2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469

Canim doktor ne dio kusmaya
Eczanede kusan bebekler icin ozel mamalar var
Onlari onerdimi
Reflu kaynakli olabilior bazen
Tabi uzun bir sure surmuyor zamanla duzeliyor

Benimkide uyuyor birazdan da kalkar ders calisir!.. Bitmedi egitim hayati her hafta bir kurs ders benimde bugun icin cok planim vardi yalan oldu insallah yarini iyi degerlendiririz.. Cokk sıkildim evde cokk
Bende sıkıldım artık hem dışarı çıkmak istiyorum hem evde kalmak 2cocykls dışarı çıkmak tatile gider gibi hazırlanmak demek yorucu. Evde kalmak ise timarhane gibi ruhum daralıyor bide evdeyken masaj yap heryerim ağrıyor demez mi yatıp uyumaz mi çıldırıyorum pis bogazlikigindan hiç bahsetmiyorum salatası olacak tencere yemeği yemez yese bile doymaz
Kadar çık şeyi varki

Geçmiş olsun canim bende de yok tahammül

Canim dusumu aldım makyajımı yaptım hatta saçımı duzlestirdim dışarı cikicaz diye baktım uyuyor bıraktım çocukları çıktım evden geldiğim de de caninin istediği gibi hareket ediliyormuymus diye söylendi
Oysa bana hamile old öğrendiğinde söz vermişti ben istemedim çünkü çok az araları yapamam
Aral kuzenleri ile hasret gidersin diye gittik. Cok yoruldum sırf o mutlu olsun diye nelere katlandım
Evlat işte....
Eşim cok iyi bi insan ama bazen sadece iyi olmak yetmiyor..
Deli ediyor beni
Ya sabır.

Benimkide ielts sinavina hazirlandi kurslar falan suan ders calisiyor ve aynen seninki gibi yuksek lisansa basliyor deli ediyor beni surekli bir isi var

Ben de geçen markete gittim wuhuuuuu :))) çok heyecanlıydı

Evde yanliz olan kizlar yardima ihtiyacim var !. Ben dogumdan sonra annemde kaldim bir sure sonrada eve gecince yanima yardimci abla geldi neyse ama cok anlasamadim, suan tekim evde bir yabanci istemiyorum ama yetisemiycekmisim gibi geliyor sizler ev isini ozelliklr yemegi nasil yapiyorsunuz ?.

Meme batmasi gogus uclarim
Bak mantar olabilirmiş canim

Ya genelde akincA degistriyorum ama neden oldu anlamadım. Bu ilaç iyi gelir ama değil mi?Dr a gitmeye gerek varmi çok küçük beyazligim

Sorma hergün makine onun için çalışıyor sırf dün emzirdim 1 saat başında bekledim kusarsa diye sonra yattım sabah bir baktım battaniyesine kusmuş kulağınada kaçmış bugünde burundan çıkarttı kuzum benim. Ayın 26sında dolacak bizimde 2.ayımız doktora gidince ne diyecek bakalım.

Aral kuzenleri ile hasret gidersin diye gittik. Cok yoruldum sırf o mutlu olsun diye nelere katlandım
Evlat işte....
Eşim cok iyi bi insan ama bazen sadece iyi olmak yetmiyor..
Deli ediyor beni
Ya sabır.
Fedakar anam benim :) evet bu konuda sana katiliyrum ama bizlerde mükemmel değiliz canim. Anlayisli olmak lazim. Bu arada msj kutbuna bi bak istersen :)
Ozelden cvp attim canim

Walla canim

Yanlislikla baktim az evvel:) valla canim ben hala ev isine fln baslamdim hafta sonu Esim evdeyken yapmaya calisiyrum temizliği. Yemeği de annem haftada bir gelip yapiyo. O bitince cay yapiyoruz öyle yani bende yetisemiyrum kolik bebeynen

İki çocukla şöyle oluyor;
Gece ne kdr uykusuz olursam olayım sabah 8:30 da uyanıyorum Aral ı zar zor uyandırıp
Okula hazırlıyorum ki bu cok zor çünkü giymiyor yüzünü yıkamıyor kaçıyor vs beni cıldırtıyo
Sonra keremin günaydın faslı başlıyor
Öğlen yemek yapıyorum Ali Kerem uyuduğunda
O gun başka pek iş yapamıyorum
Ertesi gun yemek yapmıyorum ev işi yapıyorum
K v iyi ise dizleri ağrımıyorsa yardımcı oluyor sagolsun
Aksam 18:30 da eşim geliyo yardım ediyor böyle gece yarısına kdr zmn geciyor
Ütüleri taksit taksit yapıyorum
Aral 16:30 da evde oluyor hemen aperatif bişeyler hazırlıyorum
Faaliyet Yada ödev yapıyoruz oyun oynuyoruz
Bazen babanneye iniyor nefes alıyorum

slm anneler..

