2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
bizimki lacivertti şimdi çok açık maviye döndü doktor kesin renkli böyle kalırmı bilmem ama ya açık mavi yada yeşile döner yavaş yavaş dedi dualarım kabul olduuu:KK16:
eşimin ailesinde herkeeeess mavili yeşilli :)))

Ayyy. I.sallah bizimkide degismezz k.rengiyee

Landfloves

Benmde oglumda memeucum yokti.b tan siringa al uc bolumunu kes siringayi yavasca cek u. Cikar. Ben oyle emzorebilmstim..benimde situm sagiyodum 30 cc anca cikiyordu. 2saat bile emzordogimi biliyorum..ama nanilmz sekilde 1aydan snra eme eme siti getordi..oglm..ustelik meme ucu kabuklu yaraydi.. bu yontemi kullanabilursin..

Gizem maşallah maşallah bu ne güzel ne asil bi bebek. Allah nazarlardan korusun canım. :nazar:

Landfloves

Canım benim oğlumda ilk 2 hafta memeyi tutmadı. Annem mamayı kaşıkla vermişti. Biberonun rahat çekişine alışmasin dedi. Sende istersen dene canım.

Bizim özel hayat 10 günlükken falan başlamıştı. :KK1:
Ilki zor oluyor hakkaten :KK17: Neyle korunacaksınız??
Ben nette baktımda deri altı çubuğu takmaya karar verdik. Fiyatı 400 falanmiş. 3 yıl koruyormuş.

Bizim salı günü 40ımız çıkacak inşallah. Banyo yapacaz kızımla :KK16:

Bu arada kızım 3 gündür büyük çiş yapamiyordu. Bi çay kaşığı zeytinyağı içirdim. Yarım fitil koydum poposuna. Bide kayısı çayı içirdim. Ne var ne yok boşalttı :KK1:

canım ben 30 cc kaynamış soğumuş suya 1 tatlı kaşığı milupanın rezene çayını koyuyorum. 1,5 çay kaşığı da şeker ekliyorum. çok seviyor baya da rahatlatıyor kuzumu. bi de kızlar gaz ve kaka sorunu için bir kaşık kimyon tohumunu yarım çay bardağı kaynamış suda 10 dk demliyorum. sonra süzüp gene şeker ilave edip içiriyorum oğluma. resmen bağırsakları temizleniyor doktor söyledi bunu. çekilmiş kimyonda katkı maddesi renklendirici var kimyon tohumuyla yap dedi. tavsiye edrim.
bu arada tüm hasta kuzulara da geçmiş olsun.. allah şifa versin..

cnm 2 yasina kadar bebekleri sekerle tanistirmak ilerde seker hastasi olmaya davetiye hazirlamkmis.ve bobrekleri yorulur.
arastir istersen oyle ver.

Herkese iyi ,sağlıklı bir yıl diliyorum.
Gaz için bitkisel içerikli bir toz kullanıyorum.hazirlamasi biraz zor.ama birçok arkadasimda işe yaradı.kızımada iyi geldi.isteyen olursa malzemeleri yazabilirim.
Kızım 2 göğsümde emiyor.üzerine mama veriyorum.yoksa sürekli göğsümde ve ağlıyor.burda yazılanları okuyunca kararsız kaldım.ben doymadigini düşünüyorum ve mama veriyorum.çocuk rahatlayıp uyuyor.sütun yettiğini nasıl anlıyorsunuz
30 cc mama veriyordum ama artık oda yetmiyor 1 saate yine aranıyor.50 cc ye çıkardım.
Biberona alışip emmeyi bırakanlar olmuş.ilk başta sütum çok azdı.göğsümü istemedi.mama verdim ve sütumu sagip verdim.göğsümü alsın diye önce göğüs ucu taktım biberon sanıp aldı.sonra göğsümü alsın diye mama vermeyip direndim.şimdi göğsümu emip mama diyor.
Inşallah sizdede ise yarar.
Buda benim kızım

bikisel icerikli karisimini yazarmisn.

