2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
Kızlar halinize şükredin benim oğlum bir hafta önce 4300 geldi:-(
Hala 1 numara kullanıyorduk bugün 2 ye geçtik

Bizim de kilomuz ilk iki ayki kadar artmadı malesef... İlk iki ay ayda 1100 g almıştı.. Şimdi 700 g aldı malesef.. Ama doktor iyi en azından kilo almış dedi... Biz neocate mama kullanıyoruz... Ama kullanamıyoruz desem daha doğru olur... Çünkü içmiyor:KK43:( tatlandırmak için starbuckstan aldığım vanilya şurubundan koyduğum halde yemiyor.. İşin kötüsü gayet güzel biberonu emen çocuk şimdi mamadan önyargılı heralde biberonu kesinlikle kabul etmiyor.. Sağdığım anne sütünü bile içmiyor onunla.. Napcam bilmem... Bizim kan olaymız tamamen bitti... Geçen gün allerji doktoruna kontrolümüz vardı... Benim diyetimi ilk hafta için %100 keçi peyniriyle
açtı... İlk iki gün bir küp şeker 3. Ve 4. Günler 2 küp şeker sonrasında da 3 küp şeker boyutunda yiyeceğim.. Tabi herhangi bir reaksiyon olursa derhal kesmek kaydıyla.. Bugün 3. Gün kanda kaka görmedim yüzünde sivilce de çok şükür çıkmadı ama kakamız bayağı bir mukuslandı... Devam ediyorum yemeğe bakalım ne olacak... İkinci hafta aynı şekilde yumurta sarısı denenecek 3. Hafta da keçi sütünden yapılma youğurt yada muhallebi yiyeceğim birşey olmazsa inşallah... Başka da birşey eklenmedi yeme listeme malesef eskisi gibi herşey yine yasak...

Sen süt ve süt ürünü yemiyorsun peki dana eti tüketiyor musun? O da çünkü sütteki proteinleri içerdiği için allerjen... Kuzu eti tüketmek gerekiyor aklında bulunsun...

Bu arada Alaadan haber yok çok merak ediyorum yaaa
Allah yardımcınız olsun, gerçekten yaşadıklarınızı okuyunca çok üzülüyorum, Rabbim tez zamanda şifa versin de sen de rahatca herşeyi ye, yavruna da sütün şifa olsun insallah

emzdikten sonra sütünü sağan oldu mu kızlar olduysa kaç ml çıktı.

inanılmaz bi şekilde dün değil önceki gün mastit gibi bişey olmuştıum sağdım sütü iki memeyide 125 ml den fazla çıktı. ağrı gün boyu ve akşamda devam etti.
sabah kalktığımda mememde ağrı yoktu ancak bir baktim ki balon söner gibi sönmüş.
ikidebir emiyor ayça. ama çok inik gece uykudan sonra hafifte olsa şişkin olurdu şimdi
fss. caok canımsıkıldı.
birazz önce sağayım dedim 10-15 cc ancak çıktı..onun öncesinde emmişti ama.ama çok zevkli zevklide değildi. hani sütü bitirdi desem..

ne şimdi bu..:KK43::KK43:

Bebekler dogunca sıkıntılar 2 ye katlamış :KK1:
Hııı bır an önce sabırsızlıkla dogsunlar derken şımdı bıraz daha kalabılırmış dıyorum
Ben 2 hafta evvel Anneme gıttım vee grıple donduk çok sıkıntılar yaşadı oğlum 7 kılo ıken 6 kıloya dustu emmedı agzına 1,2 damla sut damlattım kasıkla duzeldı gıbı şukur kaka sorunumuz hızla devam edıyor 4,5 7 gun yapmıyor sonra kendı kendıne yapıyor akısına bıraktım
Gecen yıne aglama krızıne gırdı acıle gıttık cocuk dr canavar dı sanırım :KK53: atarax verdı ogluma antıbıyotık duphelac :) 2 tanede agrı kesıcı kulagı ıltahap olmuş dedı dedım al o ilaçları sen ıççç vermedım meger butun sorun kakaymış..
Oğlum akşam 7.5 da sırtını sıvazlayıp nınnı söylıyınc mışıl mışıl uyurken sabah 8 e kadar grıpten sonra sabah 7 de uyuyor ve ben bıttım ağlıyor sueklı :KK14:
Burda o kadar çok köpek varkı gece oğlum kopeklerı duyunca havvvv havvvv dıye bagırıyor ve guluyor :KK52::KK52:
Buyuyoruzz bııııızzzzzzz

Kızlar bebeklerde 3,4 aylarda ayda buyume atagı oluyor sureklı aglıyorlar emmek ıstemıyorler huysuz oluyorlar 1 hafta fılan sefkatle yaklasıp sabırlı olun gecıyor..

