2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
canlarım inanın hiç bir şey yapmıyrum benimki uyuyor maşallah bu sıralar uyuyunca çoğalıyor
süt arttırıcı hiiiiiiiç bir şey almıyorum içmiyorum yemiyorum
sabahları muhakkak peynir ve yumurta yiyorum gnde 2 litre kadar su içiyrum
günde sadece 2 öğün yiyebliyorum ne meyve yiyebiliyorum ne başka bir şey
ama eşim yardımcı olduğu için gün içinde ya da akşamlar 2 saat uyuyorum ondan mı arttı bilmiyorum.
bu zamana kadar toplamda 3 kutu mama verdim az mı çok mu bilmem ama 1 aydır vermiyorum.
gerçekten azimle sağıyorum her 3 ya da 4 saatte bir belki ondan arttı.
maşallah sütüm çok stok yapmaktan başka çare yok atamam sütü.buzluğa koyuyorum annemin kv nn buzluğuna falan
illaki besin değeri düşüyor ama yapabileceğim başka brşey yok
bir de 2 gündür kara lahana yiyorum saatte sağdığım sütüm 10 cc arttı
günde 240 cc eder min..inanıyorum ki kara lahana arttırdı..

sağmazsam çok kötü oluyorum yani sağmiim bu sefer kalsın deme şansım yok memem patlayacak gibi oluyor mastite dönüyorum hemen.
inşallah ve umut ediyorum ki en az 2 ay daha yeter sütüm gibi.5. ayda ek gıda başladık mı bitti gitti=))
benim için çok zor luyor ama..ekipmanın deterjanı ayrı emizlemesi ayrı
sterilizatör aldım ona yerleştir çalıştır et...
inş başka bebeğim olursa o emer de bunları yaşamam..

hep Allahım sütüm olsun diye dua etmiştim hamileliklte.
bir dahakine Allahım sütüm olsun ve bebeğim emsin diye dua edeceğim=)

Maşallah arkadasıma. :nazar:
Cok üzüldün cok çektin. Rabbim mükafatını verdi sana.
Ne kdr cok ağladığını ben biliyorum sütün kaçacak Anıl diye kızarsın sana
Ama sen yılmadan sağdın karda kışta oğulcuguna süt yetiştirdin hastanelere
Hem sağdın hem ağladın
Hem öğürdün hem yedin sütün olsun diye.
Hala 3 saatte bi sağıyorsun buyuk emek canım.
Aras cok şanslı böyle güçlü bi anası var.!!
Sütün hep bol olsunda uzun sure gitsin daha.
Bana lahanada bişi etmedi pazardan bi kaç bağ alıp bu kez hem yemeğini hem sarmasını yapcam
Amaaa Anıl'ım ben hiç dinlenemiyorum. Kıçım yer görmüyor
Bnm sutum uyuyunca oluyo :KK43: iki cocukla nereye uyuyorum
Bugün 7:30 da bi dikildim şimdi yatağa gecicem :KK43:(
Uyumak cok süt yapıyooooo buna herkes inansın..

Bu soruna bende cvp verebilir miyim canım. ;
Ben ne atkı ne eldiven vs hiç bişey takmıyorum
Bazen tulumunu bazende mavi çift taraflı penye bi montu var onu giydiriyorum.
Arabasına koyup götürüyorum mont giydirdiğim zmn alt tarafı ince kaldığı için
Örtüyorum o kdr
Saglık Ocağı'na giderken evde giydiği kıyafetin üzerine kadife battaniyesini sarıyorum
cunku arabaya biniyoruz. Hiç bi zmn aralında agzını sarmadım.
Çift çorap ılık su içirmek hiç olmadı hayatımızda maşallah
Evde de acıyorum altını havalandırıyorum arada çorabını çıkarıp masaj yapıyorum
Ben nasıl giyiniyorsam onuda öyle giydiriyorum
:KK34:

bende minnoşuma battaniye gibi tulumu var onu giydiriyorum kafasına şapka okadar sonrada kanguruya koyup gidiyorum

