2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
Üfff cepten yazmak cok cins:KK37:
Kelimeler abidik gubidik yarim yamalak :KK37: idare edin

Mta nerelerde ya hic girmiyo
Esiyle amerikaya mi gittiki acep :44::26:

evet canım öğretmenim.bebeğimi 2,5 aylık evde bırakıp nasıl gidip verimli olabilirim ki. o haberler senelerdir söyleniyor ama bişey olduğu yok doğum izni 16 hafta.24 haftadan vazgeçtiler 18 hafta yapıcaklardı ama 2 hafta uzatmak bile zor geliyor masa başındakilere çokkkk mutsuzumm çok 2 haftam kaldı:KK43: dua edin inşallah rapor alabilirim..

Offf çalışan annelerin çilesi bu:KK43:((
Seneyi geçti hala çıkaramadılar yasayı:KK47: inşallah rapor alırsın canım ben de birikmiş izinlerimi harcayıp sonra biraz ücretsiz almayı düşünüyorum napıyım :KK43:([/QUOTE]

keşke bende ücretsi izin alabilsem kredi borcumuz var ee tabii bi de bebişin masrafları.çok zor.yasayı çıkarmalarını geçtim bari insanı umutlandırmasalar..

Dışarı çıkarken nasıl giydiriyorsun? Soğukta ağzını yüzünü falan kapatıyor musun?

hayir turkuazcim sapka takiyorum sadece eger cok ruzgarliysa pusetinin ustune ince penye battaniyesini seriyorum. ne kadar soguga alisirsa o kadar rahat eder hayati boyunca. gelen giden hep ustune yelek giydir basina sapka tak vs dedi ben evde dogdugundan beri sapka eldiven kulllanmadim ustune bisey giydirmedim.

cnm yemek konusunda bende diyet yapmıyorum gaz yapma ihtimali olan yiyecekler yersem de kimyonla yiyorum sıkıntı olmadı pek.. rota için benm gittiğim dr önerdi yaptırmayı düşünüyorum 3. ayda. görümcemin kızı yakalanmıştı o hastalığa hastanede yattılar baya kötü olmuştu, ztn yakında sağlık bakanlığı onu da aşı listesine koyacakmış diye bi yerde okudum. tabi dr dan dr a görüş ayrılıkları olabiliyor tamamen sana kalmış karar. bizde yaptırdık ateş yapmadı hiç bi sorun olmadı. salı yaptırdım biraz uykulu gibi oldu ama uzun sürmedi hiç bi etkisi olmadı çok şükür. illa ateş yapçak diye bi şart yok ztn rahat ol :KK34:

poffcum merhaba nasilsin oglun kocaman olmustur senin de...
rotayi ben yaptirmicam kararliyim insallah pismann olmam
diger asilar da gece yarisi ates yapti 37.4 oldu atesi doktor 38i gorunce ilac ver dedi biraz vucudun savunmaya gecmesini istiyoruz genelde asi yapilir yapilmaz ilac veriyorlar demisti. babamiz dayanamadi verdi 38i gormeden. o saate kadar sorun yoktu ama bugun de huysuz agliyo ki oglum cok aglayan bi bebek diil garip geldi bize de:)

canım aynı şey benim başıma geldi aslinda bebegimde bi sıkınti yoktu sadece yeşil ve sulu kaka yapiyordu burda herkes ayni seyi soyluyordu ama ben dayanamayip goturdum dışkapı ssk hastanesine orda kaka tahlilinde mikrobik kist var dedi flagyl veridi bi hafta kullan kontrole getir dedi kullandim goturdum tahlil sonucu yine ayni mikrobik kist istersen bide enfeksiyon bolumune gidin dedi hemen eve geldim surubun bile faydasi olmamiş bence bu bebeklerde normal çünkü burdaki herkesin kakasi ayni ayrica o lokosit her bebegin kakasinda varmiş bi arkadaşimiz bi yazi paylaşmişmiştı ya karamel yada kelebek arkadasimiz o yazi beni çok rahatlatti istersen bi sor onu sana atsinlar haa bu arada bebegimin kakasi kendiliginden sariya döndü. bazen yesil yapiyor

Çok geçmil olsunnn
Senayahu nunda olmuştu öyle
Bebeklerde normal olabilşr belki
Bemim bebeğinde bazen yeşil mukuslu ama huzursuzluğu yokk
Götürüp tahlil yaptırmal istiyorum ama yaptıramadım bi türlü
Burda bir sürü insanda varsa normldir dedim
İnş bebeğinin birşeyi yoktur en kısa zamanda iyileşir

Canım geçmiş olsun doktorların ayr ayrı şeyler söylemesi insanın iyice asabını bozuyor... Olmadı bir 3. Doktora daha götürsen? Moralini bozmamaya bak sütün de etkilenmesin iyileşir en kısa sürede inşallah...

