2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
slm anişler öncelikle herkeze miniğiyle sağlıklı mutlu günler diliyorum, bende Allah nasip ederse mart annesi olacağım, sezeryan için gün aldım 8 marta, ama aklıma takılan bir sorum var ve aranızda benim durumumda olan varmıydı öğrenmek istedim; sezerysn olacağım ben ve kan sulandırıcı kullanıyorum, doktorum epidural yapamam kan sulandırıcı kullandığın için, uyuşma olmaz dedi, genel anestezi olmalısın ama illa epidural olacam diyorsan 3 gün önceden kan sulandırıcıyı bırakman lazım ki o zaman da bebeğin ani ölümü olursa mesuliyet almıyorum dedi :KK43::KK43: benim durumumda olup da yani kan sulandırıcı kullanıp da epidural sezeryan doğum yapan varmı aranızda? ben genel anesteziden çok korkuyorum ve epidural istiyordum, cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim..

Kızlarrrr herkese selam.
Bİz istanbuldaydık. Cok harala gürele gecti.
Dün gece geldik evimize.
Ben eh işte... Monoton.!
Cocuklarım iyi
Bugün eşimle müthiş bi kavga ettik..
Her hafta sonumun içine ediyor.!

Herkes iyidir inşallah
Hepinizi cok özledim
Valla sinirden daha kahvaltı bîle etmedim..
Geçmişi okuyamadım ..

Canim benim az once bende siddetin siddeti bir kavga ettim agzima geleni saydim ben kendimi unuttum adam sahunalara gidiyor pislik ya ama saydimda saydim

Ay Allah muhafaza. Sol gogsumun ucunda kurumuş kabuk gibi ufacık bi beyazlik var o mantar mi aceba oylemk oluyo? Dr um doku yenileyici bi merhem vermişti onu suruyorum iyi gelirmi acaba? Kiz sipir sipir terliyorum ev 23-24derrce daha nasil sicak tuyayim kendimi:))

Kiz bende doğumdan beri tuvaleti tutamama var zaten. Hatta bi kere emziriyodum kalkmayim simdi dedim ama çok fena bastirinca biraktitdim çocuğu ama WC bin önüne geldim dananin kuyruğu koptu altima doldurdum niye böyle oldum anlamiyorun hala tutmakta zorlaniyirum o kdr kotu değilim hafif düzelme var ama çok sikismak hala riskli:/// bu normalmi ya?

Bide anil alinti yapip sormustum ama farketmedin galiba bu Dr unun tavsiye ettiği korunma halini kullanavakmisin sen? Ben biraktim kendi Dr umu gidemiuirumda o ilaçtan alayim dedim ama hala adet görmedim nasil kullancam bilmiyorum Dr un sana söyledi mi?

E bendeki hala geçmedi hala tutmakta zorlaniyirum tuvaletimi iki ay oldu

Yürü beaa kim tutar seni aslanim yaaa :)) bende gicik oluyorum hayat erkeklere güzel valla !!! Bide ne var çocuk bakmakta diyor deli ediyor beni benim herif!!!:/

Hangisi canim meme batmasi mi büyük tuvalet tutamama mi?

Meme batmasi gogus uclarim

MiraKar,Karamel,hanem cevaplarınız ıcın tesekkur ederım. Azar azar baslıyacağm ınsallah bu mama seruvenı fazla surmez halbukı sut yaramasa yada yetmese boy uzarmikı bunu hic dıllendırmıyorlar. 3gun sonra da hastaneye gidip şu kusmayıda sorayım belkı o yuzdn fazla kılo alamadı minıgm

cnm benim kızım kadar kusan var mı bilmem emdiğinden fazlasını kusuyor bu kız diyoruz arada
süt bitiyor arkasından su kusuyor sadece doktor kilosuna baktı maşallah kilo alımı iyi dedi fazlasını çıkarıyor dedi anlamadımki benim göğüslerde artizyenmi var ne çıkacakta hem kusacak hem kilo alacak
aklıma takılmıyor değil bu kadar kusması
ama 2.ayı dolsun diye bekliyorum gerekli testler varmış ben yaptırcam onları temizde çıksa içim rahat etmiş olur
her gün kaç kere üst değiştiriyoruz en kusan bebek çok zor oda bıkıyor soyun giyin
fazla kıyafet almayayım çabuk küçülüyor diyorum ama yetmiyorki 2 günde bir makine çamaşırı çıkıyor battaniyesi havlusu inşallah çabuk geçer :KK50:

