2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
günaydın kızlaar... simdiye kadar hiç düşünmemiştim, ama burada yazılanları okuyunca farkettimki benim de bebeğiminde hiç gözünden yaş akmadı, normal bir durummu bu acaba? biraz internetten araştırdım 3. aydan sonra olur yazıyor ama endişelendim valla, kızım şuanda 2,5 aylık:18:

Arkadaslar bisey soracam 2,5 aylik bebegim vqr bugun kalca ultrasyonu cektirdik kalca gelisimi geriligi var dedu bebim gibi olan varmi cift bezin faydasi varmi bqska bisey yapmam gerekiyormu kqfayi yiyecem ne olur yardim edinn

Evet canim benim bebeğinde oyle. İmmatur kalçadiyorlar. Sebinkisinin oölçüleri kaç yaziyo ultrason da? Benim oğlumun sağ kalcada vardi sorun ikinci ay ultrason cektirdik ama sonucunu daha almadik. Zaten ben o sonuca pek guvenmedim baska bi yere daha cektirecegim. İkinci olcumumuzde once biri cekti gelismemis sag kalca dedi ikinci dfa kntrol dedi. Bende zaten ikinci gelisimiz dedim baska birisini cagirdi o olctu normal dedi. Bana sacma geldi karisiklik oldu. Emin olamadim. Gelismemis kalca yani immatur kalca kemik olusumu ile ilfili saniyorimki. Cift bez baglamanin tedavisi olmaz bu duruma canim. Dr a sormustum ben. Ayrica tip okuyan kuzenime sordurdum hocalarina kundak kesinlikle yasak. Kicakta tutarken bacaklari cok sikistirmiyoruz. Bide ağından destekleyerek tuyuyoruz popo altindan kol gecirmiyoruz tamammmi canim. Hoplatirkeb ziplatirken dikkat. Bazi bebeklerde oluyormus bi kac ay sonra kebdiliginden duzeliyomus. Duzelmezse tedavisi yok Allah muhafaza cerrahi operasyon gerekiyomus. Sen olculerini yaz bakiyim iki deger yazar alfa beta yada A B diye gosterir ultrason kagidinda geçmişolsun cnm

günaydın kızlaar... simdiye kadar hiç düşünmemiştim, ama burada yazılanları okuyunca farkettimki benim de bebeğiminde hiç gözünden yaş akmadı, normal bir durummu bu acaba? biraz internetten araştırdım 3. aydan sonra olur yazıyor ama endişelendim valla, kızım şuanda 2,5 aylık:18:

Kizlar ben gittim göz Dr na. Oğlumun sağ gözü akiyodu capaklaniyodu. Sol gözü akmiyodu çapaklanmiyodu bu yyüzden gittim. Dr dediki ssağ gözdegozyasinin ggenizden gittiği kanallar var onlar tikali o yüzden gözleri sulaniyor o kanallardan gidemeyince bursa birikip çapakyapiyo. Msj gerekliymis msj yapiyorum ama bi ddüzelme olmadi. İki haftadir msj yapiyorum. Bende dedim sol gözü niye sulanmiyo o zaman oda bazi bebeklerde olurdedi. SSizde bi gidin zarar gelmez. Deneyimini paylasayim dedim

canım merhaba yokturn bir süredir. :KK54:
mastitle ilgili senay ım sorusunu görünce
sukunet olsa cevaplardı dedim
. yine hızır gibi yetişmişssin..:nazar::nazar:

:KK16: merhaba, bu ara biraz yoğundum canım, yoğunluktan dolayı yorgun düştüm gece kalkıp sağamadım, süt düğümlenmesi yaşadım yine 2 gün de onunla uğraştım
artık o kadar sıradan oldu ki benim için mastit ve süt düğümlenmesi, sayısını bile unuttum bu kaçıncı oldu :44:

sağol canım herhangi bi rahatsızlık geçirmedi ama son zamanlarda. çocuk doktoruna mı götürmeliyim yoksa normal göz doktoruna mı.