Mukuslu kaka böyle sümük gibi balgam gibi kakanın uzaması şeklinde oluyor canım ( malesef böyle tarif etmek zorundayım:))

Kizlar kaka konusunda bizde de sari bazen yesil ve birkac gundur mukuslu
Yani allaha sukur ektra bi rahatsizligi varmis gibi gelmedigi icin normal sanirim diyorum
Ama pztsi dr.a idrar tahlili sonuxunu almaya gidince sorcam
Gaz konuaunda ben de mercimek corbasi iciyorum kuru fasulye bile yiyorum arada
Cunku alismasi gerekiyor diye dusunuyorum nitekim ananemden tut ta herkes yeki alissin yoksa daha hassas olur diyor
bunlari yesem de yemesem de bebegimde gaz oluyo maalesef.
Giyim konusunda da cok kalin giydirmiyorum uyanip ta kaldirinca yelek giydiriyorum
ben sicaklarsam onun da yelegini cikariyorum
Ev 22 24 derecelerde bazen 25i buluyo hemen mudahale ediyorum

Amanit ve 9ogo gecmis olsun kizlar rabbim acil sifalar versin
Allahim evlatlarimizin hastaligini derdini gostermesin
kızlar çok teşekkür ederim. bende burada okuduklarımdan dolayı tahlil yaptırmayı geciktirdim, hemen hemen herkesin bebeğinde bazen yeşil renk ve mukus görülüyor normal demekki diye, 3. bir hastaneye gitmeye karar verdik pazartesi artık orada ne çıkarsa ona göre hareket edeceğiz. Allah hepimizin bebeğine sağlık versin, annemi şimdi çok iyi anlıyorum

poffcum merhaba nasilsin oglun kocaman olmustur senin de...
rotayi ben yaptirmicam kararliyim insallah pismann olmam
diger asilar da gece yarisi ates yapti 37.4 oldu atesi doktor 38i gorunce ilac ver dedi biraz vucudun savunmaya gecmesini istiyoruz genelde asi yapilir yapilmaz ilac veriyorlar demisti. babamiz dayanamadi verdi 38i gormeden. o saate kadar sorun yoktu ama bugun de huysuz agliyo ki oglum cok aglayan bi bebek diil garip geldi bize de:)

büyüdü teyzesi 2 ayda 6300 oldu çok şükür boyuda 61 gören inanmıyo 2 aylık olduğuna :) bizimki hiç ateş yapmadı bizde bekledik çıkarsa ilaç vericektik öncesinde vermedik ama yapmadı bu iyi mi kötü mü bilmiyorum tabi, bize sıkıntı vermediği için mutlu olduk o ayrı. bizimki de ağlamıyor çok şükür sağlık ocağında bile aşıda hiç sorun çıkmadı çok az bağırdı tamam oğlum geçti deidm anında sustu bakınarak çıktık odadan:) ebelerde şaşırdı:) gün geçtikçe büyüolar sesli gülmeler agulaşmalar bayılıyo bizimki . ben pztsi iş başı yapıcam onun hüznü var annem bakıcak öğlene kadar ama yine de istemiyorum :KK43: uykusuz işe gitçem gecede bizimki alıştı uyandırmasam da kendi kalkıyor saatinde emmeye bakalım inş alışırım o tempoya bunalım takılıyom bu ara :KK37:

evet canım öğretmenim.bebeğimi 2,5 aylık evde bırakıp nasıl gidip verimli olabilirim ki. o haberler senelerdir söyleniyor ama bişey olduğu yok doğum izni 16 hafta.24 haftadan vazgeçtiler 18 hafta yapıcaklardı ama 2 hafta uzatmak bile zor geliyor masa başındakilere çokkkk mutsuzumm çok 2 haftam kaldı:KK43: dua edin inşallah rapor alabilirim..

