2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469

peki arada kaldırıp emziriyormusun bana iki doktorumda ağlamıyorsa uykusunu bölme dediler ama bana çokk uzun süre uyuyormuş gibi geliyor.kilo alımı da iyi..

inşallah canım.kriz gibi olmadığı için pek endişe etmemeye başladım.bi 6 7 aylık olsunlar bakalım .göz doktoruda kaslarını kontrol edemiyor olabilir dedi.bizim babamız top sakallı.o öpünce irkilip yapabilir bile dedi.yanii bişeylerden ürktüğü için oluyor olabilirmiş.düzelir inşallah.bizimki bazen hiç yapmıyor.tam artık yapmıyor diyorum.gene oluyo.sürekli çocuğun gözlerini takip ediyorum.

valla ben sukrediyim o Zmn gunduz cogu zmn iyi aksam saatlernde baslar ama ara ara gelir gece 12 gibi uyur 4-5 saat uyur sonra emzrrm yine uyr 3 sasat kdr sabah 10 a kdr fln uyyo tabi bu simdi boyle onceden daha ck aglyrdu

Al benden de o kadar, sürekli mızıldayan, kucaktan inmek istemeyen bir bebek,
bebekten daha bebek, yemeyen içmeyen, nazlı bir çocuk,
evde duramayan bir koca,
yardım etmekten ziyade evin düzenine tertibine bakmaya gelen bina sakinleri,
benim sıkıntımı dinlemek yerine bana dert yanan aile büyükleri,
iş güç ev bark derken artık iyice boğuldum,
gözlerim bulanık görmeye, başağrım hiçbir suretle geçmemeye başladı,
şeker çıkıyor, tansiyon düşüyor, kilo olduğu yerde sayıyor,
dipteyim sondayım depresyondayım :95:

hoşgeldin merve maşallah ne kadar da büyümüş küçük abla
bebeğin sağlıklı olsun da kilo verilir bi şekilde

Evet Cnm araştırdım oyleymiş 6 aylığa kdr yapılabiliyormuş
Hakketten salak bizim saglık ocagındaki daktır

Allah o daktırı nasıl biliyorsa öyle yapsın,
niye bilmedikleri konuda ahkam kesiyorlar ki, biz araştırıyoruz buluyoruz doğrusunu belki ama bilmeyen onlarca insan var
niye yanlış yönlendiriyorlar insanları anlamıyorum, bilmiyorsa araştırsın ya da fikir beyan etmesinler

Doktor cok önemli.
Aslında söylenecek cokkk şey var ama işte....
Unutmaya çalışmak en iyisi
Ben ztn 3. Cocuğu yapamam ama hamile fln kalırsam
Sezeryan olurum. O travmayı bi daha yaşayamam(

ay yaşasın benim gibi travma nedeniyle sezeryana kayan birini buldum ,
yalnız olmadığımı biliyordum

Arkadaşlar selam, bebekleriniz artık başını tam olarak tutabiliyor mu?

benim ki tutuyor

canım vitamin ve demiri ihmal etme, kullan mutlaka
ben bir ara boşladım almadım ilaçlarımı, tutam tutam dökülmeye başladı saçlarım
ama şimdi daha az dökülüyor çok şükür

maşallah çok güzel gülmüş, inşallah ömür boyu böyle mutlu olur

gaz için metsil kullanıyoruz biz, bu ay biraz azaldı ama hala zaman zaman dışardan bile duyuluyor barsak hareketleri

boşveeeer, oyun istiyorsa oyna kuzunla, ev işi her zaman başımızda, yap yap yine aynı bitmiyor bitmiyor,
bu günler geri gelmiycek tadını çıkar

Arkadaslar bugün ultrason çekimdim mastit varmiş bir haftadir vardi zaten agrisi azalmişti doktor antibiyotik verdi AUGMENTİN 1000 mg süte gecmez dedi prospektüsünde süte gecer diyor kullansammi sizlerden kullanan oldumu

canım ben 2 kutu kullandım, çocuk doktoruna da sordum süte geçer mi diye,
her ilaç geçer süte, kimisi az geçer kimisi çok geçer, bu ilaçta geçer ama bebeğine zararı olmaz dedi,

kizlar (yalniz coluk cocyk sahibi olduk bu kizlar degismez :) en son carsamba aksami kaka yapti Mete simdide aglyo ama kaka yapamadgndan mi kolikten mi anlamyrm nasil yapacak simdi kakasini

canım benimki de en son salı akşamı yapmıştı, kulak çubuğunu bebek yağıyla ıslatıp çok az poposuna soktum, karnına masaj yaptım, birkaç damla da gaz ilacı verdim yaptı bu akşam

geçmiş olsun canım, Allah dermansız dert vermesin, rahat bir operasyon olur inşallah

