2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
annelik çok baskaymıs
kalbin artık baskası için atıyormus
kendini kötülüklerden evladın için sakınıyormussun
bugün çok kötüyüm dipteyim sondayım
kızım 3 defa kanlı kaka yaptı

iki ayrı doktora gittim biri amipli dizanteri diğeri süt alerjisi dedi
ikisi de ayrı ilaçlar verdi
bebeğimin kilo alımı azalmıs
kan testi yapılcak o kan nasıl alıncak
gözümün içine aglayarak bakacak

kızımın bugün 2. ayı doldu bugün pasta yicektim ama nasip olmadı
1. yasında pasta yemek nasip olur insallah
nasıl besleyeceğim yavrumu süt et olmadan bebek nasıl büyür
canı cikolata ister pasta ister bisküvi tatlı ister
nasıl anlatıcam yiyemeyeceğini

benim psikologa gitmem lazım sanırım
hala geçmişte yasadıklarım yakamı bırakmıyor
Allahım evladımla sınama beni yalvarırım

Canım sakinliği elden bırakmamak lazım... Ancak bu hafta süt diyetini bozmuş olman ve üstüne kan görmen bana süt allerjisiymiş izlenimini bırakıyor... Ondan evvel diyetle kan kesilmiş miydi? Bir de iki ayrı doktor da farklı ilaçlar verdi demişin? Allerji doktoru ne ilacı verdi ki??

Bebeğin anladığım kadarıyla sadece anne sütüyle besleniyor.. Eğer allerjisi kesinleşirse belki özel mama takviyesi aparak alması gereken vitemin ve ptoteinleri aldırabilirsin bebeğine... Herşeyin çaresi vr sıkılma...

annelik çok baskaymıs

kızımın bugün 2. ayı doldu bugün pasta yicektim ama nasip olmadı
1. yasında pasta yemek nasip olur insallah

Allahım evladımla sınama beni yalvarırım

Canim cok cok gecmis olsun insallah bugunleride geride birakicaz uzulme gecici olmasi birazcik rahatlatiyor beni surekli baska bise soyluyor drlarinda bu konuda cok bilgileri yok sanirim benim ilk gittigim sut alerjisi 2 cisi egzama son gittigim midede asit var dedi hangisinin dogru oldugunu bilmiyorum 1 aydir yemiyorum sut ve sut urunleri kilo almamisiz bizde sut alerjimiz yoksa ve bosuna bu diyeti yapiyorsam diye hergun dusunuyorum insallah kisa surede minnaklarimiz duzelir ve gelisir ..

ÇOK SAĞOLun kızlar bebeklerımız hiç hasta olmasın ateşimiz 37,2 de seyredıyor kısa kollu zıbınla tüm gün bu defada üşürse diye korkuyoruum ama ateşi de var neyseki 37,2 iyi artık kendimizden çok düşündüğümüz biri var

Canım bnm yaaa cok gecmiş olsun..
Kuzucuk a acil şifa diliyorum.
Allah beterinden saklasın
Ahhh ahhh daha neler yaşıcaz..
Rabbim acılarını göstermesin onların burnu bile akmasın :KK43:(

simdi internetten inceledim.sut alerjisi inek sutundennllurmus 2 yasina kadar olanlarda gorulur 7 yasina kadar gecermis. inek sutu ile beslemuyorsundur cocugu. baska doktora da mi gitsen?
Sagol cnm baska birde profesor bulucam ptesi gidicem
Benim yedigim sut urunu seylerden inek etinden bile olabiliyor
Sadece anne sutu veriyorum cunku
Hayirlisi napalim
Canım sakinliği elden bırakmamak lazım... Ancak bu hafta süt diyetini bozmuş olman ve üstüne kan görmen bana süt allerjisiymiş izlenimini bırakıyor... Ondan evvel diyetle kan kesilmiş miydi? Bir de iki ayrı doktor da farklı ilaçlar verdi demişin? Allerji doktoru ne ilacı verdi ki??