Seneyi geçti hala çıkaramadılar yasayı:KK47: inşallah rapor alırsın canım ben de birikmiş izinlerimi harcayıp sonra biraz ücretsiz almayı düşünüyorum napıyım :KK43:([/QUOTE]

Allah yardımcımız olsn ben de aynı durumdayım öğretmenim ve 32. haftadan izne çıkmak zorunda kalmıştım o yüzden bu pazartesi başlıyorum çok bekledim o yasayı bende bi türlü çıkmadı. inş alırsın rapor farklı yerlerden bi kaç tane alırsın gerekirse. Allahtan benm okul yarım gün, öğleden sonra gelicem eve, az ders istedim boş derslerimi de 2 saat arayla koydurdum arada gelip emzirmek için.. ama çalışan anne olmak zor Allah yardım etsin herkese...

büyüdü teyzesi 2 ayda 6300 oldu çok şükür boyuda 61 gören inanmıyo 2 aylık olduğuna :) bizimki hiç ateş yapmadı bizde bekledik çıkarsa ilaç vericektik öncesinde vermedik ama yapmadı bu iyi mi kötü mü bilmiyorum tabi, bize sıkıntı vermediği için mutlu olduk o ayrı. bizimki de ağlamıyor çok şükür sağlık ocağında bile aşıda hiç sorun çıkmadı çok az bağırdı tamam oğlum geçti deidm anında sustu bakınarak çıktık odadan:) ebelerde şaşırdı:) gün geçtikçe büyüolar sesli gülmeler agulaşmalar bayılıyo bizimki . ben pztsi iş başı yapıcam onun hüznü var annem bakıcak öğlene kadar ama yine de istemiyorum :KK43: uykusuz işe gitçem gecede bizimki alıştı uyandırmasam da kendi kalkıyor saatinde emmeye bakalım inş alışırım o tempoya bunalım takılıyom bu ara :KK37:
canım özeldemi çalışıyorsun sen? aynı gün doğum yaptık ben 37. haftada izine ayrıldım sen niye erken başlıyorsun. maşallah yavruna iyi kilo almış minik bey, benimki aşı günü tarttırdığımızda 4700 gr 56 cm çıktı zaten kızım küçük doğmuştu hatırlarsan, aşıda ağladı biraz ama ben ondan çok ağladım, ateş yaptı bizde calpol verdim 2 gün dün de kakasını tahlile götürdük dizanteri falan dediler başka hastanede yaptırdık bişey yok dediler karmakarışığım pazartesini bekliyorum biran önce başka bir hastaneye götüreyim diye

canım özeldemi çalışıyorsun sen? aynı gün doğum yaptık ben 37. haftada izine ayrıldım sen niye erken başlıyorsun. maşallah yavruna iyi kilo almış minik bey, benimki aşı günü tarttırdığımızda 4700 gr 56 cm çıktı zaten kızım küçük doğmuştu hatırlarsan, aşıda ağladı biraz ama ben ondan çok ağladım, ateş yaptı bizde calpol verdim 2 gün dün de kakasını tahlile götürdük dizanteri falan dediler başka hastanede yaptırdık bişey yok dediler karmakarışığım pazartesini bekliyorum biran önce başka bir hastaneye götüreyim diye

çok geçmiş olsun cnm, bizim paşa iriydi daha anne karnında da 2 hafta önde gidiyordu halada önde gidiyor maşallah, hiç mama vermedim şimdiye kadar inş böyle gideriz işe başlayınca korkuyorum sütüm azalcak diye uykusuz ve yorgun olucam çünkü :KK43: ben 32. haftada izne ayrılmıştım okulda fenalaşıyordum dayanamadım 37. haftaya kadar dayansam daha bi ay evde olucaktım, ücretsiz almak çok isterdim ama kredi ödediğimizden mümkün olmadı, Allahtan okul yakın annem yakın, boş derslerde eve gelicem onu ayarlattım 2 saatte bi evde olucam, sabahtan annem gelicek ztn zorlu bi 3-4 ay geçiricez mecburen :KK14:

Seneyi geçti hala çıkaramadılar yasayı:KK47: inşallah rapor alırsın canım ben de birikmiş izinlerimi harcayıp sonra biraz ücretsiz almayı düşünüyorum napıyım :KK43:(

Allah yardımcımız olsn ben de aynı durumdayım öğretmenim ve 32. haftadan izne çıkmak zorunda kalmıştım o yüzden bu pazartesi başlıyorum çok bekledim o yasayı bende bi türlü çıkmadı. inş alırsın rapor farklı yerlerden bi kaç tane alırsın gerekirse. Allahtan benm okul yarım gün, öğleden sonra gelicem eve, az ders istedim boş derslerimi de 2 saat arayla koydurdum arada gelip emzirmek için.. ama çalışan anne olmak zor Allah yardım etsin herkese...[/QUOTE]

