2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
geçmiş olsun yaa benim kızım da nerdeyse onbeş gün olacak yeşil kaka yapmaya başlayalı. doktora gittik, tahlil yaptırdık (tahlile verdiğim bez sarı-yeşildi. doktor çıkar bunda eğer bir sorun varsa verebiliriz bu bezi dedi.) birşey çıkmadı çok şükür. gereğinden fazla beslenmek de sebep olabilirmiş yeşil kakaya internette gördüm. kızım da cidden çok emiyor galiba. 3 aylık oldu en seyrek emdiği 2 saat... şimdi bu süreyi uzatmaya çalışıyorum. bakalım ne olacak??

ben de yeşil kaka diye çok endişelenmiştim ama artık çok rahatım, benim kız fazla emmiyor da sadece anne sütü alıyor ama iki cok cok yapıp bırakıyor, doyuyor demek ki diyorum. 5 günde bir yapıyor bazen günde 5 kere :KK52: akıl sır ermiyor yani.

Kızlar bizim bugün üç aylik kontrolumuz vardi ayda 500 gr almış çok uzuldum daha sık emzir dedi yoksa ek gidaya dört aylikken baslariz dedi diger aylarda birer kilo almisti sizinkiler kaç kilo almıs bu ay normalmi acaba benimki

aynennn ayca da ilk iki ay 1 kilodan fazla aldi. bu ay ayinn dolmasina 1 hafta var 500 gr aldi.
sutum yetiyor biliyorum cunku sagdm gecn gun ..bitiremdi bile.
evde tarti var bizde.isn kotu yani son 10 gundur hic kilo almadi.bu 500gr ilk 10 -12 gnde alinan kilo...
niye boyl oldu anlamadim...

Kıçım yeni yer gördü.
Kerem cok zorlaştı durmuyor kıpır kıpır.
Hep dolaşalım istiyor ana kucağından kendini atıyor
Koltukta dönmeye çalışıyor sürekli mıkır mıkır
Aglıyo kucak istiyo.

Birde kerem in salyası akıyor ya mesela kucağıma almiyim
Köpüklü tükürüyor :KK43:( normal mi bu yahu

evet bizded var kopuklu tukuruk
salya
el emme.
asiri derecede kucakciklik :))))
uyanik oldugu surenin %95 i kucakta gciyor..
kv ler gidince ne yapcam bilmiyorum...smdi k.babam surekli kucagnda tutuyor
bizde islermizi yapabiliyoruzz...
tek basina olnlara helallllll lsn kizlar...

Kıçım yeni yer gördü.
Kerem cok zorlaştı durmuyor kıpır kıpır.
Hep dolaşalım istiyor ana kucağından kendini atıyor
Koltukta dönmeye çalışıyor sürekli mıkır mıkır
Aglıyo kucak istiyo.

Birde kerem in salyası akıyor ya mesela kucağıma almiyim
Köpüklü tükürüyor :KK43:( normal mi bu yahu

Benim oğlumda de aynı salyalı ve köpüklü:-)kızımda yoktu normal bazı çocuklarda özellikle erkek bebeklerde olur çok gördüm etrafımda.

Kızlar bizim saglıkıcagı artık kondom vermiyo sizinkilerde aynımı?
Ne güzel bedava alıyorduk:-)

Arkadaşlar zor günler geçiriyorum çok napacam bilmiyorum eşim beni çıldırtıyor çalışma saatleri çok geç en erken geldiği zamanda akşam 6.30 o saatte çıktığında ise arkadaşlarına uğruyor 12 de falan geldi ben 2 çocukla çıldırıyorum herşeyi kendim yapıyorum yikiyorum uyutuyorum o geldiğinde azcikta olsa vakit bize kalsın diye ama o hiç önemsemiyor beni nasılsa herşeyi hallediyorum ya bi kaç kere daha oldu anlatıyorum konuşuyoruz 2fun yardım ediyor ilgileniyor sonra tekrar başlıyoruz dağınık hiçbir iş yapmaz anca evi supuyor bazen oda söylüyorum ne gerek var boşver der sonra zorla yapar herşeyi geçtim işten çıkıp direk eve gelmiyor ya tahammülüm kalmıyor ben hicbiryere gidemiyorum ama hep onun işi var artık bende eskisi gibi olmayacami söyledim artık o herşeyi yapan anne değilim şimdi çıktım evden onlar uyurken çocukları bıraktım kahvaltı yapicam sonrada kuaföre ne yaparsa yapsın zaten sutumde yok mama verdim bende iyice düşünecem nasıl bir yol cizecegimi Allah yardimcim olsun ama hiçbirşey eskisi gibi olmayacak onu biliyorum
YaDiklarimi okumadım nasıl devrik anlamsiz olmuştur off okadar çok şey varki hiç kimseye anlatamıyorum hep güçlü gorunuyorum

kizlar ya benmde moralim bozukkk..

