2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
Oğlum duvardali kelebekleri olan saatle konuşuyor haftalardr
Acep onları arkadaşı mı belledi :26:
:KK52:
Ama baya gülüyor onlara arada bağırıyo :)))
Ve resmen oğlum ANNE diyor :/
Maşallah sübhanallah

bugn iki aylik komt. gittk 3070gr dogdu simd 5 350 olmus ..kalca usg si icinde 4.30a randev verd birazdan tekrar gidicez.

bogaznda larinksinde kemk m bisey darmis. horoz gibi oter dedi emerkn duruken..
gercektende duduk gib arada ses oluyor ayca da...
3-6 ay arasinda muhakkak gecer...dedi.

biraz burn tikankligi varmis...arada hirliyor dedm...iyice dnledi bronsitten suphelenmistim.sukur degilmis.
simdi kalca usg sni atlatirsak..iyiyiz..
bogmlarmiz biliyosnuz smetrk degildi..

merak icindeyim...
Çok sevindim canim ayça hanimin gelişimine masallahi var benim oglani geçmiş:))

USG bizde sorun cikmaz inş bizimki gibi olmaz esra. Bak immatur kalcaya çift bez de kâr etmiyor. Allahim sen koru...
China dan selamlar😷😷
As. Canim çok şükür kazasiz belasiz vardiniz hayirlisiyla da donersiniz inş. Nasil oralar daha önce gitmismiydin?
Allahımmmm geberiyom yorgunluktan
Birde yemek yaptım koşa koşa gittik aralı aldım
Eve geldim kerem i emzirdim.
Hiç oturmadım
Cogu iş bitti son kez supurup silerim yarın
Şuan sildiğim camlara yağan yağmuru izliyorum :/
Şişelerin stickerlarını daha yeni kestim yapıştırcam
Bazı detayların resimlerinden eklicem Mevlüt sonrası..

Kolay gelsin denizim ben daha yapmadim biliyorsun ama su siralar onu düşünecek pisikolojimde yok zaten

Maşallah sübhanallah

40bın kere masallah canım benım... benım kızımda lambayı vede perdeyı oda aksamları lambaya bakıyo bucurukler sızı hemen arkadas secerler kendılerıne

Canim benn onu gaz ilaci die biliyorum ve aylardir kulaniyorum gunde 6 tk gecmeyecek sekilde verebilirsin iki veye uc yeterli geliyo

Evet bende 6 çay kaşığı vermiş oluyorum günde. Tabi hanfendi içmiyo artık resmen diliyle itiyo kesinlikle yutmuyo :) oysaki baya sakinleştirmişti onu..

kızlar kızımın kakasında az önce kan vardı süt ürünleri yiyorum ptesiden beri
hemde az buz değil bu sefer
dün rotavirüs asısı yaptırdım ondan mı oldu acaba
evde de yanlızım napcam bilmiyorum
ilk kakasında hemen yandaki hastaneye götürcem tahlile
dr a 5 e randevu aldım oraya gidicem
moralim yerlerde şuan

Hadi ya:KK43:( süt ürünlerindendr diyorum ben canım ama bizim allerji doktorumuz rota aşısını bana yaptırtmadı o da ayrı...

China dan selamlar😷😷

Aleykümselam:) sağ salim gittin gözün aydın..

selam kızlar minik kızım hasta ateşi 38,5tu doktora gittk üst solunum yolu enfeksiyonu dedi calpol içir dedi 2 gündür inmedi ateşi neler yaptık eşimle bekledik iki gecedir sabahladık sonra paranox fitil verdim çpk şükür bugün daha iyi ateşi 37,4 37,2 arası değişiyor küçücük masum yavruma nasıl bulaştı bu hastalık bilmem gelen giden hiç bitmedi ondanmı yoksa memlketten geldik hava değişimnden mı bilmem burnu akıyor bir tıkanıyor gözleri kpkırmız yaşarıyor masum masum durgun vaziyette hep oturdum başında uyanmasını beklıyorum nerdeyse 2 buçuk sattir uyuyor güzel gözlerini açsa da görsem