kızım 2 aylık 6 aralıkta dünyaya geldi. (ilk çogugum) benim derdim kızımla konuşurken onla oynarken gözlerini ne bana ne babasına odaklamıyor ona dogru baktıgımızda konustugumuzda kafasını saga sola çeviriyor pek bize bakmıyor gözlerini kaçırıyor yani göz teması kuramıyoruz ve açıkcasıda konusurkende pek gülümsedigini gördügümde söylenemez. pek nadir olarak anlık bakışıyoruz sonrada eski haline devam ediyor..

çok endişeniyorum acaba görme ile ilgili bir sıkıntısımı var kızımın yoksa daha 2 aylık diyemi böyle tecrübeli annelerden yardım bekliyorum....

Son düzenleme:
mirakar canım merak ediyorum naptınız doktorda

Evet bende sabirsizlikla bekliyorum insallah birsey yoktur.

Evet kızlar geldim.. Bugün dr. Umuza gittik akşamdı randevu o yüzden kaldım bu saate:) şimdiiii uzun bir post olacak bu tek tek anlatayım...

Evvele şunu söyleyeyim dr. Bende acayip güven oluşturdu harbiden prof. Tu yani... Öncelikle bizi dinledi... Yaşadıklarımız semptomları tek tek anlattım,... Notlar aldı hepsini... Ailede var olan rahatsızlıkları ve tabi allerji olayı olup olmadığını sordu... Ben diyet yaptığımı ve yemediklerimi tek tek söyledim.. Kullandığımız mamayı belirttim.. Yüzündeki sivilceleri, kakasındaki nokta kadar dahi olsa kanı söyledim. Mukuslu kakası var mı diye sordu ki vardı. Hıçkırık tutuyor mu diye sordu evet hıçkırıyor... Sonra bebeği tamamen soydurdu... Makatına baktı iyice açtı makatı ve ışıkla baktı.. Çatlaklar gördü makatında... Hametan+ çinko karışımını iyice poposunu açarak süreceksin dedi.. Sonra göğsünü sırtını dinledi mide bağırsak onlara baktı... Muayene etti iyice işte... Bacaklarını elleriyle yokladı sürte sürte ve hafif egzama var dedi.. Ki gözle görülür hiç birey yok.. Sonra kulak arkalarını ellerini oralarda da egzama varmış... Kafasında gözle pe görünmüyor ama sürtünce anladım ben de konak var dedi... Yüzündekiler de allerjik döküntü zaten... Vücuduna hiçbirşey sürme dedi.. Sadece hipoallerjik (mustela olabilir dedi) vücut losyonu olabilir dedi... Başı için de ben mustela kullanıyordum zaten her banyosunda kullanma birinde kullan birinde kullanma dedi şampuanı...yüzündeki sivilceler için birşey kullanabilir miyiz dediğimde kortizonlu kremler var ama ben bu kadar küçük bebekler için önermiyorum kullanmayın zaten geçer dedi... Mamamızın uygun oladığını ve neocate mama kullanmamız gerektiğini söyledi... Ona başlayacağız... Ve gelelim benim diyete... Zaten ben pek çok şeyi yemiyordum... Ama yasaklı listem arttı... Sizlerle de paylaşayım yasaklıları

Süt ve süt ürünleri, dana eti, turunçgiller limon dahil, vişne çilek ahududu, nar ve nar ekşisi, domates, her çeşit çerez, kabuklu deniz ürünleri, yumurta, tatlı bal kabağı, soya sosu, tahin ve susam, baharatlar, tropik meyveler yani avokado mango vs ve hurma... En çok ona üzüldüm çünkü hurmayı çok tüketiyordum ve çok süt yapıyordu...

Evett bunlar yasaklı listesi.. Buğdağ pirinç bulgur ıspanak kereviz vs yiyebilirsin dedi sağolsun:18:

Bunun dışında bir diğer konu yünlü hırka vs giydirmeyeceksin dedi battaniye vs dahil herşeyi pamuklu olacak dedi... Yattığı odada böyle abartılı tüller vs peluş hayvanlar olmayacak dedi.. Olabildiğince sade az eşyalı tozsuz oda olacak dedi... Haftada iki kez yatağını değitireceksin ve çarşaflarını 60 derecede yıkayacaksın dedi... Kıyafetlerinde de etiket olmayacak hepsini keseceksin dedi ki zaten ben kesiyordum... 3 hafta diyete harfiyen uyarak ve yediğim herşeyi yazarak devam edeceğim... Sonra kontrolümüz var bakalım bu süreç içinde kan görürsem iletişime geçeceğim hemen... Bakalım 3 haftanın sonunda yavaş yavaş diyetimi açacak... 1 haftaya kadar yüzündekiler de geçer dedi... Bakalım inşallah... Aklıma gelen bunlar kızlar... Size de faydası olur umarım...

