2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
bende aynı şeyi merak ediyorum :KK70:

merakimizi giderim canim uyumuycakmisiz bugun sabahladim uyumadan 37,4 gordum ama ilac vermedim asidan sonra 24 saat takip edilmeli ates yukselmesi gozlenirse uzerindekiler cikarip serinletilmeli bezi acilmali dahada yukselirse ilac verilmeli devam ederse 4 saat sonra tekrar ates dusurucu verilmeli gozlemler kotuye giderse dr basvurulmaliymis dr umuz boyle soyledi...anlamaktada gucluk cekiyorum opuyorum elimle bakiyorum gogsune bakiyorum elim sogukmu acaba diye isitip bakiyorum sonra kendime bakiyorum normali nasil acaba diye sonra etes olcerle bakiyorum bu net soylemedi diye tekrar koltuk altindan olcuyorum bu gece cok uzunnn oldu:KK53::KK53:

merakimizi giderim canim uyumuycakmisiz bugun sabahladim uyumadan 37,4 gordum ama ilac vermedim asidan sonra 24 saat takip edilmeli ates yukselmesi gozlenirse uzerindekiler cikarip serinletilmeli bezi acilmali dahada yukselirse ilac verilmeli devam ederse 4 saat sonra tekrar ates dusurucu verilmeli gozlemler kotuye giderse dr basvurulmaliymis dr umuz boyle soyledi...anlamaktada gucluk cekiyorum opuyorum elimle bakiyorum gogsune bakiyorum elim sogukmu acaba diye isitip bakiyorum sonra kendime bakiyorum normali nasil acaba diye sonra etes olcerle bakiyorum bu net soylemedi diye tekrar koltuk altindan olcuyorum bu gece cok uzunnn oldu:KK53::KK53:
analik hakki bundan odenmiyormus meger..

bizimde haftaya cars. yapilacak...
aslinda dun dldurdu ayini ama carsamba gunleri verem asisi yapiliyomus...

Günaydın kızlar
Herkese hayırlı cumalar olsun.
Yogunum cok.. Pazar Mevlüt var ya
Bana dua edin yüzüme gözüme bulaştırmiyim

neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
sol omuzdan aşı mı var
Allahım baygınlık geçiricem
offffff
çok korkunc

Canim dundu bizim aşı koldan yaparken aglamadi bile çünkü deri altina yapiyor bacaktan olani da kasa yapiyor aglamasi normal şükür bizde ates olmadi gece 2 ser saat nobetle esimle baktik cok huzursuzdu uyumadi 1 cay kasigi calpol verdim agri kesicide old icin cok rahatladi

evet sabah 6ya kadar uyumadım, 37yi geçmedi ateşi şükür :) çok doğru söylüyorsun canım, bende 38.5 öncesi ateşe müdahele karşıtıyım, ateşlenmeden ateş düşürücü vermekse :KK19::KK20: şükür atlattık bu geceyi

2. ay aşılarını olduk, s.ocağını inletti kızım, şimdi gülücükler atıyor da rahatladık şükür.

bu ay sadece 800 gr almış, sadece anne sütü alıyor, herkes mama versene diyor:KK14:

3.800 doğdu şimdi 5.800, ama öyle tombiş bi bebek değil diye çok üstüme geliyorlar

zeynep sakın dinleme! insanlar bilinçsizce hareket ettikleri yetmiyor gibi bi de bilinçsizce, hiç bir ilmi dayanağı olmayan bildikleri yanlışları çevresindekilere tembihliyo!!!
bir bebek haftada 125 grdan fazla alıyor ve günde 6-7 kez idrarını yapıyorsa anne sütü yeterli demektir
bu da normal şartlarda ayda en az 500 gr alması demek
sen bebeğine sütün yeterli olduğu için mutlu ve huzurlu ol canım gerisi FOS!