selam kızlar minik kızım hasta ateşi 38,5tu doktora gittk üst solunum yolu enfeksiyonu dedi calpol içir dedi 2 gündür inmedi ateşi neler yaptık eşimle bekledik iki gecedir sabahladık sonra paranox fitil verdim çpk şükür bugün daha iyi ateşi 37,4 37,2 arası değişiyor küçücük masum yavruma nasıl bulaştı bu hastalık bilmem gelen giden hiç bitmedi ondanmı yoksa memlketten geldik hava değişimnden mı bilmem burnu akıyor bir tıkanıyor gözleri kpkırmız yaşarıyor masum masum durgun vaziyette hep oturdum başında uyanmasını beklıyorum nerdeyse 2 buçuk sattir uyuyor güzel gözlerini açsa da görsem

Oyy canım benim çok geçmiş olsun kuzuna...

Çok geçmiş olsun ya, insanın ömrü gidiyo dimi:KK43: benim kızım Öykü 'de geçirdi. Gelen gidenden oluyo ne kadar sakınsakta maalesef:KK43: tez zamanda atlatır inşallahhhh

Bizde geçirdik 42 günlüktü ne kadar zor olduğunu bilirim:-( inşallah hemencecik iyileşir yavrun:-(

Çok gecmis olsun kendi yavrum gibi üzüldüm allah acil şifalar versin

kizlar aranizda bebisine milupanin rezene ya da papatya cayini veren var mi? varsa ne kadar veriyorsunuz? oglum dun asi oldu. hala rahat bir uyku uyuyamadi. asidan sonra huyu degisti cocugun. sakin cocuk mizmiz oldu. o caylari denesem mi bilemedim

zeynep sakın dinleme! insanlar bilinçsizce hareket ettikleri yetmiyor gibi bi de bilinçsizce, hiç bir ilmi dayanağı olmayan bildikleri yanlışları çevresindekilere tembihliyo!!!
bir bebek haftada 125 grdan fazla alıyor ve günde 6-7 kez idrarını yapıyorsa anne sütü yeterli demektir
bu da normal şartlarda ayda en az 500 gr alması demek
sen bebeğine sütün yeterli olduğu için mutlu ve huzurlu ol canım gerisi FOS!

ben de soğanlıkta oturuyorum canım
gebelikte tiroid usg si için fsm ye gitmiştim
ama bebişin kalça usg si yakacıkta çocuk ve kadın doğum hastanesi var orda çektirdim
süt fazla gelince tepiniyo evet ama buaralar hiç almadan itiyo uzaklaştırıyo kendini
allah korusun bırakmasınlar da...
bi yandan iyi aslında özel günlerde almaktansa süpriz hediyeleşmek daha heycanlı
benimki ne almış bana; içine 33 pozunu çıkarıp dizdiği bebek albümü :KK9: dün akşam dayanamadı verdi tatlım ya
artık hediyeler de bebek üzerinden olcak galiba :KK1:

karamel sen beni kışkırtıyosun :KK52:
be nedir yaa çok güzel duruyo
ne tatlısı anlatıver hele
kolaysa yapalım :KK1:

hayırlı olsun canım sünnetiniz
dün biz de 3lü karma aşıyı olduk
anıl sen zincoyu devamlı veriyomusun?
ben gazı oldukça veriyodum son zamanlarda ama tekrar arttı vercem düzenli
günde 3 kez 4er damla doğrumudur?

allah şifa versin tuba
inş düzgün bi dr.a rastlar hatta hiç dr.a gerek kalmadan allahın izniyle atlatırsınız bu zor dönemi inşallah
laf kalabalığı olurmu kız anlat tabi
ben burda biçok şey öğreniyorum valla
herkese tek tek teşekkür ederim

aşıdandır canım
bizde de ateş olmadı çok şükür ama bi huzursuzluk mızmızlık var
aşıdandır...

