2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469

benim kızımda çok kusuyor :26: ama normal çıktı herşeyi
çok fazla emdiğinden birde süt fışkırır şekilde geldiğinden oluyormuş fazlasını çıkarıyormuş
oğlumdada çok çok fazlaydı onada mide kapakçığı tam gelişmediğinden oluyormuş 9 ay sonunda kendiliğinden geçmişti

ben yaptırıcam sanırım siz ne düşünüyosunuzz:26:

Benim doktorum kadıköy şifa'da, geçen cuma 2. Ayımız bitti işte gittik doktora. Bize hiç sormadı bile, direk yaptı rotavirüsü. İsteğe bağlı olduğunu bilmiyordum, bilsem de yaptırırdım gerçi, bi de sonradan pişman olmak var. O gün toplamda 4 aşı yapıldı, biri ağızdan damla şeklindeydi. Çok ağladı dudakları fln titredi zor dayandım ama napıcaz mecbur gerçi 5 dk sonra unuttu hemen gülmeye başladı, ateş fln da yapmadı, ertesi gün çok uyudu sadece

Cnm yaaa peki kullanır kullanmaz geçirdi mii
3lere kullandım hala aynı
Sancı geldiğinde mi kullaniim tuğba ne dersin
Çare olack mı yaa(

Kızlar benim süt rengim bazen sarı bazen beyaz oluyo
Beyaz olan kalitesiz mi oluyooo neden renk değişiyor
Yediklerdendir ama beya süt kalitesiZse vermiim mi sizcee

Uzun zamandır giremediğim için siZe sorularım çok biriktii çooook:))

cnm benim sütüm hep beyaz kalitesiz olsa kızım bir buçuk kilo almazdı sanırım
sütünü ziyan etme yediklerinden değişiyor olabilir

rezeneyi bir kez denedim etkisini çok anlamadım ama kimyon beni çok şaşırttı, inşallah böyle devam eder.

Tarif verir misin(
Günde kaç kete kaç cc ye kaç kaşık
Ben bi kere denedim olmadı
Acaba başka derdi mi var yavrumun yaaa

1 su bardağına 1 tatlı kaşığı kimyon tohumu koydum, üzerine kaynar su döküp bi 5 dk demlendirdim.
çay bardağına alıp soğuttum, 15 cc falan vermişimdir, çay bardağının dibinde 1cm yüksekliğinde bile yoktu
çok gazlı benim kızım, yarım saat sonra altını açıp ayaklarını karnına katlayınca hem çok pırtlattı hemde çok rahat kaka yaptı.

ön süt ve son süt ayrımıdır o, önden gelen ilk süt daha açık renkte çocuğun susuzluğunu gideren sulu süttür.
son süt daha koyu renkte yağlı ve bebeği doyuran süttür. ikisi de çok önemli, Açık renkte olan ön sütte annenin antikorları oluyor, çocuğu hastalıklardan koruyan. o yüzden ikisini de ver canım ikisi de çok değerli.

ay nası çıkartıcam suratını çizmiş kanatmış resmeenn (
Valla benimkidr kanatiyo ama cikarttim ben gizem kendilerine dokunarak daha rahat sakinlesiyolarmis çünkü
Kiz doyuramazsan o çocuk basarmis yaygarayi esra öyle diyordu:) doyuyodur doyuyodur.:))
Ya benimki gicik oluyor giyinmeye fln kasiyo sinirleniyo daha beter kanlara yerlere karisiyorum onu soyundurup giydirene kadar. Ben korkuyorum valla her gün yikayamam
biogaia+sab simplex sayesinde ben uğraşmadan alttan üstten çıkıyo gazlar rahata kavuştumm
Biogaia çok iyi geldi bizede.sab kullanmiyorum ama kullansak mi nobetlerimize iyi gelir mi aceba
Eder eder benimkide öyleydi o kdr çok gaz cikarmistiki çocuk uçacak sanmistim :))

Allah yardimcin olsun canim yapilacaklari yapıyorsun zaten kolaylik versin mevla

anıl hiç olurmu öyle sey kızzz:)
Hepsini içir sarı olan daha yağlı kısmı oluyor
Mesela ilk sağarken beyaz daha duru gelir dibe doğru koyulaşır süt
En son oluşan süt tabiki daha yaglanmaya zaman olmadıgı için duru olur
Diğer süt son süt denir ona o durduğu için iyice yaslanır kuşito
Ama hepsini ver
Diğer ön süt bebeğin su ihtiyacını da karşılıyor hem

Yaslanır değil yaglanır yazacaktım otomatik klavye işte
Götünden uydurup uydurup yazio:)

Zynb de aynısını yazmış zati Anıl'ım

kimyonu ilk yaptığımda mutluluktan soluğu burda almıştım yazmıştım hatta uyuyor diye
sonra etkisi azaldı sanırım bünyesi alıştı
inşallah sende hep aynı etkiyle devam eder
gizemcim eldivenlerini çıkart zamanla o çizmeler bitiyor bizimkide ilk çıkarttığımızda çok çizdi sonra alıştı çizmiyor artık
bide ellerini keşfetti iki elini birleştirip onlarla oynaması yokmu parayı bulmuş tüccar gibi ovuşturuyor
abisinin saçlarını yoluyor battaniyeyi yüzüne çekiyor mendilini ağzına tıkıyor bunlara dikkat ediyoruz ama farkındayız ki elleri açıkken çok mutlu
yatarken kollarını bağlıyalım battaniyeyle diyoruz imkanımı var ıkınıyor sıkınıyor kesinlikle uyumuyor çok düşkün rahatına hanımefendi kısıtlanmaya gelemiyor

Cnm yaaa peki kullanır kullanmaz geçirdi mii
3lere kullandım hala aynı
Sancı geldiğinde mi kullaniim tuğba ne dersin
Çare olack mı yaa(
Bi ilacin etki etmesi için en az uç gün gerekli gülüm kullanır kullanmaz etki etmezmis. Sab simplexi uç gün düzenli kullanan çok faydasini gorceksinjz demişti Dr AMS biogaia daha iyi geldi bize. Valla içindekilere baktim arastirdim zinconun fayda etmesi lazim canim. Benim cocugm kolik o yüzden aglamasi hic bitmiyo ama kolik olmayan bi tanidigimin bebeğine kaka bile yaptirdi zinco. Sasirdim kaldim.