Deniz masallah oglusuna bizde bugun 1 aylik olduk yarin doktora gidicez insallah benimkide 4 kiloyu bulur.. Sen tecrubeli annesin simdi ben ogluma 2 gogusumu emdikten sonra mama vericem ama almiyor istemiyor sutum yeterli degil, memeyi almadan verdigimde iciyor nu seferde gogusumu tam bosaltmiyor napayim ben birde bazen emerken mememi saga sola cekistiriyor kipkirmizi oluyor emmek istiyor ememiyor ve son agliyoo :KK43: ozelliklede aksamlari

o saga sola cekirtirmeler o an gaz sancisi geliyirmus.
damagiyla eziyor kafasini cekip kafayi arkaya dogrubatmasi sancilardan.
ve surekli meme istemeleride gaz sanci olunca en rahat ettikleri yer memeymis fakat surekli meme emmesi gaz sancisni daha cogaltiykr ozellilkle aksam 6dan snra basliyor uyuyabilene kdar .yuzustu kol ustu en rahat ettiklrri pozisyon .
bebisim cok gazli o yuzden cok arstirdim ve tek cozum humana rezene oldu ama dr.um 15 cc gecmesin dedi oda bir ise yaramiyor ancak 40cc ise yariyor onu icer icmz uyuyor sarhos gibi hemde besiginde uyuyor gecen gece 5 saat uyanmadan uyudu korktum nefesini dinledim.
ama sakincali mi 40cc bilmiuorum humana rezene kullanan var mi kizlar.
gazla mucadele birimi kurucam :)))
buarada kv hastane masraflarini odedi bize bisey takmadilar ama takidanndaha makbule gecti.

çocukların göz rengi ne zman değişirr

şimdi bizimkinin gözü lacivert gibi elaya mı döner sonra kahverengi ye mii

eşimin ela k.v nin yeşil ela arası.. eşimin amcaları renkli gözlü

ama ben esmerimm görümcem esmer.. acaba kızımın gözleri elaya döner mii :44::44::44::44:

canım benim kızımın da gözleri lacivertti ben mavi olacak diye beklerken çok koyu bir kahverengi oldu :KK43:

dinletmediğim bi ankaranın bağları kaldı canım :KK37:
yok uyumuyo :26:

:KK9: bi de onu dene bakalım belki işe yarar :KK9:

:nazar: maşallah subhanallah, çok tatlı uyuyor

ve surekli meme istemeleride gaz sanci olunca en rahat ettikleri yer memeymis fakat surekli meme emmesi gaz sancisni daha cogaltiykr ozellilkle aksam 6dan snra basliyor uyuyabilene kdar .yuzustu kol ustu en rahat ettiklrri pozisyon .
bebisim cok gazli o yuzden cok arstirdim ve tek cozum humana rezene oldu ama dr.um 15 cc gecmesin dedi oda bir ise yaramiyor ancak 40cc ise yariyor onu icer icmz uyuyor sarhos gibi hemde besiginde uyuyor gecen gece 5 saat uyanmadan uyudu korktum nefesini dinledim.
buarada kv hastane masraflarini odedi bize bisey takmadilar ama takidanndaha makbule gecti.

sayende yeni bişiy daha öğrendim canım sağolasın
ben de acaba süt gelmiyor da ondan mı çekiştiriyor diye düşünüp iyice kulak veriyordum yutkunuyor demek ki süt var niye çekiştiriyor diye bir türlü anlam verememiştim

canım benim kızımın da gözleri lacivertti ben mavi olacak diye beklerken çok koyu bir kahverengi oldu :KK43:

:KK9: bi de onu dene bakalım belki işe yarar :KK9:

:nazar: maşallah subhanallah, çok tatlı uyuyor

sayende yeni bişiy daha öğrendim canım sağolasın
ben de acaba süt gelmiyor da ondan mı çekiştiriyor diye düşünüp iyice kulak veriyordum yutkunuyor demek ki süt var niye çekiştiriyor diye bir türlü anlam verememiştim

bende doymuyor surekli agzi acik emmek istiyor doymuyor demekki diye gunde 2sefe mama veriyorfum.
meger bitek memede huzur buluyormus hatta nette birde anneler doymadigini dusunup mama veriyorlr yaziyor .meger gazdanmis.
buarada 2gundur gaz yapici tek bir sey yemedim gaz onleyici biberon aldim ilk kez masallah bu gece sakin geciyor insallah biyle devam eder.yarin mevlut var gece rahat uyuruz insallah olmadi ickisini yani rezenesini vericem :))) sarhos gibi uyuyor cunku.

