2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469

ben hiç kanlı kaka görmedim oğlumda, doğduğundan beri sarı sulu kakası
bir ara yeşil ve mukuslu kaka olmuştu, doktora götürdüm kaka tahlili yaptılar temiz dedi
yanaklarındaki döküntülere de beklediğimiz bir durum birçok bebekte olur kremle geçer ama küçücük bebeğe kullanılmasını doğru bulmuyorum dedi, alerji ihtimalini hiç düşünmedi, doktorumuza da çok güvendiğim için pek de üstüne düşmedim, yok dediyse yoktur parmak kadar çocuğu daha fazla sıkıntıya sokmayım dedim, araştırmayı bıraktım
bende hamilelik döneminde, kızımda 1 yaş sonrası egzama ortaya çıktı, oğlumda da nerdeyse doğuştan beri var
ara ara azalıp sonra tekrar artıyor,
ben kırmızı ete ve domatese hiç dokunamam, eldivensiz iki domates doğrasam ellerim çatlaklar içinde kalır kanar sürekli,
inşallah çocuklarınki geçicidir

Ay geçmiş olsun yaa neler geçirmişiniz çok üzüldüm... Tez elden iyileşir ve bir daha yaşamaz inşallah...

geçmiş olsun kuzum benim Alah daha da beterinden korusun inş. sorun sıkıntı olmazda bir an önce geçer bebişin iyileşir

canım cok üzüldüm
nacizane tavsiyem sık sık emzir
Allah tez zamanda sifa versin

Gelmis gecmis olsun rabbim bir an once iyilesip sagligina kavusmasini nasip etsin.

Canım geçmiş olsun, Allah tez zamanda şifasını versin, inşallah sütün artar da kuzun doya doya emer,
şu an yazarken aklıma geldi besin sondası kullansan mama verirken, belki o şekilde alır

Gizemcim çok geçmiş olsun sağlam durmaya çalış en güzel ilaç anne sütü derler o da azalmasın toparlar inş hemen bir de benm tavsiyem bol bol oku dua et yavruna

çok teşekkürler hepinize çok zor geçiyo zaman.yememeye devam ederse serumla beslenicek çünkü..elinde damar kalmadı zaten..

besin sondası nedir canım?

onların doğum parası sgk lılar için öyle hatırlıyorum 3000 tl falan alcaklar. sigortalılar içinn..
bende öğretmenim bizim doğum parasını da eşim aldı 190 tl
yahu biz doğuruyoruz parasını adamlar alıyor :):):)
ayy kıyamam içim cız ettı yavrum
Kizlar ne var ne yok herkes iyi mi ...?
Dun gece kerem sabaha karsi emerken mememi ısırdı
Sonuc; bugunnkocaman bi catlak ve her emdiginde dahada catliyo kaniyor
yaa benımde ısırıyor kıstıryor dişi olsa koparacak hehalde
yaaaa benımkıde dudakları beyaz beyaz olduu bu damladan verdı doktr ama bizimki kıyameti koparıyo almıyor çocuk resmen tükürüyor ilacı
yavrum yaa çok gemiş olsuuun allah beterınden korusun en kısa zamnda şifa bulusnz inşallah
kızlar diyet yapıyorum hala kan var nokta kadaar bıktırdı artık ya
kakada mukus yok rengi sarı ama kan gene var
yarın dr a gidicemm insallah kilo alımı iyilesmiştir en son kilo alımda azalmıstı

size de geçmiş olsunnn minik yavrular sağlığına kavusn inşallh onlar hep iyi olsuun

kızlar biz 3 aylık olduk kızımın huyu suyu değişti 5 yada 7 dakıka emen çocuk daha uzun emmeye basladı saat bası meme alıyor reddetmıyo hiiç ne zaan versem alıyor emsin yarım saat sonra yıne versem yıne alıyor ama ağlamıyoor öle avaz avaz mıkırdanıyor bakıyorum altı temiz gazı yok ee gerıye meme kalıyor teklif edince hiç geri çevirmıyoor bir düzen tuttramadıımm ama geceleri güzel uyuyor 5 saat kesintisiz uyuduğu oluyor gecelerı bir kez emzırmeye kalkıyoruz onda da ben kaldırıyorum kendisi ağlamıyor sütüm yetmıyormu desemm göğüslerim sertleşiyr doluluktan. sağmak zorunda kalıyorumm acaba benım kız mı cekemıyoor bu ara ağzında pamukcuk oldu ondan mı böylekıı sizinkıler düzenlı mi emıyoor nasıl düzeniniz?

Çok geçmiş olsun tez zmnda geçsin inş amin hepimizin bebişlerine allahım sağlık versin hakketten 2013 aralık annelerinede bebişlerimizede nazarlar değiyor

çok teşekkürler hepinize çok zor geçiyo zaman.yememeye devam ederse serumla beslenicek çünkü..elinde damar kalmadı zaten..

besin sondası nedir canım?

incecik bir boru, bir ucu biberona koyuluyor bir ucu da göğüsle birlikte bebeğe veriliyor,
böylece bebek mamayı annesinin göğsünde içmiş oluyor
youtube da Lactation Aid şeklinde arama yaparsan birçok video çıkıyor nasıl kullanıldığıyla ilgili

maşallah sütüne de bebeğine de canım
bizde baştan beri anlattığın şekilde hatta ben bir türlü doymuyor bu çocuk dedim doktora
o da 4 aylık olana kadar bebekler doyduklarını bilmez sen ne zaman ne kadar verirsen alır reddetmez dedi
bir de gündüz güzel emen iyice doyan bebek gece daha uzun uyur, onun uzun uyuması sütünün bebeğine yettiğini gösteriyor zaten

sağol canıımm demek öyle bana dedilr kii doymuyor doysaa geri çevirir kafasnı istemez memeyı diyorlar önceden bir uyku bir emme şeklindeydı rutınımız şimdi gündz uykuları da azaldıı daha fazla uyanık kalıyoor saat olayını tutturamadııım

