2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
benımkıde 3. ayda az almış 4. aydan itibaren dha az almaya başlayacaklarmış ilk 4 ay aldılar aldılar sonra yavaşlayacakmış kılo alımları

sabit bakışlar nasıl canım genelde uykusu varsa benımkınde de oluyor . ağzında tükürük yapmaları normalmış benımkınde de oluyor hatta baloncuklr yapıyor ağzında bişey çiğnemesi ise sanırım kusuyor azıcık o da dışarı cıkmayınca yada fazlası ağzına gelıyor onları yutmaya çalışıyor peynirimsi kesik kesik geldiği için öyle yapıyor olabilirlerr. a benımkı ellerini yerken ağzını sürekli şapırtdıyor çoğu kişide vardır bunar nerden cıkardın epilepsi olduğunu azıcık rahatlayalım böyle giderse çok yaşamayız kızlaarrr Allah korusun bebeklerimizi

Amin canim amin Allah canini sağ etsin eksikliğini göstermesin hic bi anneye. Banyo. yapinca yarim saat fln uyur. AraBamiz yoktu ilk basta hastaneye giderken fln uyuyordu. Esim sirf bu yüzden araba aldi simdi arabaya uyurken koyup arabada meme verirsem uyuyo arabada uyanik koyduk bi kaç kere felegim saati tövbe ettim disari cikmaya. Çok çok istisna bi bebek. Yada ben dilinden anlamiyrum.

ya bide bişey aklıma geldi arkadaşımın şöyle bir taktiği vardı kolik saati yani ağlama krizi saati glmeden bebeği kucağında gezdirmeye başlardı yani ağlatmamaya özen gösterirdi onun o saati geçinceye kadar faydasını görürdü sizinkinin saati belli onunki genelde akşam 8 ile 10 arasıydı

cok gecmis lsun canim.
bizim oglanda kizin pusetin yatip `ngaaaa`diyorrr..
ayagimda sallarken oda gelip sallatiyor kendni 5 yasnda..dana :)))

bnce z degil 700 g artik azalarak gidecek artis miktari...

valla hic bi fikrim yok nternete fazla takilma..orda hep istisma durumlar yziyo,
b bulgular bizdede mevcut .

ama icin rahat decekse dr a danis kontrole gittiginde...bencw

Yarin ise baslayacagim nasil birakip gidecegim yavrumu cok zor

benim oğlumda öyle elini yumruk yapıp onu sokmaya çalışıyo ama sokamayınca parmaklarını emiyor:)bazen okadar geriye götürüyorki midesi bulanıyo sanırım öğürüyoo.inşallah annen haklı çıkar akılla olur bebişlerimiz.Allahım herkesin evladını sağlıklı sıhhatli akıllı yapsın.

ayy beim de 1 haftam kaldı rapor alamazsam .bebeği evde bırakıp gitmek çok zor ben markete bile gitmiyorum.kaç aydır eve kapandım resmen.kime bıraktın bebeğini.

Valla benimkinin saati belli değil vardiya usulü gibi iki gün öyleyse uç gün boyle hemde tuttuğunda en az 4 saat

Apzını şapırdatması çiğner gibi yapması ağzına süt geldiği için de olabilir hemen panik yapma ama mutlaka dra sor belki sabit bakarken içi dalıyodur uykuya ılabilir kötü düşünme
Önemli olan dr takibi epilepsi değildir inş canım içini ferahlatmak için söylüyorum çocukluk epilepsisi ilaçlarla kontrol edikebilen ve büyüyünce geçme ihtimali olan bi hastalık üzme kendini

aaa kız neden markete gitmiyosun daha hiç çıkmadın mı cidden...yapma böyle heder edersin kendini depresyona girer insan hep evde
ben fırsart buldukça çıkıyorum
yoksa kafayı yerim

Son düzenleme:
aaa kız neden markete gitmiyosun daha hiç çıkmadın mı cidden...yapma böyle heder edersin kendini depresyona girer insan hep evde
yoksa kafayı yerim

yok yok gidiyorum ama bebişimle .yürüyüşe falan çıkıyoruz eşimle,ama hep bebek var yanımızda onsuz hiç çıkmadım yani.onu demek istedim:))).o yüzden onu bırakıp nasıl çalışıcam hiçç düşünemiyorum.

hele öyle de..
bende bebekle çıktığımda oldu bebeksiz çıktığımda.
valla rapor alcam başlamicam
5 aylık olsa başlardım
oğlum 5,5 aylıkken başladım.
bakıcıya verdim
o güne kadar (doğumdan okul açılana kadar) sürekli eşimin başını yedim
hep tartışıypdum,
evde dura dura
okul açıldı oğlum 5,5 aylıkken.
bakıcıya verdim. ne tartışma ne bişey.
zaten yorgun gelip bebek yemek vs.
kavgaya vakit yok ...

ama 5 aylık olduğunda da karneye az kalmış olcak 2-3 hafta falan..
çalışmamın anlamı yook. aldığım ekdersi de bakıcıya vermiş olcam..

canım 700 gr iyi bence, zaman geçtikçe daha az tartı alıyor bebekler
zaten ilk aydan itibaren ayda 600-1000 gr almasını bekliyor doktorlar

canım saydığın şeyler her bebekte olan şeyler, 3 aylık oldu diyorsun artık etrafıyla daha ilgili olduğundan dikkatlerini çeken birşeye (özellikle renkli, parlak şeylere) gözlerini dikip uzun uzun bakar bu normaldir,
tükürük 3 ay gibi artar ağzından taşar çünkü daha önce çalışmayan tükürük bezleri çalışmaya başlar ve bebek henüz tükürüğünü kontrol edemediği için ağzından taşar, çiğnemesi yüksek ihtimal kustuğu süt kesiğine benzeyen süt ağzında kalmasındandır, uykuda sıçrama da gayet normal benim ilk bebeğimde de vardı bunda da var etrafımdaki tüm bebeklerde de vardı, bir süre sonra geçiyor.

epilepsi geçiren bir bebeğin videosunu ekliyorum, bebeğinin dalmaları bu şekildeyse hemen doktora götür
yoksa bebeğinde hiç birşey yoktur kendini perişan etme boşuna

http://www.dailymotion.com/video/xmo3cc_morea-bebegin-epilepsi-krizi_news

Son düzenleme:

off yaa hic kiyamiyorum bebeklere...allah esirgesin.
cok da tatli...
skunet hizi gibi yetisiyon bacim

Kizlar ne var ne yok herkes iyi mi ...?
Dun gece kerem sabaha karsi emerken mememi ısırdı
Sonuc; bugunnkocaman bi catlak ve her emdiginde dahada catliyo kaniyor

yoksa kafayı yerim

Bende cikiyorum vslla esros
Sabah 9 Aral ın okula goturuyorum 4.35 gidip alıyorum o ara isim varsa markete fln gidiyorum valla
K v vakiyor Ali Keremede o esnada

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…