Maşallah arkadasıma. :nazar:
Cok üzüldün cok çektin. Rabbim mükafatını verdi sana.
Ne kdr cok ağladığını ben biliyorum sütün kaçacak Anıl diye kızarsın sana
Ama sen yılmadan sağdın karda kışta oğulcuguna süt yetiştirdin hastanelere
Hem sağdın hem ağladın
Hem öğürdün hem yedin sütün olsun diye.
Hala 3 saatte bi sağıyorsun buyuk emek canım.
Aras cok şanslı böyle güçlü bi anası var.!!
Sütün hep bol olsunda uzun sure gitsin daha.
Bana lahanada bişi etmedi pazardan bi kaç bağ alıp bu kez hem yemeğini hem sarmasını yapcam
Amaaa Anıl'ım ben hiç dinlenemiyorum. Kıçım yer görmüyor
Bnm sutum uyuyunca oluyo :KK43: iki cocukla nereye uyuyorum
Bugün 7:30 da bi dikildim şimdi yatağa gecicem :KK43:(
Uyumak cok süt yapıyooooo buna herkes inansın..

canımsın...
biliyorsun di mi...
ne yapalım her şey bebeklermiz için değil mi...
geçti o kötü günler Rabbim kimselere yaşatmasınn...

sen de çok güçlüsün ben arada 5 yaş farkla çocuk büyütemezdim hele ki Aral gibi zor bir çocuğun var...
devamlı aktivitesi ilgisi okula getir götür..maşallah sana...
Allah uzun ömür versin hepsine.sağlıklı olsunlar da mama almış anne sütü almış hiç önemli değil

hiç emmedi cnm hiç..
içimde öyle ukte kaldı kalacak buç
devamlı sağıp sağıp veriyorum bazen öyle oluyorki.bir elimleca sağıp diğer elimle içiriyorum biberonla
çünkü rahat durmuyo benimde sağmam gerekiy sağamaynca hemen ateşleniyorum
ama süt içerken sakin durduğundan o an sağıyorum ahhhh aaaahhhhhhhh
çok şanslısınız kıymetini bilin ...

canım benim bunada şükür sana zor oluyordur Allah yardim etsin ama bebişin iyi maşallah önemli olan o cennet niye anaların ayaklari altinda işte bu yüzden çook kutsal çok emekli her türlü inşaaalllaah bi bakmİssin göğsünü emiyor. ara ara dene yılma bakalım

Allah yardımcınız olsun canım ödeme kolaylığı versin. benim eşim rapor olayına karşı olduğu için mecburen ücretsiz izin alacağım yoksa 6 aya kadar raporlarla tamamlamak mümkün insallah sende rapor ayarlayabilirsin, gerçi o da parayla malesef bir arkadaşım 500 tl ye alıyordu raporu 45 er günlük... internette iki göğsüde 15 er dk sağmak gerektiği yazıyordu bende öyle yapıyorum yani toplamda yarım saati sağma işlemine ayıracaksın

sağol canım verdiğin bilgi için. bende eskiden rapora çok karşıydım ama şimdi düşününce 2,5 aylık bebeğimi evde bakıcıya bırakmak resmen vicdansızlık. benim yerime birazda devlet düşünsün artık günaha giriyorsak da Allahım affeder inşallah. ooooo baya rapor piyasası var haa.

canlarım inanın hiç bir şey yapmıyrum benimki uyuyor maşallah bu sıralar uyuyunca çoğalıyor
süt arttırıcı hiiiiiiiç bir şey almıyorum içmiyorum yemiyorum
sabahları muhakkak peynir ve yumurta yiyorum gnde 2 litre kadar su içiyrum
günde sadece 2 öğün yiyebliyorum ne meyve yiyebiliyorum ne başka bir şey
ama eşim yardımcı olduğu için gün içinde ya da akşamlar 2 saat uyuyorum ondan mı arttı bilmiyorum.
bu zamana kadar toplamda 3 kutu mama verdim az mı çok mu bilmem ama 1 aydır vermiyorum.
gerçekten azimle sağıyorum her 3 ya da 4 saatte bir belki ondan arttı.
maşallah sütüm çok stok yapmaktan başka çare yok atamam sütü.buzluğa koyuyorum annemin kv nn buzluğuna falan
illaki besin değeri düşüyor ama yapabileceğim başka brşey yok
bir de 2 gündür kara lahana yiyorum saatte sağdığım sütüm 10 cc arttı
günde 240 cc eder min..inanıyorum ki kara lahana arttırdı..

