2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
bugün kalça ultrasonunu çektirdik devlet hastanesinde ama 2 dk sürdü, sizinkiler nekadar sürdü? buarada doktor "bebeğiniz şaşı " dedi 53 günlük bebek, bende "internette 6 aya kadar şaşılık normal yazıyor " dedim ama huzursuz oldum ya, kızım 10 gündür daha çok şaşı bakmaya başladı, ışığa ve tv ye bakarken olduğunu fark ettik, kucağımızda tutarken bir bakıyoruzki kafayı tv ye çeviriyor ya da ışığa

Bizimki de tvye bakıyor sinir ediyor bizi ya... Bugün oyun halısını kurdum koydum içine eller kollar çırpındı bir süre sonra bir baktım tvye bakıyor yine... Çevirdim yönünü hareket ede ede kafayı çevirmiş bakmaya çalışıyor yine tv ye.. Çareyi televizyonu kapatmakta bulduk

Son düzenleme:

biz daha kalça ultrasonu çektirmedik devlet hastanesinde çektirmeyi düşünüyoruz, ultrason için ayrıca randevu mu alınıyor nasıl bir yol izleniyor?
benim bildiğim kadarıyla 6 aya kadar olan şaşılıklar normal, ama yine de kafana takıldıysa bir göz doktoruna göster

maşallah kuzuna
benim bebeğim akşam saatleri uzun süre uyanık kalırsa 5-6 saat gibi, o zaman gece 5 saat civarı uyuyor
akşam saatleri biraz fazla uyanık tutmayı deneyebilirsin

geçecektir mutlaka
benim merak ettiğim 2 ay olmasına rağmen hissetmem normalmi diye ama sizdede varsa demekki normal

yok cnm ya ben 18 kilo aldım çok şükür son 5 kilo kaldı emzirirken kolay oluyor kilo vermesi hemde hiç bir çaba göstermeden sadece hamur işinden biraz uzak duruyorum ama tatlıya tam gaz devam çikolatadan uzak durabilsem daha da çabuklaşacak amaa
trambolin alıcam biraz daha zaman geçsin de

cnm bişey olmaz ne üzülüyorsun ben her yıkamada kaçırıyorum o zaman kulağında su görmen içeriye girdiği anlamına gelmiyor
bende çoğu zaman yanlız yıkıyorum filenin üstünde tersini yıkamak biraz zaman alıyor ama devam et yıkadıkça alışacaksın ben hergün yıkıyorum ama doktorumuz artık arayı açmamızı söyledi cildi çok kuru diye
ne yaparsam yapayım hep kuru anası kılıklı

Canımmm pokk gibiyim cok zor bu uyku eğitimi öyle böyle değil bilmiyorum basarabilcekmiyiz bugün başladık daha zaman ve sabır lazım

kıyamam cnm
başarmak için çabalıyorsun rabbim emeklerini boşa çıkarmasın cnm
eylül çok ağlıyor mu :26: en çok bu zorluyormuş uyku eğitiminde

kıyamam cnm
başarmak için çabalıyorsun rabbim emeklerini boşa çıkarmasın cnm
eylül çok ağlıyor mu :26: en çok bu zorluyormuş uyku eğitiminde

ağlıyo ağlamazmı sallanmaya alıştı sallamıyorum memede uyumaya alıştı emzik tutmuyo meme vermiyorum çok zor onun içinde eminim ağlıyo baya ama dayanıyorum mecbur

canım kız kardeşim üniversitede göz doktoru
6 aya kadar şaşılıklar son derece normal abla diyor
3 ayda yavas yavas düzelmeye baslarmıs
bizim ilk günler hiç aynı yere bakmıyordu
iki üc gündür gene yapmaya basladı
can sıkacak birsey yok hiç merak etme

canım öyle deme yaa kolay degil tek başina banyo yaptirmak güya ben tecrübeli anneyim ben bile geçen zorlandım ağlattim bebegimi bidaha esimi bekliycem bidaha banyo yaptirirken pamuk tika kulaklarina o korur biraz

canım amip için yazayım dedim
sen yarın kakalı bezini al hemen tahlile götür
bizim evin yanında hastane var ben kaka yapar yapmaz götürdüm cünkü bana da amip dedi salak dr ve ben inanmadım
cünkü cok titizim neyse oladabilirdi ama konduramadım
amip antijenine baktırdım negatif cıktı
mikroskopta bakılınca amip ve lökosit birbirine benziyor karıstırıyorlar
sen git amip antijenine baktır
boşuna 6 gün ilaç verdim kuzuma dr a güvenip
cocuğumun megersem baska seyi varmıs
ilacı vermeme ragmen gram düzelmedi
doktorumu hemen değiştirdim