Bebeğin anladığım kadarıyla sadece anne sütüyle besleniyor.. Eğer allerjisi kesinleşirse belki özel mama takviyesi aparak alması gereken vitemin ve ptoteinleri aldırabilirsin bebeğine... Herşeyin çaresi vr sıkılma...

Canim cok cok gecmis olsun insallah bugunleride geride birakicaz uzulme gecici olmasi birazcik rahatlatiyor beni surekli baska bise soyluyor drlarinda bu konuda cok bilgileri yok sanirim benim ilk gittigim sut alerjisi 2 cisi egzama son gittigim midede asit var dedi hangisinin dogru oldugunu bilmiyorum 1 aydir yemiyorum sut ve sut urunleri kilo almamisiz bizde sut alerjimiz yoksa ve bosuna bu diyeti yapiyorsam diye hergun dusunuyorum insallah kisa surede minnaklarimiz duzelir ve gelisir ..
Kizlar yanliz ben ptesiden beri yiyorum neden bugun oldu
Kilo alimi da son bir haftada 150 gr olmus
Soyle super icime sinen bir dr yokki
Napicaz
Bizde dokuntu yok
Kusma yok
Huzursuzluk varmi sizde

annelik çok baskaymıs

kızımın bugün 2. Ayı doldu bugün pasta yicektim ama nasip olmadı
1. Yasında pasta yemek nasip olur insallah

allahım evladımla sınama beni yalvarırım

aaa dur bakalım melekyavrum sakın ol
cok uzmussun kendını dur hele cocuk bıskuvı tatlı ıstıcek yasa gelene kadar sılıncek ınsalla bu alerjı mınık kızından
bak aras ıkı aylıkken ben kek bıle yesem arasın egzaması cosardı heme n dusun yedıgım kekten
bak aras su anda 16 aylık kendısı kek yıyebılıyor hemde hıc vucut reaksıyon vermıyor belkı bır sure sonra aras yumurtada yıcek
ortalama ıkı yasına kadar gecıyormıs kı ozaman dan sonra belkı ısteklerı olucak yemek ıstedıklerı yonunde
su an vucut yabancı bır madde olarak goruyıor ve tepkı verıyor emın ol zamnla azalıcak
su anda sadece nne sutu alıyor senın dıyetınle ınsalla normalde donucek
sut e gelınce gelısmıs ulkeler de 3 yasına kadar verılmedıgını bılıyorum okadar buyuk kayıp degıl
cok sukur kı cagımızda bılınclı anneler olarak ne yapmamız gerekıyor bılıyoruz onlemlerımızı alıyoruz
tek gecmeyen alerjı denız urunlerıne karsıymıs gelıp gecıcı yanı

sagol cnm baska birde profesor bulucam ptesi gidicem
benim yedigim sut urunu seylerden inek etinden bile olabiliyor
sadece anne sutu veriyorum cunku
hayirlisi napalim

kizlar yanliz ben ptesiden beri yiyorum neden bugun oldu
kilo alimi da son bir haftada 150 gr olmus
soyle super icime sinen bir dr yokki
napicaz
bizde dokuntu yok
kusma yok
huzursuzluk varmi sizde

cnm 5 gun kuralı bu sebepten var vucutta depolandıkca alerjı ortaya cıkıyor
sut alerjısı oldugunda sut urunlerı tuketıldıgınde tukettıgı besnkerın emılımını azltıp az kg almaya sebep olabılıyormus

Süt alerjısınde suphe ettıgım çocukları diyete alıyorum. Annelerin canı sıkılıyor, ‘Şimdi ben ne yedireceğim? Süt ve süt ürünleri, buğday yok, zayıflar çocuk’ diyorlar. 1 ay sonra geliyorlar tekrar. Tartıya çıkarıyoruz. Çocuk kilo almış. Bunun sebebi şu; yediği gıdadan çocuk artık faydalanmaya başlıyor. Önceden villusların emici yüzeyi zarar gördüğü için yediklerinin yüzde 25’i emilirken şimdi yüzde 75’e çıkıyor rakam. Eskisine nazaran daha az yediği hâlde kilo alıyor, kan değerleri yükselmeye başlıyor