Kızımız 1aylık burda :KK16:

Eklentiler

• $DSC_0335.jpg
    $DSC_0335.jpg
    38,7 KB · Görüntüleme: 32
Annelik....

İlk önce aşktır annelik. Karşılıksız,
koşulsuz, tükenmeyen, parmak uçlarımdan her bir saç telime kadar sarıp sarmalayan bir aşk hem de benim için.

Hayatınızda
tatmadığınız bir duyguya hazır olun.
Garanti veriyoruz, böylesini asla görmediniz.

Annelik büyümektir. Herşey olabilir bir
kadın, her yaşta herşey olur, yeri geldiğinde sonsuza dek hep çocuk kalır. Ama anneysen eğer, büyürsün. Belki sadece çocuğun için, onun gözünde; ama mutlaka büyürsün. Siz de büyüyeceksiniz. Bebeğinizle birlikte günden güne, her bir
gülücük, her bir harf büyütecek sizi.

Annelik emektir. Uykusuz gecelerde,
ateşlenen yavrunun başında tutulan
nöbetlerde, süt olsun diye içilen bir tas
kompostoda, okulun kapısında, ütülenen
gömleklerde, boyanan ayakkabılarda,
örülen saçlarda, kesilen tırnaklarda, mutfakta, sokakta, ayakta, ötede, beride…

Hepsinde emeği vardır annenin. Öyle ya da böyle… Bunu daha hastanede geçirdiğim ilk gecede anlamıştım. Kimseye bu kadar emek vermedim hayatımda. En sevdiğim
dediğim kocam için bile katlanmadım bunların hiçbirine. Sadece yavrum için
eyvallah diyorum bütün zorluklara. Böyle
büyüyecek aramızdaki sevgi. Emek
harcamadan anne olunmuyormuş bunu
öğrendim. Bu yüzdenmiş ki doğuran değil, büyüten annedir der büyüklerimiz.
Annelik öğrenmektir sonra. Her gün o
kadar çok şey öğreneceksiniz ki
bebeğinizden, siz bile şaşırıp kalacaksınız bu işe. Bir minik el çırpmanın, çarpık bir
gülücüğün, ağzından çıkan her bir sesin
değerini bileceğiniz gibi; gaz çıkartmanın, düzenli kaka yapmanın, deliksiz iki saat
uyumanın da değerini öğreneceksiniz. Alim olacak kadar çok kitap okumuş olsanız bile, yaşayarak öğreneceksiniz. Siz ona öğretmeyeceksiniz, o size öğretecek.
Ağlaya ağlaya, bağıra çağıra öğretecek size bunları. Siz de ” peki” diyeceksiniz.

Başka…

Gurur duymaktır annelik. Bu sevilesi varlığa sahip olunduğu için, böbürlenmektir, mest olmaktır. Huzurdur annelik. O minicik kat kat
gıdıdan bir dolu nefes çekildikten sonra, o koku dünyanın en şahane aromasıymışçasına huzur bulmaktır.

Annelik fedakarlık yapmaktır. Kocadan,
uykudan, kitaptan, oyundan, gezmeden
feragat etmektir. Annelik güçtür. Bir kadının en güçlü hali… Mutluluktur, hüzündür, endişedir,
korkudur… En önemlisi annelik başlayan, ve hiç
bitmeyendir. Şimdi minicik olan o ayaklar yürüyüp koşmaya başladığında da, okullar bittiğinde de, başka yuvaların fertleri olunduğunda da gitmeyen o duygunun adıdır.

Annelik....

İlk önce aşktır annelik. Karşılıksız,
koşulsuz, tükenmeyen, parmak uçlarımdan her bir saç telime kadar sarıp sarmalayan bir aşk hem de benim için.

Hayatınızda
tatmadığınız bir duyguya hazır olun.
Garanti veriyoruz, böylesini asla görmediniz.

Annelik büyümektir. Herşey olabilir bir
kadın, her yaşta herşey olur, yeri geldiğinde sonsuza dek hep çocuk kalır. Ama anneysen eğer, büyürsün. Belki sadece çocuğun için, onun gözünde; ama mutlaka büyürsün. Siz de büyüyeceksiniz. Bebeğinizle birlikte günden güne, her bir
gülücük, her bir harf büyütecek sizi.

