2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
kızlar varmı alerjiden bir haber
biz carsamba gidicez sanırım süt içeren ürünler yedirtcek dr of cok korkuyorum

Merhaba canım

Valla ben diyete tam gaz devam ediyorum süt sürünleri yumurta dana eti kuruyemiş domates yemiyorum.. Kakamızda 2gündür hiç kan görmedim çok şükür... Ancak suratımızda hatta kafamızda da hep sivilceler var:KK43:(( ben istanbuldayım.. Burada bir prof buldum çocuk gastraenterolojisi ve beslenme üzerine... Cumartesi gününe randevum var bakalım ne diyecek o heyecanla onu bekliyorum,...

Bu arada bizim de ilk başta kakamızdaki kan toplu iğne ucu kadardı... Diyete tam olarak başlamadan çok az artmıştı ama sonrasında da hep toplu iğne ucu kadar oldu... Yani öyle lök lök kan olması gerekmiyormuş...

Merhaba canım

Valla ben diyete tam gaz devam ediyorum süt sürünleri yumurta dana eti kuruyemiş domates yemiyorum.. Kakamızda 2gündür hiç kan görmedim çok şükür... Ancak suratımızda hatta kafamızda da hep sivilceler var:KK43:(( ben istanbuldayım.. Burada bir prof buldum çocuk gastraenterolojisi ve beslenme üzerine... Cumartesi gününe randevum var bakalım ne diyecek o heyecanla onu bekliyorum,...

Bu arada bizim de ilk başta kakamızdaki kan toplu iğne ucu kadardı... Diyete tam olarak başlamadan çok az artmıştı ama sonrasında da hep toplu iğne ucu kadar oldu... Yani öyle lök lök kan olması gerekmiyormuş...

Bizimde yuzde puturler var
Lok lok kan olmaz zaten ya nokta kadar olurmus
Allahim esirgesin
Dr dan cikinca haber ver tamammi cnm

Kızlar merhabaa,
Geçmişi biraz okudum aynı sıkıntılar devam ediyor hepimizde ama yavaş yavaş rurmiyorum nasıl alıştırırım diyo.dedim ki 2 saat senle kalsın hep kucakta tut alışır bebek bu
ne salak salak konuşuyorlar ya adamın görüşesi kalmıyo gerçekten nefret ettim artık yaa

yeeehuuuuu gözün aydınnnnn=)

biz cuma olcağız büyük ihtimal canım bizim pipi sorunlu çok geç kaldık ettirmek için..

ben chicconun kullanıyorum ama bence hepsi aynı işlevi görüyor pahalı birşey almana gerek yok canımcım

oooo hemde ne diyorsun su içinde kalıyo saçı ensesi
Saolasin canim çok sevindim valla bende. Tevafuken AA surayada bakiyim dedim cikti:KK1:
Sizinde sünnet iişiniz varmis. Allah yardimcin olsun koligin uüstüne bide bu eklendi. Belki de çok aglamasinin sebebııııııı[/QUOTE]

Anilimmm cnmbenim
Hayirli olsun simdiden.
Cagan 5.5aylkken olmustu.
Kesk daha onceden bile yaptirsak lur demistik.
Erkek nneleri ne kadar erk yaptirirsaniz iyi oluyor.
Hic ila vermedi operas. Sonra.
Sadece zeytiny.i sur dedi.
4Gunde iyilsti.
Bide sunnet ettirmeyenler muhakkak pipisinin derisini yukari gerdirip temizleyin.
Krem birikintisi kir falan luyor.
Konusu gecms bnde hatirlatimm dedim :))

Tubiiiiiss
Ayy cok sevndim.altinlari bulmussun...

