2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
İki çocukla şöyle oluyor;
Gece ne kdr uykusuz olursam olayım sabah 8:30 da uyanıyorum Aral ı zar zor uyandırıp
Okula hazırlıyorum ki bu cok zor çünkü giymiyor yüzünü yıkamıyor kaçıyor vs beni cıldırtıyo
Sonra keremin günaydın faslı başlıyor
Öğlen yemek yapıyorum Ali Kerem uyuduğunda
O gun başka pek iş yapamıyorum
Ertesi gun yemek yapmıyorum ev işi yapıyorum
K v iyi ise dizleri ağrımıyorsa yardımcı oluyor sagolsun
Aksam 18:30 da eşim geliyo yardım ediyor böyle gece yarısına kdr zmn geciyor
Ütüleri taksit taksit yapıyorum
Aral 16:30 da evde oluyor hemen aperatif bişeyler hazırlıyorum
Faaliyet Yada ödev yapıyoruz oyun oynuyoruz
Bazen babanneye iniyor nefes alıyorum

2 cocukla gercekten cok zordur canim, allah yardimcin olsun benim bebiste 8 gibi uyaniyor, daha sonra gunduz duzgun is yapilicak bir uykusu yok cok korkuyorum :KK43: insallsh bas edebilirim

Yanlislikla baktim az evvel:) valla canim ben hala ev isine fln baslamdim hafta sonu Esim evdeyken yapmaya calisiyrum temizliği. Yemeği de annem haftada bir gelip yapiyo. O bitince cay yapiyoruz öyle yani bende yetisemiyrum kolik bebeynen

Ya benim annemde uzak gelip bisey yapamaz evi ustun korude olsa temizlerim ama yemek olayindan tirsiyorum

Oncelikle cok gecmis olsun canim, benimde bebegim mukuslu kaka yapiyor bazen yesil bazen sari ama kan gormedim hic her mukuslu kaka alerjidenmidir acaba

Oncelikle cok gecmis olsun canim, benimde bebegim mukuslu kaka yapiyor bazen yesil bazen sari ama kan gormedim hic her mukuslu kaka alerjidenmidir acaba

Sağol canım... valla canım allerjide sanırsam illaki kakada kan olması gerekmiyormuş... Bizde vardı ayrı.. Mukuslu kaka iyi değil yeşil olmasından ziyade... Mukuslu kakanın yanında yüzde sivilceler vücutta egzama hırıltılı nefes alış hapşurmalar hıçkırık tutmaları karın ağrıları kusmalar bunlar varsa hepsi ya da bazıları bile allerjik olmasına yetiyormuş... Ama olmayadabilir tabiki.. Sen bence bir dahaki kontrole gittiğinde dr una bahset bu durumdan bebeğini de gözlemle tabiki bu sırada... İçini ferah tut bizmki biraz barizdi... Sadece kakayla olmaz heralde... Dr una danış yine de canım için rahat etsin... Yoktur umarım...

Sağol canım... valla canım allerjide sanırsam illaki kakada kan olması gerekmiyormuş... Bizde vardı ayrı.. Mukuslu kaka iyi değil yeşil olmasından ziyade... Mukuslu kakanın yanında yüzde sivilceler vücutta egzama hırıltılı nefes alış hapşurmalar hıçkırık tutmaları karın ağrıları kusmalar bunlar varsa hepsi ya da bazıları bile allerjik olmasına yetiyormuş... Ama olmayadabilir tabiki.. Sen bence bir dahaki kontrole gittiğinde dr una bahset bu durumdan bebeğini de gözlemle tabiki bu sırada... İçini ferah tut bizmki biraz barizdi... Sadece kakayla olmaz heralde... Dr una danış yine de canım için rahat etsin... Yoktur umarım...

