2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
Cnm bariz bi sekilde belli ki sutun yetmiyor o cekistirme durumu bizdede var cunku yavrum cekiyor ki cok gelsin ama nerdeeee
Aksamlari emzirdiginde sonrasinda mama ver bakalim aksamda almicak mi biberonu
Eger oyle ise once biraz mamayi verirsin ardından
Buna care yok
Ama memeyi cekistirmesi sutun az gelmesinden dolayı.. sinirleniyor

Saol canim, ac kaldigi icin cok uzuluyorum sut olsun diye neler neler iciyorum ama yetmiyo, dedigin gibi artik once biberon vericem ac kalmasindan daha iyidir

Merhaba kizlar ....
Oncelikli hepinizin yeni yili kutlu olsun Allah ailemizle birlkte saglik mutluluk huzur ve bereket dolu bir yil gecirmemizi nasip etsin
Bugun bizimde 1 . Ayimiz doldu babamiz okuldan gelince saglik ocagina gidicez hem asimizi olucaz hem de kilo ve boy kontrolumuz var bakalim biz ne durumdayiz ...
Masallah bebeklerimiz kizla buyuyorlar arada hastaliklar gaz sancilari uykusuz geceler olsa da 1 ayi devirdik Allah hepimizin cocuguna saglik versin hasta olanlara da acil sifalar diliyorum

Wetucum tebrik ederim Allah analı büyütsün
9 cm acıklıkla neden sezeryane girdin yaa mrk ettim olay nasıl geliştide öyle bi karar aldın
Demet mi sezeryane yönlendirdi seni.
Ikınma denemeleri yaptırmadı mı?
Birde oradaki ebe bize tartının yanlış tarttığını söylemişti
Nasıl olur ya fln dedik tekrar soyup başka tartıda tarttılar
Ne buyuk saçmalık dimi :))

Neyse saglıkla kavuşmuşsun yavruna
Allah bi ömür mutlu etsin sizi Cnm
Adı ne oldu kızının

24 aralık salı sabahı doğuma gidicektim zaten ama benim geceden sancım başladı sık ve düzenli olunca gece 4 gibi hastaneye gittik gittiğimde 2 cm açılmam vardı daha sonra suni sancı takıldı 4 cm açılmadan sonra epidural yapılıyormuş demet hanım geldiğinde açılmam 7cm olmuştu epiduralede gerek kalmadı ve sabah 9da benim açılmam 9 cm oldu çok kısa zamanda açılmam olmuştu ama ben ağrıya dayanamadım ıkınma denemeleride yaptırdılar acıdan ıkınmaya bile konsantre olamadım ben ısrar ettim sezeryan diye ben çıkaramıcam bu bebeği dedim normal doğum yapmam için ısrar ettiler ama ben acıya karşı pek daanıklı olmadığımı anladım:) ben genel anestezi ile sezeryan oldum o üzden doğum sonrasını bilmiyorum 6. günde doktorda 3610 çıktı haırlısıyla sağlıklı atlattık doğumu ama doktor konusunda neree gitceğimi bilmiyorum sen şu an kime götürüyorsun

bu arada kızımın ismi HATİCE ELİF...

24 aralık salı sabahı doğuma gidicektim zaten ama benim geceden sancım başladı sık ve düzenli olunca gece 4 gibi hastaneye gittik gittiğimde 2 cm açılmam vardı daha sonra suni sancı takıldı 4 cm açılmadan sonra epidural yapılıyormuş demet hanım geldiğinde açılmam 7cm olmuştu epiduralede gerek kalmadı ve sabah 9da benim açılmam 9 cm oldu çok kısa zamanda açılmam olmuştu ama ben ağrıya dayanamadım ıkınma denemeleride yaptırdılar acıdan ıkınmaya bile konsantre olamadım ben ısrar ettim sezeryan diye ben çıkaramıcam bu bebeği dedim normal doğum yapmam için ısrar ettiler ama ben acıya karşı pek daanıklı olmadığımı anladım:) ben genel anestezi ile sezeryan oldum o üzden doğum sonrasını bilmiyorum 6. günde doktorda 3610 çıktı haırlısıyla sağlıklı atlattık doğumu ama doktor konusunda neree gitceğimi bilmiyorum sen şu an kime götürüyorsun

bu arada kızımın ismi HATİCE ELİF...