Ayc emerkeb cok terlemiyor..cagan sirilsiklam olurdu.:)))
saol canim Allah kaybeden herkese bulmak nasip etsin

canım aç olsa ağlar, karnını doyurmadan susturamazsın merak etme,
bebekler büyüdükçe daha kısa sürede doyuyorlar ve daha geç acıkıyorlar,
bebeğin emerken tıkanması da sütün çok gelmesinden dolayı oluyormuş

darısı başımıza inşallah bizimkide kolay geçer, benim bebeğim ilk aşıda bile kıyameti kopardı, bunda ne yapacak bilmiyorum,

benimki günde 3-4 kere dolu dolu yapıyor, bazen de gaz çıkarırken miktarlarda yaptığı oluyor,
kakasının normal olmadığından şüphelenmeye başladım çünkü sürekli su gibi yapıyor, bu hafta doktor kontrolünde sorucam

inşallah senin dinlenebileceğin kadar uzun uyumuştur

aslında bence doğru söylüyorlar, ilk çocuğumda öyle diyenlere çok kızıyordum ama kızım büyüdükçe gördüm ki haklılarmış,
belki şu an uyumuyorlar, gaz sancısı çekiyorlar ama tek büyük sıkıntıları uyku ve gaz büyüdükçe daha ne sıkıntılar çıkıyor bugünleri aratıyor

yulaflı bisküvi olayını ben de farkettim ama emin olamamıştım ondan arttığından demek ki doğruymuş,
birde bana hastanede ara öğünde çayla birlikte petibör bisküvi vermişlerdi süt yapar diye,
hastaneden sonra yemedim çünkü sevmem petibörü, seven varsa denesin belki gerçekten artırıyordur sütü
ne gezeeer misafirin geldi:KK25:

Ben yaptırmak istiyorum aslında ama emin de değilim canım ya çok zor karar vermek
Aynen ben biraz daha büyüyünce yaptircam galiba
Kızlar benim oğlum zayıfladı maşallah yanaklar tombul tombuldu iki gündür hafifledi yanakları küçüldü genel durumunda bi değişiklik yok bol gazlı ve sanki biraz daha fazla ağlıyor gaz için sab simplex kullanıyordum son 5 gündür biogaia kullanıyorum acaba o mu yaptı biraz ağır bi ilaç diye okumuştum aynı durumu yaşayan var mı?

Ben sadece biogaia ve zinco kullanıyorumbir aydan fazla oldu boyle bisi hissetmedim canim

halamii ya...uyuyo mu peki hic mmeden 5 dk bile emse bazen yetiyor bnlara..belki oyle biseydir...
bide kucaginda uyuyup yerine koyunca mi uyaniyor.
bizimkide oyle eger oyleyse

12 -5 Arası sıyırmıştım.biraz emdi çok şükür ama az.iştahsızlık çıktı başıma.ishal diyodum şimdide üşütme.halsizlik var sanki.

canım korkutmak istemem ama bir doktora gitsen iyi olur bence, bahsettiğin bütün durumlar bizde de vardı gerçi iştahsızlık pek olmadı ama dr a götürdüğümüzde antibiyotik, balgam söktürücü ve buhar tedavisi uyguladı 1 haftada ancak düzeldi, insallah seninki bizimki gibi değildir ama çok küçükler baştan tedbir almak önemli antibiyotiğe başlamadan önce 2 günde bir dr a götürmemize rağmen düzelmedi dr lar burnunu açın sadece dediler ama biranda kontrole götürdüğümde bronşit olduğunu öğrendim 1 aylıkken belki ilk öksürdüğünde götürdüğümde tedaviye başlansaydı bukadar ilerlemezdi[/QUOTE
Umarım doktorluk olmayız ama,götürsem iyi olacak.balgam var öksürürken belli oluyor.

12 -5 Arası sıyırmıştım.biraz emdi çok şükür ama az.iştahsızlık çıktı başıma.ishal diyodum şimdide üşütme.halsizlik var sanki.