valla ben emmeye uyandıkça ölçtümuyumadan sabah uyanır uyanmaz aralıklarla ölçüyorum hala
bişey vermeden gittim aşıya öyle demişti hemşire
37,5 u geçerse calpol dedi

ikincisi ne zaman olcak canım
eczanede mi 142 yoksa özel hastanemi? toplam 285tl gibi bişey yani öyle mi...

bana da 4martta kontrol dedi takip yani
aşı yok dedi
rotavirüs değilde rotabişey var özel eczaneden alırsanız yaparız dedi
öneriyormusunuz dedim
siz bilirsiniz dedi yapılsa da olmayacak demek değil hafif atlatması için falan dedi
kararsızım hala
demek ki bi müddet daha süresi var düşüncem...

geç kalmadık canım
benim bebiş 2 aralık doğumlu dün 3lü aşımız vardı
yaptırmak isterseniz 4 martta takip için geldiğinizde yaparız dedi

geçmiş olsun canım
ALLAH KORUSUN!

sen mi
gayet güzel üstesinden gelirsin canım
sonra bekliyoruz detayları

cnm çok kolay 8 yemek k. irmik-3 su bardağı süt 8 kaşık şeker pişir ateşten al vanilya koy
gece buzdolabında sabaha kadar beklesin ağzı kapalı sonra ikiye böl birine sade diğerine kakaolu toz krem şantiyi ekle karıştır elini ıslat yuvarla sadeyi hindistan cevizine kakaoluyu ben rende öikolataya buladım üstünede resimdeki gibi draje koyabilirsin ben kakaolu badem şekeri ve fındık koydum afiyetle yedim :KK53:

Mevlüt'den sonra aranızdayım inşallah

Hepinizin yavrusunu öpüyorum
Baharda bi buluşma duzenlicem kısmetse
İsteyen gelir:KK66:

bende seni öpüyoyum yavyummmm :KK52: aralınla alinide yiyorum :KK56:

geçmiş olsun canım, çift bezle atlatırsınız inşallah,
küçük bez, dar kıyafet, kundak yapmak, emzirirken ya da kucakta bacaklarını düzlemek kalça problemlerini artırıyormuş bilgin olsun
zor da kalacak ne var diyen, emzik verme, sallama onu yapma bunu yapma diyen insanlar
bebek ağladığında, uykusuzluktan başımız döndüğünde, yemek yemeye vakit bulamadığımızda gelip biraz bakıversin de görelim.
öyle yapma etme demekle olmuyor bu işler
Keşke benimki de emziği en azından uyumaya çalışırken alsa da ben de biraz rahat etsem,
bazen biberon tutmayı bile beceremiyor :KK9:

sık dişini canım birkaç ay kaldı oturmaya başladıklarında kusmaları da yok denecek kadar azalıyor

olmaz mı salı günü aşı oldu, dün üstünden ikin gün geçmesine rağmen huzursuzluğu vardı,
bütün gün bir gram uyumadı ağladı sürekli, baktım çok huzursuz fitil yaptım, iki saat daha ağladı gece 2 de uyudu

verem aşısı koldan yapılıyor canım

kolik bebeğin en iyi ilacı emzik bence

bizim aile hekimi paranox fitili gece için önerdi, kızımda da gece ateşlenmelerinde için hep onu kullandım
bebeği uykusundan etmeden rahatça yapılabildiği için şuruptan daha rahat oluyor

valla bizim ki hastanede çöpe atıldı, bişiy yapmak gerektiğini hiç sanmıyorum

ilk çocuğuma yaptırmadım acaba buna yaptırsam mı diye düşünüyordum ama buna da yaptırmamaya karar verdim
aile hekimimize sordum yaptırayım mı siz ne düşünüyorsunuz diye,
"benim eşim de doktor biz çocuğumuza yaptırmadık, özel hastane doktorları öneriyorlar ama ben Sağlık Bakanlığının aşı takviminde olmayan hiçbir aşıya güvenmiyorum" dedi. O yüzden ben de yaptırmıycam çünkü doktorumuzun bilgisine ve samimiyetine güveniyorum.

geçmiş olsun canım, inşallah yıkılan bina, ölen insan yoktur.