9aralıkta doğdu
Aaa benim oğlunda 9 aralik doğumlu:)) normalmi yaptin canim?
Benim oglumda yumruk yapiyo aynen öyle. Hem de kizartiyo emnekten ben cekiyrum izin vermuyrum

Benimki de isiriyo sarada. Ya babada verdi Dr ben verim alamadim. Ne kdr nasil kullanmam lazim? Göğsündeki beyazlik cogaliyor galiba

Kızlar trt de anne elimi tutsana programında gaz ve kolik sancıları na iyi gelen masaj tekniklerini gösterecek haberiniz olsun izleyin bence

sen de sağol canım. ben de öyle biliyordum doyunca emmez daha diyordum ama öyle değilmiş 4 aylık olana kadar doyduğunu bilmezmiş, kusmaların birçoğu da fazla emmekten olurmuş, 4 aylık olduktan sonra doyduğunu anlayıp sadece acıktığı zaman emecekmiş. Benimkinin de gündüz uykusu biraz daha az bu ay ama aşırı bir fark yok, gündüz iki kere 2 saat uyuyordu şimdi bir kez 3 saat kadar uyuyor, aralarda birkaç kere de 5-10 dk lık şekerlemeler yapıyor emme sonlarında. Gece sadece 1 kez acıkıp uyanıyor avaz avaz ağlaması yok, oğu zamanda ben kalkıp uykusunda emziriyorum, emip uyuyor sabaha kadar. Arada bu düzenin değiştiği gecede 7-8 kere kalktığı da oluyor ama daha nadir.
Şu anda saati tutturman çok zor çünkü bebeğin sürekli büyüyor sürekli değişecek, tam bir sistem oturttum derken yeniden değişecek. 6-7 aya kadar pek sağları solları belli olmuyor. Etrafıyla ilgilenmeye başlıyorlar 3 aylık civarı bu da onları daha uzun uyanık tutuyor, gecede uykusunu iyi almışsa gündüz fazla uyumaz bu aydan sonra.

canım on numarasın valla, herkesin derdine yetişiyorsun...

gizemcim çok geçmiş olsun canım. Allah güzeller güzeli Eylül e şifalar versin, nazarlardan saklasın. İnssallah gördüğn göreceğin sıkıntı bukadar olur canım, çok üzüldüm okuyunca, kendimi senin yerine koydum, maşallah sen yine dayanıklısın ben çabuk dağılıyorum... kilo kaybettimi? yavrum yaaa insallah toparlanır hemen

günaydın herkeseeee

ayça dünden beri hapşuruyor. arada burnuda akıyor.
üşüttük galiba kızı.
biraz mız mız..
gerçi hasta olmasa bile sürekli kucak istiyor
sizinkilerde öyle mi
uyanık oldugu müddetçe kucakta duracak.
şimdi kv. ler yabnımda allahtanda onlar alıyor yorulmuyorum
dedei sürekli kucağında gezdiriyor.
o yüzden erken yatabiliyorum
gece kv. yanıma getiriyor emeceği zaman
ya onlar gittiğinde napcam bilmiyorum..
sabah çağanı okula mı götüreyim.
ayçaya mı bakim.. beslenme mi hazırliim çılrdırırım artık

ama kucakta sürekli durması bir sorun nası yapcam bilmiyorum:26:

kızlar bizim verem aşımız hiç ne iz nede yara yaptı.
hiç bişey yok.
acaba tutmadımı
çağanın ki bi gğüzel yara olmuştu bunda belli bile değil.

Gizem vok gecmis olsun canim rabbim evlatlarimizi korusun insallah iyiolur eylul sifa bulur kuzucuk

Bence sütün varsa çok emmesi sıkıntı verici bi durum değil senin kokunu da almak istiyo olabilir sen tok deme ver yinede
Ben de gündüz iki saatte bir bazen saat başı veriyorum sık emsin hasta olmasın

kızlar bizim verem aşımız hiç ne iz nede yara yaptı.
hiç bişey yok.
acaba tutmadımı
çağanın ki bi gğüzel yara olmuştu bunda belli bile değil.

Sanada gunaydin yavrum hayirli sabahlar...

Gecmisolsun Allah sifasini versin ins. Bizdede ben hastayim maskeyle dolaşıyorum Ahmed yasin beye geçmez inş. Zor ya hasta bebisle uğraşmak. valla ballisin esroş boyle kayinvalide bulmussun bak bebimkine simdi sehir disinda. Burda olsa ne olur kendi agziyla soyledi geceleri ilk basta yok duymuyorum diyordu sonra ben usteleyip nasil duymuyosun ayak seslerimizden ne zaman yatip kalktigimizi bile anliyodun dedim sonraki zamanlar duyuyorum ama ciksam ne olacak ki kollarim çok agriyo tutamiyorumki bi faydam olmaz diyo cikmiyi kestirip atiyo. Allah yardimcin olsun hakikaten kucak bebeğini memnun etmekte zor. Bi sure sonra kucakta oturmakta yetinmiyor gezmek istiyo sonra oda yetmicek kucakta oynamak ziplamak hoplatilmak isticek muhtemelen. İns boyle seyler yasamazsinz:)) nasilda hemen alisiyolar ya:) srnin istedigin bisiye alistirmaya calissan alismaz :))

Ahmedinde kolu kabuktutmadi esra. Ben eger olmazsa kabuk tutmamis oluyo asi diye duymustum ama be derece dogru bilmiyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…