2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469

Yok zaten kullandıklarından dolayı egzama oluştuğunu zannetmiyorum... Anladım canım benim allerji doktorunun önerdiklerini yazdım ben de... Bilemedim ki şimdi birden neden oldu? Yediklerinle alakalı olabilir diyecem ama yeni birşey yemedim diyorsun... Peki kakası nasıl karın ağrısı gibi bir durumu var mı?

Egzama icin yazmak istedim bende de bebeklikten kalan egzama var malesef bebekken egzama olmusum ve birde üstüne su cicegi cikarmisim annemde bilememis yikamis beni ve daha felaket olmusum goturmedikleri doktor kalmamis butun vucudumu sarmis, 25 yildir cekiyorum cok sukur sadece sag elimde kaldi ama butun vucudumda yara izleri var her sene kasim aralik ayi baslar bahar gelincee gecer geceleri kasintidan uyuyamiyorum kullanmadigim ilac kalmadi sadece bi ilac beni rahatlatiyor oda borik asit cok tehlikeli bi ilac degil bebeklerde pisige bile kullaniliyor borik asit eczanede hazirlanan bi solisyon yarim saat pansuman yapiorum ve ardindan impetex adli bi merhem kullaniyorum amacim korkutmak degil aksirik oksuruk gecer gaz kolik gecer ama egzama onemli ne olur pesini birakmayin tabiki kullandigim ilaclari kullanin diye birseyde soylemiyorum ama bu borik asit ( eu boriuque ) adli ilaci arastirin ve doktorunuza mutlaka danisin

İyi akşamlar herkese.benşm kız su çiçeği geçimişti geçen yazmıştım.burda eczacı bi arkadaş vardı.ona sorum olacaktı.Bacağında ve kolunda iz kalacak sanki çkur ve kırmızı kaldı.iz kalmaması için ne kullanabilirim.

burcucum alllah kabul etsin, biz de kvler bizdeyken yaptık mevlüdü
zor canım çok zor allah yardımcımız olsun...
heleki siz iki çocuklulara daha da sabır gerek

denizzz ismiyle büyüsün minnoşun :)
ikna etmişsin eşini o istemiyodu sanki bu isimleri öyle kalmış aklımda
ama ben göremedim fotoyu nideeen

Kızlar acill
Egzama yaşayan ark varsa ne kremi kullandınız
Dr bulamıyorum tüm drlar çıkmış
Oğlanın vucudu egzama döküyo
anıll geçmiş olsun tatlım egzama olduğuna emin misin, yine de kafadan ilaç başlama bence
yarın gitcem demişsin ama yarın pazar var mı daktır :44:

bebeğin yıkanma suyuna mı mısır nişastası??? allah allah :44:
egzama için mi nerden duydun canım, çok ilginç geldi

nerelerdesin özlem
gerçi bu bebişler hepimizi esir aldı kafadan mı başladın elma suyuna doktor önerisi mi canım?

ayrica su dmet akalina sinur olmaya basladim kadin ne zmn dogurdu da fellik fellik geziyo zayflams bi de
aman boşversene bebek mi bakıyo onlar sanki
bakıcısı ayrı, temizlikçisi ayrı... geriye ne kalıyo gezer tabi
sporunu da yapar kilosunu da verir
daha kaç ay önce bi bakıcı bilmem ne kadar maaş istemiş diye haber olmuşlardı

kızını 1 hafta emzirmiş diyet yapmak için zayıflar tabi.böyle insanlar neden anne olur acaba
diyet yapmak için sadece 1hafta mı emzirmiş
hayır ya inanmak istemiyorum

oyyyy daha 3,5 aylık bebekten bahsediyoruz, hem kendi odasında hem de sallanmadan nasıl kendi kendine uyusun
kıyamam ona daha çok erken annesi
yavaş yavaş...

hakıkaten ya sormak lazıım aa dondurulmuş şeyde verilmez herhakde çocuğa zor bir soru o dönem ne varsa artık onu verıcez

bu diş için erken ama benım kızın acayıp ağız suyu akıyo önlk takıyorum çünkü göğsü ıslanıyo hep hasta olacak diye korkuyorum dişlik veroıyorum elıne ama o elını tercih ediyor dişlerden midir bilmem

kızlaar çok erken başlamısınz bişeyler tatrmaya ya emmeyi azaltırsa ben su bile vermıyoruum doğru düzgüün doktor mu dedi sizee

buyrun benim

Biberon kullananlar silikon emziği 3.ay itibariyle değiştirdiniz dimi???

canım eğer emziriyorsan daha büyük deliği olan emziğe geçmemeni tavsiye ederim, biberonda kolaylıkla bol miktarda gelen süte alışıp emmeyi bırakabilir

aynı durum bizde de var, parmak değil direkt iki yumruğunu birden sokmaya çalışıyor ağzına, kaç parmak sokabilirse önce bir hırsla emiyor
yeterli gelmiyor olmalı ki sinirlenip çığlık atıyor,
ağzını, burnunu falan silerken elimi elleriyle yakalayıp ağzına sokmaya çalışıyor,
emziği almıyor ağzından atıyordu verir vermez, geçen gün diş etleri kaşınıyor diye vereyim dedim sakız gibi çiğniyor emziği
şu an diş için erken ama belli ki şimdiden kaşınıyor dişetleri

