2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469

aminnnn
rabbim o anneyede bol bol sabır versin uzun sağlıklı ömür versin inşallah
ben oğlumda çok çektiğimden kızım bana biraz daha katlanılabilir geliyor çok şükür halimize birde çabuk geçiyor zaman büyüyorlar diye her anın tadını çıkarmaya çalışıyorum ikinci çocukta insan daha iyi anlıyor heleki ilki baya büyüddüyse ikincisi baya evin neşesi oluyor :)
ilk çocuğu olanlar sonra üzülmemek için sizde her anın tadını çıkarın ben oğlum için çok üzülüyorum hep endişeyle geçirdim ağladım üzüldüm geçmeyecek sandım onada kendimede zor zamanlar geçirttim şimdi kızım ağlıyor biz gülüyoruz ağlaması bile güzel geliyor
hatta eşim anne diyor bu diyo oğlum ınga diyor diyo

bende ilk günlerde aptamil verdim kutunun yarısından çoğu duruyor dolapta
eczacı 4 hafta olayına buzdolabında sakladıysanız bişey olmaz demişti bizde hep buzdolabında saklamıştık ama bilemiyorum tabi
bir ölçü veriyorduk ama o zaman küçüktü tabi

Allah bize yardım etsinarkadaşım.bende o sorunu perşembe duyunca şok oldum.2 aylık oldu bebeğim.1ayda sadece 450 gr almış sütünmü yetmiyor dedi.yetmeze emdikten sonra diliyle itmez dedim.moralim bozuldu 1 hafta daa bakalım sonra bakarız dedi.ama nedeeee nnnnnnnnn

Son düzenleme:
MiraKar,Karamel,hanem cevaplarınız ıcın tesekkur ederım. Azar azar baslıyacağm ınsallah bu mama seruvenı fazla surmez halbukı sut yaramasa yada yetmese boy uzarmikı bunu hic dıllendırmıyorlar. 3gun sonra da hastaneye gidip şu kusmayıda sorayım belkı o yuzdn fazla kılo alamadı minıgm

canım bende tedirgin olmuştum ve yeni kutu aldım üstelik sürekli anne sütü veriyorum ama bebeğim hala pek minik görüntü olarak o yüzden arada bir aptamil mama veriyorum bizde ilk doğduğunda 30 cc veriyorduk sonra 60 cc ye yükselttik buarada bebeğim 50 günlük yaklaşık 15 gündür bazen 60 bazen 90 cc yapıyorum bakalım içecekmi diye ama hiç 70 cc nin üzerine çıkmadı bende nasıl olsa 4 hafta içinde tüketmek gerekiyor diye bol bol yapıyorum ama emzirmeyi bırakmasan iyi edersin neyle veriyorsun mamayı? ben önceleri kaşıkla şırıngayla veriyordum ama çocuk ağlamaktan ne yediğini bilmiyordu valla artık biberon kullanıyorum sen kaşıkla veriyorsan daha iyi tabi ama... ben önce memeye tutturuyorum sonra biberonla veriyorum sonra yine memeye tutturuyorumki biberona alışmasın diye hiç biberon vermediğim günlerde oluyor tabi

Kizlar bende aptamil kullaniyorum baktim doymuyor veryorum biberonla hemde gogsumude cok rahat tutuyor

Kızlarrrr herkese selam.
Bİz istanbuldaydık. Cok harala gürele gecti.
Dün gece geldik evimize.
Ben eh işte... Monoton.!
Cocuklarım iyi
Bugün eşimle müthiş bi kavga ettik..
Her hafta sonumun içine ediyor.!

