2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

bazen büyüklerimiz bizi bu konuda üzüyor benim bebeğin kakası cıvık gibi onu sorduydum sütün yaramıyordur ondan öyledir diyorlar..ama kilo almış diyor bu ne tezatlık ozman :KK1: Kafadan ninni uydurmaya başladım az önce kucağımda ninni söyleyerek uyuttum yatırdım beşiğine ..sende maşallah güclü gacıymışın azmine hayran kaldım mama verebilirdin sözlerini dinleyip bugünde tembelliğin dibine vurdum ben kızımla sabahtan beri yatıyoruz
Oh ne güzel:KK16: fırsat buldukça yatacaksın tabiki. Zaten geceleri uykusuz kalıyoruz. Ben maalesef o lüksü yaşayamıyorum. Büyük oğlanı öğlen uyutuyorum, ben de biraz yatayım diyorum, küçük uyanıyor:KK9:

Bak o kaka meselesini de iki gün önce internette birşeyler araştırırken tesadüfen okudum. Eğer bebek iyi besleniyorsa kakası sarı renk ve cıvık olurmuş. Eğer çok beslendiyse sarının içinde açık yeşil renge de rastlanırmış. Bak benim oğlan iyi besleniyor ve kakası senin dediğin gibi; hiç kulak asma bence, moralini de bozma

Emzirme konusunda ilkinde gerçekten de çok direndim, onun için bu seferkinde kimsenin sesi çıkmıyor:KK9:

Ben onun için topikte böyle emzirmedim, mama verdim falan deyince şaşırıyorum; ne çabuk vazgeçiyorlar diye!

oh ne güzel:KK16: Fırsat buldukça yatacaksın tabiki. Zaten geceleri uykusuz kalıyoruz. Ben maalesef o lüksü yaşayamıyorum. Büyük oğlanı öğlen uyutuyorum, ben de biraz yatayım diyorum, küçük uyanıyor:KK9:

Bak o kaka meselesini de iki gün önce internette birşeyler araştırırken tesadüfen okudum. Eğer bebek iyi besleniyorsa kakası sarı renk ve cıvık olurmuş. Eğer çok beslendiyse sarının içinde açık yeşil renge de rastlanırmış. Bak benim oğlan iyi besleniyor ve kakası senin dediğin gibi; hiç kulak asma bence, moralini de bozma

emzirme konusunda ilkinde gerçekten de çok direndim, onun için bu seferkinde kimsenin sesi çıkmıyor:KK9:

Ben onun için topikte böyle emzirmedim, mama verdim falan deyince şaşırıyorum; ne çabuk vazgeçiyorlar diye!

ağzından bal damlıyor valla o okudgun yerin linkini yada adresini verme şansın var mı.tıpkı orda yazdığı gibi bizimkinin kakası rabbime binlerce kez şükürler olsun.kulak asmamayı öğrendim bu kulubun bana cok yardımı cok motive edici şeyler kattı tecrübeli ve güzel hırslı annelerin yardımıyla.petek11 in bebeğinin kakasıda biraz yeşil gibiymiş acaba oda beslenmeden kaynaklı mı oldu biraz üşüttüğünden kaynaklı diye düşünüyordu petek.mama vermek zorunda kalanlara bişey diyemiyorum bebeğinin ağlamalarına dayanamıyorlardır yada etrafının baskısından kaynaklıdır diye düşünyrum cok azı keyfinden veriyordur bence.ben biraz ailelerden uzak oldugum icin galiba rahatım cok laf duymadım.

ağzından bal damlıyor valla o okudgun yerin linkini yada adresini verme şansın var mı.tıpkı orda yazdığı gibi bizimkinin kakası rabbime binlerce kez şükürler olsun.kulak asmamayı öğrendim bu kulubun bana cok yardımı cok motive edici şeyler kattı tecrübeli ve güzel hırslı annelerin yardımıyla.petek11 in bebeğinin kakasıda biraz yeşil gibiymiş acaba oda beslenmeden kaynaklı mı oldu biraz üşüttüğünden kaynaklı diye düşünüyordu petek.mama vermek zorunda kalanlara bişey diyemiyorum bebeğinin ağlamalarına dayanamıyorlardır yada etrafının baskısından kaynaklıdır diye düşünyrum cok azı keyfinden veriyordur bence.ben biraz ailelerden uzak oldugum icin galiba rahatım cok laf duymadım.

