2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
kızlar yaa benim göğüslerimin ucu çok fena ilk önce garmastan pomat kullandım hiç işe yaramadı şimdide lanolin diye bi krem önerdiler ama lanolin inanılmaz kötü kokuyor aranızda kullanan var mı lanolin yada başka bi önerisi olan var mı? çok fena ya emzirmeye korkuyorum bebeğimi..

Canim lutfen cozum bulursan benimlede baylasirmisin herseyi deniyorum ayva krem zeytin yagi hic birsey degismedi hala cok
Aciyor agliyorum emzirirken

Canim lutfen cozum bulursan benimlede baylasirmisin herseyi deniyorum ayva krem zeytin yagi hic birsey degismedi hala cok

Kızlar bde awentin kalkanını deneyin kapak gbi gögüslere takıosunuz ic camasrnza gögüs uclarnz temas etmedgi icn yaralar kapanıo ben bununla rahat ettm eczanelerde satılıo fyatı 30tl gbi bsey tawsye ederm

İy kaynana depresyonumu
Bi rahat birakmiyorlar ya
Benimki de bugun anneme sen gidince ben bakarim diodu
Ne yapcakmis biliyomusun kizimi tutucakmis
Cok lazim
Kucakta tutmak icin adam mi lazim oluyomuski
Bugun besigi bi salliyordu deli mi ne
İci disina cikcak yavrumun sandim
Sallamayin ben sallayarak uyutmuyorum dedim
Benimki de kipirdamaz surekli oflar puflar hastayim der
Surekli yatar
Bi de herseye karisir hic cekemem
Eski saf gelin yok

Bende fenayim artik lafimi esirgemiyorum, benimkide kimildamaz kayinpederim her isini yapiyor bana gelincede kayinpederim sallar gezdirir tutar tek isi tv izlemek, bide baskalarina oyle bi anlatiyoki bebek cok zor beraber bakiyoruz diye oysaki ben evime daha yeni geldim iyice sogudum kadindan

Kızlar bde awentin kalkanını deneyin kapak gbi gögüslere takıosunuz ic camasrnza gögüs uclarnz temas etmedgi icn yaralar kapanıo ben bununla rahat ettm eczanelerde satılıo fyatı 30tl gbi bsey tawsye ederm

Kesinlikle benim kurtaricim olmustu hastanede 2. Gun gogusumden kan gelince takmistim cok iyi delikli hava alanlarindan kullanin

Tesekkur ederim simdi hemen esime siparisi verdim insallAh bugun kullanmaya basliyorum cok saol boyle bise oldugundan haberim bile yoktu. Ayrica arkadaslar dun ebemize sorduk bi gaz ilaci verdi yan etkisi yokmus kana karismiyormus direk gaz olarak cikiyormus memnun kalirsam ismini sizede yazarim

Kizlar kizim 5 saat uyumus
Bende uyuyakalmisim
Moralim yerlerde saat kurmadan uyumam artik:KK43:((

Iyiki ama iyiki uyumus prenses bizde uyumamiza sebeb oldu bu yaziyi okuyunca ebemize sordum
Dun tabiki uyandirmayin uyusunlar dedi her gece zar zor uyutup 3 saat uyandiriyordum bu gece uyandirmadim uyudu😊

Kizlar saglik bakanligindan aradilar oğlumun alinan topuk kanundaki değerde TSH yuksek cikmis. Bir daha kan vermemiz gerektiğini ona gore tedavi edileceğini söylemişler esinle konuştular. TSH değeri yuksek cikinca noluyo nasil bi hastalık tedavisi nedir yardim edin nolurrrr:KK43:(((

Kizlar saglik bakanligindan aradilar oğlumun alinan topuk kanundaki değerde TSH yuksek cikmis. Bir daha kan vermemiz gerektiğini ona gore tedavi edileceğini söylemişler esinle konuştular. TSH değeri yuksek cikinca noluyo nasil bi hastalık tedavisi nedir yardim edin nolurrrr:KK43:(((

canım insallah önemli bişey değildir internetten bi bak istersen yanliş bilgilendirmeyelim seni

bulursam yazarım bende perişanım b arkadaşım bepanten kremle atlattım önce rahatlattı bi haftada da iyileştirdi dedi onu deniycem şimdide emzirmeye korkuyom valla :KK43:

BUNU OKUMAK SİZE İYİ GELECEK..
Ne zaman; hayatında bazı şeyler çekilmez hale gelirse, Ne zaman; yirmi dört saat kısa gelmeye başlarsa, O zaman; kavanoz ve iki fincan kahveyi hatırlayınız…

İşte kavanoz ve iki fincan kahvenin hikayesi

Bir gün bir felsefe profesörü, elinde bazı malzemelerle derse gelir. Ders başladığında; hiçbir şey söylemeden, önüne büyükçe kavanozunu alır. Sonrada kavanozu ağzına kadar tenis topları ile doldurur. Ardından öğrencilerine kavanozun dolup dolmadığını sorar…

Bütün öğrenciler hep bir ağızdan dolduğunu söylerler.