Ben jimerde arif canan a goturuyorum cnm.
Esentepenin cocuk dr u hk da iyi seyler duymadim bi iki arkadasim birakti orayi.
O yuzden ilk kontrolunde ile gitmedik.
Jimer e gittik biz

ya benım bebek uykuya dalamıyo yatırıyorum 10 dakıka gecmeden basıyo cıglıgı karnıda tokk gazıda cıkıyo nıye böyle ya dayanamıyorum :KK43:

Cnm bnmde ikimci dogumum
Bnmde ilkinde 2 dikisim vardı ve ayni hafta iyilesmisti. Ztn ilk günden beri oturup kalkabiliyordum
Hatta o huzdennherkese normal dogumu tavsiye edip durdum. Dogumumda guzel,gecmisti
Bu dogumda 4 dikisim var. Ve hala iyilesmedi.
Esime 3 gun once baktirdim dikislerin ucu düşmüş ama düğüm yerleri duruyormus
Onlarda dussun artik 1 ay oldu yaa
Ve hala orda baski hissediyorum.
Hala cok ayakta kalamiyorum
Spora baslicam korkorum.
Sex ise tam bi muamma..!!!! Cok korkuyorum.
Esimlede konuştum bu konuyu mrk etme iyilesiceksin hem ben beklerim diyor.
Firjit olucam diye korkuyorum inanki..

evet canım aynen çok ayakta durunca şişiyo sanki. birde kanamam hala cok olmasada devam ediyor.kötü koku da var bu nedenle eşime göstermek istemiyorum. zaten son aylar ilişki yasaktı birde dikişlerin iyileşmesi uzadıkça uzuyor. nedense bu defa çok evham yapıyorum normal yaşantımıza dönebilseydik...

Sivilce gibi mi yoksa deride gozuken biseymi sadece benek gibi mi
Bilemedimki simdi ama bi sorun olsaydi hic duramazdi yavrucak
6 sinde gideceksiniz ztn o zmn sorarsin
Tabi suan iyiyse
evet öyle hasta gibi ağlaması yok rutin ağlamaalar açlık gaz uyumaya direnme...
bakalım ne dyecek dr..ama geçmedi duruyr halen daha...poff=//
Asiyi ucretsiz yapti canim hastane usg 137 tl aldilar.sanmiyorum ucretsiz oldugunu ultrasonun.bide ben dogumdan beri hic cig meyve yemedim sadece elma ayva o da komposto seklinde :):) bilemicem nari o yuzden kuzucuumm
oooo çok pahalı...birazdan arcam sorcam ücretli mi diye ve ücretini...
o kadar vermem ya..doğalgaz 400 ü geçmiş zaten.elektrik desen 180 geldi..su gelmedi daha..mıçtık bu ayyy..
Anilcim rahat rahat ye nar gaz yapmaz ve ben ayrica karnibahar brokoli lahana ve bakliyat haric herseyi yiyorum sutte gecsin bebek alissin diye ultrasonra para aliyorlar asiyi saglik ocagi vuruyor parasix
ayyy bende bakliyat turunç yemiyorum
tamam narları bugün lüpletiim o zaman özgecimm çok sağ ol balım=)
Slm kızlar moralim bozuk bugün 10 gündür sebebini bilmediğim karın ağrısının sebebini öğrendim akciğerimde kan pıhtılaşması olmuş damar tıkanmış sezeryan esnasında kan sulandırıcı iğne başladım yarın akciğer damar filmi çektirecem kesimleşirse 6 ay vurulacakmışım bu iğneyi:KK43: umarım iyi olurum da çocuklarımla artık ilgilenebilirim:KK43:
cnm çok geçmiş olsun...Allah bununla bıraksın inşallah daha beteri olmasın...İğneler bir an önce etki eder de iyileşirsin inşallah cnm..

evet canım aynen çok ayakta durunca şişiyo sanki. birde kanamam hala cok olmasada devam ediyor.kötü koku da var bu nedenle eşime göstermek istemiyorum. zaten son aylar ilişki yasaktı birde dikişlerin iyileşmesi uzadıkça uzuyor. nedense bu defa çok evham yapıyorum normal yaşantımıza dönebilseydik...

Aa evet bnmde daha bitmedi kanamam ama acik kahverengi ve cok az pecete koyuyorum ped fln koyamam hava almasi lazim..
Ben banyodan sonra gosteriyorum napiyim ondan baska kimsem yok
Kimseyede acamam zaten :/
Ama cok iyi durumda dedi esim
Tovbe yarabbim nelerden bahsediyozzz:KK52::KK52:
Bizde ayni sekilde aylar oncesi tehlikeki gebelik yasadigim ve cok fazla agrilarim oldugu icjn esim asla yanasmadi :/ simdide bu durum cikti..
Allah yardimcimiz olsun canim
Beklicez yapacak bisey yok
Peki sen kon trole gitmismiydin dikişlerin icin

Canım bu darulaceze nerde nasıl bi yer bende kalca usgsini orda cektrym diyorum bizim hastane 311 TL istio