Benimkide asiri mukusluydu tahlil yaptirmistim lokosit cikmisti ilac kullandik ama halen mukuslu, diger belirtilerden hiriltili nefes alma ve karin agrisi olabilir.. İnsallah hic biseyi yoktur seninde isin zor liste cok uzun :KK43: umarim en kisa zamanda gecer bende doktora gidinde sorayim bakalim bebek buyutmek cok zormus

Arkadaşlar benim bebeğimde 55 günlük 15 gün önce kabız oldu 4 gün kskasını yapamadı mama da kullandığımızdan bende azıcık zeytinyağ verdim sonra kakasını yaptı ama bu seferde 6 gün boyunca günde 10 sefer felan ishal oldu bi sarı bi yeşil kaka yaptı yeşil kaka sümüksü aile bu arada mamayı çok azaltmıştım aile hekimine sordum. Neden diye zeytin yağdan mı dedim yok o bişi yapmaz anne sütüne geçtiğin içindir niraz takip et bakalım devam etcek mi dedi 3 gündür günde 6 kere kaka yapıyor ama bu seferde hep yeşil ve sümüklü yüzünde sivilceler 20 günlükten beri var bide ara ara gece inlemeleri solunum sıkıntısı gerçi doğduğunda ciğerlerinde su kalmıştı sizce süt alerjisimi yarın dr a götüremem pzartesi anca yarın diyet yapsam ne yiyeyim ne yemiyeyim ne dersiniz

Bu ne ya herkeste ayni sorun alerji
Kizlar hep inekler artik dogal olmadigindan oluyormus
Daha cok kar edecekler diye
Antibiyotikle sisirilip hemen buyutuldugunden eskisi gibi otlamadiklarindan oluyormus
Masum bebeklerimizin ulkemizin yeni neslinin sagligiyla oynuyorlar
Hakkimi asla helal etmiyorum

Son düzenleme:
Evet kızlar geldim.. Bugün dr. Umuza gittik akşamdı randevu o yüzden kaldım bu saate:) şimdiiii uzun bir post olacak bu tek tek anlatayım...

Evvele şunu söyleyeyim dr. Bende acayip güven oluşturdu harbiden prof. Tu yani... Öncelikle bizi dinledi... Yaşadıklarımız semptomları tek tek anlattım,... Notlar aldı hepsini... Ailede var olan rahatsızlıkları ve tabi allerji olayı olup olmadığını sordu... Ben diyet yaptığımı ve yemediklerimi tek tek söyledim.. Kullandığımız mamayı belirttim.. Yüzündeki sivilceleri, kakasındaki nokta kadar dahi olsa kanı söyledim. Mukuslu kakası var mı diye sordu ki vardı. Hıçkırık tutuyor mu diye sordu evet hıçkırıyor... Sonra bebeği tamamen soydurdu... Makatına baktı iyice açtı makatı ve ışıkla baktı.. Çatlaklar gördü makatında... Hametan+ çinko karışımını iyice poposunu açarak süreceksin dedi.. Sonra göğsünü sırtını dinledi mide bağırsak onlara baktı... Muayene etti iyice işte... Bacaklarını elleriyle yokladı sürte sürte ve hafif egzama var dedi.. Ki gözle görülür hiç birey yok.. Sonra kulak arkalarını ellerini oralarda da egzama varmış... Kafasında gözle pe görünmüyor ama sürtünce anladım ben de konak var dedi... Yüzündekiler de allerjik döküntü zaten... Vücuduna hiçbirşey sürme dedi.. Sadece hipoallerjik (mustela olabilir dedi) vücut losyonu olabilir dedi... Başı için de ben mustela kullanıyordum zaten her banyosunda kullanma birinde kullan birinde kullanma dedi şampuanı...yüzündeki sivilceler için birşey kullanabilir miyiz dediğimde kortizonlu kremler var ama ben bu kadar küçük bebekler için önermiyorum kullanmayın zaten geçer dedi... Mamamızın uygun oladığını ve neocate mama kullanmamız gerektiğini söyledi... Ona başlayacağız... Ve gelelim benim diyete... Zaten ben pek çok şeyi yemiyordum... Ama yasaklı listem arttı... Sizlerle de paylaşayım yasaklıları

Süt ve süt ürünleri, dana eti, turunçgiller limon dahil, vişne çilek ahududu, nar ve nar ekşisi, domates, her çeşit çerez, kabuklu deniz ürünleri, yumurta, tatlı bal kabağı, soya sosu, tahin ve susam, baharatlar, tropik meyveler yani avokado mango vs ve hurma... En çok ona üzüldüm çünkü hurmayı çok tüketiyordum ve çok süt yapıyordu...