[

ben istanbul ataşehirde oturuyorum canım, ya fsm ye ya da darülacezeye gidicem herhalde usg için.
memeyle zıtlaşma benimkinde de var bu ara sinirleniyor, ağlıyor arada tepiniyor,
gaz sancısından ya da süt fazla geliyor olabilir :44:
fönü açınca sakinleşip alıyor bazen, bazen de o bile işe yaramıyor savaşıyoruz resmen

ay bende öyleyim canım ya, tatlılar çikolatalar hamurişleri gözümün önünde uçuşuyor

en ince noktamdan vurdun beni, var mıdır onu sevmeyen, olsa da yesem :KK56:
sevgililer günü, evlilik yıldönümü, doğum günü gibi dertlerimiz yok bizim o yüzden pek bir rahatım valla :KK53:

hah işte tam ben de öyle düşünüyorum, bana da bir huni hediye edebilir, modadan geri kalmak istemem :KK9:
ben de soğanlıkta oturuyorum canım
gebelikte tiroid usg si için fsm ye gitmiştim
ama bebişin kalça usg si yakacıkta çocuk ve kadın doğum hastanesi var orda çektirdim
süt fazla gelince tepiniyo evet ama buaralar hiç almadan itiyo uzaklaştırıyo kendini
allah korusun bırakmasınlar da...
bi yandan iyi aslında özel günlerde almaktansa süpriz hediyeleşmek daha heycanlı
benimki ne almış bana; içine 33 pozunu çıkarıp dizdiği bebek albümü :KK9: dün akşam dayanamadı verdi tatlım ya
artık hediyeler de bebek üzerinden olcak galiba :KK1:

:KK9::KK9::KK9::KK9: hadi gel bizim avm deki çikolata şelalesini hiç edelim :KK52::KK52::KK52:
sonra benim koca giydirsin deli gömleğini rahat durim diye :KK52:

bunu yaptım azıcık teselli edicem kendimi :KK56:
karamel sen beni kışkırtıyosun :KK52:
be nedir yaa çok güzel duruyo
ne tatlısı anlatıver hele
kolaysa yapalım :KK1:

Dün 3lü karma aşımızı olduk
Sabah sünnetimizi olduk
Bi de kabız olduk gaz da çıkmıoo
Ya sabır selamet ya sabır selamet

3ü bir arada huysuzluj fıttırmaya az kaldıı

Bu ilacı kullanan biiiiiiiirrrr süüüüürüüüüü anne vaar burda ama ben Zinco kullanıyorım
Üzgünümm
hayırlı olsun canım sünnetiniz
dün biz de 3lü karma aşıyı olduk
anıl sen zincoyu devamlı veriyomusun?
ben gazı oldukça veriyodum son zamanlarda ama tekrar arttı vercem düzenli
günde 3 kez 4er damla doğrumudur?

Sağ kalcada gelişme geriliği var bi ay sonra tekrar USG. Ztn dr a gicik oldum böyle giderse ne olacak tedavisi varmi fln diye sordum sen bi sakin ol bak çok agliyo çok gazli diyosun senin yüzünden iste fln dedi Dr soymek istemedi ne olacagini. Tekrar TSH için kan verdik asi olduk delik deşik ettiler çocuğu kevgire döndü. Bide araba hastaneye giderken trafikte istop etti. Tam rezillik sinir bozukluğu hepsi bi arada. Eve geldim oturdum agladm daha kaldirmiyor bünye. Dr lara gore ben abartiyorum Çocuğumun aglamasini. Bgn sordum uyku düzenini nasil saglayim 5-30 dk uyuyo zaten kolik dedim ne yapabilirim? İnanirmisin bintane önerisi olmadi emzik için ne diyorsunuz dedim tavsiye etmiyorum dedi bende zorda kkalırsam vereyimmi dedim zorda kalacak ne var diyo. Bu kdr basit iste onun gözünde çocuk bakmak. Ben niye bakamiyorum? Vallahi kendi uykusuzlugumdan çok Çocuğumun saglikli uykusu yok bebeklik dönemi boyle Harala gurele geçti gitti hala bi resmimiz yok hep birlikte.