sağol canım zaten bi kaç gün sonra aylık kontrolüne gidicez.inş kötü bişey yoktur.

eğer aylık kontrolünüz yakınsa çocuk doktorunuza sorarsın, o gerekli görürse göz doktoruna götürürsün
inşallah enfeksiyon yoktur, normal bir durumdur

Son düzenleme:
slm kızlar hepinizi çok özledim ve çok merak ediyorum
yatılı misafirden başımı alamıyorum
eylülün bütün düzeni alt üstü oldu tabi
2. ay aşılarımızı olduk aşıdan bir kaç saat sonra atesi değil ama çok ağrısı oldu bir kere calpol verdim çok şükür geçti sonrası rahattaı ama ben 3 gün ateşini takip ettim
kilomuz maşallah :nazar: doğum kilosunun iki katı olmuş kalça usg normal çıktı
emmeyi reddediyor son bir haftadır
inatla emziriyorum garip garip sesler hareketler gezerek emzirmeler müzikler hergün yeni bir şey buluyorum mama vermemek için direniyorum
versem eminim bırakacak
görenlerin nazarı değdi yavruma :KK14:
ne yediriyorsun buna,az yedir
tövbe tövbe sadece emiyor el kadar bebek ne yicek ya emecek ya mama yiyecek
yok kuzu çeviriyorum her gün
olanlar oldu kızım emmiyor göğüslerim taş gibi oluyor ağrıyor allahım sabır selamet versin hepimize
gizemime çok üzüldüm zaten kötüydüm hönküre hönküre ağladım
rabbim eylüle sağlık gizeme sabır versin inşallah
arkadaşlardan birinin bebeği mama yiyor diye üzülmüş eskiler ne yapıyordu diye sormuş
benim zamanımda mama varmıydı bilmem ama ben nişastayla büyümüşüm emmemişim en küçük kardeşim milupayla büyüdü ikimizde çok sağlıklıyız ben kolay kolay hastada olmam zekamda çok şükür iyidir
üzülme arkadaşım benim oğlum 4 aylıkken en gıdaya başladım 6 aylık oldu emmeyi bıraktı maşallahı var
hem çok zeki hemde yaşıtlarından uzun yapılıdır
benden şimdilik bu kadar hasta olan bebişlerime sağlık annelerine sabır diliyorum
dualarımdasınız dualarınızda olmak umuduyla...

Son düzenleme:
Cok gecmis olsun canim sanada dunden beri cok kotuyum doktor %90 gecer dedi ama bilmiyoeum bu hafta wsim izin alabilirse konyaya goturcem degerlerimiz sag kalca alfa acusu 59 beta 40 sol kalca 54beta 50 sence nasil