Bunun üzerine; profesör önündeki kutulardan birinden aldığı çakıl taşlarını, kavanoza döker. Çakıl taşları kayarak, tenis toplarının aralarındaki boşlukları doldurmaya başlar. Profesör yeniden kavanozun dolup dolmadığını sorar.

Öğrenciler yine hep birlikte; ‘evet doldu’ derler.

Profesör bu defa da, masanın üzerindeki diğer kutuyu eline alır ve içindeki kumu yavaşça kavanoza döker. Tabii ki kumlar da çakıl taşlarının aralarındaki boşlukları doldurur. Profesör yine aynı soruyu sorar. Öğrenciler de yine koro halinde ‘evet doldu’ derler.

Profesör bu kez ise masanın altında hazır bekleyen iki fincan kahveyi alır. Başlar kahveyi kavanozun içine dökmeye. Bu kez de kahve de kumların arasında kalan boşlukları doldurur. Bunun üzerine öğrenciler gülmeye başlar… Ardından profesör öğrencilerine nasihat etmeye başlar;

‘Bu kavanoz sizin hayatınızdır.

Tenis topları; Hayatınızdaki önemli şeylerdir. Yani aileniz, çocuklarınız, sağlığınız, arkadaşlarınız gibi. Diğer şeyleri kaybetseniz de, bunlar hayatınızı doldurmaya yeter.

Çakıl taşları ise; Sizin için daha az önemli olan diğer şeylerdir. Yani işiniz, eviniz, arabanız gibi.

Kum ise; diğer ufak tefek şeylerdir. şayet kavanoza önce kum doldurursanız; Çakıl taşlarına ve özellikle de tenis toplarına yeterli yer kalmaz.

Aynı şey hayatımız için de geçerlidir. Vaktinizi ve enerjinizi; ufak tefek şeylere harcar, israf ederseniz; Bu defa da önemli şeyler için vakit kalmayacaktır. Dikkatinizi mutluluğunuz için önemli olan şeylere çevirin.

Çocuklarınızla oynayın.

Sağlığınıza dikkat edin.

Sevdiklerinizle yemeğe çıkın.

Evinizin ihtiyaçlarını karşılayın.

Öncelikle tenis toplarını kavanoza yerleştirin.

Öncelikleri, sıralamayı iyi bilin.

Gerisi hep kumdur…’

Bu arada bir öğrenci merakla şu soruyu sorar; ‘Hocam peki, o iki fincan kahve nedir?’ Profesör gülerek cevaplar; ‘Bu soruyu bekliyordum. Hayatınız ne kadar dolu olursa olsun; Her zaman dostlarınız ve sevdiklerinizle bir fincan kahve içecek kadar zaman ayirin..

sezayen yerimin uç noktasında yarım mm ip duruyor :KK53::KK53:acaba kendi kendine düşer mi ..
epilasyon yapsam ipi cekemkten korkuyorum yanlışlıkla:KK53::KK53::KK53:
.. bu ne arkadaş ya
tırnak makasıyla taa ucundan kessem mi..:44::44::44:

gizemcim aysunun numarası sende warmydı hc knustun mu? Nldu acaba ya kıza

bende merak ediyorum

hasene12 tuğbişşşşşşşşşşş

kk dan alıntıdır ocak 2009 anneleri

TSH yüksekliği hipotiriodinin belirtisidir. ben haşimatoyum hamilelik boyunca düzenli ilaç kullandım. oğlum doğduktan sonra topuk kanında bişey çıkmadı. ama yine ben 3 defe test yaptırdım bişey olur diye şimdi 3.5 aylık hiçbişeyi yok. ama senin bebişinde TSH yüksek iyi bir çocuk endokrin uzmanına gitmelisin. Hipotiriodinin basit ve ucuz bir tedavisi var ancak erken tanı çok önemli. yoksa büyüme ve zihinsel gelişim geriliğine neden olur. sen bu işi takip et. sadece bir ilaç kullanacaksın. biz ege ünv. prof. dr Mahmut Çokere götürdük özele tabi. bebişine sağlıklıgünler dilerim sen de moralini hiç bozma çünkü sen annesin bebeğini gereken yerler mutlaka götür ilk 6 ay önemliymiş