sağmazsam çok kötü oluyorum yani sağmiim bu sefer kalsın deme şansım yok memem patlayacak gibi oluyor mastite dönüyorum hemen.
inşallah ve umut ediyorum ki en az 2 ay daha yeter sütüm gibi.5. ayda ek gıda başladık mı bitti gitti=))
benim için çok zor luyor ama..ekipmanın deterjanı ayrı emizlemesi ayrı
sterilizatör aldım ona yerleştir çalıştır et...
inş başka bebeğim olursa o emer de bunları yaşamam..

hep Allahım sütüm olsun diye dua etmiştim hamileliklte.
bir dahakine Allahım sütüm olsun ve bebeğim emsin diye dua edeceğim=)

Maşallah canım, Allah daha da arttırsın. Bence senin sütün iki aydan daha da fazla yetecek. Emziremeyip biberonla 2 yaşına kadar besleyenleri bile duydum.

Bu soruna bende cvp verebilir miyim canım. ;
Ben ne atkı ne eldiven vs hiç bişey takmıyorum
Bazen tulumunu bazende mavi çift taraflı penye bi montu var onu giydiriyorum.
Arabasına koyup götürüyorum mont giydirdiğim zmn alt tarafı ince kaldığı için
Örtüyorum o kdr
Saglık Ocağı'na giderken evde giydiği kıyafetin üzerine kadife battaniyesini sarıyorum
cunku arabaya biniyoruz. Hiç bi zmn aralında agzını sarmadım.
Çift çorap ılık su içirmek hiç olmadı hayatımızda maşallah
Evde de acıyorum altını havalandırıyorum arada çorabını çıkarıp masaj yapıyorum
Ben nasıl giyiniyorsam onuda öyle giydiriyorum
:KK34:

Tabi ki canım:) daha önce bu konu açılmamıştı. Görünce sorayım dedim. Benim Eloş hasta oldu ya, eşimin ailesi ince tuttuğumuzu düşünüyor galiba. Ben mi yanlış yapıyorum diye sorayım dedim. Biz sık sık yürüyüşe çıkmaya başladık. İçi dolgulu gibi hırkasını giydiriyorum ben de normal kıyafetinin üstüne. Ayağına normal bi patik. Altında ve üstünde birer battaniye oluyor. Rüzgarlı olursa ince bir atkı takıyorum. Aslında bu bile terletti. Hasta diye böyle yaptık ama fazla olduğunu düşünüyorum. Çocuk da bunalıyor.

hiç emmedi cnm hiç..
devamlı sağıp sağıp veriyorum bazen öyle oluyorki.bir elimle sağıp diğer elimle içiriyorum biberonla
Gün içinde çocukla sağmak zor gerçekten. Bizimkiler durmuyor da. Bi kere denedim, zorlandım. Allah kolaylık versin sana.

bende minnoşuma battaniye gibi tulumu var onu giydiriyorum kafasına şapka okadar sonrada kanguruya koyup gidiyorum
En iyisi çok kalına alıştırmamak zaten.

sağol canım verdiğin bilgi için. bende eskiden rapora çok karşıydım ama şimdi düşününce 2,5 aylık bebeğimi evde bakıcıya bırakmak resmen vicdansızlık. benim yerime birazda devlet düşünsün artık günaha giriyorsak da Allahım affeder inşallah. ooooo baya rapor piyasası var haa.

Çok küçükler daha, gerçekten nasıl bırakılır da gidilir. Sen memur muydun? Geçen gün bi haber gördüm torba yasada memurlara 24 hafta doğum izni diye. Haberin var mı?