Melek yavrum ve mırakar
Alerjı belırtılerı neler??
Benım oglumun yuzu putur putur korkunç oldu cıldıyeye göturdum
Hep pamuklu gıydır falan fılan dedı kortızonlu krem verdı kullanmadım yağ dengesıı oluşmadıgından dedı.
Ama bence sut alerjısı..
Ben hamle ıken bıle karnımda dokuntuler çıkıyodu sut ıçıncee
Geçmıştı yuzu oğlumun bıoderma nın kremını suruyorum yuzunu ıslatıp yada bebek yağı.
Dun peynır yedım gece felaket şekılde kabardıı..

kızlar alıntı yaptım kayboldu neyse tek tek yazayım

mirakar umut oldun bana
süt ürünü yemek istiyorum bebegim için yoksa kendim yemesem de olur
pregominve neocate mamalar var
neocate in tadı korkuncmus duymustum
pregomin nasıl bilmiyorum
yemediğim halde haftada bir kan görmem neden sence bir damla oluyor
dana eti yemiyorum canım
kuzu yiyorum

esracım gögüslerim eskisi gibi şiş değil ama sıkınca hep geliyor ne bileyim bilemiyorum canım
eskiden dediğin gibi taş gibi olurdu
gece bazen sagardım
120cc cıktığını bilirim emme sonrası tek gögüsten
ama şimdi asla öyle değildr
e o zamanlar annem vardı yanımda
ev işini yapıyordu yemeğimi yapıyordu Allah bin kere razı olsun
süt ve inet eti sütü etkilemez gibi geliyor ama bilmiyorum tabi
bir de bir yerde okudum eskisi gibi taş gibi olmazmıs gögüsler
gögüs alısırmıs

hevuk geçmiş olsun canım
ayrıca dediğin atağı bizde yasıyoruz
kızım bu hafta emerken cok mızmız
süt ürünü yiyemeyeceği için sütümü alması cok önemli
bende fön makinesini acıp öyle emziriyorum napayım
fön makinesinin zararı varsada emmemesinden iyidir dimi

Allah yardımcınız olsun, gerçekten yaşadıklarınızı okuyunca çok üzülüyorum, Rabbim tez zamanda şifa versin de sen de rahatca herşeyi ye, yavruna da sütün şifa olsun insallah

Çok sağol canım amin inşallahhhh:KK43:(

Melek yavrum ve mırakar
Alerjı belırtılerı neler??
Benım oglumun yuzu putur putur korkunç oldu cıldıyeye göturdum
Hep pamuklu gıydır falan fılan dedı kortızonlu krem verdı kullanmadım yağ dengesıı oluşmadıgından dedı.
Ama bence sut alerjısı..
Ben hamle ıken bıle karnımda dokuntuler çıkıyodu sut ıçıncee
Geçmıştı yuzu oğlumun bıoderma nın kremını suruyorum yuzunu ıslatıp yada bebek yağı.
Dun peynır yedım gece felaket şekılde kabardıı..

Hoşgeldin canım özlettin kendini :)

Geçmiş olsun bebişe bayağı birşey atlatmışınız... Bizim allerjideki belirtilerimiz kakada kan olması yüzde birsürü sivilce oluşu egzamalarının oluşu karın ağrısı kakanın mukuslu olması şeklindeydi... Krem bence de kullanma kortizonlu kremi benim allerji doktorum bu küçüklükteki bebekler için önermemişti... Ben vücuduna mustelanın allerjik bünyeli bebekler için ürettiği nemlendirici dışında birşey sürmüyorum.. Yine yıkarken mustela stelatopia yıkama sütünden kullanıyorum... Hayatımızdan yünlü herşey çıktı.. Herşey pamuklu ve 60 derecede yıkanıyor... Aklıma ilk gelenler bunlar...

hevuk alerjide kanlı kaka mukuslu kaka oluyor
sancısı oluyor bebegin
belli bir standartı yok
mesela mirakarda pütürlü yüz var
bizde yok
bugün 3 haftadan sonra peynir yiyim dedim demez olaydım
kakasında 2 damla kan gördüm kızımın
ama bu kanlar bariz değil
iyice bakınca görünüyor

mirakar bugün kakada kan gördüm ama kızım huysuz değildi sence huysuz yapmazmı alerji

mirakar umut oldun bana
dana eti yemiyorum canım
kuzu yiyorum

esracım gögüslerim eskisi gibi şiş değil ama sıkınca hep geliyor ne bileyim bilemiyorum canım
gece bazen sagardım
gögüs alısırmıs

hevuk geçmiş olsun canım
Benım oglumun yuzu kabarıyor kızarıyor ve putur putur kakada kan yok ama bı ıncelıyım sağol inşallah atlatırsınız sızde sıkıntılarınız..
Çok sağol canım amin inşallahhhh:KK43:(

Hoşgeldin canım özlettin kendini :)