Ayyy ne çok yazmisim siliyim dedim gereksizleri ama o kdr vaktim yok Ahmed yasin uyandi. Yapmis olduğum kelime israfiyeti için özür dilerim anca laf kalabaligi:)
allah şifa versin tuba
inş düzgün bi dr.a rastlar hatta hiç dr.a gerek kalmadan allahın izniyle atlatırsınız bu zor dönemi inşallah
laf kalabalığı olurmu kız anlat tabi
ben burda biçok şey öğreniyorum valla
herkese tek tek teşekkür ederim

kızlar bugün ası olduk
rotavirus asısı ve iki ası daha verem asımızı 10 gün sonra yapacaklar
neyse kızım cok huzursuz normal mi
alerji için süt ürünleri yemeye basladım ondan mı asılardan mı bilemiyorum
sizde de huzursuzluk oldumu asılarda
ay ne zor ya koca aşı giriyor vucuduna
aşıdandır canım
bizde de ateş olmadı çok şükür ama bi huzursuzluk mızmızlık var
aşıdandır...

kizlar bebislerin ateslerini kac saat takip edicez gece uyumuycakmiyiz ?:KK37:
valla ben emmeye uyandıkça ölçtümuyumadan sabah uyanır uyanmaz aralıklarla ölçüyorum hala
bişey vermeden gittim aşıya öyle demişti hemşire
37,5 u geçerse calpol dedi

Ben rota yi yaptirdim
Dr onerdi ayrica kendimde faydali oldugunu dusunuyorum
142 tl fiyati iki defa yapiliyor
Agizdan siringa ile iciriliyor igne seklinde degil yani

ikincisi ne zaman olcak canım
eczanede mi 142 yoksa özel hastanemi? toplam 285tl gibi bişey yani öyle mi...

bana da 4martta kontrol dedi takip yani
aşı yok dedi
rotavirüs değilde rotabişey var özel eczaneden alırsanız yaparız dedi
öneriyormusunuz dedim
siz bilirsiniz dedi yapılsa da olmayacak demek değil hafif atlatması için falan dedi
kararsızım hala
demek ki bi müddet daha süresi var düşüncem...

Canim cevabin icin tesekkur ederim. Peki kacinci aylarda yaptırmak gerekli.2.aysa bi gec kaldik.
geç kalmadık canım
benim bebiş 2 aralık doğumlu dün 3lü aşımız vardı
yaptırmak isterseniz 4 martta takip için geldiğinizde yaparız dedi

ayyyy kiZlar burda deprem oldyuu...kuvck bi sarsintiii cok korktum duvarlar citir citir etti..azcik..elim ayam titredi...smdi.
geçmiş olsun canım
ALLAH KORUSUN!

Günaydın kızlar
sen mi
gayet güzel üstesinden gelirsin canım
sonra bekliyoruz detayları

Mevlüt'den sonra aranızdayım inşallah

Hepinizin yavrusunu öpüyorum
Baharda bi buluşma duzenlicem kısmetse
İsteyen gelir:KK66:

Sağ kalcada gelişme geriliği var bi ay sonra tekrar USG. Ztn dr a gicik oldum böyle giderse ne olacak tedavisi varmi fln diye sordum sen bi sakin ol bak çok agliyo çok gazli diyosun senin yüzünden iste fln dedi Dr soymek istemedi ne olacagini. Tekrar TSH için kan verdik asi olduk delik deşik ettiler çocuğu kevgire döndü. Bide araba hastaneye giderken trafikte istop etti. Tam rezillik sinir bozukluğu hepsi bi arada. Eve geldim oturdum agladm daha kaldirmiyor bünye. Dr lara gore ben abartiyorum Çocuğumun aglamasini. Bgn sordum uyku düzenini nasil saglayim 5-30 dk uyuyo zaten kolik dedim ne yapabilirim? İnanirmisin bintane önerisi olmadi emzik için ne diyorsunuz dedim tavsiye etmiyorum dedi bende zorda kkalırsam vereyimmi dedim zorda kalacak ne var diyo. Bu kdr basit iste onun gözünde çocuk bakmak. Ben niye bakamiyorum? Vallahi kendi uykusuzlugumdan çok Çocuğumun saglikli uykusu yok bebeklik dönemi boyle Harala gurele geçti gitti hala bi resmimiz yok hep birlikte.