slm kızlar hepinizi çok özledim ve çok merak ediyorum
yatılı misafirden başımı alamıyorum
eylülün bütün düzeni alt üstü oldu tabi
2. ay aşılarımızı olduk aşıdan bir kaç saat sonra atesi değil ama çok ağrısı oldu bir kere calpol verdim çok şükür geçti sonrası rahattaı ama ben 3 gün ateşini takip ettim
kilomuz maşallah :nazar: doğum kilosunun iki katı olmuş kalça usg normal çıktı
emmeyi reddediyor son bir haftadır
inatla emziriyorum garip garip sesler hareketler gezerek emzirmeler müzikler hergün yeni bir şey buluyorum mama vermemek için direniyorum
versem eminim bırakacak
görenlerin nazarı değdi yavruma :KK14:
ne yediriyorsun buna,az yedir
tövbe tövbe sadece emiyor el kadar bebek ne yicek ya emecek ya mama yiyecek
yok kuzu çeviriyorum her gün
olanlar oldu kızım emmiyor göğüslerim taş gibi oluyor ağrıyor allahım sabır selamet versin hepimize
gizemime çok üzüldüm zaten kötüydüm hönküre hönküre ağladım
rabbim eylüle sağlık gizeme sabır versin inşallah
arkadaşlardan birinin bebeği mama yiyor diye üzülmüş eskiler ne yapıyordu diye sormuş
benim zamanımda mama varmıydı bilmem ama ben nişastayla büyümüşüm emmemişim en küçük kardeşim milupayla büyüdü ikimizde çok sağlıklıyız ben kolay kolay hastada olmam zekamda çok şükür iyidir
üzülme arkadaşım benim oğlum 4 aylıkken en gıdaya başladım 6 aylık oldu emmeyi bıraktı maşallahı var
hem çok zeki hemde yaşıtlarından uzun yapılıdır
benden şimdilik bu kadar hasta olan bebişlerime sağlık annelerine sabır diliyorum
dualarımdasınız dualarınızda olmak umuduyla...
canım iyi olmana sevindim, çocuklu eve gelen yatılı misafiri anlamakta çok zorluk çekiyorum!!! benimde akşamları gelen misafirlerim yaptığım şeylerden pek yemiyor moralım bozuluyor, ben çocuklu halimle kendi çapımda birşeyler hazırlıyorum, akşam yemeğinden sonra geldikleri için genelde tabakları boşalmadan geri götürüyorum sinir oluyorum insanlara uğraşmışım okadar hatta bazen çocuğu bile ihmal edebiliyorum malesef buna rağmen dokunmayanlar bile oluyor. artık karar aldım hazır pasta ile ağırlayacağım gelenleri...
2. ayından sonra genelde 3. ayda oluyormuş bazı çocuklar emmeyi reddedebiliyorlarmış inatla vermek lazım, boşver masallah sütün var ve yetiyor niye mama veresin olmazsa sağıp kaşıkla verirsin. ben 2 ay emmişim annem hep kızardı bana ama yaptığım araştırmalar sonucu bazı çocukların geçici bir süre emmeyi reddettiğini öğrenince anneme kızdım, keşke biraz uğraşsaydı diye. insallah sizinde düzeniniz gelir yerine. nazar deyip geçmeyin heleki bebeklere ve süte çok nazar geliyor . Allah kem gözden, nazardan saklasın yavrularımıızııı:nazar::nazar::nazar:

Cok gecmis olsun canim sanada dunden beri cok kotuyum doktor %90 gecer dedi ama bilmiyoeum bu hafta wsim izin alabilirse konyaya goturcem degerlerimiz sag kalca alfa acusu 59 beta 40 sol kalca 54beta 50 sence nasil

Sizin değerlerimiz bizimkinden daha iyi. Alfa değerininbu yyaştakibebeklerde 60 iun üzerinde olmadi gerekiyomus. Sag kalca 60 solda ona yetisirse cok iyi olur iki deger arasinda cok fark yok sizin. Bizimkinde sag alfa57 beta 57 sol 69 beta 52.bizim sag kalca gelismemis sol kalcaya yetismesi lazim. Ben baska bi yerde daha cektricem universite hastanesinde cektirmistik. Ogrwncimiydi uzmn mi bilmiyrum

İnsallah bebwklerimiz tez zamanda kavusur siz tedavi icin ne yapiyorsunuz cift bez mii bagliyorsun bende bi ortapeduye giturecem bide onlar baksin off ya annelik ne zormus

Bide kizlar mevlud okuttunuz mu? Ben haftaya okutacam persembeye hoca ayarladik

Tavuklu pilav, su böreği, ayran ve ev baklavasi verecez bide biberon seklinde bebek sekeri yaptirmistim icinde badem sekeri var ben bide lokum koyacam onlara onu dagitacam bu kadar yeterli mi baska ne yapabilirim
Ben bide turşu koymuştum bence gerek yoktu ama büyükler tutturdu işte... Yada salata yapalım dediler sen de turşu koyabilirsin

İnsallah bebwklerimiz tez zamanda kavusur siz tedavi icin ne yapiyorsunuz cift bez mii bagliyorsun bende bi ortapeduye giturecem bide onlar baksin off ya annelik ne zormus

Valla bu durumun tedavisi yokmuş ben sordum Dr a. Kemiğin gelişmesini etkilemez çiftbezin bi fayydasi olmazki. KKalça cikikligi değil bu nihayetinde. Tedavi için hic bisi yapmiyorum maalesef o bebeğimizin gelişimi ile alakali kendi kafama gore sik sik emziriyorum sadece anne şutu daha cabuk toparlamasina yardinci olur diye düşündüm. Bide dediğim gibi tutmamiza dikkat edicez kundak yasak.