Kizlar emzik verme konusunda cok kararsizim
Ama esim verdigi icin kizim emzikkolik oldu
SiZce sorun olurmu emzikten

Mirakar ala yarin alerji uzmanina gidicem medical parka bakalim ne dicek burdan yazarim

Kizimda pisik oldu ya
Surekli altini degistiriyorum kremliyorum hayret birsey ya

Ever kremi cok ince surmezsen bez cisi ememiyor daha cok pisik yapiyormus. Ever pisigi coksa, her kaka yaptiktan sonra islak bezle sadece kabasini alip, cesme altinda hemen poposunu suyun altinda tutuyordum kizlarin, cok ise yaramisti tavsiye ederim. Bir de bez degistirirken altini acip tutup havalandirmak.

hiç emmedi cnm hiç..
devamlı sağıp sağıp veriyorum bazen öyle oluyorki.bir elimle sağıp diğer elimle içiriyorum biberonla

canım 1 günde mi 240cc cıkıo sutun ? eger öyleyse yetiyormu bebişee ? değilsede kaç cc cıkıo günde ? kaç saatte bir veriosun sutu ve bir seferde kaç cc veriosun canım?

Herkese merhaba,
Eskiden forumda aktiftim, doğum hamilelik derken ancak okuyabiliyorum.bebeğim26 sında 3. Ayını bitirecek. Aralık annei olacağımıdüşünürken Kasım annesi oldum. Sizi bronşitolit hakkında biraz bilgilendirmek istedim. Çünkü oğlum bu hastalığı 1o gün kadar çekti bunun 6 günü hastanede:KK43: babamız çok ağır grip oldu, olduğu günden itibaren evde maske ile dolaştı ve ayrı yattık. Ama o illet eve girdiği zaman herkesi hasta etmeden çıkmıyor:KK43:muhtemelen sonra bana geçti oradan bebişe:KK43:sabah kalktığımda garip bir öksürük vardı bebeğimde , doktoruna gittikhemen. Grip olduğunu söyledi, ventolin uygulaması yapın dedi bebeğe buhar veriyorsun özel bir makinası var onu aldık ama geçmedi:KK43: krize yakalanıp dakikalarca öksürüyordu , bir gece dayanamadım acile gitti, Bursalı olanlar bilir çocuk acili pek yok yada var ben bilmiyorum. Ben acıbadem de doğurdum doğuma giren çocuk doktoruna devam ettik. Ama Acıbadem'de o saatte çocuk doktoru yokmuş, bizde tıp fakültesine gittik, ciğerlerini dinlediler yine grip dediler. Bu arada her dakika bebeğin burnunu çekmekten tahriş oldu heryeri:KK43: gecen hafta öksürüğü inanılmaz arttı ve başka doktora gittik. O hemen hastaneye yatış yaptı . 2,5aylık bebeğe antibiyotik verilmesimi, damar yolu açmak için bebeğin ağlamasımı, (2 kat aşağıya indim ağlamsını duymamak için) , anne sütü korur diyenlere gıcık oldum:) korumadı işte kilosu boyu üst sınırdaydı 7 kiloydu, hiç mama almadı ama koruyamadım bebişimi:KK43:kızlar havalar çok sıcak , hemşirelerin ve doktorum söylediğine göre inanılmaz bronşitolit salgını varmış( hastanede yatan 3 bebek daha varmış biri zatürre başlangıcı:KK43:) dikkat edin kızlarkoruyun bebişlerinizi hasta olduğunu düşündüğünüz kişilerden. Hatta kendiniz bile olsanız.

Herkese merhaba,
Eskiden forumda aktiftim, doğum hamilelik derken ancak okuyabiliyorum.bebeğim26 sında 3. Ayını bitirecek. Aralık annei olacağımıdüşünürken Kasım annesi oldum. Sizi bronşitolit hakkında biraz bilgilendirmek istedim. Çünkü oğlum bu hastalığı 1o gün kadar çekti bunun 6 günü hastanede:KK43: babamız çok ağır grip oldu, olduğu günden itibaren evde maske ile dolaştı ve ayrı yattık. Ama o illet eve girdiği zaman herkesi hasta etmeden çıkmıyor:KK43:muhtemelen sonra bana geçti oradan bebişe:KK43:sabah kalktığımda garip bir öksürük vardı bebeğimde , doktoruna gittikhemen. Grip olduğunu söyledi, ventolin uygulaması yapın dedi bebeğe buhar veriyorsun özel bir makinası var onu aldık ama geçmedi:KK43: krize yakalanıp dakikalarca öksürüyordu , bir gece dayanamadım acile gitti, Bursalı olanlar bilir çocuk acili pek yok yada var ben bilmiyorum. Ben acıbadem de doğurdum doğuma giren çocuk doktoruna devam ettik. Ama Acıbadem'de o saatte çocuk doktoru yokmuş, bizde tıp fakültesine gittik, ciğerlerini dinlediler yine grip dediler. Bu arada her dakika bebeğin burnunu çekmekten tahriş oldu heryeri:KK43: gecen hafta öksürüğü inanılmaz arttı ve başka doktora gittik. O hemen hastaneye yatış yaptı . 2,5aylık bebeğe antibiyotik verilmesimi, damar yolu açmak için bebeğin ağlamasımı, (2 kat aşağıya indim ağlamsını duymamak için) , anne sütü korur diyenlere gıcık oldum:) korumadı işte kilosu boyu üst sınırdaydı 7 kiloydu, hiç mama almadı ama koruyamadım bebişimi:KK43:kızlar havalar çok sıcak , hemşirelerin ve doktorum söylediğine göre inanılmaz bronşitolit salgını varmış( hastanede yatan 3 bebek daha varmış biri zatürre başlangıcı:KK43:) dikkat edin kızlarkoruyun bebişlerinizi hasta olduğunu düşündüğünüz kişilerden. Hatta kendiniz bile olsanız.

