2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
darülacezede çektirdim canım, çok şükür bir sorun çıkmadı, fsm çok kalabalık oluyor ya gözüm kesmedi açıkçası o kalabalığı
darülaceze sakindi, randevu saatinde önce çocuk doktoruna muayene olduk, 5-10 dk sonra usg ye girdik,
haber veren arkadaşa da teşekkür edemedim nick ini de unuttum sealeon muydu :44: inönü mahallesinde oturan arkadaşım çok teşekkürler bilgi verdiğin için
he ne diyordum rahat bir ultrason oldu, kilosuna boyuna baktılar tosunum doğum kilosunun 2 katına çıkmış 6200gr 59 cm olmuştu

valla beynim sulandı evde dura dura, birinin yemeği öbürünün gazı, birinin oyunu ötekinin çişi kakası derken ne zaman akşam oluyor ne zaman sabah oluyor bilmiyorum, onlar 2 dk bir istekte bulunmazsa yemekti ütüydü derken pert oluyorum, 2 sini de birinin başına atıp kaçasım var :KK53:

Rica ederim:KK66:))))))))))));:KK66:))))

kızlar bizim verem aşımız hiç ne iz nede yara yaptı.
hiç bişey yok.
acaba tutmadımı
çağanın ki bi gğüzel yara olmuştu bunda belli bile değil.

esracım ayni seyi ben sorucaktim size bizim aşida oyle sivilce gibi kizarik baska bisey yok bende tutmadimi acaba diyordum

hiç bişey yok.
acaba tutmadımı

Hah ben de bunu soracaktım hiçbir iz yok sivilcemsi birşey bile yok... Doktor kabuk bağlayacak demişti zamanla ama...

Dün akşam saat 6da sapsarı ifışkırtarak kustu 9a kadar sürekli sarı kustu.medipole gittik safralı kusma çok tehlikeli bagırsak düğümlenmesi olabilir kan idrar usg bakcaz serum takıcaz gerekirse yatış vercez dediler.ama şuan usg yok göze alamayız baska yere götürün dediler.aldık götürdük maltepe bölge hastanesine ordada aynı şeyler. Sürekli kusuyo fışkırtarak sapsarı.bölgede zeynep kamile gidin cok tehlikeli ameliyat gerekebilir dedi.

Zeynep kamile geldik kan alındı karın filmi çekildi serum takıldı kanda kusmaya baglı bi deger yüksek çıktı. Serum verildi sabah 6 ya kadar bidaha kan alındı deger düşmüştü kusmada azalmıştı eve geldik. Sabah 11 gibi bezi bi açtımki kopkoyu kahverengi resmen. Kendi çocuk doktoruna gectik hemen beslenemediği için idrar koyulaşmış aç ama mama yemiyo hala. Tüm batın usg cekildi kan sonucu hersey normal. İdrar vericez sabah o da temizse üşütmüş dedi dr.

İshal ve ates basladı üşüttü sanırım gercekten dışarı çıkardıgım yok anlamadım nasıl oldu.

Ates için fitil verdim düştü şükür. Mamada çok az kaşıkla yediriyorum zorla.su içiriyorum çok kustu çünkü çok su kaybetti.
Hala emdiğini çıkarıyo az az ama beyaz. Bitmedi sıkıntılarımız allah beterinden korusun yavrularımızı..

gizemciim canım çok geçmiş olsun Allah şifa versin biran ònce iyilesir insallah

sen de sağol canım. ben de öyle biliyordum doyunca emmez daha diyordum ama öyle değilmiş 4 aylık olana kadar doyduğunu bilmezmiş, kusmaların birçoğu da fazla emmekten olurmuş, 4 aylık olduktan sonra doyduğunu anlayıp sadece acıktığı zaman emecekmiş. Benimkinin de gündüz uykusu biraz daha az bu ay ama aşırı bir fark yok, gündüz iki kere 2 saat uyuyordu şimdi bir kez 3 saat kadar uyuyor, aralarda birkaç kere de 5-10 dk lık şekerlemeler yapıyor emme sonlarında. Gece sadece 1 kez acıkıp uyanıyor avaz avaz ağlaması yok, oğu zamanda ben kalkıp uykusunda emziriyorum, emip uyuyor sabaha kadar. Arada bu düzenin değiştiği gecede 7-8 kere kalktığı da oluyor ama daha nadir.
Şu anda saati tutturman çok zor çünkü bebeğin sürekli büyüyor sürekli değişecek, tam bir sistem oturttum derken yeniden değişecek. 6-7 aya kadar pek sağları solları belli olmuyor. Etrafıyla ilgilenmeye başlıyorlar 3 aylık civarı bu da onları daha uzun uyanık tutuyor, gecede uykusunu iyi almışsa gündüz fazla uyumaz bu aydan sonra.
Bence sütün varsa çok emmesi sıkıntı verici bi durum değil senin kokunu da almak istiyo olabilir sen tok deme ver yinede
Ben de gündüz iki saatte bir bazen saat başı veriyorum sık emsin hasta olmasın

sağlıklı olsunlar da bizde düzen müzen kalmadıı onlar ne derse oo.:):):):):) hayatımız miniklere endeksli
günaydın herkeseeee