Evet hakikaten zor. Ben raporu gordugumde immatur yaziyordu arastirdim ogtendim daha dr a gitmemstik. Dr a ne oldugunu bilerek gittigim icn ince detay sormaya calistim aldigim cvplar bunlar canim. Bende gosterecegim ortapedi dr na

Kizlar oğlum 8.günde kaka yaptı çok şükür Cok mutlu oldum.kakasi biraz kati gibiydi sanki sebze corbasi gibi tuhafti yani

Kizlar oğlum 8.günde kaka yaptı çok şükür Cok mutlu oldum.kakasi biraz kati gibiydi sanki sebze corbasi gibi tuhafti yani

Hahahaja benzetme süper yaaa koptum tubaa:)))
GöZünüz aydın
O kadar uzun süre yapmayınca bencede kaka olur
Bizim hep su gibi mesela. Birş görse ishal der ama Arasın kakası hep böyle
İshal olsaydı bu zamana kadar başka sıkıntılarda kendilerini gösterirdi sanırım

Ben bide turşu koymuştum bence gerek yoktu ama büyükler tutturdu işte... Yada salata yapalım dediler sen de turşu koyabilirsin

Lokum ve gülsuyu tutacam ilk geldiklerinde bode biberon seklinde bebek sekeri yaptirmistim içlerinde badem sekeri var birde konya şekeri ekleyecem, dunde int.den ayetli magnet siparis verdim onlari tülle süsleyip verecem. Tesekkur ederim fikir icin kornison tursum var ondan koyabilirim

Kizlar bebeklerize görmedigi bir yerden seslendiginizde dönüp bakıyor mu? Sadece sese kafasını çevirip bakıyor mu yani? Oglum 2bucuk aylik oldu 21 aralık doğumlu. Sesleniyorum hist pist diyorum kafasini çevirip bakmıyor normal mi yaa bu

Kızlar merhaba, herkese teşekkür ederim..

İshal kusma hiçbişey yememe aşırı sıvı kaybına neden oldu ön bıngıldak çöktü sıvıSızlıktan 2 gün boyunca yattık hastanede şimdi biraz daha iyiyiz şükürler olsun.. Herkese çok tesekkür ederim..

Bu kötü olayın tek iyi yanı artık eylüşümün süt annesi ve kardeşi var anılın oğlu arasla eylül süt kardeş oldular :)) anılın sütünü içiyo eylül allah ondan razı olsunn :)

İshal kusma hiçbişey yememe aşırı sıvı kaybına neden oldu ön bıngıldak çöktü sıvıSızlıktan 2 gün boyunca yattık hastanede şimdi biraz daha iyiyiz şükürler olsun.. Herkese çok tesekkür ederim..

Bu kötü olayın tek iyi yanı artık eylüşümün süt annesi ve kardeşi var anılın oğlu arasla eylül süt kardeş oldular :)) anılın sütünü içiyo eylül allah ondan razı olsunn :)

Çok çok geçmiş olsun Gizem inşallah bir daha böyle birşey yaşamazsınız... Hadi yaa Arasla Eylül süt kardeş oldular haa ay ne güzel:)

Son düzenleme:
canım bunu pastayla kutlamak lazım biiliyorsun:)

gizemcim gelmiş geçmiş olsun, gördüğünüz bukkadarla kalsın, Allahım eylülü hastane kapılarına düşürmesin bir daha... ay niye süt kardeş yaptınız belki ilerde hoşlanacaklar birbirlerindeeen? ben kız çocukları olanlarla süt kardeş yapılması taraftarıyım:KK9:

X