sezayen yerimin uç noktasında yarım mm ip duruyor :KK53::KK53:acaba kendi kendine düşer mi ..
epilasyon yapsam ipi cekemkten korkuyorum yanlışlıkla:KK53::KK53::KK53:
.. bu ne arkadaş ya
tırnak makasıyla taa ucundan kessem mi..:44::44::44:

sakın kesme uclarını ne zaman sezeryan oldun bilmiyorum bende sezeryanlıyım 1 hafta sonra saglık ocagına git onlar ucundan tutup çekiyor bana hastde bilgi verilmedi kendiliğinden düşecek sandım sert ipler baktım düşecegi yok bebegim 10 günlükken saglık ocagına gittik d vitamini için gitmişken ipleri gösterdim hemen aldılar
ama içindeki sertlik ne zaman geçer bilmiyorm dr 3-4 ayı bulur demişdi baya bi sertlik var dikiş kısında

Kizlaar doktoru aradim bu kaka olayi bunaltti beni fitille yaptirdim en son pazar aksami sordum bi zarari varmi dedim gliserin o hicbi zarari yok yag zaten kakayla cikiyo dedi kaka yaptiginda kati boluk boluk parca seklinde degilse kabiz olmuyomus asil fitille yaptirmassak bagirsak tembelligi oluyomus alisir fitilsiz yapamazsa dedim hic oyle bisey yok bagirsak hareketlerini duzene sokar dedi.cok kusuyosa surekli agliyosa kaka yapmiyosa ve yaptiginda boluk parca seklindeyse o zaman korkmaliymisiz.mama verenleer gunde 5-6 cay kasigi su vermeliymisiz ben rezene iciriyorum su zaten diye vermiyodum vermek gerekirmis
Gizemim yazmıştım buraya ben görmedin sanırım
Benim dr da günde 4 5 çay kaşığı su vermelisin demiştii
Bazen veriyorum bende
kızlar yaa benim göğüslerimin ucu çok fena ilk önce garmastan pomat kullandım hiç işe yaramadı şimdide lanolin diye bi krem önerdiler ama lanolin inanılmaz kötü kokuyor aranızda kullanan var mı lanolin yada başka bi önerisi olan var mı? çok fena ya emzirmeye korkuyorum bebeğimi..
Geçen gün turkuazvemorla konuştul o bana bi lrem önerdide adını unuttım
Ama anlam eczacı
Bana bi krem verdi çok çok iyi dedi bakalım kulşanıyorum
Adı KAPEDERM İSTErSeNŞZ DENEYİN KIzlar
doğumdan birkaç ay sonra geçiyor canım merak etme

nedense bu doktorların birinin yap dediğini diğeri yapma diyor hep

yarın 40 ımız çıkacak, kanamam bitti ama sarı renkli bir akıntı oluyor hala
Cnm yaa sana bi türkü yazamadım geçmil olsun mastit geçirmişsin nasıl oldın şimdi??
Ayy nurselll o kalkan beni hep kurtarıyor süper birley içine süt de doluyor
BaZen aras çok ağlarsa ordan alıyorrum sütü veriyorum hemen 50cc birikiyor nerdeyse
Tam kurtarıcı:KK66:)
Tubacım yaaaa
Geçmil olsun haber et gelişme oluraa
Bi komşuya olmuştu bizim oğşuna
Yanlış ölçülmüş tekrar ölçtüler notmaldı
İnşallah seninde öyledirr

sakın kesme uclarını ne zaman sezeryan oldun bilmiyorum bende sezeryanlıyım 1 hafta sonra saglık ocagına git onlar ucundan tutup çekiyor bana hastde bilgi verilmedi kendiliğinden düşecek sandım sert ipler baktım düşecegi yok bebegim 10 günlükken saglık ocagına gittik d vitamini için gitmişken ipleri gösterdim hemen aldılar
ama içindeki sertlik ne zaman geçer bilmiyorm dr 3-4 ayı bulur demişdi baya bi sertlik var dikiş kısında

doğum yapalı 34 gün oldu
şimdi bir arkadaşımla konuştum.. onun iki üç yerde varmış yeşile dönerse kötüymüş hiç bişey yapma dedi...gidiyomuş kendi kendinee

X