Herkes iyidir inşallah
Hepinizi cok özledim
Valla sinirden daha kahvaltı bîle etmedim..
Geçmişi okuyamadım ..

canım dolven i hiç duymadım kaç aylık bebeklere verilir bilmiyorum ama ateş olmadan şurup vermemek lazım bebeklere, aşı benim çocuklarda uyku yapıyor belki seninki de öyledir, bir de aşı uyku yapmasa da ateş düşürücüler uyku yapıyor zaten, reçetesine bir bak eğer bebeğinin ayına uygun değilse, calpol şurup bulundur evde.

amin canım, bugünümüze şükürler olsun, nice dertler var bizimkiler yanında sönük kalır,
2 çocukla tek başıma çırpınıyorum, yorgunluktan bittim, gözlerimin altı çöktü, günlerce saçımı tarayamayı dişimi fırçalamayı unuttuğum oluyor ama yine de çocuklarım sağlıklı ya bana yeter

madem aptamil kullanmışsın daha önce, herhangi bir kötü etkisi olmadıysa (kabız, kusma gibi) yine aptamil al bence, miktarı da sen bebeğine göre ayarla önce 60' lık yap bak bakalım hepsini bitirebiliyor mu kalıyor mu, bitiriyorsa sonraki sefere bir ölçek fazla yaparsın

Selam canım, bu ara bütün çiftlerin arası kötü herhalde, zor zamanlar yaşıyoruz hepimiz gerginiz, inşallah düzelir hepsi,
ağzımızın tadı evimizin huzuru daha fazla kaçmaz inşallah

canım seni klomen topiğinden mi hatırlıyorum? maşallah bebeğini kucağına almışsın çok sevindim Allah hayırlı evlat etsin:)

Süt yaramıyor diye birşey yok; Allah aşkına bunu diyenlere sakın kulak asma. Senin sütünün her damlası yavrun için ilaç.

Ama kilo alımı olmamışsa mamaya başlayabilirsin. Öncelikle göğsünden emzir iyice, sonra da üstüne 30 ya da 60 ml. ne kadar içerse mama içir. Ben de oğlumda aptamil kullanmıştım sorun yaşamadık.
Mutlaka sık sık emzirmeye devam et annesi. Zamanla doyup doymadığını da anlayacaksın; biraz sabır..

Çok haklısın canım Allahım kimseyi yavrusuyla imtihan etmesin en zor şey...
Bazen sabrımız tükeniyor gazını kakasını dert sanıyoruz ama neler var Allahım sabrını veriyo demek ki çok zor bişey

Ben de o ilk kaşık kimyonu ne vicdan azaplarıyla vermiştim( ama şimdi damlasını da veriyorum arada papatyA çayı da veriyorum -gerçi çay işe yaramadı ama- yeterki kuzum biraz rahatlasın kıvranmasın ne yapıyım
Aşıyosun bi süre sonra o duyguyu gak sesi çıkınca bebekten herşey mümkün gözüküyo gözüne

kızlar nazarlara mı geliyoruz bütün topik eşlerle kavga etmiş
ben de dünle ondan önceki gün kavga ettim eşimle
kızım bütün gün huzursuz geçirdi
bir daha kavga mı tövbe dedim
etkileniyorlar mı gerçekten

Sütün yetse bile kusuyosa kilo alamıyo alabilir dr sor canım benm bebeğim de çok kusuyo haftalık kilo alımı iStenilen gibi değil dr takip edicez şuan dedi ben emziriyorum o kusuyo bütün sütler ziyan oluyo içim gidiyo her seferinde

bu arada uykusuz günler gececektir mutlaka sadece biraz sabır
bende daha önce evladıyla sınanmıs bir anne olarak gece uyanmanın bile keyfini yasamaya calısıyorum
işte insan içinde olunca bazen kendine söz geçiremiyor ama zaman su giibi geçiyor her anı yasamak lazım mutlulukla
evlat sahibi olmak dünyadaki en güzel nimet
çok sanslıyız her birimiz aslında
çok şükür

ben mamayi doğum olduğu gün ve ertesi gün verdim sütüm gelincede birdaha vermedim hiç. ilk verdiğm zamanlarda biberon ile verdim oda az birşey veriyordum çok doyupta memeden vazgeçmesin diye bakalım sağlık ocağına gitmek istemiyorum sanki sınava giriyormuşum gibi streslenıyorum