Son düzenleme:
ÇOK SAĞOLun kızlar bebeklerımız hiç hasta olmasın ateşimiz 37,2 de seyredıyor kısa kollu zıbınla tüm gün bu defada üşürse diye korkuyoruum ama ateşi de var neyseki 37,2 iyi artık kendimizden çok düşündüğümüz biri var

sızede gecmıs olsun aagresıfmelek
rabbım beterunde korusub

Sagol cnm baska birde profesor bulucam ptesi gidicem
Benim yedigim sut urunu seylerden inek etinden bile olabiliyor
Sadece anne sutu veriyorum cunku
Hayirlisi napalim

Kizlar yanliz ben ptesiden beri yiyorum neden bugun oldu
Kilo alimi da son bir haftada 150 gr olmus
Soyle super icime sinen bir dr yokki
Napicaz
Bizde dokuntu yok
Kusma yok
Huzursuzluk varmi sizde

Sen hangi ilde oturuyorsun canım? Benim gittiğim prof. U şiddetle tavsiye ederim.
Yaren arkadaşımızın da dediği gibi vücutta artık bebeğin tolere edemeyeceği düzeyde yabancı madde birikimine ulaşıldığı vakit vücut tepkisini veriyor canım hemen aynı gün olmak zorunda değil...
Kilo alımı alt sınırda olmuş canım ama bu şekil devam edilirse az alabilir allerjik çocuklarda kilo alımı takibi çok önemli oluyor. Gelişim geriliği yaşanmasın diye.
Ben pazar gününden itibaren doktorumun verdiği diyeti takip ediyorum. En son pazar gecesi kana rastladım.. Allaha şükürler bir daha da görmedim. Kakanın rengi de hep sarı. Yüzünde ve kafasında var olan sivilceler yok denecek kadar azaldı. Huzursuzluğumuz çok yok ama eskiden de o denli yoktu.

aaa dur bakalım melekyavrum sakın ol
cok uzmussun kendını dur hele cocuk bıskuvı tatlı ıstıcek yasa gelene kadar sılıncek ınsalla bu alerjı mınık kızından
bak aras ıkı aylıkken ben kek bıle yesem arasın egzaması cosardı heme n dusun yedıgım kekten
bak aras su anda 16 aylık kendısı kek yıyebılıyor hemde hıc vucut reaksıyon vermıyor belkı bır sure sonra aras yumurtada yıcek
ortalama ıkı yasına kadar gecıyormıs kı ozaman dan sonra belkı ısteklerı olucak yemek ıstedıklerı yonunde
su an vucut yabancı bır madde olarak goruyıor ve tepkı verıyor emın ol zamnla azalıcak
su anda sadece nne sutu alıyor senın dıyetınle ınsalla normalde donucek
sut e gelınce gelısmıs ulkeler de 3 yasına kadar verılmedıgını bılıyorum okadar buyuk kayıp degıl
cok sukur kı cagımızda bılınclı anneler olarak ne yapmamız gerekıyor bılıyoruz onlemlerımızı alıyoruz
tek gecmeyen alerjı denız urunlerıne karsıymıs gelıp gecıcı yanı

cnm 5 gun kuralı bu sebepten var vucutta depolandıkca alerjı ortaya cıkıyor
sut alerjısı oldugunda sut urunlerı tuketıldıgınde tukettıgı besnkerın emılımını azltıp az kg almaya sebep olabılıyormus

