2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

kızlar hani sırtını yere oturup duvara veriyon sonra ayak ayak üstüne atmaya calışıyon atamıyorsan bir kac gün icinde doğum gercekleşirmiş diyen bir arkdaş vardı kimdi yav yada kendisi doğurdu mu acaba ben bugün yaptımda cok cok zorlandım atarken atamadım yani acaba doğum yaklaştı mı :KK1: :KK1:

Bebeğimi emzirdikten sonra ağlaması durmuyor, ne zaman ki biraz mama takviyesi yaparsam susuyor ve huzurla uyuyor. Bebekleriniz kaç dk emiyor kızlar? Bir öğünde kaç ml süt yeter doymaları için biliyor musunuz?

canım benim doktorum bebeğin 2 saatte 10-15 dk aktif emmesi yeterli demişti. süt için komposto ve bulgur pilavı çok işe yarıyor tavsiye ederim

slm kızar size birşey danışmak istiyorum.cevap yazarsanız sevinirim sabah uyandıgımda sümüksü kahverengi ve pembe akıntım geldi sonrasında durdu öglen tekrar geldi bu nedemek nişanmı acaba yarın kontrole gitsemmiki ne diyorsunuz

bu söylediğin nişan ama bazen nişandan sonra doğu çok vakit de alabiliyo 2 günde de doğurabiliirsin bence yiine de git doktora açılman başlamış olablir benim ilk nişanm geldiğinde gittiğimde 3 cm açıklığım vardı

kızlar bir sorum olacak. yenidoğan bebeklerinizi hiç dışarıya çıkartıyor musunuz ? bebeğim 13 günlük. havaların güzel olduğu zamanlar artık çok azaldı.. dışarıda biraz hava aldırmak istiyorum ama emin de olamıyorum. sizin bu konuda fikriniz nedir ?

benim bebeğimde 13 günlük ama henüz cesaret edemedim en azından 20 sini doldursa daha iyi gibi

Ben de 40+5 te suni sancıyla başlatılan normal doğumla oğlumu 13 Eylülde (3.550 kg, 50 cm) kucağıma aldım arkadaşlar. Darısı henüz doğurmayanların başına..

Kızlar kararımizi verdik 42.haftanin dolmasini beklemeyecegiz bebegimizi riske atmicaz yarin sabah 9.00da son kontrolümu olacağım acilmam yoksa 9.30 da sezeryana gireceğim Allahın izniyle dualarinizi esirgemeyin bizden

Ben de 40+5 te suni sancıyla başlatılan normal doğumla oğlumu 13 Eylülde (3.550 kg, 50 cm) kucağıma aldım arkadaşlar. Darısı henüz doğurmayanların başına..

masaallah saglicakla buyutun yavrunuzu.ALLAH hayirlli evlad eylesin amin:emir_bebek::KK55: bebegin ismi ne.dogum yapanlar bebeklerin isimlerinide yazarlarsa super olur

Kızlar kararımizi verdik 42.haftanin dolmasini beklemeyecegiz bebegimizi riske atmicaz yarin sabah 9.00da son kontrolümu olacağım acilmam yoksa 9.30 da sezeryana gireceğim Allahın izniyle dualarinizi esirgemeyin bizden

hadi bakalim guzel haberlerini bekliyoruz,ALLAH yardimciniz olsun:KK16:
az kisi kaldik bebegine kavusmayi bekleyen:KK49:

cnm risk almamanıza çok sevindim, allah korusun bebiş kakasını yiyebilirdi maazallah, hakkında hayırlısı olsun, rabbim sağlıklı sıhhatli kucağınıza almayı nasip etsin

Son düzenleme:
Sancin ya da açılman var mıydı peki

Dr.um 40+3 teki kontrolümde açıklığıma bakmadan 40+5te suni sancıyla başlatmayı teklif etti ben de kabul ettim. Perşembe günkü kontrolümde nöbetçi dr. muayene etti açıklığım 3 cm.di ama bu benim 3. gebeliğim. Ebelerin bana söylediği suni sancı bebeğin aşağı inmesinde kendi sancın kadar etkili olamıyor. Suni sancı verildikten sonra açıklık 5 cmken bebek çok yukarıda dediler ve keseyi patlattılar. Ondan sonra açılma da hızlandı aşağı inme de.