kızlar nazarlara mı geliyoruz bütün topik eşlerle kavga etmiş
ben de dünle ondan önceki gün kavga ettim eşimle
kızım bütün gün huzursuz geçirdi
bir daha kavga mı tövbe dedim
etkileniyorlar mı gerçekten

cnm etkileniyorlar etkilenmez olurlar mı :KK5:
biz eşimle değil ama oğlumda çok didişir olduk sesim yükseldiğinde dudağını büke büke nasıl ağlıyor içim gidiyor :KK43:
o gece de mutlaka huzursuz oluyor

slm anişler öncelikle herkeze miniğiyle sağlıklı mutlu günler diliyorum, bende Allah nasip ederse mart annesi olacağım, sezeryan için gün aldım 8 marta, ama aklıma takılan bir sorum var ve aranızda benim durumumda olan varmıydı öğrenmek istedim; sezerysn olacağım ben ve kan sulandırıcı kullanıyorum, doktorum epidural yapamam kan sulandırıcı kullandığın için, uyuşma olmaz dedi, genel anestezi olmalısın ama illa epidural olacam diyorsan 3 gün önceden kan sulandırıcıyı bırakman lazım ki o zaman da bebeğin ani ölümü olursa mesuliyet almıyorum dedi :KK43::KK43: benim durumumda olup da yani kan sulandırıcı kullanıp da epidural sezeryan doğum yapan varmı aranızda? ben genel anesteziden çok korkuyorum ve epidural istiyordum, cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim..

ben kan sulandırıcı kullanmıyorum ama hem genel hemde sipinal olmuş biri olarak şunu söyleyebilirim genelden korkman için bir sebep yok
benim yanımda bakacak birileri olsa genel olurdum çok rahatmış belden olana göre herkeste olmasada benim gibi bazılarında oluşan ameliyat sonrası bel baş boyun sırt ağrıları dayanılmazdı :KK43: allahım gelmesin o günler
ama genelde sadece ayılmak sorundu sonrasında dikiş ağrısı bile çekmemiştim hatta ağrı kesici almadan oğlumu emzirmiştim
kızımıda hemen emzirdim ama dünyanın ağrı kesicisini aldım

Bizimde aramız limoni dün geç geldi biraz ses etmedim bugün öğlen bi telefon 2-3 saatliğine gitti tam güneşin olduğu ve bizim dışarı cikabilrcigimiz zaman geldi ve üstünü değiştirip yattı uyuyor goya ben ise çocuklarla uğraşıyorum eMzir gaz çıkar altına yapmış çıkmış onunla uğraş deigeri peşimde rahat vermiyor zaten onunla be üst baş temizlemek 2kati zor beyefendi yatıyor kılını kipirdatmiuor bende öyle olunca giyindim ben çıkıyorum dedim aile bi baktı ağlarda mama yaparsın yazıyor arkasında nasıl yapılacağı dedim ve çıktım 2saat gelmedim dayanamadım onda bile hep aklimdaydi yavruların ama artık dayanamıyorum ya belim müthiş ağrıyor sirtim boynum ayakalrum heryerim ağrıyor çocukları hep tek yikiyorum kanamam şiddetle devam ediyor canıma tak dedi artık geldim ne yaptı geçti içeri yattı benden çok uykuya ihtiyacı var sanki bıktım artık beni düşünen kimse yok bi o vardı onuda kaybettim ama suç bende hep güçlü olmak zorundaymisim gibi herşeyi tek başıma halletmeye çalıyorum o gelmeden bitiriyim işleri zaman bize kalsın istiyorum ama bundan sonra yok yemek falan sadece kızıma canı cehenneme ay neler anlatirimda işte ağlıyorlar çok bile yazdım içim sıkılıyor

Kizlar benim minnak elerini surekli yaliyor yumruk seklinde yapiyor ve agzina aliyor 2 parmaginin kenari kizarmis dr gotursem mi bilemedim sizinkilerde ellerini emiyormu?