çok geçmiş olsun cnm, bizim paşa iriydi daha anne karnında da 2 hafta önde gidiyordu halada önde gidiyor maşallah, hiç mama vermedim şimdiye kadar inş böyle gideriz işe başlayınca korkuyorum sütüm azalcak diye uykusuz ve yorgun olucam çünkü :KK43: ben 32. haftada izne ayrılmıştım okulda fenalaşıyordum dayanamadım 37. haftaya kadar dayansam daha bi ay evde olucaktım, ücretsiz almak çok isterdim ama kredi ödediğimizden mümkün olmadı, Allahtan okul yakın annem yakın, boş derslerde eve gelicem onu ayarlattım 2 saatte bi evde olucam, sabahtan annem gelicek ztn zorlu bi 3-4 ay geçiricez mecburen :KK14:

ben sınıf öğretmeniyim canım ve okul tüm gün evim okula uzak yarım saatte falan gidiyorum servisle zor oluyo.ve eşimden dolayı şırnaktayız doğu görevinde anne akraba falan yok annem doğumda gelmişti ama kal bizde aylarca da diyemiyorum.işim çokk çokk zor yani.sana da Allahım kolaylık versin ayarlamışşsın ne güzel ama insan 5 dk bile ayrı kalmak istemiyor dimi.seninki ne de maşşalah canım benimki de iri olmuştu hala da iri devam ediyo.sezeryan olmak zorunda kaldım.sen normal mi yaptın.

Allah yardımcın olsun canım yine iyi sen öğretmensin, ben 9-6 çalışıyorum ama 8 de evden çıkıp aksam 7 de evde oluyorum trafik yoksa mecburen ücretsiz izin alacağım artık . sen yine emzirmeye devam edeceğin için azalmaz insallah. çok zor ama ya Allah yardımcın olsun ben şuanda düşünemiyorum işe başladığımı

günaydın kızlar, bebeğimde uzun zamandır mukuslu ve bazen yeşil kaka farkediyordum, araştırdım bazılarında süt alerjisinden falan oluyormuş ama benim yinede içim rahat etmedi dr a götürmeye karar verdim, çevremdeki herkes (aile hekimliğindeki hemşire dahil) pinpirikli olmakla suçladı, çocuğu böyle abuk sabuk şeylerle dr a götürüp daha beter hasta edebileceğimi falan söylediler salgın olduğu için neyse en son dayanamadım (10-15 gün sonra) devlet hastanesine götürdüm yapılan tahlilde ENTAMOEBA HİST POLİTİCA KİSTLERİ görüldü yazıyordu, sarı-mukuslu- lökosit sayısı 2-3 yazıyordu, dizanteri teşhisi konuldu ve flagyl verildi bebek çok küçük olduğu için 2 saat içinde ünv. hastanesine götürdük, yapılan tahlilde sadece lökosit ve mukus saptandı . dr ilaç kullanımını önermedi, bebeğim günde 5-6 kez sulu kaka yapıyor anne sütüyle besleniyor bazen yeşil bazen sarı oluyor kakası. aynı gün verilen tahlillerdeki bu çelişki beni tedirgin etti. ne yapacağımı şaşırdım. resmen kahroldum ağlamaktan sütüm kesilecek diye de tedirgin oldum, bebeğimi kaybetme düşüncesi aklımı yitirmeme sebep oldu resmen, dün akşamdan beri ağlıyorum, hangi tahlile güveneceğimi şaşırdım bebeğimin yüzüne bakamıyorum resmen.Allah kimseyi evladıyla sınamasın

canim gecmis olsun
hic okuyamiyorum gecmisi simdi gordum tesadufen
umarim ciddi bisey yoktur. uzulme gerekirse yeni bir doktorun fikrini al. onemli olan icinin rahat etmesi sen huzurlu ol ki bebegin iyi olsun.

yerim ben onu insallah hayati boyunca dirayetli olur boyle
ise basladigin icin de ayrica uzuldum ama sanslisin ki ogretmensin ve annen var yaninda. bi sekilde gecirirsin yaza kadar korkma. allah yardimcin olsun. bebegin saglikli oldukca sen guc bulursun. sutun de etkilenirse sagmaya basla sagdikca artiyor. benim emzirme duzenim kusmalar nedeniyle yok olsa ben de her emzirmeden sonra saga saga cogaltmayi isterdim. herseyin cozumu var sen okuldan da keyif almaya calis. hem eve gitmelerinin mutlu bi sebebi olucak:p
bu arada benim oglum kisa dogmustu 49cm ben bile 52cm dogmusum dedim bodur bisey olucak heralde ama simdi benimki de 61cm olmus. kollarim zor tasiyor aslinda bu kadar hizli kilo aldiklarini bilmiyodum her sekilde zorlaniyorum.