2gün kullandığım için bilmiyorum kusarmi kabız mi olur diye. hoş normal emdiği zamanda kusuyor bu akşam aldıracağım eşime deneyeceğim

evet canım klomen topigindeydim çok şükür bir evladım oldu seninde hayırlı olsun birtane daha evladın olacak galiba sağlık sıhhatle kucağına alırsın inşallah. emzirmeyi hiç bıraktırmıyorum her ağladığında veriyorum ağzına kendi bıraktığında çekiyorum ancak ne bileyim buzamana kadar gaz çıkarmasından kakasini yapmasından memeyi kendi birakmasindan dolayı doyuyor zannediyordum amacım gene mamayla doyurmak değil sadece sütümun birikmesi için zaman aracı olarak kullanıcam gibi gözüküyor

Aynen valla daha emerken bile sızdırıyor ağzından bizimki bazen süt kesigi gibi bazen de direk emdiğini kusuyor Allahtan çok değil ama benimde içim açıyor

Ay Allah muhafaza. Sol gogsumun ucunda kurumuş kabuk gibi ufacık bi beyazlik var o mantar mi aceba oylemk oluyo? Dr um doku yenileyici bi merhem vermişti onu suruyorum iyi gelirmi acaba? Kiz sipir sipir terliyorum ev 23-24derrce daha nasil sicak tuyayim kendimi:))
Kiz bende doğumdan beri tuvaleti tutamama var zaten. Hatta bi kere emziriyodum kalkmayim simdi dedim ama çok fena bastirinca biraktitdim çocuğu ama WC bin önüne geldim dananin kuyruğu koptu altima doldurdum niye böyle oldum anlamiyorun hala tutmakta zorlaniyirum o kdr kotu değilim hafif düzelme var ama çok sikismak hala riskli:/// bu normalmi ya?

Bide anil alinti yapip sormustum ama farketmedin galiba bu Dr unun tavsiye ettiği korunma halini kullanavakmisin sen? Ben biraktim kendi Dr umu gidemiuirumda o ilaçtan alayim dedim ama hala adet görmedim nasil kullancam bilmiyorum Dr un sana söyledi mi?
ayy evet normal doğum yaptım ve bende de oldu. hemoroid varsa eğer eline parçalar değer temizlenme sırasında. bol kayısı ye gece gündüz. bebeğim ağlıyor daha yazamıyorum offf :)
E bendeki hala geçmedi hala tutmakta zorlaniyirum tuvaletimi iki ay oldu
Yürü beaa kim tutar seni aslanim yaaa :)) bende gicik oluyorum hayat erkeklere güzel valla !!! Bide ne var çocuk bakmakta diyor deli ediyor beni benim herif!!!:/
Evt bende de oluyo nedir anlamadim

Hangisi canim meme batmasi mi büyük tuvalet tutamama mi?

Kiz nerelerdesin sen. Topikce kocisler tirt cikti galiba son günlerde tartisma çok oluyor. Canm geçecek bunlar sabirli olmaliyiz

ya aslında o kadar bambaska biri olduki doğumdan sonra
hani 4 4lük erkek nedir deseler
eşimi gösterirdim o derece masallah
son 1 haftadır gene özüne dönmeye basladı
ama ben istemiyorum bu yeni halini cok sevdim

erkeklere hayat cok kolay canım
sabah inanırmısın havam değişsin diye ne yaptım
8 e doğru kızımı emzirdim
burada evin önünde pazar var
sen uyut dedim eşime
ben pazara giidicem
hava değiişimine bak daha yeni yeni kurulan pazardan sebze meyve almak
ne kadan eğlenceli
ha bir de balkona cıkıyorum
çok cılgın bir hayatım var
adrenalin dolu süprizlerle heycanlarla dolu

Hasene kremin adi ne
Fito madecascol bunlardan biri mi
Gogus ucundaki mantar olabilir
Bebeginde pamukcuk varmi
Zyagi ve karbonat sur arada bisey kalmaz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…