Canım şimdi iPhone dan yazıyorum da, akşam pc'den bi geçmişe bakayım. Adres aklımda değil çünkü. Dediğim gibi başka birşey ararken tesadüfen görüp okudum, bulayım paylaşırım söz
Bildiğim kadarıyla üşütmelerde yeşil-koyu yeşil oluyor sarı hiç olmuyor ve daha kötü kokuyot

Kizlar bebegimin burnu tıkalı nasıl acabilirim doktor denizsuyu verdi ama hemen geçsin istiyorum ben

Arkadaşlar bebişim eylülde doğcaktı ama maalesef ekime sarktı 4 ekimde doğurdum çok şükür
ancak göğüss :=(
emerken sanki göğsümü bıçakla kesiyorlar napcam yardım edin işkence oldu :/

Lansinoh kullandım pek işe yaramadı sonra zeytinyağı sürdüm birkaç güne geçti yaralar ve kanamalar, silikon göğüs ucu denedim onda da aciyordu ve kanlı gidiyordu süt içim rahat etmedi çıkardım

rumeysacığım ksuruma bakma unutmuşum şimdi aklıma geldi. Bak o gün okurken atlamışım. Hani sen bebeğimin elleri soğuk diyorsun ya, yazıyı okumayacaklar için yazayım: '' Eğer çocuğun giyimli yerleri sıcak,elleri soğuk ise çok giydirdiniz anlamına gelir '' diyor. Sen kıyafetle ilgili yazışmışsın okudum ama beni yanlış anlarsınız diye yorum yapmak istemedim. Özellikle arkadaşımız evin sıcaklığı 25 derece ama şöyle şöyle giydiriyorum diye yazmıştı ama işte annelik sözkonusu olunca beni belki yadırgarsınız diye yazmak istememiştim

- SAGLIKLI BIR BEBEK BAKIMI NASIL OLUR?SORU VE CEVAPLAR

çok güzel bir yazı. Muhakkak okuyun derim

rumeysacığım ksuruma bakma unutmuşum şimdi aklıma geldi. Bak o gün okurken atlamışım. Hani sen bebeğimin elleri soğuk diyorsun ya, yazıyı okumayacaklar için yazayım: '' Eğer çocuğun giyimli yerleri sıcak,elleri soğuk ise çok giydirdiniz anlamına gelir '' diyor. Sen kıyafetle ilgili yazışmışsın okudum ama beni yanlış anlarsınız diye yorum yapmak istemedim. Özellikle arkadaşımız evin sıcaklığı 25 derece ama şöyle şöyle giydiriyorum diye yazmıştı ama işte annelik sözkonusu olunca beni belki yadırgarsınız diye yazmak istememiştim

- SAGLIKLI BIR BEBEK BAKIMI NASIL OLUR?SORU VE CEVAPLAR

Yok yav niye yanlis anlayalim yaziyi mutlaka okuycam.ama benim giydirdgjm kiyafetler ince ustuste giydirince sicak tutar diye dusunuyodum

rumeysacığım ksuruma bakma unutmuşum şimdi aklıma geldi. Bak o gün okurken atlamışım. Hani sen bebeğimin elleri soğuk diyorsun ya, yazıyı okumayacaklar için yazayım: '' eğer çocuğun giyimli yerleri sıcak,elleri soğuk ise çok giydirdiniz anlamına gelir '' diyor. Sen kıyafetle ilgili yazışmışsın okudum ama beni yanlış anlarsınız diye yorum yapmak istemedim. özellikle arkadaşımız evin sıcaklığı 25 derece ama şöyle şöyle giydiriyorum diye yazmıştı ama işte annelik sözkonusu olunca beni belki yadırgarsınız diye yazmak istememiştim