Valla sancinin ne zman gelecegi belli olmuyi diye ben gunde uc kere bes damla veriyorum anilim. Sakinlestirir diye.

Arkadaşların dediğine katiliyorum ikisinde önemli anilim.ilk sut beyaz olur antikor ve su ihtiyacı için son sut sari olur yağ içerir doyurucudur. İkiside önemli yavrimoooo:))

Benim oğlan pirt yaparken cirtlatti galiba bezini degistiricektim memede uyudu napiyim şimdi? Çokta yorgun belin uyanirsa kucaktan inmez çok huysuz bugn

Karamelim
Gecmiş olsun canım.. Umarım geçicidir
Kızın cok tatlı yerim onu ben maşallah yaa
Ay cok yazamıyorum malum ev işi yemek cocuk:)
Cok özledim seni yaa nolur sık sık girsene
Davetiye mi beklion heee

Kiz senin Kiz kaç günlük? Benim oğlan 43gunluk hala ciziyo elleri yüzünden hic inmiyo. O elleri keşfetme zamanlara çok tatlioluyor ya sabirsizlandim simdi :) motor kabiliyeti ggelişmiş cimcinenin

Kuşlar oğluna takilab altinlari nereye koydugumu hatirlamiyirum!!! Koyabilecegim yerlere bakiuorum yokkkkkkkkk!!! :////

Merhaba kızlar. Artık hiç fırsat bulup giremiyorum foruma çünkü çok cadı bir kızım var. Doğru düzgün uyumuyor, ne gece ne gündüz. Uyursa tilki uykusu ve kucakta. Gece bile göğsümüzde uyuyor, asla yatağına yatmıyor. Uyanıkken de hep emmek istiyor.
Çok yorgunum o yüzden. Bir de idrar yolu enfeksîyonu yaşadık, antibiyotik kullandık, ishal olduk derken hastalıklar yüzünden doğru düzgün kilo alamadı yavrum. Yeni iyileşti. O iyileşti ben yamuldum. Böbrek taşı düşürdüm dün. Çok kötüydü. Nazara mı geldik nedir.
Evde de çok bunalıyorum. Eloş'la bir yere gitmek imkansız, arabada bile emiyor. Her yerde kucağımda emme pozisyonunda. Dün acillik olunca mecbur bıraktım babanesi ve dedesiyle. Beni görünce çaresizce ağladı.

Karamelim
Gecmiş olsun canım.. Umarım geçicidir
Kızın cok tatlı yerim onu ben maşallah yaa
Ay cok yazamıyorum malum ev işi yemek cocuk:)
Cok özledim seni yaa nolur sık sık girsene
Davetiye mi beklion heee

ah denizim yaramı deşiyorsun
nasıl özlüyorum sizleri ama inan vakit bulsam hiç düşünmeden gelicem daha yeni yeni ev bize kaldı
kızımda anca düzene girdi ağlamaması gerek diyince doktor zaten olmayan vaktim tamamen bitti sürekli onunla ilgilenmekten hiçbirşeye vakit bulamadım
ama inşallah artık sorun olmazda bende burada olur sizinle vakit geçirebilirim çünkü burda çok motive oluyorum

Kiz senin Kiz kaç günlük? Benim oğlan 43gunluk hala ciziyo elleri yüzünden hic inmiyo. O elleri keşfetme zamanlara çok tatlioluyor ya sabirsizlandim simdi :) motor kabiliyeti ggelişmiş cimcinenin

cnm bugün 32 günlük olduk
bizimki çizmiyor ilk çıkardığımızda çiziyordu
sanırım seninki erkek yüzünü çok önemsemiyor bizimki malum kız olunca yüzü çok değerli
haklısın öyle tatlı oluyorki izlemeye doyamıyoruz ama abisinin boynunda tırnak izleri mevcut yakaladığını affetmiyor

Kuşlar oğluna takilab altinlari nereye koydugumu hatirlamiyirum!!! Koyabilecegim yerlere bakiuorum yokkkkkkkkk!!! :////

telaş yapma bulursun :26: sakince düşün bakalım

cnm geçmiş olsun ço zor günlerdir eminim :26:
inşallah kısa zamanda biter hepsi
benim kızımda seninki gibi sürekli emmek istiyordu sonra doktorumuz kusmasından dolayı emzirme saatlerini ayarlamamız gerektiğini söyledi
zor olsada başardık gündüzleri 2 saatte bir emziriyorum emmek isterse emziğini veriyorum ağzına onunla avunuyor çünkü alışkanlıktan bizi emzik yerine kullanıyorlar
şimdi geceleri 3-4 saatte bir emiyor inşallah böyle gider
emziğe alıştırmak çok zor oldu o attı biz verdik şimdide atıyor ama eskisi kadar değil en azından emmek isteyince önce reddediyor sonra çaresiz alıyor

Yaaa ondan mı kusuyor? Çok kusmaya başladı, bi de o kadar emmesine rağmen günde iki kere de mama istiyor sıpa. Kakası da yeşil. Emzik verince öğürüyor. Kabul ettiremedim bi türlü.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…