Annelik emektir. Uykusuz gecelerde,
ateşlenen yavrunun başında tutulan
nöbetlerde, süt olsun diye içilen bir tas
kompostoda, okulun kapısında, ütülenen
gömleklerde, boyanan ayakkabılarda,
örülen saçlarda, kesilen tırnaklarda, mutfakta, sokakta, ayakta, ötede, beride…

Hepsinde emeği vardır annenin. Öyle ya da böyle… Bunu daha hastanede geçirdiğim ilk gecede anlamıştım. Kimseye bu kadar emek vermedim hayatımda. En sevdiğim
dediğim kocam için bile katlanmadım bunların hiçbirine. Sadece yavrum için
eyvallah diyorum bütün zorluklara. Böyle
büyüyecek aramızdaki sevgi. Emek
harcamadan anne olunmuyormuş bunu
öğrendim. Bu yüzdenmiş ki doğuran değil, büyüten annedir der büyüklerimiz.
Annelik öğrenmektir sonra. Her gün o
kadar çok şey öğreneceksiniz ki
bebeğinizden, siz bile şaşırıp kalacaksınız bu işe. Bir minik el çırpmanın, çarpık bir
gülücüğün, ağzından çıkan her bir sesin
değerini bileceğiniz gibi; gaz çıkartmanın, düzenli kaka yapmanın, deliksiz iki saat
uyumanın da değerini öğreneceksiniz. Alim olacak kadar çok kitap okumuş olsanız bile, yaşayarak öğreneceksiniz. Siz ona öğretmeyeceksiniz, o size öğretecek.
Ağlaya ağlaya, bağıra çağıra öğretecek size bunları. Siz de ” peki” diyeceksiniz.

Başka…

Gurur duymaktır annelik. Bu sevilesi varlığa sahip olunduğu için, böbürlenmektir, mest olmaktır. Huzurdur annelik. O minicik kat kat
gıdıdan bir dolu nefes çekildikten sonra, o koku dünyanın en şahane aromasıymışçasına huzur bulmaktır.

Annelik fedakarlık yapmaktır. Kocadan,
uykudan, kitaptan, oyundan, gezmeden
feragat etmektir. Annelik güçtür. Bir kadının en güçlü hali… Mutluluktur, hüzündür, endişedir,
korkudur… En önemlisi annelik başlayan, ve hiç
bitmeyendir. Şimdi minicik olan o ayaklar yürüyüp koşmaya başladığında da, okullar bittiğinde de, başka yuvaların fertleri olunduğunda da gitmeyen o duygunun adıdır.

Cok güzeş anlatılmış cok begendim tesekkürederiz

Gece gece macera! Oglumun burun solüsyonu bitmis bende kalktm kendm tuzlu su hazırladım ama tuzunu kacırmısım agzndan gözünden sular aktı yawrumun. Bastı yaygarayı. Babamızda sesimize uyandı demedgni bırakmadı ilkel yöntemlerle büyütymusum cocugumu sinirlendi gtti nbetci eczaneden aldı. Yawrumun agznda hala tuz tadı war galiba emmedi cok fazla hırslı hırslı uyudu. Doktorumuzu aradım burnunda kaldıysa aspiratörle cek bi sorun olmaz dedi insallah olmaz. Cok suçlu hissedyrum kendimi

Gaz için bitkisel karısım.
Hindistan cevizi,çörek otu,karanfil,zencefil,nöbet şekeri,fındık içi,pudra şekeri,çubuk tarçın.
Hepsinden 50 ser gram demir havanda tek tek dövülüyor.elekten elenip kalan tekrar eleniyor.bitene kadar bu işlem yapılıyor.her emzirmeden sonra ağzına mercimek tanesi kadar veriliyor.
Ben pek yapmam koca kari isi şeyler ama bunu denedim çok memnunum.

GİZEMMMMMM
bayılıyorum Eylülün bu fotoyaaa...çıkt alıp cüzdanıma koycam hehehehhe=))
maşallah pamuk şekerine yaaaa...yirim yerrr...

ya kızlar benim sütüm zaten azdı artık iyice azaldı yaa, sağıyorum ama 30 cc'den fazla çıkmıyor, zaten ucu olmadığı için ememiyorda, 1 saat uğraşıyorum emzirebilmek için en sonunda sinirlenip ağlama krizine giriyor hemen mama veriyorum sakinleşiyor karnı doyuncada uyuyor.

