2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
Cidden guzel mi canim bende alicam o zaman

Evet evet birde ben pahali bir urun almama ragmen oldukca memnunum
fayanslarda da derz aralari icin oldukca etkiki
arasin durumundan dolati halilarim yun yada saggy degil ince hali.onlarida oldukca guzel siliyor
Birde oldukca pratik bezle yada voledayla sildimmi daga zahmetli
bunun hazznesine su doldurup silmeye basliyorsun
tam bebeli kadin isi:)

inşallah bişiy yoktur canım,
internetteki şu ayda şunu yapar türü bilgilere pek takılma her bebek farklıdır, birde genelde 2 ay bitiren derken 3 aylık bebekleri kastediyorlar, benim kızım 3 aylıkken dönüp bakmaya başlamıştı

Mira cnm sadece sut sut urunu ve sigir eti yasak cnm biskuviler yasak
Kizim huzursuzlabiyor ya sanirim alerji cidden

Canım numaraya gerek kalmadı bir doktorla görüştüm oda londrada iyi doktorlar yok ben türkiyeye götürüyorum dedi yinede tesekkür ederim .sabahı bekle istersen öyle karar ver canım

Kızlar bebeğine rota virüsü aşısı yaptıran var mı? Bizim doktor 2. Ay aşılarıyla birlikte yaptırın dedi.bizim 15 günümüz var daha ben yaptırmayı düşünüyordum Ama burada yaptırmayacaklar çoğunlukta sanırım sebebini ve yaptıran varsa sonrasını paylaşır mısınız?

maşallahh çok tatlı paşan
allah nazarlardan korusun inşallah

şimdi okudumda süt alerjisi olan annelerr allah size yardım etsin sabır versin çok zormuş yahu :26:
bizdede söylediğiniz belirtiler var yeşil ve kanlı kaka dışında :44:
zaten önümüzdeki ay gittiğimde kulaklarına idrar yollarında bişey var mı diye bide bu alerji işine baktırcam emin olmak için
eşim sürekli hastalık yakıştırıyorsun yapma diyor ama ne yapıyım bazen öyle canı acır gibi ağlıyor susmuyor ki düşünüyorum neden diye
sonra uyuduğunda amann abartmışım diyorum içimden ama o zamana kadar gel bana sor aklımdan neler geçiyor hele hele fışkırarak kusunca dün öyle bir kusmuşki babasının kucağındaymış abisinin odasında peteğin arkasındaki duvar aşağıya kadar kusmuk ama üstünde hiç bişey yok
bu bebekler büyüyene kadar aklımız yerinde kalsa bari

bende kararsızdım özellikle burda yaşayan annelerin neler yaşadıklarını gördüğümde tamam yaptırcam dedim ama bir kaç doktor arkadaşım yaptıdığında yan etkileri çok dedi birde yaptırınca yine yakalanıyor sadece bazı çocuklar aşı sayesinde hafif atlatıyormuş
ama bazı çocukta bir etkisi olmuyormuş
yaptırmıcam inşallah abisi gibi yakalanmaz kızımda

Amim cnm benim derdi veren rabbim dermaninida vermis cok sukur ki

Cnm ben h2o mopx5 aldim oldukca memnunum hergun yerleri sildigumi saniyirmusum
mop un bezini gorunce anladim sadece sandigumi

Yaren sen bize göre çok daha fazla tecrübe sahibisin... Senin çocuğunun neye allerjisi vrdı?.... Şimdi astım tedavisine başladık dedin neden öyle oldu? Yani bizim sonumuzda öyle mi olacak?bu sürecin sonunu merak ediyorum da... Şuan çocuğun kaç yaşında?

canim 3070gr dogdu.
simdi 2.numara kullaniyoz,
cok.almosiz.bu nbitince 3 numarar

Teşekkür ederim cevabın için. Ben normalde Doktor ne derse yaparım ama bu konuda doktorlar da farklı düşünüyor anladığım. Can sıkıcı bir karar.

canim 3070gr dogdu.
simdi 2.numara kullaniyoz,
cok.almosiz.bu nbitince 3 numarar

Esra Kiz simdi kaç kilo oldu? Ahmed gecen ay ki kontrolde 5 kilo olmuştu 2 numara klabiyoruz biz De Na küçük geliyo galiba.