12 den 5 e ksdar kesintis i z uyuduysa iyi iste. So r un yoktur.
Bikac gun daha gen el k durumuna bak iştahsızlık var mi diye.

kızlar çok şükür şimdiye kadar ihtiyaç olmadı ama hem evde bulunsun hemde aşıdan önce veriyim diye alicam siz hangisini kullaniyorsunuz hangisini aliyim lütfen yazarsanız çok sevinirim

kızlar çok şükür şimdiye kadar ihtiyaç olmadı ama hem evde bulunsun hemde aşıdan önce veriyim diye alicam siz hangisini kullaniyorsunuz hangisini aliyim lütfen yazarsanız çok sevinirim

Bizim Çarşamba günü kontrolümüz var ben de doktoruna soracağım ona göre evde bulunduracağım canım aynı gün verem aşısı da olacak ayrıca rotavirüsü de yaptıracağım sanırım

Calpol canim ama asidan önce vermek iyi değil ateş 38 i görmek lazım vücut biraz savassin ve aşının tuttuğunu anlamak için sonra

Cnm ben eczaciyim
Eczanede acik ara en cok pedifen satiyoruz
İbufen de alabilirsin aynisi

Doktorlar calpol u de cok yaziyor ama pedifen kadar degil

Kizlar saat 4 den beri kizim aglio emmek istiyo ememio
Yay gibi geriliyor
Gecen haftada olmustu
Gozundrn uyku akiyo
Yesil kaka yapti
Sac kurutma mak actik onunla emzirebildim
Ne ki bu cok yoruldum

Ya benimkisi bugün 52 günlük hala bi değişiklik yok gecen hafta bi kaç gün iyiydi sonra yine kötüleşti tek basina birakinca 5 dk uyuyo uyurken sürekli sallanmak istiyor gerçekten psikolojik bozuluyor: ((

Kolik bebeklerin kucağa alismamak gibi bi durumkari söz konusu degilki canim yani benim bebeğinin değil. Sürekli agliyor ve ağlamaktan tikaniyo çocuk nasil almayim kucagima. Çocuk la resmimiz bile yok ya uyuyo yada agliyo.onu susturma cabamizdan resim bile cekilemiyoruz ailecek...
cnm bizde oleyz surekli sallanicak yoksa uyumazda durmazda ozel ve ev islerimi kosturmaca yapiorum hep ole yorgunum ki konusmaya halim yok desem yeridir

Cnm ben eczaciyim
Eczanede acik ara en cok pedifen satiyoruz
İbufen de alabilirsin aynisi

Doktorlar calpol u de cok yaziyor ama pedifen kadar degil

6 ay olana kadar dr calpol veriyor..pedifen biraz daha buyuyunce degil mi kizlar..

Yay gibi geriliyor
Gecen haftada olmustu
Gozundrn uyku akiyo
Yesil kaka yapti
Ne ki bu cok yoruldum

canım yeşil kaka yaptıysa ya fazla emiyor ya da üşüttü,
emmek isteyip ememiyorsa sütün fazla geliyor olabilir, göğsün de çok gerginleştiyse biraz sağıp öyle emzir,
ya da gazdan olabilir, gazını çıkarmaya çalış

cnm bizde oleyz surekli sallanicak yoksa uyumazda durmazda ozel ve ev islerimi kosturmaca yapiorum hep ole yorgunum ki konusmaya halim yok desem yeridir
Aynen aynen kisisl temizligimi bile anneme gidince yapabiliyorum valla. Ev işi de ztn pislikler aldi götürdü satamadan getirdi modunda:KK43:(
6 ay olana kadar dr calpol veriyor..pedifen biraz daha buyuyunce degil mi kizlar..

Bize calpol verdiler anam

Yay gibi geriliyor
Gecen haftada olmustu
Gozundrn uyku akiyo
Yesil kaka yapti
Ne ki bu cok yoruldum

Şiddetli gaz sancisina benzettim. Benim oğlumun kolik nöbeti tuttuğunda boyle cilldirmis gibi davraniyo sürekli agliyo.

Yada uykusu sikistirdi ondan agliyo senin yavrucak

Kizlar bebeğim çökelek gibi kusmaya başladı daha önce hic bu kdr kusmuodu. Yani sik. Bi kaç gündür sik sik kusuyo. Sütun yaradigini gösteriyi diyorlar ama bizim rutinimizin dişinda olunca endiselendim

X