Ayyy ne çok yazmisim siliyim dedim gereksizleri ama o kdr vaktim yok Ahmed yasin uyandi. Yapmis olduğum kelime israfiyeti için özür dilerim anca laf kalabaligi:)

geçmiş olsun canım, çift bezle atlatırsınız inşallah,
küçük bez, dar kıyafet, kundak yapmak, emzirirken ya da kucakta bacaklarını düzlemek kalça problemlerini artırıyormuş bilgin olsun
zor da kalacak ne var diyen, emzik verme, sallama onu yapma bunu yapma diyen insanlar
bebek ağladığında, uykusuzluktan başımız döndüğünde, yemek yemeye vakit bulamadığımızda gelip biraz bakıversin de görelim.
öyle yapma etme demekle olmuyor bu işler
Keşke benimki de emziği en azından uyumaya çalışırken alsa da ben de biraz rahat etsem,
bazen biberon tutmayı bile beceremiyor :KK9:

kizlaaar hic giremiyorum ev berbat yemek yapamiyorum bebek surekli kusuyor bir saniye bile yalniz birakamiyorum cok merak ediyorum sizi bebekleri daha ne kadar bu tempoda olucam cok yorgunum uykusuzum..... ama herseye ragmen bebegimle mutluyum hala ona bakip bakip sukurler ederek agliyorum kalbime sigmiyor sevgisi:)

sık dişini canım birkaç ay kaldı oturmaya başladıklarında kusmaları da yok denecek kadar azalıyor

kızlar bugün ası olduk
rotavirus asısı ve iki ası daha verem asımızı 10 gün sonra yapacaklar
neyse kızım cok huzursuz normal mi
alerji için süt ürünleri yemeye basladım ondan mı asılardan mı bilemiyorum
sizde de huzursuzluk oldumu asılarda
ay ne zor ya koca aşı giriyor vucuduna

olmaz mı salı günü aşı oldu, dün üstünden ikin gün geçmesine rağmen huzursuzluğu vardı,
bütün gün bir gram uyumadı ağladı sürekli, baktım çok huzursuz fitil yaptım, iki saat daha ağladı gece 2 de uyudu

neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
sol omuzdan aşı mı var
Allahım baygınlık geçiricem
offffff
çok korkunc

verem aşısı koldan yapılıyor canım

canım kolikli olduğumuz için aksam üstleri uykuya zor dalarsa veriyoruz
bugün ası nedeniyle huysuz sürekli verdim
vermeyince yıktı zaten ortalğı
kimisi emzik vermeyin diyor sen ne diyorsun
yanlıs mı yapıyoruz ki

kolik bebeğin en iyi ilacı emzik bence

bana fiitil demediler ya
calpol verdim ama hemen ası sonrası
bir daha asıya giderken vercem
size 3 ası mı oldu
bizim verem 24ünde olcak
ama rotavirusle beraber 3 ası olduk

bizim aile hekimi paranox fitili gece için önerdi, kızımda da gece ateşlenmelerinde için hep onu kullandım
bebeği uykusundan etmeden rahatça yapılabildiği için şuruptan daha rahat oluyor

Kızlar bu sünnet parçasını ne yapıyoruz
Gömmek dua falan hiç bilmiyorım şnternette çok kirli bilgi var
Fetva hattını arıcam ama sizde biliyorsanız söyler misiniz?

valla bizim ki hastanede çöpe atıldı, bişiy yapmak gerektiğini hiç sanmıyorum

Sanirim arrkadaslar cogumuz nobetteyiz bu gece.umarim hayirlisi ile atlatiriz geceyi benim bebis paranox fililden 2saat sonra uyumaya basladi.

Rota virus asisi hakkiinda ne dusunuyorsunuz.yaptiran var mi ne zaman ve kac doz yapilir ucreti hakkinda bilgisi vefikri ola arkadaslar paylasirsa cok sevinirim.

ilk çocuğuma yaptırmadım acaba buna yaptırsam mı diye düşünüyordum ama buna da yaptırmamaya karar verdim
aile hekimimize sordum yaptırayım mı siz ne düşünüyorsunuz diye,
"benim eşim de doktor biz çocuğumuza yaptırmadık, özel hastane doktorları öneriyorlar ama ben Sağlık Bakanlığının aşı takviminde olmayan hiçbir aşıya güvenmiyorum" dedi. O yüzden ben de yaptırmıycam çünkü doktorumuzun bilgisine ve samimiyetine güveniyorum.

ayyyy kiZlar burda deprem oldyuu...kuvck bi sarsintiii cok korktum duvarlar citir citir etti..azcik..elim ayam titredi...smdi.

geçmiş olsun canım, inşallah yıkılan bina, ölen insan yoktur.

