2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
Cnm hoşgeldin
Bitti gitti kötü günler. Bışver düşünme hiç bizde çom kötü günler atlattık çok çok.
Ama düşünmemye aklıma getirmememye çalışıyorum
Gelrise de bugünlere şükrediyorum
Bizim 8diş var ekim sonundan beri yürüyor konuşma sıfır:))
Cnm kış böyle geçecek sanırım. Ve 10 yaşına kadar her kış sanırım.
Her sayfayı okuyamadım ins iyileşmiştir zeynep kuzu. Antibiyotik iyi gelir inş
Bizde seni öpüoz sen öp kaç:))
Yürüyememesine de takılma sakın kuzıcum
Çok geçmiş olsun. Sayfaları bitirmedim inş iyi haberler almışsınızdor. Bizde de herşey geç teşhis edildi
De lar gene bulamadı da bizim ısrarımızla tahlil yaptılar.

Oh oh herkes burada mi yine. Bi ara girdim cok issiz di buralar. Kizlar bugun 1 yas asilari vardi ve kontrolu. Boy 76 kilo 10.470 sanki ufak miyiz ne?
Az mı!!! KIz maşallahı var daha nolsun. Artık kilo almazlar zatenn. Bizimki neredeyse 2 aydır almıo
Nice senelere olsun inş çok güzelsiniz.
Allah bozmasın hiç hayırlı yasları olsun
Ben uzun süte giremedim çok yopun iş ev koştır. İş pc sinden de girilmio. Telde de paket bitmesin diye girmiyorum
Aksatmamaya özen göstercemmm muahh
canım bebekten bebeğe gore değişiyor anne babanın duruna bağlı anne baba boylu ve yapılıysa bebekte oyle oluyor
benım kızım 14.800 kg ve 86 cm yaşıtlarının çok üzerinde :)
Ay senin ki tam maşallahlık ama bizde boyluyuz sizin kdr değil bebeğimizin boyu falan 175-187 yiz ama bizimki 80:))

Ayyy çok güldüm bu msja:))
O eylülden gözünğ açamıo göreceğini sanmam ama belki ilerleyen sayfalarda gördüğünü okurum:))
Çok doğrı bi tespit. Keşke hep girebilsek hep yararlansak tecrübelerimizden ama zor oluo

Eşinin ağzına sağlık mavilim ne güzel demiş
Evet haklışar sallamamak lazım ama bizim yapımız öyle değil
Bende felaket bpzuluyorum çünkü emek veriyoruz ter kıçımızdan akıo millet beğenmio
Aslında kime ne ama olmuyo işte maalesef!!

Bizimki 2 kelime söylüyo zatem sen şükret bence cnm:)
Nasıldı cnm senin için merak ettim. İyi geldi di mi çalışmal. Bi hafta bile farkettirir
Amin cnm.
Tekrar çok geçmiş olsun. Bende drlara hep baktırıyprum bıngıldağo ama hiç yorumda bulunmuyorlar. Herhalde yolunda
Ama kapanmadı bizimde hala. Normal olanı bu galiba
arkadaşlar kızım dün bir yaşına girdi. Ama hala 1 numara emzik kullanıyor bebekleriniz emzik emiyorsa kaç numara kullanıyorsunuz. iki numarayı kabul etmiyor. bi sakıncası olurmu acaba bir numaraya devam etsek??
Cnm biz 6+a geçtik epey oldu 12+a geçcez
Ama bence sende geç diş damak yapısında sorun olmasın
Amin aminnn. Allah nice sağlıklı hızurlu yaşlar versin ikisine de. Sizlere bağışlasın
Ayy bide çift yüklenmiş
İyi ki biz süpriz yapmış canım oğlum
Nasıl güzel hazırlamışsın ellerine sağlık. 2 çocukla heleki ikisi de ufak. Helal olsun sana gerçekten
Cnm gözlerinden kaçmıştır arkadaşların. Burda 2 senedir kimse kimsryi kayırmıypr herkes cevap yazıyor.
Zaten nadir de girildiği için:))

vallahi canım benim kızda aynı durumda bana çok düşkün değil babacı çok oyunlar yapıyor şımarıyor babaya bana bişey yok içten içe üzülüyorum
Heh. Sizi bulmam iyi mi oldu kötü mü bilmiyorum
Aynı dertten yanıyorum. Geliyorım asla sallamıo
Bakıcı giderken feryat figan ağlıyor
Babaya korkunç düşkün. Öyle böyşe değil. Maşallah diyeyim. Ama bana asla gelmiyor neden acaba. Bende çok üzüşüyorum ya bu duruma ama bi çare yok sanırım