çok geçmiş olsun canım, benim de bir ara gitmem lazım ama korkuyorum ya, benim arka taraf komple sızlıyor doğumdan beri

geçmiş olsun, inşallah hemen atlatır yavrun

geçmiş olsun canım, pek de minik yazık, kimbilir ne rahatsız olmuştur kuzu

maşallah tosuncuğa, inşallah gözünde falan bişiy çıkmaz, anlattıklarına bakılırsa hareketleri refleksmiş gibi geliyor bana

bizim düzen de otursun artık lütfen lütfen

smear a falan gitmedim gitmicem, ilk doğumdan sonra gittim tövbe ettim daha gitmicem diye
ilk doğumda daha dikiş atılır atılmaz 3 kere patladı benim dikişler, doğururken de, dikiş atılırken de, sonrasında da çok çektim,
üzerine oturamazken bir de smear vermeye gittim, canımı çok yaktı doktor, bir daha smear a cesaret edemem ben

maşallah, çok çok iyi bebeğinin kilosu

Burun tıkanıklığına acil çözüm lütfen fizyolojik bruno otri dışında (

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Burun tıkanıklığına acil çözüm lütfen fizyolojik bruno otri dışında (

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

canıım nem cıhazın vardı hatırladığım kadarıyla buharına tut eylüşün burnunu birkaç sanıye tut çek tut çek

galiba herkes ayni durumda:evi supurulmeyi bekleyen,kendi bakimsiz,surkli pijamayla dolasip saclari darmadagin olan,bunalmis,camdan disari agzinin suyu akarak bakan,egilip kalkarken tuhaf tuhaf sesler cikaran,sacmasapan seylere durup durrken aglama yetenegi gelistiren kocasindan ilgi ve sefkat bekleyen kocasi da kendinden beter yorgun gelen bivarlik.

Son düzenleme:
L

geçmiş olsun canım, Allah dermansız dert vermesin, rahat bir operasyon olur inşallah

Sağol canım amin inşallah. Güzel allahım her evlada sağlık versin. Ole düşününce öf bile demek gelmiyor insanın içinden. Sağlıklı olsunlar da biz anneyiz toparlaniriz bi şekilde :)

biri bana mı seslendi??????????

Kızlar bizim bebekler 6 aylık olduğunda yaz gelecek ek gıdaya geçecez ama kabaktan başka sebze yok yazın. Ek gıdaya ilk gecildigi dönem meyve püresi pek vermemek daha çok sebze çorbalar vermek gerekiyormuş. .. avokado brokoli kereviz çok faydalı bunları donduruculara atsak simdiden besin degerleri düşer mi acaba. Yakın zamanda Dr kontrolü olanlar bunu bi Dr a sorabilir mii

Hahaha

Aaa bilmiyorum kiiii bana saglık ocagındaki Dr dedi 18 aylıkkende yapılıyor die:/
Netten arastıriiim bi.
Sen napıon denizim. İyice ayrı düştük
Ecrelina napıyorrr sana mı benziyor
Eminim cok güzeldir

araştır cnm ... malesef ayrı düşüyoruz benim bütün vaktimi alıyo prensesim ya çok huylu çıktı gazlı filan yeni yeni kendimize geliyoruz agular hareketlenmelerde nefes alıyorum :) Çok özlüyorum muhabbetlerimizi ben profile fotoyu atıyım bakın buraya yükleyince kızıyo ulaş (Herkezze açık ya)
kuşum bu arada hastanede ilk doğduğu gün ecrelina demiştik sonra millet söyleyemedi filan kayınvalidemler sinir etti beni kimlik çıkmadan ismi değişti esila lina minnoşumun adı yüklüyorum fotoyu

ya kızlar bide benim kuzucumun acayip dişleri kaşınıyo başparmağını sokuyo ağzına kesmiyo bütün elini sokmaya çalışıyo ağzına sinirleniyo =( ben küçük serçe parmağımın yukarısını hafiften sokuyorum ağzına rahatlıyo dr. a söledim diş suan beklediğimiz bişi değil dedi kaşıyıcı filan da önermedi ama yavrusum çıldırıyo :26:

Kızlar acill
Egzama yaşayan ark varsa ne kremi kullandınız
Dr bulamıyorum tüm drlar çıkmış
Oğlanın vucudu egzama döküyo

Kızlar acill
Egzama yaşayan ark varsa ne kremi kullandınız
Dr bulamıyorum tüm drlar çıkmış
Oğlanın vucudu egzama döküyo

geçmiş olsun anılcım daha önce götürdün mü dr. a neden oldu ki, bu ? yakın bir arkadaşımın başına gelmişti bi soriyim ona ama yetişkinle bebek aynı ilacı kullanır mı bilmem netten araştralım bide cnm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…