ya aslında o kadar bambaska biri olduki doğumdan sonra
hani 4 4lük erkek nedir deseler
eşimi gösterirdim o derece masallah
son 1 haftadır gene özüne dönmeye basladı
ama ben istemiyorum bu yeni halini cok sevdim

erkeklere hayat cok kolay canım
sabah inanırmısın havam değişsin diye ne yaptım
8 e doğru kızımı emzirdim
burada evin önünde pazar var
sen uyut dedim eşime
ben pazara giidicem
hava değiişimine bak daha yeni yeni kurulan pazardan sebze meyve almak
ne kadan eğlenceli
ha bir de balkona cıkıyorum
çok cılgın bir hayatım var
adrenalin dolu süprizlerle heycanlarla dolu
Sen yine evden disari cikabilmissin ben yatakodasindan cikamiyorum. Benim için artik değişiklik banyo yapmak sac taramak ve dis fircalamk. Gerçekten çok cilginiz :)))
Hasene kremin adi ne
Fito madecascol bunlardan biri mi
Gogus ucundaki mantar olabilir
Bebeginde pamukcuk varmi
Zyagi ve karbonat sur arada bisey kalmaz

Madecascol bunu sursem gecermi valla dilinde azocik var beyazlik ama pamukçuk gibi gelmdi bna. Bu madecascol u bi kereden fazla kullanabiliyomuyum? Offf çok aciyo iğne batiyo sanki neden oluyoki mantar?

Kaldırdım kalk çocuklara bak dedim girdim odama kilitlesim kapıyı ağlıyor oğlum of of

Benimkide uyuyor :KK43: birazdan da kalkar ders calisir!.. Bitmedi egitim hayati her hafta bir kurs ders benimde bugun icin cok planim vardi yalan oldu insallah yarini iyi degerlendiririz.. Cokk sıkildim evde cokk

cnm benim kızım kadar kusan var mı bilmem emdiğinden fazlasını kusuyor bu kız diyoruz arada
süt bitiyor arkasından su kusuyor sadece doktor kilosuna baktı maşallah kilo alımı iyi dedi fazlasını çıkarıyor dedi anlamadımki benim göğüslerde artizyenmi var ne çıkacakta hem kusacak hem kilo alacak
ama 2.ayı dolsun diye bekliyorum gerekli testler varmış ben yaptırcam onları temizde çıksa içim rahat etmiş olur
her gün kaç kere üst değiştiriyoruz en kusan bebek çok zor oda bıkıyor soyun giyin
fazla kıyafet almayayım çabuk küçülüyor diyorum ama yetmiyorki 2 günde bir makine çamaşırı çıkıyor battaniyesi havlusu inşallah çabuk geçer :KK50:

biz eşimle değil ama oğlumda çok didişir olduk sesim yükseldiğinde dudağını büke büke nasıl ağlıyor içim gidiyor :KK43:
evet ya kesinlikle etkileniyorlar
bebeklerimizin mutluluğu için biz de mutlu olmalıyız

Bu ikisini banada verdi dr. Biraz düzelir gibi oldu bugün sürmedim bakalım inşallah biter bu acılar:-)
insallah canım gecmiş olsun
Kaldırdım kalk çocuklara bak dedim girdim odama kilitlesim kapıyı ağlıyor oğlum of of
canım sakin ol
cık bir balkona
nefes al
ya da in bir asagıya
baksın cocukları babanın evinden getirmedin
rahatlamaya calıs lütfen bir dus al

Sen yine evden disari cikabilmissin ben yatakodasindan cikamiyorum. Benim için artik değişiklik banyo yapmak sac taramak ve dis fircalamk. Gerçekten çok cilginiz :)))

Madecascol bunu sursem gecermi valla dilinde azocik var beyazlik ama pamukçuk gibi gelmdi bna. Bu madecascol u bi kereden fazla kullanabiliyomuyum? Offf çok aciyo iğne batiyo sanki neden oluyoki mantar?

sür canım madecascol mü vermiş
doku yenileyici dediğin için söyledim
karbonatla sil arada göğsünü
sıcak suya dök ılıyınca sil
bir de sütün akıyorsa nemlenirse atletin o da mantar yapıyor

Kizlar benim minnak elerini surekli yaliyor yumruk seklinde yapiyor ve agzina aliyor 2 parmaginin kenari kizarmis dr gotursem mi bilemedim sizinkilerde ellerini emiyormu?