Kizlar oğlum dun aksam saat 11 fen bu vakte kdr sadece bi saat uyudu mecalim kalmadi artik uyku istiyirum

Merhaba kızlar bende aralık annesiyim ve hep sizi takip ettim burdaki herkesi tanıyorum:) benim sorunum gaz ve kaka ne yaptıysam fayda etmedi siz nasıl geçiriyorsunuz neler yapıyorsunuz bana yardımcı olursanız sevinirim ...şimdiden teşekkürler

Yok yok cevremde alerjik olan pek cok cocuk var ama onlar astim hastaligi tasimuyorlar sadece alerjik cocuklar daha yatkin oluyorlar
bizim hikayemiZ su sekilde gelisti bir yilda 4 kez bronsit oldu alerji +tekrarlayan btonsitler oldugu zaman astim tablosu ortaya cikiyor

Neye alerjisi olduguna gelince
yumurta
inek sutu
Patates
domates
fakat vucudu sadece yumurtaya tepki veriyor onun disindaki gidalari rahatlikla tuketiyor
cocugun alerjik yapida olup olmadiguni kanda bakilan total ieg tahlili ile kolaylikla ogrenilebiliyor
maksimun 35 olmasi gereken deger oglumun 278

Oglum 16 aylik olcak mirakar teshis konulali iki ay oldu

Haa anladım canım sizin sadece yumurtaya allerjinizin olup diğerlerine olmaması çok şükür iyi rahat rahat yesin miniğin diğerlerini.... Astım olayınızı da ksa sürede atlatın inşallah...

Benim dr test yaptırmadı... Kızım çok küçük diye heralde...sizin 2 aydan önce allerji durumunuz yok muydu? Gerçi ne zaman kaçınc ayda çıkacağı velli olmuyor bu illetin...

mrb
cnm ben biogaia kullanıyorum gaz için hatta bitti yenisini alma dedi doktor çok şükür gerekte kalmaz inşallah şimdilik bakıcaz damlayı kullanmadan nasıl olacak ona göre karar vericez
kaka olayıda; benim kızım sadece anne sütü aldığından sanırım günlde 4-5-6 kere kaka yapabiliyor çok şükür sıkıntı yaşamadık ama yapamayan bebişlerimizin anneleri yapamayacağı gün sayısı artınca karnına acı elma yağıyla masaj yapan var
zeytin yağıyla uyaranlar varr
bide bir fitil var onu uzunlamasına ikiye bölüyorlar eninede ikiye bölüp şekil verdikten sonraaa anladın sen onu
inşallah ben yardımcı olabilmişimdir ama olamadıysam bizim kızlar görür görmez sana yardımcı olacaklardır

gizemmmmmmmm
yüzün gülüyor maşallahhhhh anlat bakalım nasıl gidiyor uyku terapinizzzz
nasıl meraktayım anlatamam
uyku terbiyesine geçebildiniz mi yoksa hala incelemeler sürüyor mu

kızlar sizin bebişlerde benim kız gibi konuşma delisi mi yattığı yerde birisi onunla konuşuyorsa hiççç sesi çıkmıyor anca cvp vermeye çalışıyor hatta bazen telefonla konuşuyorum kendiyle konuştuğumu sanıp gülüyor gözleriyle temasata sorun yok abisini görünce kanatlanıp uçacak sanki öyle çırpınıyor beni görünce zaten sesler dorukta ama babayı görünce gözlerini kaçırıyor
cnm yaa nasıl dert ediyor içine bu kız niye beni sevmiyor diyip duruyor çok üzülüyorum şaka maka dert ediyor
sizde neden böyle bişey yapabilir bilinçli olması imkansız diyoruz ama 10 gündür aguluyor iiletişimde çok iyiyiz ama babasına imkanı yok bakmıyor yaklaşıncada gözlerini kaçırıyor
mütemadiyen başka yere bakıyor
babası bıkmadan onun baktığı yöne geçiyor ı ıh

Ne gunaydini Kiz ben hic uyumadim ki bi saat var yok. Ben hala hayirli geceelr kismindayim offfff offf bundan sonra benim adim zombi tuba hbriniz olsun...