2.ayda 5300- lan kilosu 10 gun nce olctum 5700 e cikmisti..simdi olctum 5500 yaaa..
sutum var..biliyorumm...niye boyle oluyorr bilmiyorummm..

Arkadaşlar zor günler geçiriyorum çok napacam bilmiyorum eşim beni çıldırtıyor çalışma saatleri çok geç en erken geldiği zamanda akşam 6.30 o saatte çıktığında ise arkadaşlarına uğruyor 12 de falan geldi ben 2 çocukla çıldırıyorum herşeyi kendim yapıyorum yikiyorum uyutuyorum o geldiğinde azcikta olsa vakit bize kalsın diye ama o hiç önemsemiyor beni nasılsa herşeyi hallediyorum ya bi kaç kere daha oldu anlatıyorum konuşuyoruz 2fun yardım ediyor ilgileniyor sonra tekrar başlıyoruz dağınık hiçbir iş yapmaz anca evi supuyor bazen oda söylüyorum ne gerek var boşver der sonra zorla yapar herşeyi geçtim işten çıkıp direk eve gelmiyor ya tahammülüm kalmıyor ben hicbiryere gidemiyorum ama hep onun işi var artık bende eskisi gibi olmayacami söyledim artık o herşeyi yapan anne değilim şimdi çıktım evden onlar uyurken çocukları bıraktım kahvaltı yapicam sonrada kuaföre ne yaparsa yapsın zaten sutumde yok mama verdim bende iyice düşünecem nasıl bir yol cizecegimi Allah yardimcim olsun ama hiçbirşey eskisi gibi olmayacak onu biliyorum
YaDiklarimi okumadım nasıl devrik anlamsiz olmuştur off okadar çok şey varki hiç kimseye anlatamıyorum hep güçlü gorunuyorum

yaaa nasil yard, etmez. tek basina mi dogurdun sen...isten ckinca en azndan hmn eve gelsin..bide arkadaslariyla bulusuyor....
sonrada cocuklarin nasilb buyutulduginu anlamiyorlar bile..
cok sinir oluyorum boyle koca modeline.
bosver iyi yapmissn...
git uzaklas evdenn bakim iyi gelecektit.
nasilsa emmiyor bebegin baksnlar basnin caresinee.
bide kadinlikta beklerler..hoduklerr

kusira bakma biraz costum ama gcen bizimkide bi hodukluk yapti o aklima geldi...
gece kaldirdim bizimkini al bak aycaya wc yw gitcem agliyor.
"ooo uykum bolunuylr ama " demesinmiii. bir agirima gittti..konusmadim bir gun.
gun boyu ozur diledi..
ama benm cok gücume gitti. sanki bm uyanmiyorummm geceleri.
ben hep oyleyim dedim...

gez dolass alisveruse gittt

yaaa nasil yard, etmez. tek basina mi dogurdun sen...isten ckinca en azndan hmn eve gelsin..bide arkadaslariyla bulusuyor....
sonrada cocuklarin nasilb buyutulduginu anlamiyorlar bile..
cok sinir oluyorum boyle koca modeline.
bosver iyi yapmissn...
git uzaklas evdenn bakim iyi gelecektit.
nasilsa emmiyor bebegin baksnlar basnin caresinee.
bide kadinlikta beklerler..hoduklerr

kusira bakma biraz costum ama gcen bizimkide bi hodukluk yapti o aklima geldi...
gece kaldirdim bizimkini al bak aycaya wc yw gitcem agliyor.
"ooo uykum bolunuylr ama " demesinmiii. bir agirima gittti..konusmadim bir gun.
gun boyu ozur diledi..
ama benm cok gücume gitti. sanki bm uyanmiyorummm geceleri.
ben hep oyleyim dedim...