- saglıklı bır bebek bakımı nasıl olur?soru ve cevaplar

sen nasıl giydiriyon bebeğini yazıyı okudum ama ne giydirceğimi bilemedim yahu

Yok yav niye yanlis anlayalim yaziyi mutlaka okuycam.ama benim giydirdgjm kiyafetler ince ustuste giydirince sicak tutar diye dusunuyodum
Canım o zaman bacaklarını, karnını ya da kollarını kontrol et. Eğer bu bölgelerden herhangi bir yeri ılık bile olsa o zaman üşüyordur ya da üşümeye başlamıştır ama senin şapka giydirme fikrine katılıyorum. Çünkü empati yapıyorum. Mesela çok soğuklarda ya da kar yağarken şapka falan taktığımız zaman fazla üşümüyoruz ya da banyodan çıkarken saçlarımızı havluyla sardığımız zaman yine fazla ürpermiyoruz. Buradan yola çıkarak minik bebeklerin kafalarına şapka takmak mantıklı geliyor. Zaten incecik azıcık saçları var kafalarında:KK16:

rumeysacığım ksuruma bakma unutmuşum şimdi aklıma geldi. Bak o gün okurken atlamışım. Hani sen bebeğimin elleri soğuk diyorsun ya, yazıyı okumayacaklar için yazayım: '' eğer çocuğun giyimli yerleri sıcak,elleri soğuk ise çok giydirdiniz anlamına gelir '' diyor. Sen kıyafetle ilgili yazışmışsın okudum ama beni yanlış anlarsınız diye yorum yapmak istemedim. özellikle arkadaşımız evin sıcaklığı 25 derece ama şöyle şöyle giydiriyorum diye yazmıştı ama işte annelik sözkonusu olunca beni belki yadırgarsınız diye yazmak istememiştim

- saglıklı bır bebek bakımı nasıl olur?soru ve cevaplar

kızlar bu yazı dizisini mutlka okuyun ben yarısına kadar geldim ama cok beğendim hemen yazam dedim

sen nasıl giydiriyon bebeğini yazıyı okudum ama ne giydirceğimi bilemedim yahu
Valla güzelim senin evin kombili mi merkezi mi bilemiyorum ama benimki merkezi,dolayısıyla sıcak oluyor ve ben sadece içine çıtçıtlı yarım kollu body ve üstüne de genelde kadife tulum giydiriyorum, ayağına da tulumun içinden soket çorap; uyandığı zaman odadan çıkartacaksam üstüne yelek giydiriyorum. Genelde ben de ellerini kontrol ederim hep sıcaktır ama tabiki evin sıcaklığı çok önemli. Mesela yatak odasının sıcaklığı 24 derece.Onun için ekstra giydirmeme gerek kalmıyor. Zaten bebekler için gerekli oda sıcaklığı 22-25 derece olması gerekiyormuş

Son düzenleme:
canım o zaman bacaklarını, karnını ya da kollarını kontrol et. Eğer bu bölgelerden herhangi bir yeri ılık bile olsa o zaman üşüyordur ya da üşümeye başlamıştır ama senin şapka giydirme fikrine katılıyorum. çünkü empati yapıyorum. Mesela çok soğuklarda ya da kar yağarken şapka falan taktığımız zaman fazla üşümüyoruz ya da banyodan çıkarken saçlarımızı havluyla sardığımız zaman yine fazla ürpermiyoruz. Buradan yola çıkarak minik bebeklerin kafalarına şapka takmak mantıklı geliyor. Zaten incecik azıcık saçları var kafalarında:KK16:

oraları sıcacık oluyor yazıya hayran kaldım valla annem geldi tamamını okuyamadım

oraları sıcacık oluyor yazıya hayran kaldım valla annem geldi tamamını okuyamadım
Gerçekten de çok güzel bir yazı. Adama hayran kaldım. Çatır çatır konuşmuş. Bazılarını biliyordum, bazıları da beni güldürdü çünkü normalde mantıksız olduğunu düşünüyordum mesela gaz meselesi:KK9: onu okuyunca hakikaten düşündüğüm gibi mantıksızmış dedim Beğendiğine sevindim. Ben işte birşeyleri araştırırken şak diye böyle yazılar çıkar şansıma:KK16:

Son düzenleme:
Burun aspiratoru aldinmi onunla temizlersen bi nebze olsun rahatlar bebegin.tez zamanda gecer insallah

