2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
Oyy dğalgaz parasını ben de merak ediyorum seninki de çokmuş yaa:KK43:

Doğduğu gün hepatit b aşısının ilk dozu yapıldı.. 1. Ayında 2. Dozu yapılıyor ve kalça çkıklığı için ultrason çekiliyor aynı gün...

Ben de size soracaktım benimki sanırım çok uyuyor:KK43: en az 19 saat :44:

Allahim sana geliyorum :) gercekten mi , rabbim o uykudan bizede nasip etsin ozaman bebegimi bugunden daha dahaaaa da cok severim

bizimkinin nerseyse gündüzleri gözünü görmüyoruz uyuyor sürekli gece 10 dan 1 e kadar uyanık oluyor genellikle sonra yatış yine..:emir_bebek::emir_bebek:

Allahim sana geliyorum :) gercekten mi , rabbim o uykudan bizede nasip etsin ozaman bebegimi bugunden daha dahaaaa da cok severim

Yaa ama işte bizde de bir türlü uyanmayıp habire yemek için uyandırılma merasimi var:) düşük kilolu doğdu zaten 2 saatte bir yemesi lazım uyandırma seanslarımız var:)

bizimkinin nerseyse gündüzleri gözünü görmüyoruz uyuyor sürekli gece 10 dan 1 e kadar uyanık oluyor genellikle sonra yatış yine..:emir_bebek::emir_bebek:

Hah işte aynısı... Gece saat 9-12 bizde uyanıklık zamanı.... Sonra yine yatış,... Neyse biri daha böyle normal heralde ..

Yaa ama işte bizde de bir türlü uyanmayıp habire yemek için uyandırılma merasimi var:) düşük kilolu doğdu zaten 2 saatte bir yemesi lazım uyandırma seanslarımız var:)

Benim oğlumda öyleydii ahhh Mira ahhh bende bu çocuk uyansada bira oynasak diyordum beslense diyordum..
Evimde bütün işlerimi yapıp sonra keyif yapıyordum ne rahatmış bebek bakmak diyordum ahh ahhh nerde o günler..
:KK9::KK9:
Ne kadarlık oldu seninki??
Mira benim oğlumda 2.500 doğmuştu biliyon sonra 2400 e düştü sarılıktan dolayı 1 aylık kontrolünde 4 kilo 54 cm olmuştu
Erken doğan bebekler çobuk toparlanıyorlar maşallah...

Hah işte aynısı... Gece saat 9-12 bizde uyanıklık zamanı.... Sonra yine yatış,... Neyse biri daha böyle normal heralde ..

Korkma canim gecenlerde kuzenim geldi onlarin bebekte kucuk yeni 40 i cikacakti, tum gun bebegin gozlerini acik gormedim, yiyoe yatiyor benimkide butun gun uyumadi gunun sonunda sinirden agladim

Beninnkiz gece bir kere uyaniyor gundiz iki saatte bir emzirmeye kaldiriyorum bazendenkendi uyanik kaliyor cok sukur rahatim

çocukların göz rengi ne zman değişirr

şimdi bizimkinin gözü lacivert gibi elaya mı döner sonra kahverengi ye mii

eşimin ela k.v nin yeşil ela arası.. eşimin amcaları renkli gözlü

ama ben esmerimm görümcem esmer.. acaba kızımın gözleri elaya döner mii :44::44::44::44:

Benim oğlumda öyleydii ahhh Mira ahhh bende bu çocuk uyansada bira oynasak diyordum beslense diyordum..
Evimde bütün işlerimi yapıp sonra keyif yapıyordum ne rahatmış bebek bakmak diyordum ahh ahhh nerde o günler..
:KK9::KK9:
Ne kadarlık oldu seninki??
Mira benim oğlumda 2.500 doğmuştu biliyon sonra 2400 e düştü sarılıktan dolayı 1 aylık kontrolünde 4 kilo 54 cm olmuştu
Erken doğan bebekler çobuk toparlanıyorlar maşallah...

Ay evet değişmesinden de korkuyorum çok şükür rahat ediyoruz da sıkıntı mı diye kafaya takmıştım... Benim kızım bugün 23 günlük:) aynı seninki gibi 2550 doğdu 2440 ile hastaneden çıktık bugün 3200 olmuş... Maşallah senin bebişe çok güzel kilo almış... Bnim kız 1 ayın sonunda 3600 falan olacak heralde...

Kizlarrrrr bebekleriniz gunde kaç saat uyuyorrrr

Not : gizeminki haric:KK52::KK52:

yaramı deşme deniiiizz ooyyy bi ben bi allah biliyo valla çatlamak üzereyim bende ağlıcam birazdan bağıra bağıra salya sümük:KK14:
sabah 8den beri yeni uyudu allahımmmmmm birazdan uyanır ama maksimum 1 saat veriyorum.
tam uyuyo beşiğe koyuyorum bi çiçimi yapıyım geliyim derken aaa bi bakıyorum fıldır fıldır bakıyo suratıma :KK37:
gitcez birazdan daha ne çanta hazır ne bişey :KK14:
gece uyusa bari ama o da yok :KK14:

çocukların göz rengi ne zman değişirr

şimdi bizimkinin gözü lacivert gibi elaya mı döner sonra kahverengi ye mii

eşimin ela k.v nin yeşil ela arası.. eşimin amcaları renkli gözlü

ama ben esmerimm görümcem esmer.. acaba kızımın gözleri elaya döner mii :44::44::44::44:

bizimki lacivertti şimdi çok açık maviye döndü doktor kesin renkli böyle kalırmı bilmem ama ya açık mavi yada yeşile döner yavaş yavaş dedi dualarım kabul olduuu:KK16:
eşimin ailesinde herkeeeess mavili yeşilli :)))

yaramı deşme deniiiizz ooyyy bi ben bi allah biliyo valla çatlamak üzereyim bende ağlıcam birazdan bağıra bağıra salya sümük:KK14:
sabah 8den beri yeni uyudu allahımmmmmm birazdan uyanır ama maksimum 1 saat veriyorum.
tam uyuyo beşiğe koyuyorum bi çiçimi yapıyım geliyim derken aaa bi bakıyorum fıldır fıldır bakıyo suratıma :KK37:
gitcez birazdan daha ne çanta hazır ne bişey :KK14:
gece uyusa bari ama o da yok :KK14:

Gizem büyük ihtimal denedin ama rahatlatıcıbir müzikdinletsen uyumuyor mu? Özellikle eğer anne karnındayken dinlettiğin bir müzik varsa onu tanıyıp uyusa mesela:)

ya kızlar benim sütüm zaten azdı artık iyice azaldı yaa, sağıyorum ama 30 cc'den fazla çıkmıyor, zaten ucu olmadığı için ememiyorda, 1 saat uğraşıyorum emzirebilmek için en sonunda sinirlenip ağlama krizine giriyor hemen mama veriyorum sakinleşiyor karnı doyuncada uyuyor.

çok yorgunum doğru düzgün uyuyamıyorum, ne içersek içelim aslında uykuda çok önemli sanırım, birde sadece sağmak bende sütü azalttı galiba, moralim çok bozuk daha bir aylık bile olmadan sütüm bitecek mi acaba benim :KK43: bugün 13.günümüz.

göz rengi benimkininde lacivert, inşallah mavi veya yeşil olur. benim gözlerim yeşil, dayı ve amcası mavi, babaannede yeşil.

kardeşiminde bebekliğinde lacivertti, şimdi masmavi gözleri var.

bu uyumama sorunu kaç günlükten sonra başladı kızlar? hep mi uyumuyordu

Gizem büyük ihtimal denedin ama rahatlatıcıbir müzikdinletsen uyumuyor mu? Özellikle eğer anne karnındayken dinlettiğin bir müzik varsa onu tanıyıp uyusa mesela:)

dinletmediğim bi ankaranın bağları kaldı canım :KK37:
yok uyumuyo :26:

bu uyumama sorunu kaç günlükten sonra başladı kızlar? hep mi uyumuyordu

başta çok uyuyodu uyandıramıyoduk son 1-1.5 haftadır uyutamıyoruz canım :)
çok sıvı tüketiyomusun humana rezene falan içiyomusun?

Kizlar kayınvalide yada kayinpederiniz dogum hediyesi ne takti :KK55:

Cnm bnmde ikimci dogumum
Bnmde ilkinde 2 dikisim vardı ve ayni hafta iyilesmisti. Ztn ilk günden beri oturup kalkabiliyordum
Hatta o huzdennherkese normal dogumu tavsiye edip durdum. Dogumumda guzel,gecmisti
Bu dogumda 4 dikisim var. Ve hala iyilesmedi.
Esime 3 gun once baktirdim dikislerin ucu düşmüş ama düğüm yerleri duruyormus
Onlarda dussun artik 1 ay oldu yaa
Ve hala orda baski hissediyorum.
Hala cok ayakta kalamiyorum
Spora baslicam korkorum.
Sex ise tam bi muamma..!!!! Cok korkuyorum.
Esimlede konuştum bu konuyu mrk etme iyilesiceksin hem ben beklerim diyor.
Firjit olucam diye korkuyorum inanki..

denizzz kuşum bana da kimse bişe takmadı kızıma taktılar ama kaynanam ilk gelinine bilezik takmış ben lafımı asla esirgemem sinir olduğum zaman söledim diyo ama o zaman bilezik ucuzdu şimdi çeyrek bile bilezik fiyatı güldüm geçtim ama Allah var çocuğuma deli oluyo ilk torununa istediğini yapamamış eltim ve annesi fazla fırsat vermemiş benimde annem hasta kimsem olmadığı için herşeye koşuyo tadını çıkarıo düşün emzirmesem alıp götürücek öle tutma böle yapma çocuk emerken bile çekip alıyo elimden düşün ya :KK53: dedim ulaş a annen var ya sütü gelse alıp götürücek çocuğu o derece ...

ben kaç dikişim olduğunu hiç bilmiyorum hep unuttum sormayı ağrılarım geçti oturmam kalkmam şükür iyi ama dediğin gibi gece uzun süre ayakta kalıp beşiği salladığımda kukum ağrıyo resmen bende dedim bizim kine hala kaslarım uyuşuk gibi nasıl olacak bu iş dedi düzelirsin ya 40 gün dolunca kontrol var bakalım dr. ne dicek gerdek gecesinde bile bu kadar korkmamıştım :KK9: sanki ilişki sonrası töbe estafurullah kıçıma kadar yırtılıcam gibi gelio :KK30:

$IMG-20140102-02386.jpg

meleğiimm:nazar::nazar::nazar:
1.ayımız:))

X