çok yorgunum doğru düzgün uyuyamıyorum, ne içersek içelim aslında uykuda çok önemli sanırım, birde sadece sağmak bende sütü azalttı galiba, moralim çok bozuk daha bir aylık bile olmadan sütüm bitecek mi acaba benim :KK43: bugün 13.günümüz.
cnm bende de aynı sıkıntı var.o silikon uçları denedin mi?
bir de dayanabilirsen 2 öğün aç bırak o zaman alır belki memeni...
bunların hiç biri bende tutmadı da belki sende tutar diye diyorum=(((
Benmde oglumda memeucum yokti.b tan siringa al uc bolumunu kes siringayi yavasca cek u. Cikar. Ben oyle emzorebilmstim..benimde situm sagiyodum 30 cc anca cikiyordu. 2saat bile emzordogimi biliyorum..ama nanilmz sekilde 1aydan snra eme eme siti getordi..oglm..ustelik meme ucu kabuklu yaraydi.. bu yontemi kullanabilursin..
esraaaaa=((
aynısını bende daha hastanedeyken denedim olmadııııı=(((ühü ühü ühüüü=((( bak senn ne güzel tutmuş ahhh ahhhh...
rezene kullanan var mi kizlar.
ayyy bence en güzel hediye senin ki olmuş...
keşke benimde masrafları ödeseydi.hastanem çok pahalııı=( nerdeeee ....kesnlikle en makbule o geçmiştir...

Herkese iyi mutlu saglıklı huzurlu hafta sonları diliyoruzzzz bizzzz
Aral deniz & Ali kerem & ve ben anaları deniz :)))
:KK54:

Bizim bugün 40 mız çıktı şükür inşallah Yavrum düzene girer..
40 NI BİZ ÇIKARDIK ARTIK OLDUGU KADAR 40 KAŞIK suya dua okudu eşim hem bana hem bebeğe
sonra yıkadık bukadar başka bişey varmıydı bilemedim..
Önce bebeği sonra kendimi yıkadım yüzümde kabartılar çıktı banyodan sonra
Eşim diyoki çok güçlü dualar okudum günahların çıkmıştır arıza ya :KK9:

cnm 2 yasina kadar bebekleri sekerle tanistirmak ilerde seker hastasi olmaya davetiye hazirlamkmis.ve bobrekleri yorulur.
arastir istersen oyle ver.

bikisel icerikli karisimini yazarmisn.

İki gundur saga sola cekistirip meme ucumu eziyor benimde
Bir kac defa acisindan cok fena canim yandi
Gozumun icine bakinca ne aci ne sizi kaliyor

gaz icin ne yapsak faydasiz sanki
Cok uzuluyorum

biz burada gazdan uykusuzluktan şikayet ediyoruz, Alev öğretmen doğumdan bir saat sonra vefat etmiş :KK43:

haberini gördüğümden beri kızıma baktıkça ağlayasım geliyor, Rabbim O'nu şehit kabul etsin geride kalanlara sabır versin.
Ailesi eşi ve bebeği :KK43: geride kalanlar...

halime ne kadar şükretsek az. Rabbim şükürler olsun :KK43: Sen bizi şükürsüzlüğümüz yüzünden affet

Genç öğretmen doğurduğu bebeğini göremeden öldü

instagram.com/lvyldrm

biz burada gazdan uykusuzluktan şikayet ediyoruz, Alev öğretmen doğumdan bir saat sonra vefat etmiş :KK43:

haberini gördüğümden beri kızıma baktıkça ağlayasım geliyor, Rabbim O'nu şehit kabul etsin geride kalanlara sabır versin.
Ailesi eşi ve bebeği :KK43: geride kalanlar...

halime ne kadar şükretsek az. Rabbim şükürler olsun :KK43: Sen bizi şükürsüzlüğümüz yüzünden affet

Genç öğretmen doğurduğu bebeğini göremeden öldü

instagram.com/lvyldrm

çok iç parçalayıcııı:2::2::2:

X