Bizim yolumuz uzun belli ki Allah yardımcımız olsun kızım iyi olsun da ben sıkıntıya razıyım

Benim kardeşimde çok kusarmış dr kusan çocuk iyi kilo alır demiş bundan 21 sene öncegercektende kiloluymuş kardeşim

canım gecmis olsun yaa resmen aç kal demis doktorun sen emziriyorsun nasil sütün olucak bian önce geçer inşallah benim oğluşumun kakasida sulu bazen mukuslu ve yüzünde pütür pütür şeyler var acaba benimkidemi alerji bide diyet yapmazsan noluyormuş yani ben götürmedim bişey olurmu acaba

55 gunluk canim mudahale etmiyorum ama tirnaginin kenari parmagi kirmizi cok az tirnak batmasi olabilirmi bilmiyorum cani aciyormu anlayamadim

Canım sağolasın evet yemek olayı bayağı zor zaten diyet yapıyordum habire karbonhidrat yiyorum diyet yapmazsan yani bebek allerjeneleri almaya devam ederse ileride malesef allerjik astıma çeviriyor kilo alımı ve gelişimi de yavaşlıyor hatta geriliyor...

Canim oncelikle cok gecmis olsun bu sekilde ayrintili yazdigin icin tesekkur ederim bizede yon verdin bilmedigimiz bir suru sey alerjikmis ornegin benim surekli bilmeden tahin pekmez yemem gibi bu sekilde yenmiycekler listesi olunca ne yiycegimizi sasiriyorum birbirimize yazalim neler yedigimizi en azindan fikir olsun bugun ben tekrardan yesil kaka ile karsilastim mukuslu ama kan yok ve surekli hapsuruyor ve uyurken hirilti cikariyor dun disarda yemistik yetisemiyorum kendi basimayim diye seflerinede israrla sordum yok sut urunleri demisti icerisinde ama bugun kAka mukuslu geldi sizin tedavi cok uzun surecek sanirim her randevuda bir kac urun cikarip deneyecek degil mi ?

Sağol canım paylaşırım tabiki...yediklerim göbek salata dereotlu maydanozlu yeşil zeytin( ben siyah zeytini de yiyemem) ekmek sebzeler makarna bulgur pilavı bu şekilde... Haaaa bu arada iki şeyi söylemeyi unutmuşum... Birincisi ayçiçek yağı kullanmayacaksın dedi yemeklerini zeytinyağıyla pişireceksin dedi... İkincisi ilaç kulanıyor musun vitamin dedi... Yok dedim osteocare i mutlaka ama mutlaka kullanman gerekiyor dedi... Şimdi belki anlamazsın ama ileride menapoz döneminde mahvolursun dedi malum Ca alamıyorum

Bu arada bazen tatlı krizlerine giriyorum emzirdiğim için... Yumurtasız sütsüz kek yapıyorum havuçlu ya da elmalı, bir de suyla un ve irmik helvası kavuruyorum habire:)

Ve evet sanırım her seferinde sıklığınıa bilmiyorum ama listeden bir yasaklıyı aklayacağız... İlk başta yumurta sarısı olacakmış.. Detayları 3 hafta sonra yazarım yine zaten:)

Son düzenleme:

Cok uzuldum cnm
Moralimde coktü
Bizdede kaka hala mukuslu ve yesil
İki haftadir diyetime ragnen
Hickirik hapsirik surekli zaten
Offf
Ne zmn bitermis
Bizim dr bir yasinda biter dedi
Allahim yardim etsin
Cok moralim bozuluyor
Bebegim cikolata pasta yiyemeyecek mi diye cok uzuluyorum
O kadar degerli besini almadan nasil buyuyecekler
Neocate mama cok basarili alerjide
Sadece anne sutu mu veriosun

Yine moral bozmamak lazım Allahın izniyle atlatacağız ne diyim...
Biteceği zamanı açıkçası sormadım bir dahakine orarım ama bu çocuktan çocuğa ve allerjinin çoklu olmasına göre değişiyor sanırım soracağım ama...
Ben anne sütü yanında mama da veriyordum canım... Düşük kilolu doğduk takviye yapmak gerekti... Her zaman da sütüm yetmiyor hurmayla bayağı artmıştı ama( neyse benden alamadığı proteinleri mamadan alacak inşallah.. Mamayı azaltmıştım ama çok da azaltmayacağım heralde...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…