2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
Kaka yapmasını mı beklediniz senay?yoksa yapınca mı götürdünğz
Benimde yaptırmam laZım ya off

Ben kakayi goturdum olmadi ilk yarim saatte tahlil yapilmasi gerekiyomus sonra mecbur bebekle gittik bezi ters baglattilar yoksa kakayi cekiyor bez ustunede normal sekilde bagladim yoksa ustumuz cis olurdu

canım öyle deme yaa kolay degil tek başina banyo yaptirmak güya ben tecrübeli anneyim ben bile geçen zorlandım ağlattim bebegimi bidaha esimi bekliycem bidaha banyo yaptirirken pamuk tika kulaklarina o korur biraz

`aaaayni seyler bizdede var. normal bencw...
atesi varsa asiyi erteliyorlarr...

gelince ùstüste geliyor yaa oglumun hapsurmalari sıklaştı napmalıyım ilerlememesi için nadir olarakta öksürüyor kızlar akıl verin lütfeen esracım benimkinim ateşi simdilik yok ama kakasindaki mikrop ve hapsurmasi icin ertelediler

Gecmis olsun sana ilac olarak ne verdi doktor benimkininde kakasi sulu yesil ve sumuksuydu tahlil yaptirdik lökosit cikmisti

Canımmm pokk gibiyim cok zor bu uyku eğitimi öyle böyle değil bilmiyorum basarabilcekmiyiz bugün başladık daha zaman ve sabır lazım

Moralini bozma cnm yazicam birazdan

Ben de Ingiltere'deyim. Ozel hastaneden consultant isteyebilirsin ama pahali maalesef. Londra'da Turk GPler/pediatrician var; belki internetden yazsan cikar.
Gecmis olsun

bizim saglik sigortamiz var canim sanirim karsiliyor ozelleride ama suan GP DEN GELIYORUZ herhengi birsey bulamadilar nasil ulasabilirim cocuk uzerine ozel hastaneye bilgi verirmisin?

uzulme canim bebeklerin kulagina su kacmazmis aynisini bende yaptim dr sorduk kacsin iste ne guzel temizlenir dedi kulagina denk getirip icine dokmediginiz surece su kacmazmis.. ince tulbentti kulagina koy canim hafif agzinla suyunu cek.

kizlar simdi dr geldik bugun yuzundeki kizariklar iyice cogaldi ve huysuzlandi sut ve sut urunleri tuketmedigim halde yumurta vs yemiyorum 1 aya yakindir ama yuzundekiler gecmedi sadece kakadaki kan gitmisti bugun goturdugumuz dr sut alerjisi oldugunu sanmiyorum ama pazartesiye kadarda bekleyelim dedii biraz icim rahatladi ama sut alerjisi degilse ne dedim egzamaya benziyormus egzamaysa niye kakadan kan geldi bilmiyorum.krem verdi 2 tane vcudu icin dermol lotion verdi yuzu icin hydrocortisone cream verdi sanirim kortizonlu kullanip kullanmamakta kararsizim emin olamadim.bebegim 15 gunde sade ve sadece 180 gr almis gerileme var zaten beslenemiyorum biliyordum boyle olacagini bugun yumurtaya basliyoruz nohut fasulye ye dedi cok sasirdim gaz yapmazmi diye gaz ilaci olarakta gavuscon infant verdi kullanmalimiyim karar veremedim aranizda kullanan varmi ilaclarin iceriklerini hic bilmiyorum guvenemiyorum drlarada guvenimi sarstilar cunku.

Geçmiş olsun canım amip hakkında bilgim yok ama benim kızım allerjik aynı belirtiler bizde de vardı... Burada pek çok kişide benzer semptomların olduğunu görüyorum doktora derhal gitmekte fayda var... Bozma moralini herşeyin çaresi vardır elbet ne diyim...

İnşallah doktorunun dediği gibi allerjisi yoktur canım ama dediğin gibi bu kadar süre neden kakasında kan olsun egzaması da varmış,.. Belki süt ve süt ürünlerine değil de başka bir gıdaya mı allerjisi var bilemedim ki.... Yoktur inşallah tabi de... İlginç geldi biraz bana... Bu arada kremin içeriğini bilmiyorum ama kortizonlu kremi benim doktor vermedi.. Bu küçüklükteki bebeklere önermiyorum demişti... Kilo alımı az olmuş mama takviyesinden bahsetmedi mi?

bende baska biseye oldugunu dusunmeye basladim canim sut olmadigina sevinsemmi sevinmesem mi bilemedim neye oldugu bir bulunsaydi ben de olmassa senin gittigin dr gitmeyi dusunuyorum turkiyeye gelmemyakindir birazcik daha oyalarlarsa beni atlayip gelicem canim sana ben yuzmuzdeki sivilcelerin resmini mail atim sen bi bakarmisin seninkilerle aynimi ?