Hayırlı cumalar, kolay gelsin canım.
Sen üstesinden gelirsin evelallah.

ben de kendim yapardım hep bırak başka tatlıyı 2 aydır puding bile yapamadım,
biri uyusa diğeri ayakta sürekli oyun istiyor, bir de hergün farklı bişiy yapmaya alışık, anaokulu faaliyetleri yapıyoruz 2 yıldır
tabi kardeşi olunca faaliyetler kesintiye uğradı, enerjisini evi talan ederek atıyor, ev hiç toplu kalmıyor ki tatlıya zaman kalsın

geçmiş olsun canım, inşallah sorunsuz acısız bir sünnet olmuştur
bugün epey iyileşmiştir artık

bizim doktorda sizinkiyle benzer şeyleri söyledi oğlumada yaptırmamıştım çok şükür bişey olmadı kızımada yaptırmıcam öyle karar aldık hayırlısı olsun inşallah
cnm bende mutfakta çok vakit geçiremiyorum eşim yada oğlum eylülle oynamaya başladıklarında ben vınnnn :KK55:
alel acele bişeyler yapıyorum habersiz gelende çok oluyor dondurucuda tuzlularım var yapıp attım doğum öncesi içli köfte börek sarma falan ama tatlım yok hem bize hem gelen gidene ikram oluyor

China dan selamlar😷😷
:KK3::KK3: sağlıcakla gittin çok şükür sağlıcakla dönersiniz inşallah bize anlat oraları :KK34:

Allahımmmm geberiyom yorgunluktan
Birde yemek yaptım koşa koşa gittik aralı aldım
Eve geldim kerem i emzirdim.
Hiç oturmadım
Cogu iş bitti son kez supurup silerim yarın
Şuan sildiğim camlara yağan yağmuru izliyorum :/
Şişelerin stickerlarını daha yeni kestim yapıştırcam
Bazı detayların resimlerinden eklicem Mevlüt sonrası..

sen mi başedemicen hıh
en iyisini yaparsın sen kendindeki gücün farkında değlsin cicim :KK51:

Maşallah sübhanallah

ayy denizim eylülde benim duvarımda kuşlar var onlarla konuşuyor bitiyoruz bide gülüyor ki sorma bizde ona güülüyoruz
sadece kuşlar değil perdemede hayran ondada büyük puantiyeler var onlara bakıyor konuşuyor :KK9:
maşallah kuzularımıza büyüyorlar

Çok sevindim canim ayça hanimin gelişimine masallahi var benim oglani geçmiş:))

USG bizde sorun cikmaz inş bizimki gibi olmaz esra. Bak immatur kalcaya çift bez de kâr etmiyor. Allahim sen koru...

As. Canim çok şükür kazasiz belasiz vardiniz hayirlisiyla da donersiniz inş. Nasil oralar daha önce gitmismiydin?

Kolay gelsin denizim ben daha yapmadim biliyorsun ama su siralar onu düşünecek pisikolojimde yok zaten

cnm yeni okudum :26: geçmiş olsun sorun ne kalçada ne varmış

allah şifa versin :KK5: hasta olmasınlar yaaa kıyamıyorum ben onlara allahım biran önce şifanızı versin

kizlar aranizda bebisine milupanin rezene ya da papatya cayini veren var mi? varsa ne kadar veriyorsunuz? oglum dun asi oldu. hala rahat bir uyku uyuyamadi. asidan sonra huyu degisti cocugun. sakin cocuk mizmiz oldu. o caylari denesem mi bilemedim