Günaydın kızlar

Hayırlı cumalar, kolay gelsin canım.
Sen üstesinden gelirsin evelallah.

cnm sende benimki gibi bir değil ki :26: allah yardımcın olsun hemide eşimle oğlum yardım ederken bile diğer işlerden tatlıya vakit mi kalıyor pastaneyi zengin ettim 2 ayda :KK53:
normalde hep kendim yapardım cnm ne istese ama malesef bi süre böyle olacak

ben de kendim yapardım hep bırak başka tatlıyı 2 aydır puding bile yapamadım,
biri uyusa diğeri ayakta sürekli oyun istiyor, bir de hergün farklı bişiy yapmaya alışık, anaokulu faaliyetleri yapıyoruz 2 yıldır
tabi kardeşi olunca faaliyetler kesintiye uğradı, enerjisini evi talan ederek atıyor, ev hiç toplu kalmıyor ki tatlıya zaman kalsın

Dün 3lü karma aşımızı olduk
Sabah sünnetimizi olduk
Bi de kabız olduk gaz da çıkmıoo
Ya sabır selamet ya sabır selamet

3ü bir arada huysuzluj fıttırmaya az kaldıı

geçmiş olsun canım, inşallah sorunsuz acısız bir sünnet olmuştur
bugün epey iyileşmiştir artık

Son düzenleme:
kızlar kızımın kakasında az önce kan vardı süt ürünleri yiyorum ptesiden beri
hemde az buz değil bu sefer
dün rotavirüs asısı yaptırdım ondan mı oldu acaba
evde de yanlızım napcam bilmiyorum
ilk kakasında hemen yandaki hastaneye götürcem tahlile
dr a 5 e randevu aldım oraya gidicem
moralim yerlerde şuan

Valla bizimki evde duruyor öylece ben de bilmiyorum napıcaz. Eskiden düğün pilavına katarlarmış biz de mi pilava katsak napsak :)

moralim yerlerde şuan

Geçmiş olsun canım inşallah korkulacak bişey yoktur. Iyi düşün iyi olsun herşey.

Günaydın kızlar

ayyy caniko sen ustesnden gelirsin hic dert etme...

Geçmiş olsun.adananın neresindensin.bende adanalıyım.eşimin görevnden dolayı başka yerdeyiz:)

kadirliliyiz aslinda...annemler turgut ozalda hasan ustann orda oturuyor..
sen nerdemdii

moralim yerlerde şuan

asidan oldugunu sanmiyorum..bi git gel bakalim dr a haberdar et bizi.

bugn iki aylik komt. gittk 3070gr dogdu simd 5 350 olmus ..kalca usg si icinde 4.30a randev verd birazdan tekrar gidicez.

bogaznda larinksinde kemk m bisey darmis. horoz gibi oter dedi emerkn duruken..
gercektende duduk gib arada ses oluyor ayca da...
3-6 ay arasinda muhakkak gecer...dedi.

biraz burn tikankligi varmis...arada hirliyor dedm...iyice dnledi bronsitten suphelenmistim.sukur degilmis.
simdi kalca usg sni atlatirsak..iyiyiz..
bogmlarmiz biliyosnuz smetrk degildi..

merak icindeyim...

kadirliliyiz aslinda...annemler turgut ozalda hasan ustann orda oturuyor..
sen nerdemdii

Annemler duygu cafe arkasındalar:)

Allahımmmm geberiyom yorgunluktan
Birde yemek yaptım koşa koşa gittik aralı aldım
Eve geldim kerem i emzirdim.
Hiç oturmadım
Cogu iş bitti son kez supurup silerim yarın
Şuan sildiğim camlara yağan yağmuru izliyorum :/
Şişelerin stickerlarını daha yeni kestim yapıştırcam
Bazı detayların resimlerinden eklicem Mevlüt sonrası..

X