2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469

ayy beim de 1 haftam kaldı rapor alamazsam .bebeği evde bırakıp gitmek çok zor ben markete bile gitmiyorum.kaç aydır eve kapandım resmen.kime bıraktın bebeğini.
Cok zor gecti bugun kokusu burnumda tuttu annem bakiyor ozel sektor olunca raporda alinmiyor

kızlar şimdi belki ne güzel ne şanslısın fln diceksiniz ama kafama takıldı bugünlerde sanki bebeğim çok uykulu, özellikle gündüz emiyor emerken uyuyakalıp devam ediyor 2 saatte bir emzirmeye çalışıyorum normalde 2 saat dolduğunda kendliğinden uyanırdı saat kurmuş gibi bugünlerde pek uyanmıyor ben uyandırıyorum zor açıyor kendini altını fln açıyorum bazen o zaman bile uyumaya devam ediyor bazen, bu normal bişi mi ilk 1 ay fln çok uyuması normal diyorlardı da artık 2,5 aylık oldu ve bi ara azalmıştı baya uyanık kalıyordu şimdi tekrardan uykulu olunca tedirgin oldum epilepsi v.s aklıma türlü şey gelio çok pimpirikliyim sanırım, eşimde doktora götürelim diyo ama önemsiz bişise dr uda bunaltmak istemiyorum biliyosunuz çok bişi demiyo dr lar bizi fazla endişeli buluyorlar fln. belki ne güzel işte uyusunda büyüsün dicek ama işte içim rahat etmedi sizce normal mi?gece de 12-1 gibi emzirip yatıyoruz 3 gibi fln kendiliğinde uyanıp emiyo sorada 6da kalkıp emiodu, son zamanlarda 3 te pek uyanmıyo 5 gibi kalkıyo, dr gece uyanmazsa uyandımana gerek yokgece uykusu uyusun dedi onu çok önemsemedim hatta işime de geldi iş başı yaptığım için. sizce normal mi bu?

off yaa hic kiyamiyorum bebeklere...allah esirgesin.
cok da tatli...
skunet hizi gibi yetisiyon bacim

sorma canım bende çok üzülüyorum bebeklerin en küçük hastalığına bile, Allah hiçbirine acı vermesin
uzun emzirme seanslarımda genelde buralardayım, bildiğim bir konu olursa yardımcı olmaya çalışıyorum
ilk bebeğimde benim de aklımda tonlarca soru olurdu, internetten öğrenmeye çalışırdım kafam daha çok karışırdı
koşardık doktora, sağolsun genelde onlar da doğru dürüst bilgi vermezlerdi,
kakasını yapmadı, salyası aktı, ağlarken katıldı, yedi kustu, konaktı, pamukçuktu derken yavrum hep endişelerle bu yaşına geldi,
bu bebeğimde daha rahatım ama yine de kızımda görmediğim şeyler olunca yine endişeleniyorum
şimdi de o endişeler sırasında öğrendiğim şeyleri paylaşıyorum yardımım oluyorsa ne mutlu bana

Çok teşekkür ederimmmm cevaplarınız için

rica ederiz

Kizlar ne var ne yok herkes iyi mi ...?
Dun gece kerem sabaha karsi emerken mememi ısırdı
Sonuc; bugunnkocaman bi catlak ve her emdiginde dahada catliyo kaniyor

Bende cikiyorum vslla esros
Sabah 9 Aral ın okula goturuyorum 4.35 gidip alıyorum o ara isim varsa markete fln gidiyorum valla
K v vakiyor Ali Keremede o esnada

geçmiş olsun canım
benim ki de çok ısırıyor görünürde çatlak yok, sadece kıpkırmızı olmuş ama özellikle son 2 gündür emzirirken çok canım yanıyor
benim bebelere de bakan olsa da ben de bi atsam kendimi dışarılara, patlıycam evde oturmaktan

Deniiiiiz beni de bikactir isiriyo selim
Son fırtta ısırıp cekiyo
Bi de dişlenecek bunlar

Bi de canikom sana pamukcuk icin mikostatin diye yazcaktim aldinmi damla falan? Almadiysan bunu yaziyo dr.lar, iyi geliyo canim soyliyim dedim

Sukunet naber canim
Cektirdinmi kalca usg gerci baya oldu cektirmisindir
Memnun kaldinmi fsm den cocuk bolumune mi aldin randevu

Ayrica aynisini ben de soylicektim esra aldi agzimdan
Hizir gibi yetisiyon valla

Gel bebeleri bana birakip atalim kendimizi disari

elleme çocuğu uyusun, 4 aya kadar günde 16-17 saat uyumaları normalmiş, benimkinin uykusu bazen 3 saati aşıyor gündüz, gecede aralıksız 6-7 saat uyuduğu oluyor

Dün akşam saat 6da sapsarı fışkırtarak kustu 9a kadar sürekli sarı kustu.medipole gittik safralı kusma çok tehlikeli bagırsak düğümlenmesi olabilir kan idrar usg bakcaz serum takıcaz gerekirse yatış vercez dediler.ama şuan usg yok göze alamayız baska yere götürün dediler.aldık götürdük maltepe bölge hastanesine ordada aynı şeyler. Sürekli kusuyo fışkırtarak sapsarı.bölgede zeynep kamile gidin cok tehlikeli ameliyat gerekebilir dedi.