gez dolass alisveruse gittt

Aynen öyle canim hamile olduğumu öğrenince istememiştim ne vaadler ne vaadler ben yardım edicem sana senden hiçbirşey istemicem vs vs ama şimdi tık yok çok seviyorum çok aşığım ama dayanamıyorum artık kahvaltumi yaptım kahvemi içtim saçlarımı kestirdim fon çektirdim şimdi eve gidiyorum çok özledim yavrularını sonra yine cikacam o evde kalacak iş yapsın azcik gazete bile okudum

Kizlar salya akmasi sesler cikariyorlar ya ondan olabilir. Birde sutum yetmiyo demissiniz ya uc aylik olan annelerin en çok düştüğü bunalim durumumuymus bu.direnin kızlar mama yokkk.

Millet biraz agrilarimdan bahsedeyim size. Belim en cok agriyan yerim.sanki ikiye katlanacam.hamilelikten kaldı ama doğumdan sonra da egilerek alt acmalar
,emzirirken belin desteklenmemesi kalici oldu sanki.acaba bel fitigimi vardir. Kucakta taşımaktan helak oldum diye gidip küçük iyi sallanan besik aldık yeniden elli liraya
Sol göğsümde bir noktada bir agri var.sanki göğüslerin dolarda agirir ya ama sislik yok.
Troid hhormonu tsh 0.13 cikti kadin dogumcum bu sende sinir yapar kocana salarsin sonra endokrin e git diyo.
Birde kucuklukten beri neredeyse hic dis ağrısı cekmeyen ben tatli yiyince dislerim agiriyo.oyle tek disimde degil.neredeyse arkalarin hepsi.
Benim once endokrin sonra bevliye sonra meme ultrason sonrada dişçi ye gitmem gerek sanirsam. Varmi bu şikâyetleri olan?

Evi desen pislik goturuyo. Ozel hayat sifira yakin. Gecen hincimi cikardim artik adamdan.ya bebeğin dağınıklığı yetmiyor birde babanin çorabı donu her yer heryerde.ruhum daraldi ayol. Bir basladikmi savasa vurdu kapiyi kirdi. Dedim ha benim kafami kirmissin ha kapıyı. Sonra bana odadan cikmiycan dedi yat zibar napiyorsan yap odada dedi. Ben hem soyleniyom hem salya sumuk.sonra uyumusum.bi baktim butun evi derlemiş toplamis.hic iş kalmadı diyo.olan minicik cocugumuzun bagrismalarimizi duymasi oldu.ben boyle anne olmayacaktim ya offfffff offf

Kizlar 4 numara beze gecen varmi? Benim kizin boyu 58 imis uc aylikken. Sanki kisa gibi nette okudugum normal standard lara gore

Evi desen pislik goturuyo. Ozel hayat sifira yakin. Gecen hincimi cikardim artik adamdan.ya bebeğin dağınıklığı yetmiyor birde babanin çorabı donu her yer heryerde.ruhum daraldi ayol. Bir basladikmi savasa vurdu kapiyi kirdi. Dedim ha benim kafami kirmissin ha kapıyı. Sonra bana odadan cikmiycan dedi yat zibar napiyorsan yap odada dedi. Ben hem soyleniyom hem salya sumuk.sonra uyumusum.bi baktim butun evi derlemiş toplamis.hic iş kalmadı diyo.olan minicik cocugumuzun bagrismalarimizi duymasi oldu.ben boyle anne olmayacaktim ya offfffff offf

Evde durmaktan kocalara sariyoruz doğru ama yapacak birşey yok bizdede durum farklı değil çorap don aynen heryere atıyor kadın geliyor ama donlarida ona toplatamamya içtiği bardağı bile bırakıyor yetti artık banada kavga sonrasida 2 gün gidiyor

Aynen öyle canim hamile olduğumu öğrenince istememiştim ne vaadler ne vaadler ben yardım edicem sana senden hiçbirşey istemicem vs vs ama şimdi tık yok çok seviyorum çok aşığım ama dayanamıyorum artık kahvaltumi yaptım kahvemi içtim saçlarımı kestirdim fon çektirdim şimdi eve gidiyorum çok özledim yavrularını sonra yine cikacam o evde kalacak iş yapsın azcik gazete bile okudum
ohhhh ne kadar guzel yapmissin camimm..
helal olsun..:)))

bende yanlis olcum kurbani olmusumm..
cok sevindim ayca hic yoksa 5900 olmus...evdejileride velveleye verdximm.
kilo almiyir agladimm. k.bbabam aldi olcru 6000 serdar olctu 5900.. rezil oldummm :)))))

vallla sarmaktada hakliyiz kocalaraa...ise gitmek daha kolay cocuk bakmaktan.
biri cocuga baksin inanki tum vi kaldirip ndirebilirim dah kolay geliyor....

