2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

merhaba,

facebook eylül anneleri grubunun yetkililerine sesleniyorum beni gruptan atıp engellemişsiniz çok uzun zamandır hiç facebooka giremediğim için yeni farkettim lütfen beni tekrardan gruba alailirmisiniz

Kızlar herkese merhabalar,

Birşey sormak istiyorum size, benim bebeğim sırtüstü yatırınca uyumuyor asla, yan yatırınca bazen dalıyor ama çoğu zaman yan da yatmıyor.. Yüzüstü yatırıyorum başında bekliyorum hep ama :26: sizde durumlar nasıl?

Gunde bir iki kez yuzustu yatiriyom ama gogsumde yatiriyom.onun haricinde yan tarafina yatiriyom

Kızlar herkese merhabalar,

Birşey sormak istiyorum size, benim bebeğim sırtüstü yatırınca uyumuyor asla, yan yatırınca bazen dalıyor ama çoğu zaman yan da yatmıyor.. Yüzüstü yatırıyorum başında bekliyorum hep ama :26: sizde durumlar nasıl?

yüzüstü yatırmak çok tehlikeli bence kucağında yüzüstü uyut sonra yana doğru beşiğinde yatır allah korusun boğulur

Kızlar bebişler yan yatınca kafa şekilleri değişiyor mu?yapısal mı?ilk oğlum hep sırtüstü yatardı kafasının arkası biraz düzdü ;ikinci oğlum da yan yatıyor ve kafası biraz sivri gibi?

Kızlar bebişler yan yatınca kafa şekilleri değişiyor mu?yapısal mı?ilk oğlum hep sırtüstü yatardı k
afasının arkası biraz düzdü ;ikinci oğlum da yan yatıyor ve kafası biraz sivri gibi?[/QUOcac
canım yatışla ilgili kesinlikle.yan yatır bence hem kusma olursa boğazına kaçmaz hem de sivri kafa makbul olan .dr umuz bizim yastık kullanmamamızı sadece yatağını hafif eğimli hale getirmemizi tembihledi.öpüyorum bebişini.

canım yatışla ilgili kesinlikle.yan yatır bence hem kusma olursa boğazına kaçmaz hem de sivri kafa makbul olan .dr umuz bizim yastık kullanmamamızı sadece yatağını hafif eğimli hale getirmemizi tembihledi.öpüyorum bebişini.[/QUOTE]

sağol canım...ben de gündüzleri yanındayken sırtüstü yatırıp gece yan yatırıyorum daha doğrsu bizimki sırtüstü bile olsa kafası hep yan yatıyor:) sırtüstü yatması için çok uğraşıyorum..

Kızlar bebişlerimizin gaz problemleri çok ve hepimiz ilaçlarda çözüm arıyoruz tam ben de hangi gaz giderici ilacı alsam diye dolaşırken bir bilgi buldum ve sizinle paylaşmak istedim.

Bir dr der ki:"Meslek hayatim boyunca hicbir hastama "gaz ilaci" diye satilan hicbir ilaci yazmadim. Barsakta olusan gazi yokedecek, hicbir ilac yoktur ve olamayacaktir. Gaz ilaci diye satilan butun ilaclarin yaptigi hadise; barsak hareketlerini felc etmektir. Barsaklar gazi atabilmek icin kasilmadigindan agri olmuyor, bunu marifet saniyorlar. "

Yapmamız gerek emzirmenin hemen akabinde gazı çıkarmak için sırtını sıvazlamak ben de test ettim emzirir emzirmez daha rahat çıkarıyor mideden gaz bağırsağa geçtiğinde iş zorlaşıyor ve 8 saatte çıkıyormuş.ve fazla beslemek de gaz yapıyor.Bir de gaz masajı var aratabilirsiniz.bebeklerde ki gazın sebebi hareketsizlikmiş o yüzden masaj iyi gelecek hadi hepimize kolay gelsin yarın başlıyorum ben uygulamalara...

benim kızım gece yarım saatte bir uyanıyor kızlar.emzirirken resmen ayakta uyuyorum.gündüz uyuyup gece uyumayanlardan bizim kız.

Bu arada bugun kizimin gobegi dustu 8. gunde.. yalniz gobusunun icinde sarimsi bir parca var bu normal midir? Birde gobek spreyi ni kullanmaya devam etmeli miyim sizce?

Bu arada bugun kizimin gobegi dustu 8. gunde.. yalniz gobusunun icinde sarimsi bir parca var bu normal midir? Birde gobek spreyi ni kullanmaya devam etmeli miyim sizce?

Evet sarımsı kahverengi gibi bir sıvı oluyor ama sonra o da kuruyor bir kaç kere zibininda hafif kan da görürsen korkma zamanla geçiyor hepsi spreyi ben kullanmaya devam ettim göbeği düştükten sonra da

Evet sarımsı kahverengi gibi bir sıvı oluyor ama sonra o da kuruyor bir kaç kere zibininda hafif kan da görürsen korkma zamanla geçiyor hepsi spreyi ben kullanmaya devam ettim göbeği düştükten sonra da

Tesekkur ederim ya, içim rahatladı.. Salı gunu sağlık ocağına gidicez zaten, bakalim o güne kadar geçecek mi..

Günaydın kızlar benim uyuyan kuzum cumartesi 1de kalktı gece ve dün akşam 9a kadar uyuyamaz hem emiyor hem mama içiyor yani tok ne kadar gaz cikarsada sancısı vardı galiba yatıyor hemen ağlıyordu milupa rezene aldık 30cc kadar icirdim yarım saat olmadan uyudu hala uyuyor tabi biogaia damlada verdim uykuda sürekli gaz çıkardığı rezene sayesinde bizde uyuduk dinlendik tabi bende bi minik daha var yorgunluk fena

Kızlar selam. Hepinizin bebekleri hayırlı olsun. Sağlıcakla büyüsünler inşallah. Size bir sorum olacak. Benim bebeğim beşiğinde değil de pusette ve tv çalışırken uyumaya alıştı sanırım. 21 günlüğüz bu güne kadar gündüz oturma odasında pusette ve gürültüde yatırdım. Gündüz deliksiz uyuyor geceden sabaha kadar memede durmak istiyor. İlk defa dün gece oturma odasında pusette uyuttum. Sadece acıktıkça ve gazı oldukça mızırdandı ama uyanmadı bile. Sizce pusette uyutmak sağlıklı kı. Bu arada ben pusetin içine ince bir yastık koyup hafif meyilli bir hale getirdim.

X