Temizledim biraz ama gecmiyor hırıl hırıl ötüyor yavrum ne tam uyuyabiliyor ne emebiliyor biraz nefes aldigi anda kavga dövüş ağla ağla emziriyorum oyle biraz rahatliyoruz sağlık ocagina gittik doktor bronşit başlangıcı var dedi antibiyotik verdi hastaneye gittik bisey yok korkma dedi deniz suyu verdi burnuna sizce antibiyotik vermeli miyim yavrumu böyle gördükçe kahroluyorum bakamadım hasta ettim saglam bebegimi:'(

Temizledim biraz ama gecmiyor hırıl hırıl ötüyor yavrum ne tam uyuyabiliyor ne emebiliyor biraz nefes aldigi anda kavga dövüş ağla ağla emziriyorum oyle biraz rahatliyoruz sağlık ocagina gittik doktor bronşit başlangıcı var dedi antibiyotik verdi hastaneye gittik bisey yok korkma dedi deniz suyu verdi burnuna sizce antibiyotik vermeli miyim yavrumu böyle gördükçe kahroluyorum bakamadım hasta ettim saglam bebegimi:'(

Antibiotigi ver yada verme diyemem ama denizsuyu icin etrafimdaki cogu kisi ise yaramiyor dedimisti ben almamistim.burnunu tam temizleyemiyon galiba en azindan temizledikten sonra bir sure o hirilti kesilir kesilmiyorsa benim aklima ya temizleyemiyom burnu yada bronsit baslamis der ilaci veriridim.kuzum havalar bi anda sogudu biz buyukler hasta oldhkta bebeklerin olmasida normal.farkinda olmadan ziyarete gelen birinden nezle falan bulasmistir.doktorumm bana cocuklar duse kalka buyuyecek panik yapma demisti.bebeklerimiz dusundugumuzden daha kuvvetli annesi o yuzden kendini suclama.tez zamanda iyilesecek jnsallah guzel gine cunku annesi bebisine cok iyi bakiyor

Kizlar bebegimin burnu tıkalı nasıl acabilirim doktor denizsuyu verdi ama hemen geçsin istiyorum ben

büyük kızımdada aynı sorunları yaşıyorduk minik burun aspiratörü çok derinleri temizlemiyor bu yüzden hırıltı yapıyor demişti eczaneden otribebe deniz suyu ve otribebe burun aspiratörü seti var ondan al biz çok rahat ettik şuan derin içinde otribebe kullanıyoruz damlayı kullanıyoruz bi boru var ucunda süngerli kısmı bebeğin burnuna sokup benim eşim güçlü nefes işini hallediyo ağzınla hüp diyosun süngere ne kadar sümük varsa birikiyo bi süre kullanınca zaten hırıltı kalmıyor sadece hırıltı için değil burun temizliğinde otribebe en iisi

büyük kızımdada aynı sorunları yaşıyorduk minik burun aspiratörü çok derinleri temizlemiyor bu yüzden hırıltı yapıyor demişti eczaneden otribebe deniz suyu ve otribebe burun aspiratörü seti var ondan al biz çok rahat ettik şuan derin içinde otribebe kullanıyoruz damlayı kullanıyoruz bi boru var ucunda süngerli kısmı bebeğin burnuna sokup benim eşim güçlü nefes işini hallediyo ağzınla hüp diyosun süngere ne kadar sümük varsa birikiyo bi süre kullanınca zaten hırıltı kalmıyor sadece hırıltı için değil burun temizliğinde otribebe en iisi