Ay çok geçmiş olsun çok üzüldüm.. Allah şifasını versin şimdi iyidir umarım...

canım 1 günde mi 240cc cıkıo sutun ? eger öyleyse yetiyormu bebişee ? değilsede kaç cc cıkıo günde ? kaç saatte bir veriosun sutu ve bir seferde kaç cc veriosun canım?
Hangi sorudan başlıyayım:))
3 4saatte bir sağmaya çalışıyorım
Sağdığım be öğinde verdiğim süt miktarı çok değişiyo
Benim oğlan çok kustuğu için öyle saatte bir ya da 3saatyr bir yeme saati gibi alışkanlığımız yok ne zaman ağlarsa
Kustu diyelim ağlamasa da yarom saat sonra hemen hemen kustuğu kadar veriyorım
Geceleri bazen Aras uyuyo5saat
Bende uyuyorum sağamıyorum tabi süt geri kaçıyo ve 3saatte sağdığım miktar 5saatte de aynı çıkıyo
Herkese merhaba,
Çok geçmiş olsun seni hatırlıyorum bizlere kızıp foruma girmemiştin bi süre:))
Hışgeldin diyeceğim de pek hoş olmamış
Seni teselli için yazıyorum sen 2,5aykık bebeğine antibiyotık verildi damar yolu açıldı diye üzülüyorsun tabi ki çok kötü
Ama benim oğlum doğdu hemen yoğun bakıma alındı her yetine damar yolı
Günde 3sefer antibiyotık
Dün bir günlük bebek
Emzirmeye gidiyordum oğlum bi geliyordu çıplak
Bi habluya sarmışlar yopuk delik elinin üstü delik kolu delik 3damar yolu var ve her yerinden kablolar sarkıyor
Tam antibiyotık bitti 7gün kullandı dedik bu sefer çıplak kaldığı için bronlit oldu
10 gün ventolin hava ve macrol antibiyotik kıllandık
Seninki gene toparlanmıştır biraz şükret o yüzden cnm
Çok geçmiş olsun Allah hepsini korusunnonlar hasta olmasın çok üzülüyorum çok

günaydın kızlar, bebeğimde uzun zamandır mukuslu ve bazen yeşil kaka farkediyordum, araştırdım bazılarında süt alerjisinden falan oluyormuş ama benim yinede içim rahat etmedi dr a götürmeye karar verdim, çevremdeki herkes (aile hekimliğindeki hemşire dahil) pinpirikli olmakla suçladı, çocuğu böyle abuk sabuk şeylerle dr a götürüp daha beter hasta edebileceğimi falan söylediler salgın olduğu için neyse en son dayanamadım (10-15 gün sonra) devlet hastanesine götürdüm yapılan tahlilde ENTAMOEBA HİST POLİTİCA KİSTLERİ görüldü yazıyordu, sarı-mukuslu- lökosit sayısı 2-3 yazıyordu, dizanteri teşhisi konuldu ve flagyl verildi bebek çok küçük olduğu için 2 saat içinde ünv. hastanesine götürdük, yapılan tahlilde sadece lökosit ve mukus saptandı . dr ilaç kullanımını önermedi, bebeğim günde 5-6 kez sulu kaka yapıyor anne sütüyle besleniyor bazen yeşil bazen sarı oluyor kakası. aynı gün verilen tahlillerdeki bu çelişki beni tedirgin etti. ne yapacağımı şaşırdım. resmen kahroldum ağlamaktan sütüm kesilecek diye de tedirgin oldum, bebeğimi kaybetme düşüncesi aklımı yitirmeme sebep oldu resmen, dün akşamdan beri ağlıyorum, hangi tahlile güveneceğimi şaşırdım bebeğimin yüzüne bakamıyorum resmen.Allah kimseyi evladıyla sınamasın