Evett bunlar yasaklı listesi.. Buğdağ pirinç bulgur ıspanak kereviz vs yiyebilirsin dedi sağolsun:18:

Bunun dışında bir diğer konu yünlü hırka vs giydirmeyeceksin dedi battaniye vs dahil herşeyi pamuklu olacak dedi... Yattığı odada böyle abartılı tüller vs peluş hayvanlar olmayacak dedi.. Olabildiğince sade az eşyalı tozsuz oda olacak dedi... Haftada iki kez yatağını değitireceksin ve çarşaflarını 60 derecede yıkayacaksın dedi... Kıyafetlerinde de etiket olmayacak hepsini keseceksin dedi ki zaten ben kesiyordum... 3 hafta diyete harfiyen uyarak ve yediğim herşeyi yazarak devam edeceğim... Sonra kontrolümüz var bakalım bu süreç içinde kan görürsem iletişime geçeceğim hemen... Bakalım 3 haftanın sonunda yavaş yavaş diyetimi açacak... 1 haftaya kadar yüzündekiler de geçer dedi... Bakalım inşallah... Aklıma gelen bunlar kızlar... Size de faydası olur umarım...

Bizim yolumuz uzun belli ki Allah yardımcımız olsun:KK43: kızım iyi olsun da ben sıkıntıya razıyım:KK43:

geçmiş olsun canım :KK43: Azra bebeğimiz iyi olur inşallah, bu zorlu diyette de sana sabır diliyorum.

bizde de : -cilt kuruluğu -konak -pütürlü yüz ve göğüs -hıçkırık -hapşuruk -kulak arkası kabuklanma -karın ağrısı -sürekli sancı hali -sivilce -mukuslu kaka vs vs var ama ben hiç alerjiden şüphelenmedim. bidahaki dr kontrolünde sorayım.

ya ben emzik yakistirmadim oğluna vermiyodum dayanabildigim kdr dayanicam diyodum dun gece emzikte verdim öğürdü itti.

Bakin anlatıyorum Esim benden hbrsiz araba almis eski model bisi ayagi yerden kesin yeter demiş nese dun onun tartismasini yaptik. Gecede Ahmed durmayinca gel bi tur atalim uyusun dedi yok mok dedimsede ciktik telefon fln bisi almadim ben yanima. Neşe arabaya bindik bizimki sustu memede verdim uyusun diye. Bide araba durdu istop etti calismiyo. Ahmed basit yaygarayi tuttu kolik nöbeti meme veriyorum almiyo pturdugim yerde ziplatiyorum ben tabi ama mahvoldum. Nese bide gitti adam bana bisi demeden kervan geçmez bi sokaktayiz yan tarafta piknik alanı arabanın kapilari acik. Ay.ödüm koptu kendim için değil oğlum için korktum kim bilir ne keşler vardır o parkta birakilir mk hic? Araba soğudu memem acil bi meme veriyorum bi ziplatiyorum bi türlü susturamadim cocugumu napicami sasirdim. Neşe sonra geldi taksi getirmiş öyle geldik. Eve geldim heee uyuttuk oglanida dedim esimde asabi ztn diye üstüne gitmedim ama bu dar boğazda ne gerek vardi bosuna para harcama 8bin Lora borcumuz var simdi holleyyyyy :///

Bilmiyorum ki milletinki büyüdükçe akillanir bizimkiler cozutuyor kizim bu aliskanlik olmaz inş. Bizim oğlan iki günde bi düzen degistriyo genelde inş geçici bisidir.
kizlar benim oglumda bi ara göğüste uyuyordu gaz yüzünden rahatsız oluyolarmis anne sicakligi ile rahatliyolarmis karinlarina sicak bisiler koyun belki faydasi olur. Benimki iki gündür gece gündüz memede olmak istiyor.