Selam kızlar heyecandan kalbim ağzımda atıyor yarın sabah 7 de gidiyorum sancım açılmam yok suni sancı ile başlatacağız yarın 40 olacağım uyku yok bu gece

Dr.um 40+3 teki kontrolümde açıklığıma bakmadan 40+5te suni sancıyla başlatmayı teklif etti ben de kabul ettim. Perşembe günkü kontrolümde nöbetçi dr. muayene etti açıklığım 3 cm.di ama bu benim 3. gebeliğim. Ebelerin bana söylediği suni sancı bebeğin aşağı inmesinde kendi sancın kadar etkili olamıyor. Suni sancı verildikten sonra açıklık 5 cmken bebek çok yukarıda dediler ve keseyi patlattılar. Ondan sonra açılma da hızlandı aşağı inme de.

Yani suni sancı denemeli miyim

selam kızlar,
beklenen tarihimiz 9 eylüldü ve 1 saat sapmayla 10 eylül gece 1 de bembeyaz bir pamuk yumağını göğsümün üzerine bırakıverdiler bir çift iri göz bana bakıyordu :KK16::emir_bebek: çok şükür oğlumu sağsalim kucağıma aldım :21: epiduralle normal doğum yaptım...
annelik çok muhteşem bir duyguymuş allah isteyen herkese nasip etsin inşallah.. doğumu bekleyen bütün arkadaşlarım inşallah en kısa zamanda sizde kucağınıza alırsınız kuzularınızı :KK16:

Selam kızlar heyecandan kalbim ağzımda atıyor yarın sabah 7 de gidiyorum sancım açılmam yok suni sancı ile başlatacağız yarın 40 olacağım uyku yok bu gece

Suni sancı açılmayi saglamaz demişti bnm doktorum bnm de yarın 40+6. bnm de acilma sanci yok suni sancı almali miyim acaba yaa

arkadaşlar aranızda kordon ebege dolanmış varmıydı acaba benım bu hafta 1 kere bebegımın boynuna dolanmısta bıraz panıkledım boyle olunca sezeryan oluyor sanırım tecrubesı olan varsa yazabılır mı

arkadaşlar aranızda kordon ebege dolanmış varmıydı acaba benım bu hafta 1 kere bebegımın boynuna dolanmısta bıraz panıkledım boyle olunca sezeryan oluyor sanırım tecrubesı olan varsa yazabılır mı

Cnm bu konuda senu en iyi yonlendirecek kisi doktorun ama ben yinede bildiğim kadarini anlatmaya calisiyim 1 kez kordon dolanmasinda normal dogum oluyo illa sezeryan olacak diye bişey yok bide başıma geleni anlatayım herkes bebegin yukarda olduğunu aşağı inmedigini söylüyordu ve bunun sebebini doğum dan sonra ogrendim bebegimin boyununa tam 3 kere kordon dolanmisti ve ben bebeğim i normal dogurdum allaha sukur bebeğim sag salim dogdu suanda 12 günlük

canım merhaba
benım son gune kadar hersey normaldı gece suyum gelınce hastahaneye gıttık yatısım yapıldıktan yarım saat sonra sancım basladı sabaha kadar sancı cektım ve acılmam 7cm olmustu fakat bebek asagı ınmıyordu daha da yukarı cıkıyordu muhtemelen kordon dolanmıs denıldı nst dede durumu ıyı olmadıgı soylendı acıl sezeryana alındım ve gercektende kordon bebegımın bacak arasından gelıp boynuna ıkı defa dolanmıs.çok sukur bız kurtulduk rabbım korudu yavrumu ..
Suan bebegının boynunda kordon dolanmamıssa sorun yoktur dıye dusunuyorum en saglıklı cevabı drun verecektır.rabbım sızı sag salım kurtasın ıns

X