Kizlar herkesde ayni durum var acaba yesil mukuslu kaka normal mi diye dusunmeye basladim birde nette soyle birsey okudum

Meslek hayatımda sık sık duyduğum şikayet, bebeğimin kakası sümüklü, yeşil, tahlil yaptırdık dışkısında 8-10 adet, hatta bol lökosit görüldü. Bir türlü düzeltemiyoruz, kullanmadığımız ilaç kalmadı.

Düzltemezsiniz efendim…ve lütfen düzeltmeye çalışmayın, çünkü çoğu zaman normal, çünkü birkaç ay sonra kendiliğinden düzelecek J

Bu şikayetle gelen ebeveynlere hep şunları sorarım ve genelde aynı cevapları alırım:

Çocuğunuzun ateşi var mı?

Cevap: Hayır

Dışkı kültüründe anormal mikrop üredi mi?

Cevap: Hayır

Çocuğunuzun beslenmesinde-emmesinde, kilo alımında bir problem var mı?

Cevap: Hayır çok güzel emiyor, kilosu da iyi.

Çocuğunuzun keyfi huzuru nasıl?

Cevap: Valla hiç hasta gibi görünmüyor, bir türlü anlayamadık, bu nasıl bir şey.

Evet sevgili ebeveynler birkaç kez başınıza gelmiş olabilecek, aslında fizyolojik yani normal olan bir durum. Eğer bu sorulara yukarıdaki gibi cevaplar veriyorsanız ne olur endişelenmeyin , çocuğunuz hasta falan değil, enfeksiyonu falan yok, o yüzden de endişelenecek bir durum yok. Bebeğinizi gözleyin, beslenmesini gelişmini takip edin, aksi bir durum olmadıkça bu konuyu yok farz edin, hatta unutun. Belki şaşırdınız, belki inanmakta zorluk çekiyorsunuz , sizi çok iyi anlıyorum, çünkü bu bilgiyi ilk duyduğumda ben de çok şaşırmıştım. Ama gerçekten çok sağlam bir dayanağım var.

Bu yazıyı yazarken bu konuda beni bilinçlendirdiği için sevgili hocam Fügen Çullu Çokuğraş’a teşekkür etmek istiyorum. Bir kongrede bu konuda yaptığı konuşmasında
“Değerli meslekdaşlarım ilk 2-3 aydaki ufak bebeklerin dışıkısındaki lökositi ne olur tedavi etmek için uğraşmayın, çünkü çoğu zaman normal bir durum” cümlesi hala kulaklarımda çınlıyor.
Gelelim bu durumun sebebine, bebeklerin bağırsak duvarı çok ince ve kırılgan bir yapıya sahip ve gözle görülmeyen çok ufak mikroskobik delikler var, adeta elek gibi. Ve bu delikler bağırsakları besleyen ince kılcal damarlarla çok yakın ilişki içinde. Sonuç olarak kandaki lökosit dediğimiz iltihap hücreleri çok kolaylıkla dışkıya karışır, dışkıyı sümüksü bir hale getirir ve doğal olarak tahlil yapıldığında da laboratuar dışkıda bu lökositleri görür.
Sonuç olarak bebeğinizde yukarıdaki durum var ve bebeğinizin başka hiçbir şikayeti yoksa antibiotik kullanmak gereksizdir. Üstüne üstlük bu durumda antibiotik kullanımı bağırsakta flora adını verdiğimiz normal mikrop dengesini de bozarak sorunun uzamasına bile sebep olabilir.
Sevgiyle kalın

ağlıyo ağlamazmı sallanmaya alıştı sallamıyorum memede uyumaya alıştı emzik tutmuyo meme vermiyorum çok zor onun içinde eminim ağlıyo baya ama dayanıyorum mecbur

kuzumm benimmmm
biliyorum onun iyiliği için yapmak zorundasın inşallah çok uzun sürmez yürek dayanmaz işin çok zor allah yardımcın olsun cnm

benimkide salonda gürültüde ışıkta deliksiz uyuyor hemde kendi kendine ama emzikle
beşiğinde deliksiz uyumuyor sürekli uyanıyor çıldırıcam
tv bilgisayarlar telefonlar arasında kalıyor