Zeynep kamile geldik kan alındı karın filmi çekildi serum takıldı kanda kusmaya baglı bi deger yüksek çıktı. Serum verildi sabah 6 ya kadar bidaha kan alındı deger düşmüştü kusmada azalmıştı eve geldik. Sabah 11 gibi bezi bi açtımki kopkoyu kahverengi resmen. Kendi çocuk doktoruna gectik hemen beslenemediği için idrar koyulaşmış aç ama mama yemiyo hala. Tüm batın usg cekildi kan sonucu hersey normal. İdrar vericez sabah o da temizse üşütmüş dedi dr.

İshal ve ates basladı üşüttü sanırım gercekten dışarı çıkardıgım yok anlamadım nasıl oldu.

Ates için fitil verdim düştü şükür. Mamada çok az kaşıkla yediriyorum zorla.su içiriyorum çok kustu çünkü çok su kaybetti.
Hala emdiğini çıkarıyo az az ama beyaz. Bitmedi sıkıntılarımız allah beterinden korusun yavrularımızı..

darülacezede çektirdim canım, çok şükür bir sorun çıkmadı, fsm çok kalabalık oluyor ya gözüm kesmedi açıkçası o kalabalığı
darülaceze sakindi, randevu saatinde önce çocuk doktoruna muayene olduk, 5-10 dk sonra usg ye girdik,
haber veren arkadaşa da teşekkür edemedim nick ini de unuttum sealeon muydu :44: inönü mahallesinde oturan arkadaşım çok teşekkürler bilgi verdiğin için
he ne diyordum rahat bir ultrason oldu, kilosuna boyuna baktılar tosunum doğum kilosunun 2 katına çıkmış 6200gr 59 cm olmuştu

valla beynim sulandı evde dura dura, birinin yemeği öbürünün gazı, birinin oyunu ötekinin çişi kakası derken ne zaman akşam oluyor ne zaman sabah oluyor bilmiyorum, onlar 2 dk bir istekte bulunmazsa yemekti ütüydü derken pert oluyorum, 2 sini de birinin başına atıp kaçasım var

Ay geçmiş olsun yaa neler geçirmişiniz çok üzüldüm... Tez elden iyileşir ve bir daha yaşamaz inşallah...

Canım benim emziğe alışsa da sorun sıkıntı olmaz

Bu arada pişik geçmezse desitin diye bir krem var eczanelerde satılıyor 23 tl civarı bir şey parası 1 gün boyunca sür hiç bir seyi kalmıyor çok az mercimek tanesi kadar kullanıyorsun kremden kalın tabaka halinde sürülüyor ve hemen bezi bağlanıyor bebişin pişiği geçiyor ben kullandım geçti ve olay kolayda pişik olmuyor ufak bir kızarıklık olsun hemen arko klasik krem sürüyorum geçiyor

geçmiş olsun kuzum benim Alah daha da beterinden korusun inş. sorun sıkıntı olmazda bir an önce geçer bebişin iyileşir

canım cok üzüldüm
nacizane tavsiyem sık sık emzir
Allah tez zamanda sifa versin

kızlar diyet yapıyorum hala kan var nokta kadaar bıktırdı artık ya
kakada mukus yok rengi sarı ama kan gene var
yarın dr a gidicemm insallah kilo alımı iyilesmiştir en son kilo alımda azalmıstı

off sukunet agladım biliomusun
ne kadar tatlı bir bebek
Rabbim şifa versin
hepimizin evlatlarına sağlık mutluluk versin insallah
kötü gözlerden korusun

benim minnosumda elini agzına götürüyor
insallah annenin dediği gibidir

Gelmis gecmis olsun rabbim bir an once iyilesip sagligina kavusmasini nasip etsin.

Canım geçmiş olsun, Allah tez zamanda şifasını versin, inşallah sütün artar da kuzun doya doya emer,
şu an yazarken aklıma geldi besin sondası kullansan mama verirken, belki o şekilde alır

kızlar diyet yapıyorum hala kan var nokta kadaar bıktırdı artık ya
kakada mukus yok rengi sarı ama kan gene var
yarın dr a gidicemm insallah kilo alımı iyilesmiştir en son kilo alımda azalmıstı

Allah kolaylık versin canım çok zor besin alerjisi, insan yiyecek bişey bulamaz,
benim de oğlanın yanaklarında aşırı kuruluk ve döküntü var %99 egzama
acaba gıdaya bağlı olabilir mi bakayım neden oluyorsa onu tüketmiyim dedim
süt ürünü yemiyim bir süre dedim de baktım olmuyor herşeyin içinde süt var
şimdi süt, yoğurt yemiyorum ama peynir yiyorum az az, çok kaçarsa yanakları kıpkırmızı oluyor su toplamış gibi kabarıyor
ya da başka bişiyden oluyor da bana peynirden gibi geliyor aman hiç bilemedim neden olduğunu

off sukunet agladım biliomusun
ne kadar tatlı bir bebek
Rabbim şifa versin
hepimizin evlatlarına sağlık mutluluk versin insallah
kötü gözlerden korusun

amin canım
benimde gözlerim doldu, Allah hiçbir bebeğe vermesin hastalık, acı
hepsine şifa versin

canım bizde döküntü yok
kanlı kaka oluyor arada
bu arada rejimin azı coğu yok canım
yediğimiz bisküviler bile yasak
kırmızı dana et yasak
yani rejim cok katı
istersen bir doktora danıs ne diycekler bakalım

Gizemcim çok geçmiş olsun sağlam durmaya çalış en güzel ilaç anne sütü derler o da azalmasın toparlar inş hemen bir de benm tavsiyem bol bol oku dua et yavruna

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…