Kizlar kayınvalide yada kayinpederiniz dogum hediyesi ne takti :KK55:
şanslı olanlardanım sanırım:) kayınvalidem bana kalın bir bilezik taktı , kayınpederim de bebeğe 100 $ vermiş. ama ben eşime bozuldum, hamile kaldığımdan beri söylüyordum bana doğum hediyesi güzel bir şey düşün diye, annesi ve benim annem bilezik yapınca bu da gitmiş kendi aklınca incecik teneke gibi bir bilezik almış 450 tl ye düşünün yani inceliğini, bende istemem bunu dedim bozuldu, git bunun yerine altın al da işe yarasın dedim bir çeyrek bir de çeyreğin büyüğü etmiş bilezik. ne bir çiçek ne bir şey sinir oldum eşimin öküzlüğüne....:KK47:

Arkadaşlar şimdi yazıları okudum 1 aylıkken ne aşısı yapılıyor ben yurt dışındayım bana bişe söylemediler kalca kontrolüde yapılmadı nasıl yapılıyor sadece ellemi bakıyor makinası falan varmı kaç tane aşı oldunuz şimdiye kadar isimleri bedir viz bugün 21 günlüğüz sadece k vitamini aşısı olduk. Kayınvaldem bana bilezik taktı ayrıca bir sürü emzirme eşofmanı almış kızım için vaşiz almış içine kıyafetlerini alnış saolsun ama eşim kaban alcakmış kalmamış😄

Hevuk benimde bebegim oyleydi ogrendimki bebek acliktan agliyor uyuyamiyormus, sende bir mama dene bakalim uyucak mi..

Benim ogluma besibiryerde taktilar, banada ata altini saolsunlar, gelen gidende hep ceyrek takti oglum suan baya zengin :) bunun daha mevlutude var bu kadar beklemiyordum :)

Gece verdim mama ama işe yaramadı yarım saat önce uyudu düşün dünde bu saatlerde 2 ssat uyumuştu tüm gün gece boyunca saadece 2 saat hep ıgg ggg

Anıl o kırmızı sivilce gibi şeyler bizdede var dr cildi yağlı dedi sadece önemli değil dedi..
Bizimkinin uyuyunca geçiyor hafifliyor ıkındıkça ağladıkça oluyor die düşünüyorum..

Kızlar ev işlerini nasıl yapıyorsunuz??
Evimi mok götürüyor ne yemek yapabiliyorum ne ev işi bütün vücudum ağırıyor yorgunum çoookkk..
Bugün eşim sabah namazına camiye gitti dedim al bunuda cami avlusuna bırak dönerken getir belki imana gelir huysuzluktan vazgeçer korkup :KK9::KK9:

Kizlarrrrr bebekleriniz gunde kaç saat uyuyorrrr

Not : gizeminki haric:KK52::KK52:

Benimkide hariç Denizzzz çıldırıcam yanlızca deliksiz 2 saat gece hiç uyumuyor gndüzde ikindide yani şimdi 2 saat gecede 5. dakika 10 dakika en fazla gündüzde öyle oğlumun uykularını kim çaldııııı :KK52: şimdide ben uyutmıyım diyorum nasıl büyüycek uyumadan bilmiyorum.

evet öyle hasta gibi ağlaması yok rutin ağlamaalar açlık gaz uyumaya direnme...
bakalım ne dyecek dr..ama geçmedi duruyr halen daha...poff=//

oooo çok pahalı...birazdan arcam sorcam ücretli mi diye ve ücretini...
o kadar vermem ya..doğalgaz 400 ü geçmiş zaten.elektrik desen 180 geldi..su gelmedi daha..mıçtık bu ayyy..

ayyy bende bakliyat turunç yemiyorum
tamam narları bugün lüpletiim o zaman özgecimm çok sağ ol balım=)

cnm çok geçmiş olsun...Allah bununla bıraksın inşallah daha beteri olmasın...İğneler bir an önce etki eder de iyileşirsin inşallah cnm..

Oyy dğalgaz parasını ben de merak ediyorum seninki de çokmuş yaa:KK43:

Arkadaşlar şimdi yazıları okudum 1 aylıkken ne aşısı yapılıyor ben yurt dışındayım bana bişe söylemediler kalca kontrolüde yapılmadı nasıl yapılıyor sadece ellemi bakıyor makinası falan varmı kaç tane aşı oldunuz şimdiye kadar isimleri bedir viz bugün 21 günlüğüz sadece k vitamini aşısı olduk. Kayınvaldem bana bilezik taktı ayrıca bir sürü emzirme eşofmanı almış kızım için vaşiz almış içine kıyafetlerini alnış saolsun ama eşim kaban alcakmış kalmamış😄

Doğduğu gün hepatit b aşısının ilk dozu yapıldı.. 1. Ayında 2. Dozu yapılıyor ve kalça çkıklığı için ultrason çekiliyor aynı gün...

Kizlarrrrr bebekleriniz gunde kaç saat uyuyorrrr

Not : gizeminki haric:KK52::KK52:

Ben de size soracaktım benimki sanırım çok uyuyor:KK43: en az 19 saat :44:

X