Gunaydin kizlar bu mukuslu kaka nasil oluyor benimkide sulu kaka yapiyor rengi sari arasinda susam taneleri gibu taneler oluyor arada hap kadar parcalarda oluyor bide uzun ince parcalar oluyor normali bu mu sabah sabah guzel bir msj olmadi ama ben hep inceliyorum alt degistikce

günaydın kızlar, bebeğimde uzun zamandır mukuslu ve bazen yeşil kaka farkediyordum, araştırdım bazılarında süt alerjisinden falan oluyormuş ama benim yinede içim rahat etmedi dr a götürmeye karar verdim, çevremdeki herkes (aile hekimliğindeki hemşire dahil) pinpirikli olmakla suçladı, çocuğu böyle abuk sabuk şeylerle dr a götürüp daha beter hasta edebileceğimi falan söylediler salgın olduğu için neyse en son dayanamadım (10-15 gün sonra) devlet hastanesine götürdüm yapılan tahlilde ENTAMOEBA HİST POLİTİCA KİSTLERİ görüldü yazıyordu, sarı-mukuslu- lökosit sayısı 2-3 yazıyordu, dizanteri teşhisi konuldu ve flagyl verildi bebek çok küçük olduğu için 2 saat içinde ünv. hastanesine götürdük, yapılan tahlilde sadece lökosit ve mukus saptandı . dr ilaç kullanımını önermedi, bebeğim günde 5-6 kez sulu kaka yapıyor anne sütüyle besleniyor bazen yeşil bazen sarı oluyor kakası. aynı gün verilen tahlillerdeki bu çelişki beni tedirgin etti. ne yapacağımı şaşırdım. resmen kahroldum ağlamaktan sütüm kesilecek diye de tedirgin oldum, bebeğimi kaybetme düşüncesi aklımı yitirmeme sebep oldu resmen, dün akşamdan beri ağlıyorum, hangi tahlile güveneceğimi şaşırdım bebeğimin yüzüne bakamıyorum resmen.Allah kimseyi evladıyla sınamasın

Canım geçmiş olsun doktorların ayr ayrı şeyler söylemesi insanın iyice asabını bozuyor... Olmadı bir 3. Doktora daha götürsen? Moralini bozmamaya bak sütün de etkilenmesin iyileşir en kısa sürede inşallah...

Gunaydin kizlar bu mukuslu kaka nasil oluyor benimkide sulu kaka yapiyor rengi sari arasinda susam taneleri gibu taneler oluyor arada hap kadar parcalarda oluyor bide uzun ince parcalar oluyor normali bu mu sabah sabah guzel bir msj olmadi ama ben hep inceliyorum alt degistikce

Mukuslu kaka böyle sümük gibi balgam gibi kakanın uzaması şeklinde oluyor canım ( malesef böyle tarif etmek zorundayım:))

canım aynı şey benim başıma geldi aslinda bebegimde bi sıkınti yoktu sadece yeşil ve sulu kaka yapiyordu burda herkes ayni seyi soyluyordu ama ben dayanamayip goturdum dışkapı ssk hastanesine orda kaka tahlilinde mikrobik kist var dedi flagyl veridi bi hafta kullan kontrole getir dedi kullandim goturdum tahlil sonucu yine ayni mikrobik kist istersen bide enfeksiyon bolumune gidin dedi hemen eve geldim surubun bile faydasi olmamiş bence bu bebeklerde normal çünkü burdaki herkesin kakasi ayni ayrica o lokosit her bebegin kakasinda varmiş bi arkadaşimiz bi yazi paylaşmişmiştı ya karamel yada kelebek arkadasimiz o yazi beni çok rahatlatti istersen bi sor onu sana atsinlar haa bu arada bebegimin kakasi kendiliginden sariya döndü. bazen yesil yapiyor