Senin bebis nekadarlik benimkide resmen bas parmagini cok cokk emiyor ozellikle tek kalinca, okudugunm kadariyla oral donemdelermis suan ellerini fark etmisler tutmayi ogrenince tutttuklari esyalari agizlarina goturuceklermis mudahale etmeyin yaziyor nette

benim minnakta ellerini agzına götürdü bir iki sefer sonra bir daha yapmadı
o elini agzına götürünce komple benimde onu agzıma götüresim geliyor
çok masumlar ya çokkkk

canım dolven i hiç duymadım kaç aylık bebeklere verilir bilmiyorum ama ateş olmadan şurup vermemek lazım bebeklere, aşı benim çocuklarda uyku yapıyor belki seninki de öyledir, bir de aşı uyku yapmasa da ateş düşürücüler uyku yapıyor zaten, reçetesine bir bak eğer bebeğinin ayına uygun değilse, calpol şurup bulundur evde.

amin canım, bugünümüze şükürler olsun, nice dertler var bizimkiler yanında sönük kalır,
2 çocukla tek başıma çırpınıyorum, yorgunluktan bittim, gözlerimin altı çöktü, günlerce saçımı tarayamayı dişimi fırçalamayı unuttuğum oluyor ama yine de çocuklarım sağlıklı ya bana yeter

madem aptamil kullanmışsın daha önce, herhangi bir kötü etkisi olmadıysa (kabız, kusma gibi) yine aptamil al bence, miktarı da sen bebeğine göre ayarla önce 60' lık yap bak bakalım hepsini bitirebiliyor mu kalıyor mu, bitiriyorsa sonraki sefere bir ölçek fazla yaparsın

Selam canım, bu ara bütün çiftlerin arası kötü herhalde, zor zamanlar yaşıyoruz hepimiz gerginiz, inşallah düzelir hepsi,
ağzımızın tadı evimizin huzuru daha fazla kaçmaz inşallah

Âmin canım inşallah. Ama cok tahammülsüzüm cok gerginim
Evde huzur bnm için çok önemli :KK43:(
Ztn yeterince üzgünüm dayım ölmek üzere Dr 1 hafta ömrü kaldı demiş
İstanbul da onuda ziyaret ettik tanıyamadım

Kiz nerelerdesin sen. Topikce kocisler tirt cikti galiba son günlerde tartisma çok oluyor. Canm geçecek bunlar sabirli olmaliyiz

Aral kuzenleri ile hasret gidersin diye gittik. Cok yoruldum sırf o mutlu olsun diye nelere katlandım
Evlat işte....
Eşim cok iyi bi insan ama bazen sadece iyi olmak yetmiyor..
Deli ediyor beni
Ya sabır.

Karamel bende topiğin en çok kusan bebeğin benimki olduğunu düşünüyorum :KK43:(
Her öğünde 30cc kusuyor min
Yaa ekşimik gibi kesikmkesik ya da normal süt şeklinde
Az da içse kusuyo çok da içse
Ben biberonla verdiğim için biliyorum ne kdr içtiğini
Ne yapsak bilenedim
Benimkide uyuyor :KK43: birazdan da kalkar ders calisir!.. Bitmedi egitim hayati her hafta bir kurs ders benimde bugun icin cok planim vardi yalan oldu insallah yarini iyi degerlendiririz.. Cokk sıkildim evde cokk
Heh benimki gibi biri daha
Yüksek lisansa başladıı düşünebiliyo musunuz
Derslere de gidecekkk

HASENE kuzummmm gördüm görnez miyim senin için araştırıyorjm mahçup olmamak için
Dr dedi unuttum
Ablam eczacıya ona sordum kaç kere cevap atmadı
Ben alcam kullancam valla araştırdım dr a da güveniyorum
Öğrenir öğrenmez yazcam sana balikooo

X