. Ama ilk oğlum da ilk ay 1900 gr almıştı:)
Dun yengemlere gittik.yengem benim bebegimle konusuyor bizimkide nasil dinliyor anlatamam.boyle konusursam bebegim erken konusabilirmis.yengem oyle dedi.bebegimin dinliyor olmasi bile beni heycanlandiriyor.simdi diyom hikaye kitapi alsam okusam mi diye..parmaklari ile elimi kavramasi cok muhtesem bisey sana tesekkur ederim bizimle paylastugun icin.masallah sen ne ile besliyon kuzucuklariini

kızlar bebeğimde çok gaz sancısı var :KK43: 12 günlük daha o kadar kıvranıyor ki ama hiç ağlamıyor gaz sancısında ağlama çok olur diye biliyorum benim kızım kıpkırmızı oluyor sıkınıyor sıkınıyor ıh ıhh diye ses çıkartıyor sadece ayaklarına sıcak su torbası koyuyorum bende rezene içiyorum birde zinco damla veriyorum başka yapabileceğim birşeyler var mı?

Dun yengemlere gittik.yengem benim bebegimle konusuyor bizimkide nasil dinliyor anlatamam.boyle konusursam bebegim erken konusabilirmis.yengem oyle dedi.bebegimin dinliyor olmasi bile beni heycanlandiriyor.simdi diyom hikaye kitapi alsam okusam mi diye..parmaklari ile elimi kavramasi cok muhtesem bisey sana tesekkur ederim bizimle paylastugun icin.masallah sen ne ile besliyon kuzucuklariini
Öğrendiğime göre bebek anne karnında 6-7. aydan itibaren zaten dinliyormuş. Kesinlikle hikaye kitabı oku ve sakin sesle bol bol ninni söyle.. Ben anne sütü ile besliyorum canım; başka hiçbirşey yok:KK16: ilk doğumumda oğlumun çok gazı vardı ve emdikten sonra az da olsa kusuyordu, annemler bu çocuk doymuyor deyip moralimi bozuyorlardı hatta bir ara mama bile vermeye çalışmışlardı. Ben de inat edip emzirmeye devam etmiştim ve ilk kontrolde doktor annemin yanında bebek çok iyi kilo almış, anne sütünden başka hiçbir şey vermiyorsunuz demişti:KK9: Bir de susamış diye su vermeleri yok mu, öldürüyor beni:KK9: anne sütünün zaten %90'ı su

kızlar bebeğimde çok gaz sancısı var :KK43: 12 günlük daha o kadar kıvranıyor ki ama hiç ağlamıyor gaz sancısında ağlama çok olur diye biliyorum benim kızım kıpkırmızı oluyor sıkınıyor sıkınıyor ıh ıhh diye ses çıkartıyor sadece ayaklarına sıcak su torbası koyuyorum bende rezene içiyorum birde zinco damla veriyorum başka yapabileceğim birşeyler var mı?

bıldıgım kadarıyla gazı olsa ağlamamazlık yapmaz basar cığlığı,benim bebeğimde kakasını yaparken kıpkıprmızı oluyor ıkınıyor sıkınıyor azcık gine sesi cıkıyor sonra rahatlıyor.bebekler icin masajylar var video olarak onlara bi bak istersen

öğrendiğime göre bebek anne karnında 6-7. Aydan itibaren zaten dinliyormuş. Kesinlikle hikaye kitabı oku ve sakin sesle bol bol ninni söyle.. Ben anne sütü ile besliyorum canım; başka hiçbirşey yok:KK16: Ilk doğumumda oğlumun çok gazı vardı ve emdikten sonra az da olsa kusuyordu, annemler bu çocuk doymuyor deyip moralimi bozuyorlardı hatta bir ara mama bile vermeye çalışmışlardı. Ben de inat edip emzirmeye devam etmiştim ve ilk kontrolde doktor annemin yanında bebek çok iyi kilo almış, anne sütünden başka hiçbir şey vermiyorsunuz demişti:KK9: Bir de susamış diye su vermeleri yok mu, öldürüyor beni:KK9: Anne sütünün zaten %90'ı su

bazen büyüklerimiz bizi bu konuda üzüyor benim bebeğin kakası cıvık gibi onu sorduydum sütün yaramıyordur ondan öyledir diyorlar..ama kilo almış diyor bu ne tezatlık ozman :KK1: Kafadan ninni uydurmaya başladım az önce kucağımda ninni söyleyerek uyuttum yatırdım beşiğine ..sende maşallah güclü gacıymışın azmine hayran kaldım mama verebilirdin sözlerini dinleyip bugünde tembelliğin dibine vurdum ben kızımla sabahtan beri yatıyoruz

X