Ay senin ki tam maşallahlık ama bizde boyluyuz sizin kdr değil bebeğimizin boyu falan 175-187 yiz ama bizimki 80:))

Çok doğrı bi tespit. Keşke hep girebilsek hep yararlansak tecrübelerimizden ama zor oluo

canım sızınde boy ortalamanız yuksek maşallah halıyle bebişinkide ıyı çok uzun olcaklar sanırım hep onden gıdıyor zaten benım kızım

dün zeynep in aşısı vardı 9700 gr 76 cm çıktı, ortalığı kattı birbirine öyle böyle ağlamadı yıktı valla sağlık ocağını gece de hafif ateşlendi, calpol verdim.. yarın da dr kontrolü var sanırım verem aşımız tutmadı test yapacaklar. buarada göz kontrolüne götür dediler 1 yaşına gelince sağlık ocağında daha önce sizler götürdünüzmü

merhaba kızlar nasılsınız bakalım. Daha dün gibi doğduğu günler pıtırciklarin. Maşallah herkes doğum gününü kutlamıs oğlumun cuma günu kismetse. Baba dede pis cıs üf teyze atta oppa hadi bunları söylüyoruz. Emekleme ve sıralama var sadece.geçen dış kapının koluna ulaşmaya çalışırken yakaladım. Heryer kilitli artık. Bizde kilo yok tüm yedikleri boya gidiyor. Sağlıklı olsun yeterki hepsi. Bu arada sürekli giremiyorum ama takipteyim

maşallah canım oğluşuna, nice yıllara insallah, dediğin gibi daha dündü sanki burda alışveriş muhabbeti yapıp kiminki önce doğacak kim nasıl doğurdu muhabbetleri, heyecanla resim beklediğimiz günler.... daha ne konuşacak oğlun herşeyi diyormuş maşallah ayına göreee bu çocuların zoru ne ya farkındaysan anneee diyen çocuk pek yok, benim kızım sadece hasta olduğu zaman anne diye ağlıyor, siinirlerim bozuluyor iyi gününde ben yokum!!!!:)

Sorma ondan bende muzdaribim. Ilk 3 ay ağlarken anne diye ağlıyordu sonra kesti. Bu nasıl iştir anlamadım. Akşam olup babayı gördüğümüz zaman beni unutuyor bütün gün bak keyfini baba sürsün ne güzel ya :)

kızlar bebekleriniz ne zaman güle güle ve öpücük vermeye başladı ben şubat sonu annesiyim merak ettim yada 1o aylı oğluma ne öğretebilirim sağolun....

Selamm kızlar. Size birşey sorcam
Tetanoz aşısını hamişken yaptıran var mı. Ben ne Zaman yaptıracağımo unuttum ya kartı da kaybettim

Bu arada bebişler de iyidir inşallah

Ben bunlari aslinfa hep not ederim ama simdi o defterim yaninda degil bakamadim. Epey oldu gule gule ve öpücük verdiği. Yanılmıyorsam ikinci yaptigi sey zaten bay bay di. 9 aylik miydi bilemedim ki simdi. Öpücük daha sonraydi. Bu arada benim kiz surekli anne diyo yaklasik bir aydir. Ama herkese herseye anne diyo. Kopek gorse anne diyecek o kadar yani.bundan once de baba yi dolamisti agzina.