Kızlar acill
Egzama yaşayan ark varsa ne kremi kullandınız
Dr bulamıyorum tüm drlar çıkmış
Oğlanın vucudu egzama döküyo

doktorumuz çok küçük olduğu için krem önermedi egzama için ben de chicconun masaj yağını ve bakım kremini kullanıyorum döküntülerini gidermek için
banyodan sonra ve cildi çok kuruduğunda masaj yağını, günde bir iki kez de kremi sürüyorum
10 günde cildi normale döndü
bu arada süt, yoğurt, çikolata, ketçap artırıyor egzamasını bunları tüketmiyorum

canım normalde 6 aydan sonra çıkar dişler, bizimkiler diş için çok küçükler henüz ama neden bu kadar sıkıntı çekiyorlar anlamadım,
kızım 6 aylık olana kadar hiç diş çıkarma belirtisi görmemiştim, oğlumdaki durumun da dişten olacağı aklıma gelmemişti açıkçası
yeni farkettim dişetlerinin kaşındığını,
silikon dişlikler kaynatılıyor canım onlardan verebilirsin

amaaan boşver canım onları, ne bebek emziriyorlar, ne çocuk bakıyorlar, doğur ver bakıcıya, daya ağzına mamayı, bitti gitti
sonra o spor salonu senin bu estetikçi benim dolansın dursun pabucumun anneleri

Sukunet canım smear çok önemli, her sene ve doğumlardan sonra muhakkak yaptırmak lazım, bende yaşadım dikiş olayını, uyuşturmadan bidaha dikiş attı doktor. bu muayenede de benimde canım yandı ( ama mecbur gideceğim yine smeare, artık çocuklarımız için sağlıklı olmak zorundayız. Gerçekten sende çok zor atlatmışsın ( ne diyeyim günahlarımızı dökmüştür inş.

Burun tıkanıklığına acil çözüm lütfen fizyolojik bruno otri dışında (

Gizemciğim burun açmanın ve bir daha tıkanmamasının en iyi yolu soğuk hava, evi en fazla 20 derece de tut ama iyi giydir eylülü, o burnu kendiliğinden açılır akar sümüğü hem de birdaha tıkanmaz. ama ev soğuk olur diyorsan bi dışarı çıkar yarım saat, o soğuk havada da açılır hemen burnu. sıcak hava sümüğü kuruttuğu için akmıyor, kuruyup kalıyor.

Hımmm tamam canım dikkate aayım yenisini alırken... Gerçi şuan mamanın adından nefret ettiği için biberonu reddediyor genelde ama olsun... Bu bebelerin sağı solu belli olmaz

Kadındaki rahatlığa bak bir de benim gibi diyet yapmak zorunda kalsaydı kaç gün emzirşrdi acaba merak ettim günah bebeğe...

ayca iki gundur balgamli oksuruyor.
dun dr a goturdum sukur ki bronsit falan degilmis. ama bu ara cok bronsiolit salgini var dedi dr.
simdilik.bunlardan biri degil dedi de.
vereblicek bir ilac ypk dedi.
ihlamir icirin hattacok acik cay bile verebilirsiniz ılik olcak
gunde 1 yada 2 kere calpol verebiilirsiniz dedi..

sizler ne yaptiniz oksuruk icin..

ha birde 45 derece egimli yatirun dedi...

gece boyu oksurmedi bugun..biraz once oksurdu bi kac kere ama nefes alamadi...t:44::44:

Geçmiş olsun canım kıyamaambi arkadasimin cocugu öksuruyordu onada öksürUk ilaci vermemis öksurdugü daha iyi şurupla bastirnayalim demiş oda ihlamur veriyor bol emzir tek ilaci o onun ben biraz òksürüp hapsurunca daha sık emziriyorum toparlayiveriyor biliyorsun anne sütü antibiyotikmiş

Cogunlukla anne sutuyle besleniyorsa drlar 6. Aydan once ek gidaya baslatmiyorlar zaten biz mecburiyetten 4. Ayda dr kontrol
Unde ek gidaya gecicez yinede yemeklerin sularindan birer ikiser cay kasigi tattirabilirsin degisiklik olur damak zevki gelisir sonucta cay kasigiyla vitamin surup falanda veriyoruz emmeyi birakacagini zannetmiyorum

3. Ay kontrolumuzde dr 4.aydan itibaren demir ilacina baslayacagimizi soylemisti yaptigim arastirmalarda turkiyede drlarin bebegin hemoglobin duzeyine bakmadan demir ilaci verdigi 6. Aydan once demir takviyesinin gereksiz faydasiz olduguyla ilgili yazilar okudum ayrica demir ilaci bebeklerde kabizlik yapmaz mi siz demir ilaci vermeyi dusunuyormusunuz?

Merhaba bayanlar ben ocak annesıyım bebegımde emme ye ısteksızlık basladı hatta bır mememı hıc emmek ıstemıyor başına böyle bırsey gelen annelerden tavsıyelerını beklıyorum ne yapmalıyım

Canım çok tesekkürler giydirip balkona çıkarsam olurmu acaba :)

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…