2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Suni sancı açılmayi saglamaz demişti bnm doktorum bnm de yarın 40+6. bnm de acilma sanci yok suni sancı almali miyim acaba yaa

ben hastaneye gittiğimde açılmam 3 cmdi saat 12 de suni takıldı 14:30 da doğum oldu ağrılarımda 13:30 da başladı zaten yani sunide ne korkulcak bir durum var nede açılmıcak diye bir konu gayetde güzel açıldı yani ben ilk suni vermesinler diye uyarıda bulundum herkesin suniyi kötülemesi üzerine ama onlar suni nasıl diye anlatınca taktırdım sadece bir saat ağrıylada doğurdum çok şükür

arkadaşlar aranızda kordon ebege dolanmış varmıydı acaba benım bu hafta 1 kere bebegımın boynuna dolanmısta bıraz panıkledım boyle olunca sezeryan oluyor sanırım tecrubesı olan varsa yazabılır mı

benden birgün önce doğum yapmış bir arkadışn bir değil iki kere dolanmıştı bebeğin boynuna ama normal doğum yaptı korkma yan hayırlısı dile canım

selam arkadaşlarr doğurmayan kim kaldıııı:KK31::KK31: günüm doldu benimde ama bu bebeğin gelmeye niyeti yok napcaz yaa:KK31::KK31:

selam kızlar,
beklenen tarihimiz 9 eylüldü ve 1 saat sapmayla 10 eylül gece 1 de bembeyaz bir pamuk yumağını göğsümün üzerine bırakıverdiler bir çift iri göz bana bakıyordu :KK16::emir_bebek: çok şükür oğlumu sağsalim kucağıma aldım :21: epiduralle normal doğum yaptım...
annelik çok muhteşem bir duyguymuş allah isteyen herkese nasip etsin inşallah.. doğumu bekleyen bütün arkadaşlarım inşallah en kısa zamanda sizde kucağınıza alırsınız kuzularınızı :KK16:

maşallah sana da bebeğine de ne güzel bebeğini kucağına aldın darısı bizim başımıza

Selam kizlar dogum hikayemi yazacktm ama prenses kızim birakmiyor günduz uyuyo gece hep uyank uyku gozümdn akiyor ama herseye
deger.sabaha kadar izlesem doymam allah yasamayanlara yasatsin insallah.cok guzel bir duygu.optm hepinzi:KK16:

Cnm bu konuda senu en iyi yonlendirecek kisi doktorun ama ben yinede bildiğim kadarini anlatmaya calisiyim 1 kez kordon dolanmasinda normal dogum oluyo illa sezeryan olacak diye bişey yok bide başıma geleni anlatayım herkes bebegin yukarda olduğunu aşağı inmedigini söylüyordu ve bunun sebebini doğum dan sonra ogrendim bebegimin boyununa tam 3 kere kordon dolanmisti ve ben bebeğim i normal dogurdum allaha sukur bebeğim sag salim dogdu suanda 12 günlük

maşallahh canım yaa nasıl dogum oldu peki zormu oldu 3 kez dolanmış peki oncden dr anlamadımı gormedımı usg de kordonun dolandıgını

canım merhaba
benım son gune kadar hersey normaldı gece suyum gelınce hastahaneye gıttık yatısım yapıldıktan yarım saat sonra sancım basladı sabaha kadar sancı cektım ve acılmam 7cm olmustu fakat bebek asagı ınmıyordu daha da yukarı cıkıyordu muhtemelen kordon dolanmıs denıldı nst dede durumu ıyı olmadıgı soylendı acıl sezeryana alındım ve gercektende kordon bebegımın bacak arasından gelıp boynuna ıkı defa dolanmıs.çok sukur bız kurtulduk rabbım korudu yavrumu ..
Suan bebegının boynunda kordon dolanmamıssa sorun yoktur dıye dusunuyorum en saglıklı cevabı drun verecektır.rabbım sızı sag salım kurtasın ıns

cuma gunu dr gıttıgımde 1 kere dolandıgını soyledı bıze çok erken dolandı dıye dusunup çok tedırgın oluyorumm Allahım bızede sızınkı gıbı hayrlı dogumlar nasip etsın

kızlar bir sorum olacak. yenidoğan bebeklerinizi hiç dışarıya çıkartıyor musunuz ? bebeğim 13 günlük. havaların güzel olduğu zamanlar artık çok azaldı.. dışarıda biraz hava aldırmak istiyorum ama emin de olamıyorum. sizin bu konuda fikriniz nedir ?