Geçmiş olsun bebişe bayağı birşey atlatmışınız... Bizim allerjideki belirtilerimiz kakada kan olması yüzde birsürü sivilce oluşu egzamalarının oluşu karın ağrısı kakanın mukuslu olması şeklindeydi... Krem bence de kullanma kortizonlu kremi benim allerji doktorum bu küçüklükteki bebekler için önermemişti... Ben vücuduna mustelanın allerjik bünyeli bebekler için ürettiği nemlendirici dışında birşey sürmüyorum.. Yine yıkarken mustela stelatopia yıkama sütünden kullanıyorum... Hayatımızdan yünlü herşey çıktı.. Herşey pamuklu ve 60 derecede yıkanıyor... Aklıma ilk gelenler bunlar...
:) Netım yoktu uzun zamandır dun geldı hemen geldım bende buraya çokk ozledım sohbet etmeyı sızlerle yınede çook gelemıycem huysuz bır küçugum var benım :KK52: Bakalım ınsallah gecıcı bır durumdur egzama gıbı oglumun yuzude bazen çook artıyor bazen hafıf seyırde dıkkat edıyorum bızımde yunluler çıktı hayatımızdan renklı kıyafetlerde mumkun oldugunca beyaz gıydırmeye çalışıyorum pamuk
hevuk alerjide kanlı kaka mukuslu kaka oluyor
sancısı oluyor bebegin
belli bir standartı yok
mesela mirakarda pütürlü yüz var
bizde yok
bugün 3 haftadan sonra peynir yiyim dedim demez olaydım
kakasında 2 damla kan gördüm kızımın
ama bu kanlar bariz değil
iyice bakınca görünüyor

Hoşgeldin gülay iyisindir insallah bizde seni özledik minik oğluşunda iyidir inşallah Allah sağlik versin insallah
Iyıyım Senayahuu çook yorgunum ama 48 kıloya ındım yıne ben :KK50:kılo vermemk ıçın dırendım ama gıttı çok huysuz bebegım malesef..Oğlum da ıyıı şımdı çok hastaydı yavrum huysuzda olmasa tadından yenmez..Sen nasılsın? Bebışın nasıl??

mirakar umut oldun bana
dana eti yemiyorum canım
kuzu yiyorum

gece bazen sagardım
gögüs alısırmıs

hevuk geçmiş olsun canım

fon makinesini nternette youtbe dan dnlet. akilli ise tel. nun..iyi oluylr.
bir krrerede ben uyuttum oyle.
simdi muzik kutusu yaziyorum youtube a 2 saat calan bebek ninnis varr onla uyuyor

mirakar umut oldun bana
dana eti yemiyorum canım
kuzu yiyorum

gece bazen sagardım
gögüs alısırmıs

hevuk geçmiş olsun canım

Merhaba melekyavrum
dedigun gibu artik sut tek icimlik oliyor bebek emmeye basladiktan sonra gogse iniyor
ill 4o gun bebegin ihtiyaci olani vucut algiliyor sonrasinda sistemi ona gore devam ediyor
bu arada biz alerji tahlili yaptirdigimizda dr kirmizi et olarak bakmisti dana kuzu keci vb farketmiyormus
sut olarakta inek sutune alerjisi olan bebeklerin yizde 9o i keci sutunede hassas oluyor demisti

Merhaba melekyavrum
dedigun gibu artik sut tek icimlik oliyor bebek emmeye basladiktan sonra gogse iniyor
ill 4o gun bebegin ihtiyaci olani vucut algiliyor sonrasinda sistemi ona gore devam ediyor
bu arada biz alerji tahlili yaptirdigimizda dr kirmizi et olarak bakmisti dana kuzu keci vb farketmiyormus
sut olarakta inek sutune alerjisi olan bebeklerin yizde 9o i keci sutunede hassas oluyor demisti

Tmm canim cok sagol
Kuzu eti yedigim gunler bi bakayim tekrar
Bugun peynir denedim
Kan gordim hem Oglen hem aksamki kakasinda
Napalim kaderimiz buymus
Halilari kaldirayim dimi

Tmm canim cok sagol
Kuzu eti yedigim gunler bi bakayim tekrar
Bugun peynir denedim
Kan gordim hem Oglen hem aksamki kakasinda
Napalim kaderimiz buymus
Halilari kaldirayim dimi

Canim yumurta tavuk eti denedinizmi ay ne zor is
dr hic testlerden bahsetmedimi benim gittigim dr a 3 4 aylik bir bebege bile yapiliyordu hangi birisine dikkat edilebilir ki:KK43:
Canim.halilari alerjisi icin mi kaldirayim dedib bence gerek yok masalla minik kizinfa bronsit hiriltili soluma soz konusu degil degilmi
arasta astim oldugu icin biz kaldirdik
tug toz ev akarlari bronlarini darlastiriyor malesef

Valla canım bizim en başından beri huzursuzluğumuz yok denecek kadar azdı.. Her bebekte huzursuzluk yapmıyor yani..

yok canım ilk etapta huzursuzlukla baslamıstı
şimdi kafamda oturuyor
dr un biri amip sanıp boşuna iki defa flagyl verdi offffffffffffffffffff
o ilac her seferinde cok hzursuz yaptı kızımı

bugün sakindi
üc defa kan gördüm gittikce azalan miktarda
nokta gibi hepsi ama sabahki peynir artık süt alerjisi teshisi koydurdu bana
peki sizde neden diyeti actı dr
birde kan testi verdinizmi

yarencim kan testi önümüzdeki ay yapın dedi dr
o kan nasıl verilcek bakalım of

X