Çok geçmil olsunnn
Senayahu nunda olmuştu öyle
Bebeklerde normal olabilşr belki
Bemim bebeğinde bazen yeşil mukuslu ama huzursuzluğu yokk
Götürüp tahlil yaptırmal istiyorum ama yaptıramadım bi türlü
Burda bir sürü insanda varsa normldir dedim
İnş bebeğinin birşeyi yoktur en kısa zamanda iyileşir

Çok küçükler daha, gerçekten nasıl bırakılır da gidilir. Sen memur muydun? Geçen gün bi haber gördüm torba yasada memurlara 24 hafta doğum izni diye. Haberin var mı?[/QUOTE]

evet canım öğretmenim.bebeğimi 2,5 aylık evde bırakıp nasıl gidip verimli olabilirim ki. o haberler senelerdir söyleniyor ama bişey olduğu yok doğum izni 16 hafta.24 haftadan vazgeçtiler 18 hafta yapıcaklardı ama 2 hafta uzatmak bile zor geliyor masa başındakilere çokkkk mutsuzumm çok 2 haftam kaldı:KK43: dua edin inşallah rapor alabilirim..

Benim bebegim basta slikon ucla emiyordu cenesi kuvvetliydi ama sutum hic artmadi mamada veriyorum sagiyorumda icmedigim cay yemedigim yemek kalmadi artmadi sut gittikce azaldi simdi hic emmiyor oofff ne yapacagim ben :KK43:

canım mamasını biberonla değil kaşıkla ver.bende günde 1 kere mama veriyordum dediğin gibi içecek yiyecek bişey kalmadı.en sonunda aman mama yerse yesin 1 öğün nede olsa dedim ve bebeğim kaşığı itti.sonra biberonla denedim biberonu da itti.bol bol su iç ve uyu inşallah sütün artar canım.

Çok küçükler daha, gerçekten nasıl bırakılır da gidilir. Sen memur muydun? Geçen gün bi haber gördüm torba yasada memurlara 24 hafta doğum izni diye. Haberin var mı?

evet canım öğretmenim.bebeğimi 2,5 aylık evde bırakıp nasıl gidip verimli olabilirim ki. o haberler senelerdir söyleniyor ama bişey olduğu yok doğum izni 16 hafta.24 haftadan vazgeçtiler 18 hafta yapıcaklardı ama 2 hafta uzatmak bile zor geliyor masa başındakilere çokkkk mutsuzumm çok 2 haftam kaldı:KK43: dua edin inşallah rapor alabilirim..[/QUOTE]

Offf çalışan annelerin çilesi bu:KK43:((
Seneyi geçti hala çıkaramadılar yasayı:KK47: inşallah rapor alırsın canım ben de birikmiş izinlerimi harcayıp sonra biraz ücretsiz almayı düşünüyorum napıyım :KK43:(

Kizlar kaka konusunda bizde de sari bazen yesil ve birkac gundur mukuslu
Yani allaha sukur ektra bi rahatsizligi varmis gibi gelmedigi icin normal sanirim diyorum
Ama pztsi dr.a idrar tahlili sonuxunu almaya gidince sorcam
Gaz konuaunda ben de mercimek corbasi iciyorum kuru fasulye bile yiyorum arada
Cunku alismasi gerekiyor diye dusunuyorum nitekim ananemden tut ta herkes yeki alissin yoksa daha hassas olur diyor
bunlari yesem de yemesem de bebegimde gaz oluyo maalesef.
Giyim konusunda da cok kalin giydirmiyorum uyanip ta kaldirinca yelek giydiriyorum
ben sicaklarsam onun da yelegini cikariyorum
Ev 22 24 derecelerde bazen 25i buluyo hemen mudahale ediyorum

Amanit ve 9ogo gecmis olsun kizlar rabbim acil sifalar versin
Allahim evlatlarimizin hastaligini derdini gostermesin
Herkese merhaba,

X