ayy tugba gözümde canlandı da ben bile ürktüm! hem gece yarısı hem ıssız sokak bebekle yalnız başına bi arabada!
aslında o da sizi düşünüp almış ama ahh borçlar! neyse inşallah kolay ödemek nasibolur

bi de o iğne batması hissi bende de çok oluyo
çok terlediğim için evde çok rahat giyiniyorum yakam falan açık oluyo hep! annem göğsün üşüyodur sen hissetmesen de ondan diyo :26: bilemiyorum
yaaa bi de emzirirken boşta olan diğer göğsüm çok sızlıyo :/

doktorumun telf nu yok.. emmek için kalkması içimi biraz rahatlatıo inşallah bişey olmaz. ben şırnakta görev yapıyorum.burdaki doktorlara da hemşirelere de güvenmiyorum:KK43:((
kuzum ya niye güvenmiyorsun onlar da senin gibi görevi orda yapmak zorunda olan insanlar belki...

selam kızlar hala memleketteyım hiç takıp edemedım gelen gidenden ama pazartesi evimize dönüyoruz bundan sonra sık girerim

bnım kızın uyku düzeni doğduğundan beri aynı gece 9- 10da gözü açılıyor saat 1 e 2 ye kadar oyun istıyor bende çözdüm olayı saat 12 gibi yatağa geçiyoruz (şuan memleketteyım yanımda yatıyor beşiğini unutmuştur bakalım gidince ne beklıyor benı) üstümüzü değişiyoruz altımızı değişiyoruz biraz agucuk yapıyoruz sonra ışıklar kapanıyor gece lambamızı açıyoruz ben müzikli projeksiyonlu bi alet almıştım tavana resimler çıkanlardan onu açıyorum ağzına da emziği tıkıyorum 10 15 kere o emzik atılıyor ama sonunda emziği de tutunca emiyor bu arada gözleriyle hareketleri tkıp ediyor yavaş yavaş gözler kapanmaya başlıyor genelde sanslıysak en az yarm saat en fazla 2,3 saat uğraşıyorm arada emziriyorum yatırıyorum aynı şeyleri uyguluyorum bazen başarısız oluyorum ama en geç 3 te uyuyor spnra emzirmek için kaldırmıyorum eğer kendisi uyanmamışsa dokunmuyorum kesintisiz 4-5 saat uyuyor sabah olmuş oluyor zaten benım göğüslerde şişiyor biraz emıyoruz gözler kapanıyor yıne yne 2 3 saat uyuyor sonrası kuş uykusu ama gece kesintisiz o da bende uyumuş oluyorz bu arada ben emziği sadece gece uykusuna yatınca veriyorum müzikli aletımızı de gece açıyoruz bu onun kafasında yer edinsin diye sanırım o da koşullandı bu olaya müzik ve emzikle birlikte gözlerini kapatıyor yuppiiiiiiiiiiii gündüzü sormayın karmakarışık
tatlım özledik yaa
ne kadar izin kullancan belli mi
eloşu öpüyorum

ahahaha bütün aralık anneleri olarak hunileri takmışız :KK52:

kalabalık misafir grubum geldi, kadının 15 yaşında engelli kızı vardı:KK43: üst bedeni yaşında ama elleri ve kolları bizim bebekler kadar :KK43:
babası kapıya kadar çıkardı oradan annesi kucakladı kanepeye koydu, kendi yedirdi içirdi.
tuvalete gitmek istedi utanarak annesine söyledi:KK43: annesi kucağında tuvalete götürdü, sonra kucağında aşağıya indirdi ve gittiler:KK43:

ben bütün gün ağladım, Rabbim ne zor bir imtihanmış, biz sağlıklı bebeklerimize zar-zor bakarken... en fazla 2 yıl emecekler 3 yıl kucak isteyecekler ama o annenin çilesi hiç bitmeyecek :KK43:(

hiç usanmadan bakıyordu kızına ona iltifatlar ederek sevgi sözleriyle hizmet ediyordu, çok nankörüm çok şükürsüzüm dedim kendime...
o anne "ben ölürsem evladıma kim bakar " diye uykusuz geceler geçiriyor, bizim uykusuzluğumuz nedir ki? çok etkilendim çookk:KK43:

birde üzerine takip ettiğim blogger'ın şu yazısını okudum
http://alternativewardrobe.blogspot.com.tr/2014/02/confession.html boş vaktinizde mutlaka okuyun, çocuk özlemini çaresizliğini hissedersiniz :KK43:(

vel hasılı kelam, uykusuzum yorgunum gazlı kolik huzursuz ve uykusuz bir bebeğim var ve diyorum ki " Rabbim binlerce binlerce şükür halimize, sen bize bu günlerimizi aratma evlatlarımızı bize bağışla" Amin
AMİİİNNNN
allahım sabır versin o anneye de tüm çileli annelere de... çok duygulandım

