2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
Kesinlikle çalışmak daha kolay tabi anne olarak değil hem çalış hem eve bak değil erkek olarak çalışmak ne olursa olsun mesai bitiyor banda ev işleri basit geliyor bir sürü evi temizleyebilirum ama çocuk bakamam gibi geliyor bel sırt boyun ağrısı fazlasıyla var bende buna rağmen eve gelince benden masaj ister bide Ayy aklıma geldikçe çıldırıyorum herşey batıyor artık Rabbim sonumuzu hayıreyle

aaaaaay canım seni gaza getirmek gibi olmasın ama yuh diyorum!!!!!!! valla gıcık oldum kocana yanlış anlama haddimdeğil ama.... erkekle kadın arasındaki fark işte!!! seni sinirlendirmek içinmi arabayı satıyor? bunlar ortak alınacak kararlar!!!

sağol canım, evet doğru henüz ağızdan nefes alamıyorlar, perşembeden beri doktorun dediği gibi diğer tarafı kapatarak temizliyorum nefes alamamaktan kaynaklanan sorun yaşamadım

bu aspiratörü kullanıyorum, birkaç sn sürüyor burnun içindekileri çekmesi, o birkaç sn de sorun olmuyor, zaten düğmeye basınca kendi çektiği için ekstra bir çaba sarfetmiyorum,
kesinlikle çocuğun elini kolunu tutarak üzerine abanarak yapmıyorum temizliği, ağlıyorsa hiç dokunmuyorum, biraz emziriyorum önce
sonra gazını çıkarıp yatırıyorum, bir tarafa 3-4 damla fizyolojik sıkıp temizliyorum, sonra diğer tarafa,
aspiratörü burnuna tutarken gülümsüyorum güzel birşeymiş gibi sonra birkaç sn liğine diğer tarafı kapatıp hemen düğmeye basıyorum, nefessiz kalıp korktuğu anda bırakıyorum ve her temizlemeden sonra komik bişiy olmuş gibi gülüyorum o da gülüyor kolaylıkla atlatıyoruz temizlik faslını

Valla bilmiyorum beni gıcık etmek için mi yapıyor ama ben zaten ona gicigim gaza kendi kendimi getiriyorum zaten azcikta sen gazla sorun değil bi gelsinde hâlâ gelmedi aslında hiç öyle biri değil bensiz birşey yapmaz di bu 2 çocuk beni zorluyor bende onu böyle böyle cirkinlesiyoruz ben izin vermeden asla satamaz bunu oda biliyor
Satsa bile ona yarar getirmez

Kızlar slm , bana sütğ saklama ılıtma muhafaza , kaç cc , saklama koşullarıyla ilgili bilgi verirmisiniz

cnm benm gittiğim sağlık ocağı bana çok yakın cebeci de pazartsi pazarı var o yolda.. hem iş hem bebek baya zorladı özellikle ilk hafta pert oldum şimdide üşütmüşüm sanırım hapşuruk burun akması boğaz ağrısı yaşıyorum malesef hamilelikten bu yana hiç hasta olmayan ben işe başlar başlamaz hasta oldum inanılmaz yorgun oluyorum enerjim olmuyor hiç bişeye ne yemek yapasım var ne temizlik çocuk uyusa da bende uyusam biraz modundayım.. bazen emzirip rakıyorum eşim ilgileniyo sen git uyu biraz diyo sağolsun bi saat uyusam ilaç gibi geliyor.. okulda gergin oluyorum baya, sütüm bile azaldı sanki öyle hissediyorum çalışan annelik zor, bide şimdi başıma iş çıktı, yüksek seçim kurulu bana seçim de memur görevi vermiş ona itirazla meşgul olucam bu hafta emzikli kadına nasıl görev yazarlar yaa

cok gcmis lsn bende iki cocukta burnmuz tikali. kv. dede hasta oldu..b ara herks hasta her vde en az 2 hasta va. h3n2 miymis neymis uzun surede gcermis...dayankliymis viris...ablam dedi..

ayyy nasi satar ya...gerci yzmissn satamaz hayir gelmz diye :))))
belkide sen kizdirmak cn yapiyor..oyle bile lsa zaten sabrmizn sonndayiz.tes etmeye gerek yok..

Geçmiş olsun canım çabuk atlatırsınız inşallah...