kıyamam sana cnm ya hem güldürdün hem de üzüldüm allah yardımcın olsun
tuba benim oğlan ne gece ne gündüz uyumazdı 1 sene gece uykusu bilmedim doktorlar hastaneye yatırıp orda uykusunu takip ettiler ama bişey çıkmadı
bir yaşını geçtikten sonra hiç uyanmadı
geceleri deliksiz uyurdu gündüzleri 3-4 saat uyurdu
artık biz günü yaşasın diye uyandırırdık
ilk okul 2. sınıfa kadar gündüz uykularını bırakmadı

bebeğim geçen cuma 2 aylık oldu ama ben hala kararsızım rota aşısı hakkında
devlet hastanesinde iki tane çocuk doktoruna sordum "rota aşısı yapılmalı mı sizce" diye biri "yapılsa iyi olur" dedi
diğeri "%70 koruyuculuğu 400 lira maliyeti var siz karar verin" dedi, bugün 2. ay aşılarımız için sağlık ocağına gidicez bir de aile hekimimize sorucam çok hastası yoksa

geçmiş olsun canım, fışkırarak kusma can sıkıcı bişiy, ben kızım 6 aylık olana kadar defalarca yaşadım, testler muayeneler sonucunda hiçbişiy çıkmadı, sanırım fazla beslenmeden oluyordu, inşallah senin kuzunda da bir rahatsızlık yoktur

ah canım ya bi düzenli uyusa senin paşa artık, kendini de seni de çok yıpratıyor yazık
bebeğin geçen ay 5 kiloysa bu ay 6 civarı olmuştur 2 numara sıkar artık,
biz geçen ay 4200 gr dık, 1 haftadır 3 numara kullanıyoruz, 2 numaraya sığmıyor artık tombik poposu

canım ben çok düzenli kullanmıyordum gaz ilacını günde 1-2 kere birkaç damla veriyordum
cuma doktor kontrolümüzde çok gazı var dedi doktor, günde 4 kez 8-10 damla metsil ver dedi, baya rahatladı kuzum
kaka konusundaki sıkıntınız nedir bilmiyorum ama
benim bebeğim su gibi, fışkırarak çıkan bazen yeşil, bazen sarı, bazen köpüklü, bazen mukuslu kaka yapıyordu kaka tahlili de idrar tahlili de temiz çıktı

geçmiş olsun canım, Allah sana kolaylık bebeğine de sağlık versin

Amim cnm benim derdi veren rabbim dermaninida vermis cok sukur ki

Cnm ben h2o mopx5 aldim oldukca memnunum hergun yerleri sildigumi saniyirmusum
mop un bezini gorunce anladim sadece sandigumi

alınacaklar listeme bir ürün daha eklendi, eşim isyan edicek valla, yine o forumda mı gördün diyor bişiy alalım dediğimde

maşallah sübhanallah, ne güzel gözler onlar öyle

kızlar sezeryan izinin geçmesi için bir krem söylenmişti adını hatırlayamadım bilen yazabilir mi lütfen, bu iz benim çooook canımı sıkıyor

Evet evet diger besinlere olmasina ragnen tepki olmadigu icin sadece yumurra tuketmiyoruz
(Bu arada yumurta alerjisi teapit edilen bebegimiz olursa aklinzda bulunsun kizamikasisi gozlem altinda yatis yaparak yapilmasi gerekiyor)
Alerji olayina gelincr iki aylik olmadan bebek egzamasi basladi yesul mukuslu kaka vardi ben farkettim ki yumurta yedugimde gelisiyor yumurtayi beslenmemden cikardigim an kaka vr cildi normale dondu
hemen bunlarin ardindan ablamizdan gelen bir grip mikrobu ile iki gun icerisinde bronsiolite cevirdi bu tarz bebejlerin bronslari dar oldugundan normal grip olamiyorlar

teste gelince kk dan bir ogretmen arkadasimiz vardi bebegune 4o gunlukken bu tahliller yapilmistu

Fakat bizim.cocuk dr umuzda sizin dr unuzla ayni fikirde olup yaptirmamis 5 gun kuralini uygulatmisti
aras 8 aylik olup urtiker oldugunda tahliller yapildi
Bizim hikaye uzun anlayacagin

sizin su anki durumunuz nasil

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…