Kizlar benim minnak elerini surekli yaliyor yumruk seklinde yapiyor ve agzina aliyor 2 parmaginin kenari kizarmis dr gotursem mi bilemedim sizinkilerde ellerini emiyormu?
benimki de bikaç gündür şapur şupur ellerini emiyor niye ya nideeen
emziğe alıştırdık zorla ondan olamaz dimi :44:

Evde yanliz olan kizlar yardima ihtiyacim var !. Ben dogumdan sonra annemde kaldim bir sure sonrada eve gecince yanima yardimci abla geldi neyse ama cok anlasamadim, suan tekim evde bir yabanci istemiyorum ama yetisemiycekmisim gibi geliyor sizler ev isini ozelliklr yemegi nasil yapiyorsunuz ?.
ahh hiç belli olmuyo
gündüz ilk uykusunda alelacele bi kahvaltı sonra evi toparlama sonra yemeği bi kaç fasılda yapmaya çalışıyorum
ama zorla hiç yapasım olmuyo
düzensiz bi düzen işte!
ağda yapmam lazım
kıyafetleri düzenlemem lazım ütüm var!
bosch servisini arayıp iyi bi fırça atmam lazım
işler yapılcaklar hiç bitmiyo
namazlarımı hiç kılamıyorum ve acayip bi manevi boşluk hissediyorum!!!
ne zaman üstesinden gelces
zaman yetmiyo bana!

Evet kızlar geldim.. Bugün dr. Umuza gittik akşamdı randevu o yüzden kaldım bu saate:) şimdiiii uzun bir post olacak bu tek tek anlatayım...

....................z uzun belli ki Allah yardımcımız olsun:KK43: kızım iyi olsun da ben sıkıntıya razıyım:KK43:
canım çok geçmiş olsun
allah şifa versin
bir sürü yasak
çok zor allah yardımcın olsun
o belirtilerin çoğu yeni doğanlarda oluyo sanırım ben de biçoğunu görüyorum bebeğimde
sivilceler hırıltılı nefes hıçkırık hapşuruk
ben de korktum açıkçası!

ya mukuslu kaka nasıl oluyo ben çok acemiyim sanırım
benimkinin cıvık oluyo ama bebek kakası zaten cıvık olur sanıyorum :26: bilemedim şimdi

geçmiş olsun canım :KK43: Azra bebeğimiz iyi olur inşallah, bu zorlu diyette de sana sabır diliyorum.

bizde de : -cilt kuruluğu -konak -pütürlü yüz ve göğüs -hıçkırık -hapşuruk -kulak arkası kabuklanma -karın ağrısı -sürekli sancı hali -sivilce -mukuslu kaka vs vs var ama ben hiç alerjiden şüphelenmedim. bidahaki dr kontrolünde sorayım.

Sağol canım danış dr una mutlaka...

canım çok geçmiş olsun
allah şifa versin
bir sürü yasak
çok zor allah yardımcın olsun
o belirtilerin çoğu yeni doğanlarda oluyo sanırım ben de biçoğunu görüyorum bebeğimde
sivilceler hırıltılı nefes hıçkırık hapşuruk
ben de korktum açıkçası!

ya mukuslu kaka nasıl oluyo ben çok acemiyim sanırım
benimkinin cıvık oluyo ama bebek kakası zaten cıvık olur sanıyorum :26: bilemedim şimdi

Sağol canım mukuslu kaka kakanın balgam gibi olması böle uzar gibi oluyor kaka:) öff bilmem anatabildim mi ama:)