çok açıklayıcı olmuş sağol iyi oldu bu
bende tahlil yaptırmayı düşünüyorum lökosit çıkarsa takmıcam ama başka bişey varmı diye baktıcam içim rahat etsin
rengi güzelde sümüksü olması :26: başka sorunda yok çok şükür
bide dün konuştuğum bir arkadaşımda bebeğinde süt alerjisi olduğunu öğrenmiş ama doktoru tedavi etmeye gerek yok emmeyi bıraktığında herşey düzelecek demiş yüzü çok kötüydü bebeğinin :44: sizin yazdıklarınızdan sonra bana garip geldi sizi anlattım ama doktorunu dinleyecek çok güveniyor ilk çoğunuda aynı doktora götürmüş sürekli ve ondada yaşamış bunları şimdi 5 yaşında

birde yeni haber
eylül dilini emiyor
nasıl mı ?? ne bilim yahu cuk cuk sürekli emiyor bizim doktor istifa edecek bizim yüzümüzden

tesekkur ederim hepinize valla icimi rahatlattiniz kakada kan gelmemis olsa inanin umursamiycam yada bu kadar onemsemiycem ama kani gordugum icin arastirmaya calisiyorum bu yazilari okumak cok mutlu etti

Kizlar yesil kakaya bi cozum buldum gibi denesenize sizde
Simdi sut on sut ve arka sutten olusuyor ya
Bebek az emmis ve sizinde sutunuz coksa sadece on sutu emiyor
Ayni memeden 4 saat boyunca verin
Sonra diger meme 4 saat
Bunu yapinca kaka sarariyor bizde
Mukus devam ama ona cozum bulsmadim

Keleback o yaziyi bende okudum cok rahatladim
Kan bizdede iki sefer oldu kizlar

bizim saglik sigortamiz var canim sanirim karsiliyor ozelleride ama suan GP DEN GELIYORUZ herhengi birsey bulamadilar nasil ulasabilirim cocuk uzerine ozel hastaneye bilgi verirmisin?

GP seni sevk ediyor. Ozel hastanedeki istedigin Consultant soyle o sevk ediyor. Direk ozel hastaneye gidilmiyor maalesef. Oncelikle senin sigortanin hangi hastaneleri icine aldigini bulabilirsin olmazsa bolgendeki ozel hastaneye bakabilirsin. Yine ayni NHS doktorlari calisiyor zaten. Umarim iyi birine denk gelirsin. Ben £150 odedigim halde hem gec geldi, hem cok ilgilenmedi hem de randevum var diye 10 dk icinde kalkmisti

canim merak ettim sonucu nasil huzursuzluk devam ediyormu?

saol canim deneyecegim bakalim belki sevkeder iyi birine insallah,

canım merhaba, uzun zamandır giremedim ve şimdi yorumunu okudum ve uzuldum açıkçası. neden 2 bcuk aylık bir bebeğe eğitim wermeye çalışıyorsun anlamadım. adı ustunde bebek o daha . beşikler sallanması için yani bebekler için , bebek anne karnındada sallanıyordu şimdide , lütfen kızma bana ama bırak bebek bebekliğini yasasın ,tabi ki beşikte sallanarak , annesini emerek uyuyacak. gizemcim sakın kızma bana olur mu sadece bir anneyim ve sabaha kaadar bebeğimi sallıyorum ve ağlayınca meme veya mama weriyorum. bu zamanlar geçici , zaten bir sure sonra kendisi sllanmak istemicek. optum senii canım...

allah bağışlasıın bebeğini emziiik derim bqşka brşey demem tok olduğuna kanaa getirdikten sonr veriyorum ağzına emziği dalıyor tatlı uykusuna dün gece aralıksız 6 saat uyudu emziriken bile gözleri kapalı emıyor sonra yıne dalıyor allahıma şükürler olsuun geceleri uyuyoruz sallamayı da unuttu emziği verince göxleri kapanmaya başlıyor

Yıkamayı denedin mi hiç? Belki rahatlar biraz tavsiye ederim

Nemlendiricisini kullanıyorum canım memnunum ben şöyle yalap şap önünü arkasını kremleyip giydiriyrm napıyım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…