Haha çok tatlılar ya bbizimki de öyle yeni birşey öğrenince papağan gibi onu tekrarlıyor değişik geliyor ondan bence.
Kızlar erken konışuyor genelde ama. Geç konuşan oğlanlara benimkini örnek gösterebiliriz mesela:)

Tetanoz aşısını hamişken yaptıran var mı. Ben ne Zaman yaptıracağımo unuttum ya kartı da kaybettim

canım hamileyken yaptırdım doğumdan sonra da yaptırdım, kartı kaybetttim eve gidince bakarım yazarım sana

D
canım hamileyken yaptırdım doğumdan sonra da yaptırdım, kartı kaybetttim eve gidince bakarım yazarım sana
doğumdan sonra bende yaptırdım bi daha yaptırmadım ama ne Zamandı unuttum. Baksana cnm söyle bana bi iki ay farketmiyor sen ne zamansan bende o zaman yaptırırım

D

doğumdan sonra bende yaptırdım bi daha yaptırmadım ama ne Zamandı unuttum. Baksana cnm söyle bana bi iki ay farketmiyor sen ne zamansan bende o zaman yaptırırım
anıl okadar sinirlerim bozuktu ki dün bakmayı unuttum canım yaaa sanırım zeynep in 2 aylık ya da 4 aylık aşısında yaptırdım sanki 2 aylık aşısıydı yani şubat ayı ama emin olmak için bakarım . doğumdan sonra yaptırdığımda sordum, bidaha yaptırmana gerek yok dedi ömür boyu koruma diye bişey yokmuş zaten

Bende gebeyken yaptedm birdaha yaptiemak gerekmiyor diodu asmler ay valla yaptemam birdaha kolum cok sismisti cok fenaydi

D

Bende yaptırma dim sağlık ocağında kayıtlıdır bi sor istersen ben hiç uğraşma geçen kan aldırdım baya tirsti m unutmuşum hamileyken az mı iğne oldum puff
Bu arada tüpleri mi bağlamaya karar verdim ama 30 yaş sınırı varmis sizler bi fikri düşüncesi olan var mı aslında çok korkuyorum ama

canım arkadaşlarım hepinize mutlu sağlıklı huzurlu yavrularınızla ve eşinizle ailenizle sevdiklerinizle güzel bir yıl diliyorum. Allahım yeni yılda yavrularımıza sağlık sıhhat güzel olan herşeyi nasip etsin, annelere de bol para versinki kuzular için harcayalım

Kuzucum ben doğumdan sonra yaptıramamıştım ve asmde eğer yaptırmadıysan tekrar hamile kaldığında aynı aşıları tekrardan vurulursun cok sorun değil kimsede pek yaptırmıyor demişti bama benim bebiş iyi arka dişlerimizi çıkarıyoruz ve asırı huysuz ve gerginiz yemiyor içmiyor sadece oyun istiyoruz uyku zaten yok bizde bu aralar Arasım nasıl

Seanki benim sıpayı anlatıyorsun hatta her gördüğü hayvana pufff diyuor ve geçen haftalarda kocaman boyum kadar oyuncak ayı gördüm kızım bu ne dedim puf dedi peki onun ismi ne dedim cok net bir şekilde BA BA dedi ve babasnı gösterip kahkaha attı delii :)

Uzun zamandır yoktum ve özledim hepinizi pc acamıyorum asya kıyamet koparıyo teldende girmeye çalışıyorum sürekli ya kapanıyo ya asağı yukarı inip çıkıyo sayfalar cıldırıp snunda teli fırlatıyorum Bu arada 20 gün önce bizde doğum günümüzü kutladık çok şükür çok güzel geçti çok duygulandım çok anlamlı 2 hediye geldi bayağı ağlattılar beni birincisi annemler kızıma kumbara hesabı açmışlar üniye kadar kızıma birikim yapacaklarmış diğeri ise benim için çok özeldi ikiz kardeşim kızımın doğum günü için izmir urlanın bir köyüne 5 fidan diktirmiş onun sertifikasını cerceveleyip getirmişti okurken tüylerim diken diken oldu göz yaşlarımı tutamadım ama herşey çok güzeldi

Bu arada yeni yılımız kutlu olsun huzurlu sağlıklı bebeklerimizle ailemizle bol neselı bir yıl gecirmek dileği ile hepinizi kocaman öpüyorummmmmmmmmmmmmmmmm.. :)

30 yas siniri ne demek canim? Daha mi once baglatman gerekiyormus daha mi sonra. Bu arada kac yasindasin ve kac çocuk var?.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…