Herkese merhaba,
Eskiden forumda aktiftim, doğum hamilelik derken ancak okuyabiliyorum.bebeğim26 sında 3. Ayını bitirecek. Aralık annei olacağımıdüşünürken Kasım annesi oldum. Sizi bronşitolit hakkında biraz bilgilendirmek istedim. Çünkü oğlum bu hastalığı 1o gün kadar çekti bunun 6 günü hastanede:KK43: babamız çok ağır grip oldu, olduğu günden itibaren evde maske ile dolaştı ve ayrı yattık. Ama o illet eve girdiği zaman herkesi hasta etmeden çıkmıyor:KK43:muhtemelen sonra bana geçti oradan bebişe:KK43:sabah kalktığımda garip bir öksürük vardı bebeğimde , doktoruna gittikhemen. Grip olduğunu söyledi, ventolin uygulaması yapın dedi bebeğe buhar veriyorsun özel bir makinası var onu aldık ama geçmedi:KK43: krize yakalanıp dakikalarca öksürüyordu , bir gece dayanamadım acile gitti, Bursalı olanlar bilir çocuk acili pek yok yada var ben bilmiyorum. Ben acıbadem de doğurdum doğuma giren çocuk doktoruna devam ettik. Ama Acıbadem'de o saatte çocuk doktoru yokmuş, bizde tıp fakültesine gittik, ciğerlerini dinlediler yine grip dediler. Bu arada her dakika bebeğin burnunu çekmekten tahriş oldu heryeri:KK43: gecen hafta öksürüğü inanılmaz arttı ve başka doktora gittik. O hemen hastaneye yatış yaptı . 2,5aylık bebeğe antibiyotik verilmesimi, damar yolu açmak için bebeğin ağlamasımı, (2 kat aşağıya indim ağlamsını duymamak için) , anne sütü korur diyenlere gıcık oldum:) korumadı işte kilosu boyu üst sınırdaydı 7 kiloydu, hiç mama almadı ama koruyamadım bebişimi:KK43:kızlar havalar çok sıcak , hemşirelerin ve doktorum söylediğine göre inanılmaz bronşitolit salgını varmış( hastanede yatan 3 bebek daha varmış biri zatürre başlangıcı:KK43:) dikkat edin kızlarkoruyun bebişlerinizi hasta olduğunu düşündüğünüz kişilerden. Hatta kendiniz bile olsanız.

Geçmiş olsun şimdi dha iyidir umarım. Hikayenin aynısını yaşıyorum şuan. Kızıma babasından geçti grip ve ilerledi. Dünden beri hastanede yatıyoruz. Ve evet burdada bronşit bebekler var çok salgınmış:KK43:

canım mamasını biberonla değil kaşıkla ver.bende günde 1 kere mama veriyordum dediğin gibi içecek yiyecek bişey kalmadı.en sonunda aman mama yerse yesin 1 öğün nede olsa dedim ve bebeğim kaşığı itti.sonra biberonla denedim biberonu da itti.bol bol su iç ve uyu inşallah sütün artar canım.
dun denedim kasikla vermeyi huzursuzlandi. niyetim bebekyapimonarim blogunda emzirme kampi uygulayayim dedim emerkende yetmiyordu ki 2 aydan sonra sut artar mi

Bebişi hasta olanlara acil şifa diliyorum
Küçücük bedenlerin hasta olmasına asla dayanamıyorum.

Kızlar nolur bebeklerinizi cok sarıp sarmalamayın. Bu onları hastalıktan korumaz aksine daha cok hasta olurlar
Aşırı terliyorlar sonra üzerlerinde ki şey bi an çıksa işte al sana hastalık
Hele ki havalar bu kdr güzelken.
Ben bahçeye cıkamasak bile balkona çıkarıyorum kucağımda 5 dk orda şarkı söyleyip konuşuyorum
Bol bol hava aldırın sürekli biberon emzik kaynar sularla kaynatmayın
Ben bazen keremin emziği düştüğünde alıp musluğa tutuyorum geri veriyorum.
Maşallah iyiyiz.
Aşırı korumayın siz nasıl giyiniyorsunuz o da öyle olmalı.
Nacizane tavsiyelerim. :KK34:

Mirakar cnm doktora gittik
Alerji immunoloji uzmani
Hic begenmedim guya medical park iyi diye dusunduk
Hic tatmin etmedi beni dr
O yuzden yazmadim bile
Ben diyete devam ediorum cnm
İnsallah kilo alimi artar
Sen nasilsin bebisin iyimi

X