agrilardan bende alt actiktan sonra dogruldigumda belim tutulmus oluyor...
bide yerfe otururken kalktigimda yaslilar gibi yuruyorumm :))))
erkn yasta cöktukk :)))

günaydın kızlar,
hödükler adam olmuş, bebekler sağlıklı, anneler mutludur umarım
biz aile boyu hastayız, çocuklar da ben de salya sümük vaziyetteyiz,
çarşamba sabahı kızımla ben uyandığımızda hapşırıp tıksırıyorduk ama oğlumda görünürde birşey yoktu,
perşembe günü akşam 8 civarıydı sanırım, forumda takılırken oğlan çığlığı bastı susturamadım bir türlü
farkettim ki burnu tıkalı (ki benim oğlan doğdu doğalı burnunun tıkandığını görmedim) burnunu serum fizyolojikle açmaya çalıştım
bu seferde kusacak gibi sesler çıkarmaya başladı, ağzından salyalar fışkırdı resmen, sürekli köpüklü salyası vardı son 15-20 gündür ama bu başkaydı,
balgam gibi yapış yapış bir salyaydı, saat 10 a kadar sürekli ağladı ağladıkça, ağzından salyalar fışkırdı, emmek istedi ememedi,
eşim gelince hemen acile götürdük, tabi bizimki yolda uyudu, doktor muayene etti sadece burnu tıkalı şu an için başka birşeyi yok, burnunu her emzirmeden önce temizle, emdikten sonra yarım saat yatırma, yatırırken 45 derece eğimli yatır, ateşi çıkar emmemeye devam ederse tekrar getir şeklindeki klasik cümlelerden sonra bizi gönderdi, bir de burun temizleme işini yanlış yaptığımı öğrendim nerdeyse 5 yıllık anneyim sayısız çocuk doktoruna gittim ilk defa bir doktor nasıl yapacağımı tam olarak anlattı, ben damlayı sıkıp aspiratörle çekiyordum ama bir tarafı çekerken diğer burun deliğini kapatmam gerektiğini bilmiyordum :KK43:
bu sabah öksürük, hapşırık, ateşte eklendi huzursuzluğumuza, ben oğlanın başındayım sürekli,
kızım yetim çocuk gibi dolanıyor evin içinde :KK14: sac bas daginik hapsira tiksira kendi halinde oynamaya calisiyo yavrum
kendi hastaligimi unuttum kuzularimin derdine dusunce, 2 hasta cocukla yine tek basimayim

