2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
Kizlar dun fitille kaka yapmistik biliyorsunuz. Oglusum bi saat evvel kendi çabasıyla kaka yapmis bulunmakta:) hem de rengi kivami çok iyiydi içinde susamlarida vardi çok mutlu oldum:))

Onun ikinip sonrada kakayi disari atmayi basarmasindan çok hoşlaşıyorum:) çok komigime gidiyor:)))

Yok canm bebegn doyuyor dmekki...doymayan cocu yaygarayi koparir...sennkide baya buyumus...hic dert etm..sutun yetiyor maasallah...

Kusumm dun aksam 9da uyuyup normalde 12de uyanir sonrada sabaha kadar uyumazdi dun aksamustu uyandi bende uyutmadim 12ye kadar oyaladim agladi etti uyuyamadigi icin iyice sinirlendi gozunu kapadikca ben uyandirdim sonra tam uyutcaktim o uyumadi 2de uyudu iste gozunuz aydin canimcimmmm fitil bagirsak hareketlerini duzene sokuyomus bu arada
Tembellesmesinden iyidir fitille yapmalari bak kendi kendine yapmis isteemasallaahh kuzumaa

eldiven takmiyim dedim tırnakları olmadığı halde suratını çizdii:26:tutup battaniyeyi suratına çekiyo nasıl takmıyım kii:44:

Gizem canım büyüdükce daha zor olucak cıkarman her gecen gun daha tehkikeli hale geliolar malesef ben 15gunlukken cıkardm sık sık uyanıp kontrol ediyorum bazen utkucukta yaramazlık yapıyor :)

Gizem canım büyüdükce daha zor olucak cıkarman her gecen gun daha tehkikeli hale geliolar malesef ben 15gunlukken cıkardm sık sık uyanıp kontrol ediyorum bazen utkucukta yaramazlık yapıyor :)

ay nası çıkartıcam suratını çizmiş kanatmış resmeenn (

Tunaydın canlarım

Sükunet teşekkür ederim arkadasım.
Dün esim etol dört almış nöb. Eczaneden ama eczacı süte geçer ona göre demiş!!
Antibiyotik içmedim. Etol ü bi kez aldım yine duşa girdim kaynar su ile oraya masaj yaptım
Cok şkür allahıma bugün daha iyiyim.

Hasene tubişimmm gözün Aydın bizim 5. Gun bitti karnı sertte değil
Rahatsızda olmuyoo fitil yapsam mı acep
Belkide ben bu cocuğu doğru doyuramıyorum sanki kiloda almıyo
Ay ne bileyim yaaa :/

Anıl'ım zinco yü ben taa Aral da denemiştim hatırlamıyorum hiç cnm

Popom hala iyileşmedi bu arada

Kızlar mta ortada yok umarım iyilerdir.

Aysunnnn sende artık gel delircezz meraktan ya

Gizem maşallah benim gelinimee :)
Kızlar sizin elinizde gece gündüz ayırımını sağlayıp düzeni oturtmak
Bi iki güne alışırlar azcık dayanın oyalayın geç saatte yıkayıp ilk gece mama verip uyutun
1 sefer mama veriyorum ben 11 - 12 gibi öyle daha guzel uyuyor sonraki tüm ağlamalarında alıp hemen
Emziriyorum beşiğe yatırırken cok yavaş ve ellerini bi müddet göğsünde tutarak ona dokunarak bırakıyorum

Adı utku mu oldu bebeğinin Cnm
Cok guzel bi adı var
Yeğenimin oğlunun adı ve ben koymuştum adını :)) ehuheee
Severim yanı o ismi anlamında cok guzelll

görmen lazımdı dalıyo tam ben uyandırıyorum çıldırdı sinirden suratını parçaladı işte:26:

Yok canm bebegn doyuyor dmekki...doymayan cocu yaygarayi koparir...sennkide baya buyumus...hic dert etm..sutun yetiyor maasallah...
Ya esra benimkide gündüz uyku arazi emerken uyuyo ama bi yandanda emmeye devame ediyor doyuyomudur da uyuyodur acaba. Yoksa AC olsa da yorulduğu için mi uyuyodur? Ya benimki herşeye agladigi için kestremoyirum ne için agladigini. :))
Hadi gozun aydin tugbisimmm..

Oglan sakladigi mal varligin ckarmiss..:)))
Hevet çok şükür. [Bu arada ben günlük hayatimda evet yerine hevet derim bazen bu hevetler nerden cikti yada tazim hatasi demeyin bilinçli yaziyorum:))] fitili attim milletinin 5dk içinde yapiyomus benimki uç saat sonra yapti:) ama asil beni mutlu eden sabah kendi kendine yaprigi kaka oldu:)))

Valla bende diyorum bazen acaba uyutmasamda gece mi uyusa diye ama sonra diyorum ki bizim oğlan kolik gece bu sefer hem uyuyamadigi için hem de gaz snacisi için ağlarda daha beter olur kas yapayim derken göz cikartirim. Gündür en azindan bir buçuk saat fln uyuyo arada bende az Dinleniyorum yoksa hic dayanamam.