Süt alerjısınde suphe ettıgım çocukları diyete alıyorum. Annelerin canı sıkılıyor, ‘Şimdi ben ne yedireceğim? Süt ve süt ürünleri, buğday yok, zayıflar çocuk’ diyorlar. 1 ay sonra geliyorlar tekrar. Tartıya çıkarıyoruz. Çocuk kilo almış. Bunun sebebi şu; yediği gıdadan çocuk artık faydalanmaya başlıyor. Önceden villusların emici yüzeyi zarar gördüğü için yediklerinin yüzde 25’i emilirken şimdi yüzde 75’e çıkıyor rakam. Eskisine nazaran daha az yediği hâlde kilo alıyor, kan değerleri yükselmeye başlıyor
Cansin sen gercekten
Allah bin kere razi olsun senden
Sen hangi ilde oturuyorsun canım? Benim gittiğim prof. U şiddetle tavsiye ederim.
Yaren arkadaşımızın da dediği gibi vücutta artık bebeğin tolere edemeyeceği düzeyde yabancı madde birikimine ulaşıldığı vakit vücut tepkisini veriyor canım hemen aynı gün olmak zorunda değil...
Kilo alımı alt sınırda olmuş canım ama bu şekil devam edilirse az alabilir allerjik çocuklarda kilo alımı takibi çok önemli oluyor. Gelişim geriliği yaşanmasın diye.
Ben pazar gününden itibaren doktorumun verdiği diyeti takip ediyorum. En son pazar gecesi kana rastladım.. Allaha şükürler bir daha da görmedim. Kakanın rengi de hep sarı. Yüzünde ve kafasında var olan sivilceler yok denecek kadar azaldı. Huzursuzluğumuz çok yok ama eskiden de o denli yoktu.

Sut urunu ptesiden beri yedim
Sansa kaka sapsari oldu o gunden beri
Huysuzluk dokuntude yoktu
Cnm ben antalyadayim
En son bi onceki carsamba tartilmistim
Belkide kizim gecen carsambadan ptesiye kadar 150 gr aldi ptesiden bugune kadar hic kilo almadi
Ya amip rotavirus ve alerji hep ayni belirtiler insani supheye dusuren o
Bir de kalbinde ufurum devam ediyor
Sabir yani
Dr sana kan testi verdimi
Bizimki bir bakalİm dedi ama kiyamadik
Once bir daha uzm bir dr a gitcez sonra kan testi

Cansin sen gercekten
Allah bin kere razi olsun senden

Sut urunu ptesiden beri yedim
Sansa kaka sapsari oldu o gunden beri
Huysuzluk dokuntude yoktu
Cnm ben antalyadayim
En son bi onceki carsamba tartilmistim
Belkide kizim gecen carsambadan ptesiye kadar 150 gr aldi ptesiden bugune kadar hic kilo almadi
Ya amip rotavirus ve alerji hep ayni belirtiler insani supheye dusuren o
Bir de kalbinde ufurum devam ediyor
Sabir yani
Dr sana kan testi verdimi
Bizimki bir bakalİm dedi ama kiyamadik
Once bir daha uzm bir dr a gitcez sonra kan testi

Canim biz olduk kan testi elinin uzerinden aliyorlar benim kizimin gelmedi kan yavrum cok agladi sonuc olarak mikrop gorunmuyor tam emin olamiyoruz sut alerjisi olabilir dediler kan testide tam bir sonuca ulastirmiyor.. annenin gozlemi cok onemli ne yediginde rahatsiz oluyor bulmak cok guc oluyor ben suan portakal mandalina limon tuketmiyorum canim cilek yemiyorum domates salca yemiyorum sadece zeytin yagiyla pisiriyorum o halde kan yok ama hala kakamiz mukuslu ve yesil bulamiyorum bizdede dokuntu yok cNim hic olmadi kizarik bir yuz minik minik sivilce gorunumlu basida dahil her yerinde kurumus bacak ve kollar yesil mukuslu kaka gaz cikaramama aglama bizdeki belirtileri canim