Fiyati nedir o setin

Merhaba benım bebegım dogdugunda 3490 dı bır hafta sonra gıttıgımde 3520 dedı bır ayın sonunda gıttıgımde ıse 4700 olmustu doktor gayet ıyı bebekler 600 gr aldımı yetıyo bıle bıze dedı sımdı ıse 42 gunluk ve 5200 dedı doktor benımde bebegım 10 dk emıyor ve uyuyor ama dakıkası onemlı degıl dedıler bır saat emıp yalancı emzık yerıne kullanıyolar ama 10 dk emıp kana kana emerse doyuyolarmıs saatı onemlı degılmıs gercı benım bebegım ac olmasada sureklı emmek ıstıyor emzıkde kullanmak ıstemıyorum ne yapıcam bılmıyorum
benim bebeğim 15 günde 500-600 gr almış sağlık ocağı hemşiresi çok güzel kilo almış bu kiloyu 1 ayda almalarını bekliyoruz dedi
maşallah bebişleriniz ne güzel kilo almış :nazar::nazar: benimkinin kilo alımı az gibi geldi şimdi ama hayırlısı. bugün randevumuz var bakalım nekadar almış merak ediyorum :44:

canım bigünü bigünlerini tutmuyor ama ev işlerin kahvaltın temizliğin herşey bir şekilde oluyor ben ilk gün kahvaltı yapmak için çabalamıştım en çok hala çabalıyorum aras o saatlerde ultra uyanık oluo ve oyun istiyor :)
ama bugün öğleden sonra uyudu ben evi süpürdüm toz aldım yerleri sildim arasın eşyalarını yıkadım kuruttum ıspanak yıkadım pişiridim üstüne kocişime fırın sütlaç bile yaptım :KK70:
ama iki gün önce dışardan yemek söyledik böyle böyle alışacağız artık hiç düşünme inan yalnız olmak bir çok açıdan daha iyi ben annem ya da kayınvalidem olduğunda bu kadar yorulmuyordum ama aras öğlen uyurken onlarla çay kahve saati yapıyordum ama şimdi işimi bitirince bende arasla uyuyorum kendime geliyorum :)
arasın arabada uyumasına güvenerek bayramda arabayla bursaya gideceğiz uyur inşallah yine :KK70:
öncelikle sana :KK9::KK9::KK9: diyorum canım,maşallah :nazar: bizimkide aksilik tam eşime kahvaltı hazırlayacağım zaman bizimki uyanıyor. zavallı kocacığım kahvaltısını kendi hazırlıyor tek başına yiyor ve işe gidiyor:KK43: uyku saatini değiştirmeye çalışıyorum ama nafile hep aynı saatte aynı şeyler.. ama öncelik onlarda yapacak bişey yok.. bakalım bende merak ediyorum aslında yalnız kaldığımda nasıl olacağını. belki dediğin gibi daha iyi olabilir..
inşallah yolculuğunuz iyi geçer.. eminim uyuyacaktır :KK9: bursa güzel yer bol bol gezin, senin içinde iyi olur inşallah...

arkadaşlar bi sorum olcak sizlere bebeinizin tırnaklarını kestiniz mi ne zaman kestiniz ?
ben daha dün kestim canım bugün 30.günümüz.. bizimkinin tırnakları uzundu ama bi keseyim dedim sanki tırnaklar deriyle yapışık gibi geldi bıraktım. eldiven kullanmayı hiç sevmiyorum oğlumda sevmedi zaten. kendini yırttı biraz ama.. sonunda kestik..

Kizlar disari ciktiginizda bebeginizi ne ile tasiyorsunuz ben kanguru ile tasiyodum acaba uygunmudur kalca cikigina sebeb olurmudur
ben puseti arabasına oturtup onunla çıkarıyorum canım.. kanguru bana rahatsız gibi geliyor çocuk açısından..askıda kalıyor gibi :44:
ya kızlar bu havalar ne böyle ya ne giydireceğimi sasırıyorum bir atlet, yarım kollu atlet, uzun kollu zıbın üzerine pijama ve üzerinede hırka giydiriyorum kız çocuğu sıcağı sever diyorlar oda sıcaklığı da 25 derece cok mu abartıyorum siz neler yapıyorsunuz hasta olacak die ödüm kopuyor valla
bana sanki çok gibi geldi ama sen daha iyi bilirsin tabi. ben evin ısısı 25 dereceyse sadece kısakollu çıtçıtlı badi giydirdim.bide ayağına çorap. sıcağı sevmedi benim oğlum serinde daha rahat etti. onun dışında atlet falan giydirmeden ince bir tulum giydiriyorum.. uyurkende bunların üstüne ince bir battaniyeyle kundak yapıyorum.

Son düzenleme:
X