Burnu açmayı ben de yanlış yapıyırmuşum sayende öğrenmiş olduk.. Benim kız ilginç heralde burnunu açarken sümüğü tam çekerken gülüyor:))

Kızlar artık pilim bittii
Sıfıra dayandım. Eşim olmasa ne uapardım bilmem
Çok yorgın geliyo ona rağmenakşam o bakıyo

Kusması inanılmaz arttı
Dün sabah boğuluyordu çığlık çığlığa yumruk ayarak nefes aldırdım aklım çıktı
Kusmuğuda kakası da çok ekşi kokuyo ve sarı
Bira ateşi de var kesin üşüttü o da bende
Ihşamur vercem bugün. Kıvranmaktan uyumuo uyumadıkça huysuzlaşıyo
Dün eşim fitil atmış gene de bana mısın demedi uyumadı
Sabah 6da çıkıo eşim 8i geçe geliyo ona da kıyamıyorum ama çok yoruluyorum yaa ne yapcam ben
Hiç bir ev işi yapamıuorum yetişemiyorum

Bunalıma giriyorum sanırım

Yaaa geçmiş olsuunnn
Biri biriyobiri başlıyo anacım nedir bı yaa
Ama dediğin ne doğru bak biz bile afedersin bırnumuzu temizlerken öyle yaparız onları öyle yapmıuoruz
Ne cahillik yaaa. Ondan açılmıuo vesselam:))
Daha neler öğrencez bakalım. Senin alet de güzelmiş yaa

Kizlar 4 numara beze gecen varmi? Benim kizin boyu 58 imis uc aylikken. Sanki kisa gibi nette okudugum normal standard lara gore

evde 4 numara prima vardı, 3 numara bitince alana kadar 4 ü kullanayım dedim geçenlerde
çiş oldu üstü başı, primanın 4 numarası 9 kilo için zaten ama diğer bezler kaç kilo için bilmiyorum

2 çocuğun dağınıklığını topla, çamaşır yıka, ütü yap, yemek pişir, yedir içir, temizlik yap derken nefes almaya vakit bulamıyorum,
bir de onun çorabını, içtiği suyun bardağını etraftan toplamak canımı sıkıyor, ben eşime bişiy demedim henüz
ama söylene söylene topladığım için kızım sabah babasına söyledi "baba annem senin dağınıklığından çok şikayetçi" diye
eşim annen haklı bundan sonra dikkat ederim dedi ama bakalım

:) gözünaydın o zaman

ben de çöktüm sanırım, bel ve sırt ağrısı bende de hat safhada, iki gündür de kol kaslarım müthiş ağrıyor

Kızlar slm , bana sütğ saklama ılıtma muhafaza , kaç cc , saklama koşullarıyla ilgili bilgi verirmisiniz

buzdolabının iç kısmında (kapakta değil) arkaya yakın kısma koyuyordum ben 2 gün içmemişse döküyordum, şimdi derin dondurucuya atıyorum sağar sağmaz,
derin dondurucuya koymak için kraftın süt poşetlerini kullanıyorum memnunum, sütü poşete koyduktan sonra içindeki havayı alarak kapatmak gerekiyor yoksa hava olan kısımda buz oluyor, kapattıktan sonra üzerine sağdığım tarihi ve kaç cc olduğunu yazıp bir saklama kabı, bir yoğurt kapağı gibi birşeye koyarak dondurucuya koyuyorum ki dümdüz bir buz kalıbı haline gelsin, yer kaplamasın,
ben ya sütüm kesilirse diyerek iler ki aylar için koyduğumdan 150 lik 180 lik olarak koydum hep, yakın bir zamanda içecekse 100 ml civarı koyabilirsin,
dolaptan çıkan sütü sıcak su akan musluğun altında, ya da kaynamış su dolu bir kabın içine biberonla ya da süt poşediyle koyarak ılıtabilirsin, cezveye su koyup içine biberonu koyarak ocakta ılıtmamak gerekiyor

sağolasın canım, damla damlat aspiratörle çek diyorlar hep, madem diğer tarafı kapatmak gerekiyor bu doktorlar niye söylemiyor diye 2 gündür aklımdan geçmeyen kızma cümlesi kalmadı papağan gibi aynı cümleleri sıralamayı biliyorlar ancak, ay bak yine sinirlendim

cok gcmis lsn bende iki cocukta burnmuz tikali. kv. dede hasta oldu..b ara herks hasta her vde en az 2 hasta va. h3n2 miymis neymis uzun surede gcermis...dayankliymis viris...ablam dedi...

sağol canım sana da geçmiş olsun, virüs dayanıklıymış demek eyvahlar olsun, her ne kadar çocuklar için ilaç kullanmayı sevmesem de kızıma şurup verdim sabah, oğlum için bol emzirmek, serum fizyolojikle burun temizliği dışında birşey yapmıyorum, bakalım ne zaman iyileşecekler