ayça dünden beri hapşuruyor. arada burnuda akıyor.
üşüttük galiba kızı.
biraz mız mız..
gerçi hasta olmasa bile sürekli kucak istiyor
sizinkilerde öyle mi
uyanık oldugu müddetçe kucakta duracak.
şimdi kv. ler yabnımda allahtanda onlar alıyor yorulmuyorum
dedei sürekli kucağında gezdiriyor.
o yüzden erken yatabiliyorum
gece kv. yanıma getiriyor emeceği zaman
ya onlar gittiğinde napcam bilmiyorum..
sabah çağanı okula mı götüreyim.
ayçaya mı bakim.. beslenme mi hazırliim çılrdırırım artık:KK53::KK53::KK53::KK53::KK35::KK35::KK35:

ama kucakta sürekli durması bir sorun nası yapcam bilmiyorum:26:
canım geçmiş olsuun bizde de burun akıntısı ve hapsuruk olmuştu doktor ıhlamur verebilirsin demişti ılık ılık iyi gelır
hiç bişey yok.
acaba tutmadımı
bizde sadece küçük kızarıklık var yara falan olmadıı

Bizimde asi yerimizde kucuk bi nokta var yara falan olmadi yara olursa asi tutmustur diye duydum ama oyle degilse saglik ocaginami gotursem hemen bilemedim :KK43:

canım on numarasın valla, herkesin derdine yetişiyorsun...

sağolasın canım, yardımcı olabiliyorsam ne mutlu bana,
annelik zor, özellikle ilk çocukta insanın aklında tonlarca soru oluyor, doğru bilgiye ulaşmak da çok zor,
bildiğimi paylaşayım ki bu zorlukları yaşayan arkadaşlara yardımım dokunsun istiyorum

günaydın herkeseeee

üşüttük galiba kızı.
biraz mız mız..
sizinkilerde öyle mi
ayçaya mı bakim.. beslenme mi hazırliim çılrdırırım artık:KK53::KK53::KK53::KK53::KK35::KK35::KK35:

canım çocuklar üşümekle kolay kolay hasta olmaz, mikropla karşılaşırsa hasta olur
son zamanlarda dışarı çıkardıysan veya yanına hasta biri geldiyse ondan olmuştur
bol bol emzirirsen hiçbirşeyi kalmaz, sen de bu ara bal zencefil, ıhlamur gibi şeyler tüket ki sütünden bebeğine de geçsin
ilk zamanlar biraz zorlanırsın belki ama zamanla alışırsın canım, insan herşeye alışıyor zamanla
benim ki de kucakta durmak istiyor ama ben isyan edene kadar almıyorum bazen,
her ağladığında kucağa alınmaya alışırsa başedemem 2 çocukla
etrafına renkli parlak peluş oyuncaklar koyuyorum onlarla konuşuyor dokunmaya çalışıyor bir süre oyalanıyor onlarla

hiç bişey yok.
acaba tutmadımı

bizim de kızarıklık bile yok, aşıyı yaparlarken de bişiy söylemediler, 2. çocuk biliyordur diye düşündü demek
kızımda aşıdan çok sonraları olmuştu sen sorunca hatırladım iz olması gerektiğini
takip edeyim bakayım ben de

Kızlar bebegımın burnu kanamış gece bir yarafı ve kurumus acaba hızlı mı cekiyorum nefesimden mi ki ?yada alerjımızden dolayı burnu cok tıkanıyor ondan mı bilmıyorum deneyimsız olmak cok zor dr götürcem bu gün kilosunada baktırcam insallah kilo almışızdır.valizleri hazırlıycam bugün ama halim yok bulasıkları makinaya dizmek bile gözümde büyüdü..

Tkrr....................

Eklentiler

• $20140218_173355_7.jpg
    $20140218_173355_7.jpg
    45,4 KB · Görüntüleme: 100
Son düzenleme:
Evet kuzum çok zor olsada evlat sevgisi herşeyi unutturuyor, onların canı sağolsun yeterki her biriyle yeterince ilgileniyorum, kendime ve eşime de vakit kalıyor...Bu şekilde evden fazla çıkmadan 2 yıl surer sanırım sonra yavaş yavaş dönerim sahalara:))

günaydın herkeseeee

üşüttük galiba kızı.
biraz mız mız..
sizinkilerde öyle mi

Aynenn benim kızım da sürekli kucakta ve gezicek öyle durmakta yok:) sağlıklı olsunlar da bugünlerde geçer boşverin yaa. Biz hastanede 3 gün yatınca evde durmadığı huysuzkuk yaptığı beni çok yorduğu günleri çok aradım..

canım sen nasilsin halladebildinmi işlerini kaç gündür girip takip edemiyorum sizleri gizemin yavrusunuda yeni gordum sen kavustunmu kuzucuğuna

yom be canim yavrum cindehala bakalim yarn vize cikacak deadlier eger cikarsa he men gece ucaga binip insallah evladima kavusacagim rabbim izin venires

huhuu nasılsınız kızlar ben geldimmuzuncana bir süredir giremdim nasılsınz bakem hatırlayan varmı beni bilmm ya gerçi:44::44::44::44:

X