Kizlar bu kalca ultrasonu 1 ayda yaptik 2 ayda bidaha mi var doktor birsey söyle medi bide bizim kaka sorunumuz duzeldi gunluk yapiyor ama bana civik geldi baya normalmi beyaz puturtulet var sindirilmeyen galiba mukus yok yesil degil kamda gormedim

Gecmis olsun sana ilac olarak ne verdi doktor benimkininde kakasi sulu yesil ve sumuksuydu tahlil yaptirdik lökosit cikmisti

bizim de her yüzeyde 3-4 lökosit görüldü yazıyordu ama doktor önemsemedi, temiz birşey yok
bebeklerin yeşil, sarı, köpüklü kaka yapması normaldir dedi, sizde lökosit çok muydu ilaç verdi mi?

Canımmm pokk gibiyim cok zor bu uyku eğitimi öyle böyle değil bilmiyorum basarabilcekmiyiz bugün başladık daha zaman ve sabır lazım

Allah kolaylık versin, bebeğe uyku eğitimi vermek zor ama sabırlı olursanız başarırsınız inşallah

canım bebeğinin yüzünde nasıl birşey var bilmiyorum ama bizde de bütün yüzde, kafasında, vücudunun birkaç yerinde küçük sivilceler var zaman zaman kıpkırmızı oluyor, yüzü çok kuru, bebek yağıyla bile yumuşamıyor, yanağının biri egzama gibi görünüyor ama doktorumuz normal olduğunu birçok yenidoğanın yüzünde bu tür sivilceler olabileceğini söyledi, kremle geçer ama sadece kortizonlu kremlerle geçiyor bu kadar küçük bebeğe kullanmanı tavsiye etmem dedi. Birkaç ay içinde kendiliğinden geçiyormuş.

sana verilen kremde kortizonlu sanırım kullanmadan önce bir araştır istersen.
kakada kanın değişik nedenleri olabiliyor bildiğim kadarıyla, inşallah süt alerjisi veya önemli başka birşey değildir. Bakliyatlar bol süt yapıyor bende, bebeğimde gaz da yapıyor ama gaz ilacıyla kolayca çıkıyor gazı, arkadaşlar yemeklere kimyon katmanın gazı önlediğini söylemişlerdi ama ben öyle yiyemedim.

ben de bir veriyorum bir alıyorum istediğim gibi şekle giremedim bir türlü

Kaka yapmasını mı beklediniz senay?yoksa yapınca mı götürdünğz
Benimde yaptırmam laZım ya off

canım hastane yakınsa evde al götür, bebek bu ne zaman kaka yapacağı belli mi olur
yarım saat içinde gitmesi gerekiyor kakanın

merak etme canım bişiy olmaz ben yıkarken de kaçıyor bazen
kaçan kulaktan yana çeviriyorum hemen, banyodan sonrada kulak çubuğunun ucuyla kuruluyorum

geçmiş olsun canım inşallah kolayca geçer

Son düzenleme:

Canım mailimi kontrol ettim ama gelmemiş görünüyor tekrar atsana...

arkadaslar slm. telefonumda olan problem nedeniyle araniza yeniden gec donebildim. 12 aralikta 4.100 gr 53 cm boyunda oglum Arda dunyaya geldi. suan 2 aylik olduk ve 5.800 kilomuz.
iki ayda yasadigimiz birkac sorunu sizinle paylasayim. vucudunda kirmizi kirmizi noktalar cikiyor. doktor normal dedi. ilac vermedi.kendiliginden gecer dedi. nitekim geciyir tekrar cikiyir. ama vucudun dis dunyaya alismasiymis bu durum
ikinci konu surekli hickiriyor. hickirigi emzirerek geciriyorum.
bebegimin gaz problemine nurse harvey surup iyi geliyir. ben de aktardan aldigim rezeneyi kaynayip iciuorum. ayrica humana still tee iciyorum.
gece uykularimiz en uzun 3 saat. kitaplarda 6 saat uyuyabilir yaziyo. ben daha 4 saati goremedim. bunun icin onerisi olan var mi ?

canım bende mustelanın pişik kremini kullanıyorum sadece hangi kremini kullanıyorsun nemlendirici tarzı birşeymi? bende üşüyecek diye cesaret edemiyorum aynen bizimkide basıyor yaygarayı elim ayağıma dolanıyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…