Canmm cokk teşekkür ederim , ay sonu işe başlıcam ve hiç bilgim yoktu iyi oldu

Canolarrrr,güzel anneler

Kadınlar Günümüz kutlu olsuuuunnnnnnn

kadınlar günüydü dimi bugün, bak sen söylemesen onu bile unutmuştum,
anacım kadın değilim ki zaten ben, hizmetçi, son ütücü, bulaşıkçı, aşçı, temizlik elemanı, gece bekçisiyim ben

alet güzel otri bebeyle bunun arasında kalmıştım otri ile temizleyemem gibi geldi bunu aldım, baya güzel temizliyor çocuğa da sıkıntı vermiyor

benim eşimde haftanın 7 günü en erken 10 da geliyor, girmiycem diye inat ediyorum ama bende girdim bunalıma, içim daralıyor, ağlayasım geliyor, sürekli yorgun, uykusuz, mutsuzum

gecmişi okuyamadım kızlar

ala canım Allah kabul etsin cok sağol şimdiden

mirakar ve ala

kızlar kızım az kilo almaya basladı 5400 kilomuz
sut süt ürünü et yemiyorum
ama haftada bir gün kan görüyorum nokta kadar
baska birsey mi diye düşünüp bugün peynir yedim bir cesaret 2 saat sonra gene iki damla kan gördüm
bir daha tatmam bile
of napıcaz
kilo alımı daha da azalırsa önümüzdeki ay pregomin as mamaya baslıcaz
sizlerin durum nasıl

esracım aynı dert bende de var
zaten alerji var
bir de az kilo alıyor
benim kızımda ilk iki ay 1 er kilo aldı
bu ay çok az kilo alımı
cok hareket ediyor ondanmı acaba ne oluyor bir care bulursan yazsana

kizlar ya benmde moralim bozukkk..

2.ayda 5300- lan kilosu 10 gun nce olctum 5700 e cikmisti..simdi olctum 5500 yaaa..
sutum var..biliyorumm...niye boyle oluyorr bilmiyorummm..

of aynı sey bende de var
2. ayda 4950di
şimdi bi kac gün önce 5350
neden artmıyor
nerde hata yapıyoruz

canım ben otribebe kullanıyorum, yavrum çırpınıyor resmen, bende emzirdikten sonra gülerek falan yapıyorum ama yoook, serumu burnuna damlatınca başlıyor ağlamaya, kucağıma alıp sakinleştiriyorum aspiratöörü burnuna yaklaştırınca başlıyor çırpınmaya, senin kullandığın çok hoşuma gitti birkaç sn de temizlemesi, araştırdım biraz 50 tl civarında, eşim motorlu olduğu için pek yaklaşmıyor almaaya ama ben senin yorumuna göre almayı düşünüyorum memnunsun değilmi? otribebe kullandınmı hangisi daha kullanışlı geldi sana?

Bizim de kilomuz ilk iki ayki kadar artmadı malesef... İlk iki ay ayda 1100 g almıştı.. Şimdi 700 g aldı malesef.. Ama doktor iyi en azından kilo almış dedi... Biz neocate mama kullanıyoruz... Ama kullanamıyoruz desem daha doğru olur... Çünkü içmiyor( tatlandırmak için starbuckstan aldığım vanilya şurubundan koyduğum halde yemiyor.. İşin kötüsü gayet güzel biberonu emen çocuk şimdi mamadan önyargılı heralde biberonu kesinlikle kabul etmiyor.. Sağdığım anne sütünü bile içmiyor onunla.. Napcam bilmem... Bizim kan olaymız tamamen bitti... Geçen gün allerji doktoruna kontrolümüz vardı... Benim diyetimi ilk hafta için %100 keçi peyniriyle
açtı... İlk iki gün bir küp şeker 3. Ve 4. Günler 2 küp şeker sonrasında da 3 küp şeker boyutunda yiyeceğim.. Tabi herhangi bir reaksiyon olursa derhal kesmek kaydıyla.. Bugün 3. Gün kanda kaka görmedim yüzünde sivilce de çok şükür çıkmadı ama kakamız bayağı bir mukuslandı... Devam ediyorum yemeğe bakalım ne olacak... İkinci hafta aynı şekilde yumurta sarısı denenecek 3. Hafta da keçi sütünden yapılma youğurt yada muhallebi yiyeceğim birşey olmazsa inşallah... Başka da birşey eklenmedi yeme listeme malesef eskisi gibi herşey yine yasak...

Sen süt ve süt ürünü yemiyorsun peki dana eti tüketiyor musun? O da çünkü sütteki proteinleri içerdiği için allerjen... Kuzu eti tüketmek gerekiyor aklında bulunsun...

Bu arada Alaadan haber yok çok merak ediyorum yaaa

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…