Tabiki cikarabilirsin cnm hatta cikar da gunluk 1 saat sen de hava al o da hem sarilik da olmaz gunes gorur

Kızlar kararımizi verdik 42.haftanin dolmasini beklemeyecegiz bebegimizi riske atmicaz yarin sabah 9.00da son kontrolümu olacağım acilmam yoksa 9.30 da sezeryana gireceğim Allahın izniyle dualarinizi esirgemeyin bizden
canım allah yardımcın olsun sanırım almışsındır bebeğini kucağına rabbim sana da evladına da sağlık sıhhat versin

selam kızlar,
beklenen tarihimiz 9 eylüldü ve 1 saat sapmayla 10 eylül gece 1 de bembeyaz bir pamuk yumağını göğsümün üzerine bırakıverdiler bir çift iri göz bana bakıyordu :KK16::emir_bebek: çok şükür oğlumu sağsalim kucağıma aldım :21: epiduralle normal doğum yaptım...
annelik çok muhteşem bir duyguymuş allah isteyen herkese nasip etsin inşallah.. doğumu bekleyen bütün arkadaşlarım inşallah en kısa zamanda sizde kucağınıza alırsınız kuzularınızı :KK16:
canım benim hayırlı olsun,çok sevindim doğum hikayeni de dinlemek istiyoruz, ne güzel normal doğum yapmışsın, rabbim evladına da sağlıklı hayırlı bir ömür versin inş.

Suni sancılar başladı 10 saatim varmış en fazla  dus edin kizlar

canım allah yardımcın olsun inş. kolaycacık açılman olur

kızlar bu arada bugün bende kontrole gittim. 38+3 üz,nts ye girdim,bebeğin kalp ritmi bi aralıkta düz gibi gitmiş bu iyi bişey değil ama snra düzelmiş,işte bilmiyorum artık kordon mu dolandı ne olduysa dedi,buna dikkat edicez hareketlerini ii kontrol et dedi, sadece 2 tane sancım görünmüş altta,30 una kadar bekleyeceğiz normal düşünüyordun heralde dedi,çatı muayenesi yapmamıştınız dedim,yapalım o zaman dedi,1.5 cm açılman olmuş doğumun başlamış senin dedi,bugün yarın da gelebilir dedi,haftaya tekrar nts için çağırdı,bi ara yoğun akıntım gelmişti nişanmıydı ki dedim,nişandı demekki ki başlamıiş açılman dedi,çatı öyle acıtan bişey değilmiş sadece bi rahatsızlık veriyo o kadar,annem benden haber bekliyo da acaba gelsemi ya karar veremedim napsam ki ?bir de ultrasonda bakmadı bebeğime kilosunu sordu en son nekadardı dedi 20 gün önce 2730 gr dı dedim hee ii ii dedi, ya neden kilosuna bakmadı ultrasında belki de kordon dolanması falan varsa görecekti ultrasonda kafamı karıştırdı, hftaya nts ye çağırdı bi hafta nası rahat edicem ki ben,bir de nts de sancı çok az çıktı bu daha zamanının olduğunu da gösterebilir mi kiii

kızlar bu arada bugün bende kontrole gittim. 38+3 üz,nts ye girdim,bebeğin kalp ritmi bi aralıkta düz gibi gitmiş bu iyi bişey değil ama snra düzelmiş,işte bilmiyorum artık kordon mu dolandı ne olduysa dedi,buna dikkat edicez hareketlerini ii kontrol et dedi, sadece 2 tane sancım görünmüş altta,30 una kadar bekleyeceğiz normal düşünüyordun heralde dedi,çatı muayenesi yapmamıştınız dedim,yapalım o zaman dedi,1.5 cm açılman olmuş doğumun başlamış senin dedi,bugün yarın da gelebilir dedi,haftaya tekrar nts için çağırdı,bi ara yoğun akıntım gelmişti nişanmıydı ki dedim,nişandı demekki ki başlamıiş açılman dedi,çatı öyle acıtan bişey değilmiş sadece bi rahatsızlık veriyo o kadar,annem benden haber bekliyo da acaba gelsemi ya karar veremedim napsam ki ?bir de ultrasonda bakmadı bebeğime kilosunu sordu en son nekadardı dedi 20 gün önce 2730 gr dı dedim hee ii ii dedi, ya neden kilosuna bakmadı ultrasında belki de kordon dolanması falan varsa görecekti ultrasonda kafamı karıştırdı, hftaya nts ye çağırdı bi hafta nası rahat edicem ki ben,bir de nts de sancı çok az çıktı bu daha zamanının olduğunu da gösterebilir mi kiii
Sancin kacta cikti eger annenin gelme kalma firsati sinirli degilse bence cagir yanina.gecen hafta usg ye girdiysen ondan usg ye almamis olabilir.benimkide oyle yaptiydi cunku.

X