Kizlar okuyorum da cogunuZun yavrusunda alerjik durum sozkonusu bizde iki aylik yoktu tanustik
arkadasimizin yazdigi tum onlemleri aldik gercekten faydasi oldigunu dusunuyorum
yatak odaai halilari kalkti odada bazanin altinda bile yun hicbirsey kalmadi yatak oda tekstilimiz tamamen 6o derecede yikanabilir olarak degisti kiyafetleride ayni sekilde
toz icin buharli yer temizleyicisini kullanmaua basladik siddetle oneririm
malesef bizim alerjik bebekler alerjik astima aday oluyorlar biz adayliktan ciktik artik alerjik astim.tedavisine basladik
rabbim evlatlarimizi dermanszi hastaliklardan koruaun
mwlekyavrumun da dedigi gibi sartlar yavrularimizi bunlarla mucadeleye surukluyor keske elimizde birsey gelse cozym bulabilsek

Evde yanliz olan kizlar yardima ihtiyacim var !. Ben dogumdan sonra annemde kaldim bir sure sonrada eve gecince yanima yardimci abla geldi neyse ama cok anlasamadim, suan tekim evde bir yabanci istemiyorum ama yetisemiycekmisim gibi geliyor sizler ev isini ozelliklr yemegi nasil yapiyorsunuz ?.

24 saat biri 4 yaşında biri 2 aylık 2 çocukla yetişmeye çalışıyorum herşeyi
gece 5-6 saat uyuyorum, sabah genellikle 7:30-8:00 arası kalkıyoruz, önce ufaklığı emziriyorum, altını değiştiriyorum,
sonra çayı koyup kaynayana kadar kızımın üstünü değiştirip, elini yüzünü yıkıyor saçını tarıyorum
kahvaltıyı hazırlıyorum, bebek uyumuşsa dokunmuyorum uyanana kadar,
uyumamış mızıldıyorsa bir yandan onu emziriyorum bir yandan da kızımın kahvaltısını yaptırıyorum
arada kendimde bişiyler yemeye çalışıyorum
oğlan uyuyunca (yaklaşık 2 saatlik süreler halinde 2 kere uyuyor) ilk uyuduğunda yemeği ocağa koyup kızla etkinlikler yapıyoruz, boyama, yapboz, vs. ikinci kez uyuduğunda kızım açsa onu doyuruyorum değilse oyun oynuyoruz veya biraz dinleniyorum
ütü masası sürekli açık duruyor vakit oldukça birer ikişer ütülüyorum,
çamaşır makinası da sürekli çalışıyor boşluk bulduğumda asıyorum
temizliği yemeğim olduğu günlerde yapıyorum,
ufak tefek toparlama işlerini (kırlentler, sağda solda kalmış bardak, kızımın döktüğü oyuncaklar vs) oğlanla gaz çıkartma turlarımız sırasında topluyorum
çocukların banyosunu birgün birini 1-2 gün sonra diğerini yaptırıyorum
kendime bakacak, saçımı başımı toparlayacak zaman olmuyor genelde, çoğu zaman yataktan kalktığım gibi dolanıyorum akşama kadar
akşam 10-11 gibi eşim geliyor, kızımla oynuyolar biraz, kızım yatıyor, çay içiyoruz, 12 gibi eşim yatıyor
biz de paşamla başbaşa kalıyoruz o ne zaman uyursa (genelde 1 gibi uyuyor) o zaman uyuyoruz
bizde üç aşağı beş yukarı günler böyle geçiyor,
başta belki zorlanırsın ama kısa zamanda alışırsın merak etme

Âmin canım inşallah. Ama cok tahammülsüzüm cok gerginim
Evde huzur bnm için çok önemli :KK43:(
Ztn yeterince üzgünüm dayım ölmek üzere Dr 1 hafta ömrü kaldı demiş
İstanbul da onuda ziyaret ettik tanıyamadım

geçmiş olsun canım, böyle durumlarda ne denir ki, Rabbim dayanma gücü versin

Heh benimki gibi biri daha
Yüksek lisansa başladıı düşünebiliyo musunuz
Derslere de gidecekkk

benimki 3 aydır gidiyor yüksek lisans derslerine :KK37:

Kizlar benim minnak elerini surekli yaliyor yumruk seklinde yapiyor ve agzina aliyor 2 parmaginin kenari kizarmis dr gotursem mi bilemedim sizinkilerde ellerini emiyormu?

bırak emsin bişiy olmaz korkma, emzik almadıysa emme içgüdüsünü tatmin edecek bişiy bulacak bi şekilde
şimdi elini 5-6 ay civarı eline geçirdiği herşeyi ağzına götürecek

Sen yine evden disari cikabilmissin ben yatakodasindan cikamiyorum. Benim için artik değişiklik banyo yapmak sac taramak ve dis fircalamk. Gerçekten çok cilginiz :)))

Madecascol bunu sursem gecermi valla dilinde azocik var beyazlik ama pamukçuk gibi gelmdi bna. Bu madecascol u bi kereden fazla kullanabiliyomuyum? Offf çok aciyo iğne batiyo sanki neden oluyoki mantar?

Canım geçmiş olsun çok fena o iğne batması ya, geçen bende de oldu beyazlık ve iğne batması sanırım mantardı,
benimki mastit için kullandığım antibiyotikten sonra oldu,
antibiyotikten sonra olabiliyormuş mantar
emzirme öncesi sonrası, aralarda, sık sık yıkadım, lanolin krem sürdüm, bir hafta falan sürdü geçmesi

gece 5-6 saat uyuyorum, sabah genellikle 7:30-8:00 arası kalkıyoruz, önce ufaklığı emziriyorum, altını değiştiriyorum,
sonra çayı koyup kaynayana kadar kızımın üstünü değiştirip, elini yüzünü yıkıyor saçını tarıyorum
uyumamış mızıldıyorsa bir yandan onu emziriyorum bir yandan da kızımın kahvaltısını yaptırıyorum
oğlan uyuyunca (yaklaşık 2 saatlik süreler halinde 2 kere uyuyor) ilk uyuduğunda yemeği ocağa koyup kızla etkinlikler yapıyoruz, boyama, yapboz, vs. ikinci kez uyuduğunda kızım açsa onu doyuruyorum değilse oyun oynuyoruz veya biraz dinleniyorum
ufak tefek toparlama işlerini (kırlentler, sağda solda kalmış bardak, kızımın döktüğü oyuncaklar vs) oğlanla gaz çıkartma turlarımız sırasında topluyorum
kendime bakacak, saçımı başımı toparlayacak zaman olmuyor genelde, çoğu zaman yataktan kalktığım gibi dolanıyorum akşama kadar
akşam 10-11 gibi eşim geliyor, kızımla oynuyolar biraz, kızım yatıyor, çay içiyoruz, 12 gibi eşim yatıyor
biz de paşamla başbaşa kalıyoruz o ne zaman uyursa (genelde 1 gibi uyuyor) o zaman uyuyoruz

Seni yilin annesi ilan ediyorum masallah :) esinde cok gec geliyomus onunda bir faydasi yok allah yardimcin olsun canim sana bakilirsa tek cocukla benim sukretmem lazim

ahh hiç belli olmuyo
gündüz ilk uykusunda alelacele bi kahvaltı sonra evi toparlama sonra yemeği bi kaç fasılda yapmaya çalışıyorum
ama zorla hiç yapasım olmuyo
düzensiz bi düzen işte!
ağda yapmam lazım
kıyafetleri düzenlemem lazım ütüm var!
bosch servisini arayıp iyi bi fırça atmam lazım
işler yapılcaklar hiç bitmiyo
namazlarımı hiç kılamıyorum ve acayip bi manevi boşluk hissediyorum!!!
ne zaman üstesinden gelces
zaman yetmiyo

Pazartesi gunu yemek yapmak gerekiyo bugunden onun derdine dustum bende :KK43: birkere denemistim yapamamistim bebegim hep kucak istiyor yoksa agliyor korkuyorum resmen insallah bas edebilirim kimseye muhtac olmak istemiyorum

Günaydın
Eşimle cok kötüyüz hala.! Sürekli tartışıyoruz
Gıcık oluyorum ona.!! :KK43:(
Şimdi giyinip cıkıcam dışarı hiç bişey demeden