Evet gizem valla dun kakayi hemen yapmayinca telaslandim acaba başka bi sorunu var Sizinkiler hemen yapiyomus ya. Neşe uyudu uyandi emerken okunmaya başladı yapti iste 11bucuk civari. Sabahtan kendiliğinden yapti ta citcitli body si kaka olmuştu. Soyundurdum temizledim bi daha tekken çok zor oluyo ya giyindirmek:)) Allah nasip ederse bgn de banyo yapicaz inş o yüzden sadece sildim sirtini üstünü değiştim tek yikayamam esinle yikayabilirm anca:))

ayy en çok sevdiğim görüntü oldu kakalı çıtçıtlı body
ben kolay giydiriyorum seviyo soyunmayı
biz hergün yapıyoruz şimdi uyuyo uyancak bıcıbıcıı :))
dun gece kustu zaten boynu falan kusmuk oldu gece bütün üst baş değişti sildim epeyce boynunu falan ama ekşi ekşi kokuyo

biogaia+sab simplex sayesinde ben uğraşmadan alttan üstten çıkıyo gazlar rahata kavuştumm

Adı utku mu oldu bebeğinin Cnm
Cok guzel bi adı var
Yeğenimin oğlunun adı ve ben koymuştum adını :)) ehuheee
Severim yanı o ismi anlamında cok guzelll

Eweet deniz teyze adımız utku oldu :) sen nasıl oldun denizcim emzirmelerden sonra soguk kompres yapıomusun doktorum bna önermsti

kızlar dün gece kızıma kimyon tohumu demleyip 3-4 çay kaşığı verdim. en gazlı saatleriydi, bi yarım saat sonra altını açtım peşpeşe pırtlar geldi ve kakasını da yaptı. gece emdikçe de alttan rahatça pırtlattı. daha önce hiç bu kadar kolay yapmamıştı.

Kimyon bu kadar hızlı etki eder mi ? bu gece de deneyeceğim inşAllah, gaz ilacı olarak sab simplex kullanıyorum o da rahatlatıyor ama bitmiyordu sancısı.

Kızlar uzun bir aradan sonra merhaba,
Benim İnternet'e girmeye hiç vaktim olamıyor ilk günden itibaren zorluklar başladı devam ediyor . Çok şükür herşeyde rağmen en azından kötü bir şey olmadığını biliyoruz.
Gaz sancımız 10 gün sonra başladı ve hala devam ediyor. Ağlama nöbetleri , katılmalar oluyordu . Sab simplex ve aguline kullanıyoruz ve sadece anne sütü alıyor . Geçen cuma reflü teşhisi koyuldu ayriyetten . Onun içinde gaviscon şurup verdi ama katiyen veremiyorum ilacı . Diğer damlaları seviyor ama bu ilacı reddediyor ağlıyor , kusuyor. Reflü yastığı ve anakucağı kullanıyorum devamlı . Ama bugün fışkırtarak kustu emdikten yarım saat sonra kaka yaparken ağlıyor yani yavruların anne karnında böyle dertleri yoktu . Çok yıpratıcı oluyor sürekli ağlaması . Benimle aynı şeyleri yaşayan anneler muhakkak vardır . Siz neler yapıyorsunuz arkadaşlar ?

slm kızlar benim gece yatmaz gündüz kalmaz kızım uyurken bakayım dedim fırsat bu fırsat

sağol cnm inşallah öyledir
evet kilo alımına doktorda şaşırdı tartımı yanlış acaba diye 2 kere tarttı kilo alması üfürüm içinde iyiye işaretmiş masum üfürüm olmasa kilo almazdı dedi ama takip edicez dedi bakalım rabbime emanet beklicez
kadir bey beni çoğu konuda rahatlattı özellikle kakaların renkleri hakkında baya bilgi sahibi oldum
altın sarısı makbul olan
yeşil olan çok yediriyorsun
sert olursa bebişi aç bırakıyoruz demekmiş
çok şükür biizmki hep altın renginde ne yalan söyliyim o kadarda değerli her yapışında çok seviniyoruz
yapamayacağı günleri göz önüne alarak
şimdilik mama yemiyor inşallah gerekte kalmaz

hadi gözünaydın canım

ben de çok kararsız ve önyargılıyım ne yapsam diye düşünürken zamanı geçip gidecek sanırım, kızımda olduğu gibi

olsun canım en azından rahatlamıştır yavrucak aman nedir bizim bu bebelerin kakasından çektiğimiz, benimki de sanki poposundan çiş yapıyo sürekli su gibi

eldiven takmiyim dedim tırnakları olmadığı halde suratını çizdii:26:tutup battaniyeyi suratına çekiyo nasıl takmıyım kii:44:

bende de aynısı olacak sanırım doktorumuzda bize bıraktı kendi çocuklarına yaptırmamış
yapılsada yakalanırsa çekecekler ama daha hafif atlatıyorlarmış hayırlısı bakalım ben eşime bıraktım kararı

gizem gözün aydın cnm maşallah eylüle inşallah hep böyle gider
bende aynı tekniği uyguluyorum ama bazen beni hiççç takmıyor baş aşağı salla istersen yinede uyanmıyor
bizde henüz kabızlık yok ama yakındır oğlumda az çekmedim
bide kızlar ne kadar doğru yapıyordum bilmiyorum ama ben oğluma beyaz sabunla yaptırıyordum :44:
kızımda ne yapıcam bakalım allah hepimizin yardımcısı olsun

inan ediyor bende de aynısı oldu ama ben kaka yapamadığından değil gaz için vermiştim çok işe yaradı arada veriyorum bizim her gece rezene çayımız var 10 çay kaşığı alıştı artık uyumadan onu veriyorum

ben yaptırıcam sanırım siz ne düşünüyosunuzz:26:

ben kararsızım cnm
yaptır diyen doktordan çok '' gerek yok '' diyen doktor daha çok bizde baya kararsızız yan etkileri çok oluyormuş ama kadir bey kesinlikle yaptır diyenlerden offf kararsızlık zor

Tarif verir misin(
Günde kaç kete kaç cc ye kaç kaşık
Ben bi kere denedim olmadı
Acaba başka derdi mi var yavrumun yaaa

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…