Millet biraz agrilarimdan bahsedeyim size. Belim en cok agriyan yerim.sanki ikiye katlanacam.hamilelikten kaldı ama doğumdan sonra da egilerek alt acmalar
,emzirirken belin desteklenmemesi kalici oldu sanki.acaba bel fitigimi vardir. Kucakta taşımaktan helak oldum diye gidip küçük iyi sallanan besik aldık yeniden elli liraya
Sol göğsümde bir noktada bir agri var.sanki göğüslerin dolarda agirir ya ama sislik yok.
Troid hhormonu tsh 0.13 cikti kadin dogumcum bu sende sinir yapar kocana salarsin sonra endokrin e git diyo.
Birde kucuklukten beri neredeyse hic dis ağrısı cekmeyen ben tatli yiyince dislerim agiriyo.oyle tek disimde degil.neredeyse arkalarin hepsi.
Benim once endokrin sonra bevliye sonra meme ultrason sonrada dişçi ye gitmem gerek sanirsam. Varmi bu şikâyetleri olan?
canım geçmiş olsun öncelikle , benim tsh 0,05 yani baya kötü duurumda ilaç dozumu 125 ten 100 e indirdi dr 3 hafta sonra yeniden tahlil vercem sanırım 75 e inecek, benim belimde alt değiştirirken cok ağrıyor ilk zamanlar daha kötüydü simdi biraz azaldı ama yine ağrıyor, dişler desen ara sıra arkadaki dişler sızlıyor eyvaaah diyorum ama geçiyor yani sürekli bir ağrı değil..
Evde durmaktan kocalara sariyoruz doğru ama yapacak birşey yok bizdede durum farklı değil çorap don aynen heryere atıyor kadın geliyor ama donlarida ona toplatamamya içtiği bardağı bile bırakıyor yetti artık banada kavga sonrasida 2 gün gidiyor
aamaaan bir sizde değil kızlar herkesin başında , ben psikopata bağlıyorum ozaman yardım ediyor, kavga anında bende hep bağırır söylenirdim, artık sessiz kalıyorum daha etkili sonuç veriyor, erkekler sessiz kadınlara kıyamıyor anladığım kadarıyla
günaydın kızlar,
hödükler adam olmuş, bebekler sağlıklı, anneler mutludur umarım
biz aile boyu hastayız, çocuklar da ben de salya sümük vaziyetteyiz,
çarşamba sabahı kızımla ben uyandığımızda hapşırıp tıksırıyorduk ama oğlumda görünürde birşey yoktu,
perşembe günü akşam 8 civarıydı sanırım, forumda takılırken oğlan çığlığı bastı susturamadım bir türlü
farkettim ki burnu tıkalı (ki benim oğlan doğdu doğalı burnunun tıkandığını görmedim) burnunu serum fizyolojikle açmaya çalıştım
bu seferde kusacak gibi sesler çıkarmaya başladı, ağzından salyalar fışkırdı resmen, sürekli köpüklü salyası vardı son 15-20 gündür ama bu başkaydı,
balgam gibi yapış yapış bir salyaydı, saat 10 a kadar sürekli ağladı ağladıkça, ağzından salyalar fışkırdı, emmek istedi ememedi,
eşim gelince hemen acile götürdük, tabi bizimki yolda uyudu, doktor muayene etti sadece burnu tıkalı şu an için başka birşeyi yok, burnunu her emzirmeden önce temizle, emdikten sonra yarım saat yatırma, yatırırken 45 derece eğimli yatır, ateşi çıkar emmemeye devam ederse tekrar getir şeklindeki klasik cümlelerden sonra bizi gönderdi, bir de burun temizleme işini yanlış yaptığımı öğrendim nerdeyse 5 yıllık anneyim sayısız çocuk doktoruna gittim ilk defa bir doktor nasıl yapacağımı tam olarak anlattı, ben damlayı sıkıp aspiratörle çekiyordum ama bir tarafı çekerken diğer burun deliğini kapatmam gerektiğini bilmiyordum :KK43:
bu sabah öksürük, hapşırık, ateşte eklendi huzursuzluğumuza, ben oğlanın başındayım sürekli,
kızım yetim çocuk gibi dolanıyor evin içinde :KK14: sac bas daginik hapsira tiksira kendi halinde oynamaya calisiyo yavrum
kendi hastaligimi unuttum kuzularimin derdine dusunce, 2 hasta cocukla yine tek basimayim
canım geçmiş olsun insallah ilerlemeden biter hemen , Allah sağlık sıhhat versin. iyi yaptın burnun nasıl temizlendiğini söyleyerek bende senin gibi yapıyordum, ama kızım çok ağlıyor çok bağırıyor hatta korkuyor burnunu temizlerken sizde de mi böyle, çok üzülüyorum hiç temizlemek istemiyorum psikolojisini bozmaktan korkuyorum, nefessiz kalmasın diğer burnu tıkayınca? çünkü ağızdan nefes almayı bilmiyorlarmış şuanda???

Of of eve geldigimde kızımla tv izliyor oğlum uyuyordu bu annelik nasıl birşey nasıl ozlemisim kızım öptü öptü durdu hemen ona kahvaltı hazırladım yedirdim bizimki kalktı bakındı bakındı ne dese beğenirsiniz ekmek almadın mi hayır dedim giyindi gitti aramiyim dedim dayanamdim kahvaltı yapıyorum dedi ben cikicam birazdan dedim iyi ben gelince çıkarsın dedi sonra yine aradım açmadı tekrar aradım arkasında misin dedim yok galerideyim arabayı saticam pazarlık yapıyorum dedi artık yukseltcekmi takas mi yapacak anlamdim hayır falan dedim tamam dedi ama dinliceni sanmıyorum watsup tanda yazdım bakalım nolcak anlasamazsak serh koydururum p.tesi

X