Canim biz olduk kan testi elinin uzerinden aliyorlar benim kizimin gelmedi kan yavrum cok agladi sonuc olarak mikrop gorunmuyor tam emin olamiyoruz sut alerjisi olabilir dediler kan testide tam bir sonuca ulastirmiyor.. annenin gozlemi cok onemli ne yediginde rahatsiz oluyor bulmak cok guc oluyor ben suan portakal mandalina limon tuketmiyorum canim cilek yemiyorum domates salca yemiyorum sadece zeytin yagiyla pisiriyorum o halde kan yok ama hala kakamiz mukuslu ve yesil bulamiyorum bizdede dokuntu yok cNim hic olmadi kizarik bir yuz minik minik sivilce gorunumlu basida dahil her yerinde kurumus bacak ve kollar yesil mukuslu kaka gaz cikaramama aglama bizdeki belirtileri canim

Cnm bu hafta portakal peynir herseyi yedim kizim gayet huzurluydu
Rota asisindan sOnra kanli ishal oldu
Bir dr amip gordum dedi
Digeri amip olmaz anne sutu alan bebekte dedi kakayi gormeden
Amip ciksa sevinicem o derece
Kilo alimi neden azaldi off

Ala mirakar sizde kilo alimi nasil
Bize bir haftada 150 gr aldi diye zinco surup ve multitabs dam verdi
Bende calsiyum kullanayimmi dedim
Cok iyi olur dedi osteoporozu onlersin dedi
Sizde kullanin bence
Asil zorluk ek gidaya gecince yogurt muhallebi bunlar olmadan nolcak bakalim

Esra Kiz ne oldu ultrason sonucu biraz. Geri gittim ama göremedim. Merak ettim.

Melekyavrum

Geçmiş olsun canim Allah yardimcin olsun iki arada bi derede kaldin şifa versin mevlam

Cok uzgunum kizlar ebegim oksuruyor ve hapsiriyor.o daha kucucuk.bakamadim yavruma ve beceremedim anneligi.
canım geçmiş olsun üzülme doktora götürdünmü. anneliğini sorgulama lütfen sen bu zamana gelmek için ne kadar çaba sarfettin... benim kızım 1 aylıkken öksürdü burnu tıkandı hapşırıyordu, 1 aylık bebeğe antibiyotik başladık ciğer filmi çektirdik, o öksürdü ben ağladım, ama şükürler olsun geçti . insallah senin miniğinde biran önce toparlanır

bizde rezene var arkasında ölçüleri yazıyor cnm
ben bir kere verdim gdemek.e aktardan aldığımı veriyorum gerektiğinde
bizde milupanınki işe yaramadı inşallah sizde yarar
ama aktardan aldığım tohum şeklindeki çok rahatlatıyor

Karamel canim yazmissin USG Kiz ile ilgili onu alintiliyamadim bunu alinti yaptm cnm. İmmatur kalca gelişmemiş kalça demek. Sağ kalça gelişmemiş soldan küçük. Ölçümler onu gösteriyor demiştim benvburaya yazmistim ama dinlemediniz beni kuzlaaarrr:). Çift bez le tedavi edilecek birşeyddeğil canim inş öteki aya geçer.

Ala mirakar sizde kilo alimi nasil
Bize bir haftada 150 gr aldi diye zinco surup ve multitabs dam verdi
Bende calsiyum kullanayimmi dedim
Cok iyi olur dedi osteoporozu onlersin dedi
Sizde kullanin bence
Asil zorluk ek gidaya gecince yogurt muhallebi bunlar olmadan nolcak bakalim

Bizde basladi kilo geriligi 2 haftada sadece 180 gr almisiz ama herhangi ilac vitamin birsey vermediler nohut fasulye ye diyo gaz yapar diyorum annenin yedigi bebegi etkilemez diyor ben yemedim ama biliyorum gaz yapacagini

X