[

kuzum ya niye güvenmiyorsun onlar da senin gibi görevi orda yapmak zorunda olan insanlar belki...

yani tabiiki de öyle ama belki de bana iyisi denk gelmedi canım. burada birini beğenmeyip başkasına gitme şansım yok onu demek istemiştim. dün geceden beri normale döndü oğluşum aşı yaptı herhalde uyku.ağlamasına uykusuz kalmaya bu kadar sevineceğim hiç aklıma gelmezdi.ağlasın bağırsın diye gözünün içine bakıyordumm.:)))sağol cevapların için tekrar..

ayy tugba gözümde canlandı da ben bile ürktüm! hem gece yarısı hem ıssız sokak bebekle yalnız başına bi arabada!
aslında o da sizi düşünüp almış ama ahh borçlar! neyse inşaLlah kolay odemek nasibolur

bi de o iğne batması hissi bende de çok oluyo
çok terlediğim için evde çok rahat giyiniyorum yakam falan açık oluyo hep! annem göğsün üşüyodur sen hissetmesen de ondan diyo :26: bilemiyorum
yaaa bi de emzirirken boşta olan diğer göğsüm çok sızlıyo :/

Oda bizi düşünüp almista madem öyle bi fikrimi alsaydi. Düşün annesinin ablalarinin hbri var benim yok diskapinin diş mandalimiyim ben ya ne terbiyesizlik. Amin inş kolay ödenir ama eşimin pek tasarrufu yoktur babada pek para birakmaz. Artik ben uç beş isticem biriktiricem. Aslında Ahmed düzene girseydi havlu isler havlu satardim. Akmasada damlar.

Bende çok terliyorum ama üstümde hep hirka ev 23-24 derece nasil usuyeyimki. Gerçi kolik nobetlerimizde memelerin acik kaliyi bazen susturmak yorum ki kapatayim.sizladigi zmn sut geliuodur iste. Benimde oyle oluyo sut geliyor o vakit. Meme uclarim gevşek benim hemen akiyo diye tutuyorum ucunu süt akmasin. Yoksa akiyo iki kasik zaten sütüm oda akmasin:))

geçmiş olsun canım, böyle durumlarda ne denir ki, Rabbim dayanma gücü versin

benimki 3 aydır gidiyor yüksek lisans derslerine :KK37:

bırak emsin bişiy olmaz korkma, emzik almadıysa emme içgüdüsünü tatmin edecek bişiy bulacak bi şekilde
şimdi elini 5-6 ay civarı eline geçirdiği herşeyi ağzına götürecek

Canım geçmiş olsun çok fena o iğne batması ya, geçen bende de oldu beyazlık ve iğne batması sanırım mantardı,
benimki mastit için kullandığım antibiyotikten sonra oldu,
antibiyotikten sonra olabiliyormuş mantar
emzirme öncesi sonrası, aralarda, sık sık yıkadım, lanolin krem sürdüm, bir hafta falan sürdü geçmesi

Lanolin bendede var ama daha acmadim. Bgn baktim iyice beyazlamis. Bende grip olacaktim Dr vermişti antibiyotik

Gerci doktor gec kaldin biraz, bir haftalikken yaptirsaydin daha iyi olurdu dedi. Dun biraz agladi ama bugun iyi.
Ben 4 yas alti 3 cocukla iki haftadir yalnizim. Ne kadar yorulsam da kendimden bu performansi beklemiyordum. Herseyim plana uyunur olmali yoksa rutinim alt ust oluyor. Bir de burada havalar cok kotu. Yagmur firtina da buyuk kizimi okula goturmekden biktim, tabi obur iki side yanimda !

Günaydın
Eşimle cok kötüyüz hala.! Sürekli tartışıyoruz
Gıcık oluyorum ona.!! :KK43:(
Şimdi giyinip cıkıcam dışarı hiç bişey demeden

Kiz ne olduda bu boyuta geldiniz? Heleki senin koçan? İyi mutlu anlarinizi düşün denizim. Seni mutlu eden anlarinizi dusun ben öyle yapiyorum kovana uyuz olduğunda:))

X