bizde rezene var arkasında ölçüleri yazıyor cnm
ben bir kere verdim genelde aktardan aldığımı veriyorum gerektiğinde
bizde milupanınki işe yaramadı inşallah sizde yarar
ama aktardan aldığım tohum şeklindeki çok rahatlatıyor

annelik çok baskaymıs
kalbin artık baskası için atıyormus
kendini kötülüklerden evladın için sakınıyormussun
bugün çok kötüyüm dipteyim sondayım
kızım 3 defa kanlı kaka yaptı

iki ayrı doktora gittim biri amipli dizanteri diğeri süt alerjisi dedi
ikisi de ayrı ilaçlar verdi
bebeğimin kilo alımı azalmıs
kan testi yapılcak o kan nasıl alıncak
gözümün içine aglayarak bakacak

kızımın bugün 2. ayı doldu bugün pasta yicektim ama nasip olmadı
1. yasında pasta yemek nasip olur insallah
nasıl besleyeceğim yavrumu süt et olmadan bebek nasıl büyür
canı cikolata ister pasta ister bisküvi tatlı ister
nasıl anlatıcam yiyemeyeceğini

benim psikologa gitmem lazım sanırım
hala geçmişte yasadıklarım yakamı bırakmıyor
Allahım evladımla sınama beni yalvarırım

cnm o da var ben de. kendim icin almistim. ne kadar veriyosun? digerinde 100ml e 1:tatli kasigi yaziyo . bebek icin ayri yazmamislar

annelik çok baskaymıs

cnm cok gecmis olsun yasadiklarin kolay degil. ama baska insanlarin daha kotu durumlarini dusunup bu kadarina sukretmelisin. ayrica stres sutunu etkiler. bebegin icin sabirli ol . bol bol dua et rahatlatir. mumkun oldukca bebisini kokla. onun kokusu her seyi unutturur. tekrar gecmis olsun

cnm cok gecmis olsun yasadiklarin kolay degil. ama baska insanlarin daha kotu durumlarini dusunup bu kadarina sukretmelisin. ayrica stres sutunu etkiler. bebegin icin sabirli ol . bol bol dua et rahatlatir. mumkun oldukca bebisini kokla. onun kokusu her seyi unutturur. tekrar gecmis olsun

Haklisin canim moralimi bozmanaya calismam lazim
Amipli dizanteri ciksa sevinicem o derece durumum
İki dr farkli sey soyluo kime inancagimi bilemiyorum
Bol bol dua etmek en iyisi

annelik çok baskaymıs

simdi internetten inceledim.sut alerjisi inek sutundennllurmus 2 yasina kadar olanlarda gorulur 7 yasina kadar gecermis. inek sutu ile beslemuyorsundur cocugu. baska doktora da mi gitsen?

canım benim doktorum aktardan alınan ıhlamurdu, rezeneydi ,papatya cayıydı önermedi. milupanın bebek caylarını önerdi. bana öle dedi diyee bende kullanmaya tırsıyorum açıkçası:KK43:

Oyy canım benim çok geçmiş olsun kuzuna...

Çok geçmiş olsun ya, insanın ömrü gidiyo dimi:KK43: benim kızım Öykü 'de geçirdi. Gelen gidenden oluyo ne kadar sakınsakta maalesef:KK43: tez zamanda atlatır inşallahhhh

Bizde geçirdik 42 günlüktü ne kadar zor olduğunu bilirim:-( inşallah hemencecik iyileşir yavrun:-(

Çok gecmis olsun kendi yavrum gibi üzüldüm allah acil şifalar versin

allah şifa versin :KK5: hasta olmasınlar yaaa kıyamıyorum ben onlara allahım biran önce şifanızı versin
ÇOK SAĞOLun kızlar bebeklerımız hiç hasta olmasın ateşimiz 37,2 de seyredıyor kısa kollu zıbınla tüm gün bu defada üşürse diye korkuyoruum ama ateşi de var neyseki 37,2 iyi artık kendimizden çok düşündüğümüz biri var

X