2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
Herkese merhaba kızlar. Nasılsınız bakalım biraz geç oldu yazmak ama bende doğum yaptım oğlum Emirimi kucağıma aldım çok şükür. 26 aralık günü dr a gittik 41+2 olmuştuk artık doktorum suni sancı verecekti bir muayene edeyim dedi ve 5 cm açıklık var dedi hemen doğurursun dedi. Ama inşallah demek gerekiyormuş. Neyse doğumhaneye çıktık yatışım yapıldı nst de kontrolüm olunca lavman felan derken saat 2de sancım takıldı ufak dozdan başladı ama benim sancı henüz hissettirmedı kendini saat 3te suyumu patlattılar doğum hızlı olsun diye neyse sancı artık iyicene arttırılmaya başlandı. Sancı 100 vuruyor ama ben bağıramıyorum sürekli alttan muayeneye maruz kaldım saat 5.30 da doktorum açıklığım 8cm e ulaştığını söyledi hadi ıkın ıkın deyip duruyor ama benim ıkınmam yoktu sadece zorlanarak ıttirmeye çalışıyorum ve tıkandım hemen oksijen tupüne bağlandım en sonunda doktor eyvah ddi ne oldu dedim çocuk doğum kanalından yukarı kaçtı dedi hemen nst bağlandım ve bebeğimin kalp atışları 90a inmiş içeride bir telaşe hemen beni sezeryan için hazırladılar. Eşimden imzalar derken kendimi ameliyathane de buldum saat 18'30 civarı sonra bayılmışım uyandığımda odamdaydim ve oğlum sağlık sıhhatle yanımdaydi 18.40da çıkarmışlar yavrumu bende 19 da çıkmışım neyse onu görünce OĞLUM diye ağlamaya başladım ve yarım saat ağlamışim kolay değil büyük korkuyla girmiştim ameliyata. Ama çok şükür şimdi yanimda ve evdeyiz. 3.800 kg 52 cm dünyaya geldi Emirim ve 2.5 yıl özlemin ardından bende anne oldum çok şükür Rabbime

Saat 1 oldu kahvaltim yeni bittii :KK53:
Bugun o kdr cok işim varki aksama misafirim geliyor
Yemek yapicam ama once alışverişe cikmam lazim
Evide supurmem lazimmm :/

Aysun canim rabbim sana sabiar versin bir anne olarak buyuk sıkıntılar yaşıyorsun zaten eşinde sana yardımcı omadı gerekırdı ama yanlış yapıyor canım bu bır sınav dua et canım evlatlarınada şıfalar diliyorum

QUOTE=g090;33315424]günaydın kızlarr. bu d vitaminini nasıl kullanıyorsunuz??gunde 3 damla dedıler ama dırekt mı mamaya karıstırarakmı soylemedıler????[/QUOTE]

Canım hergun 3 damla kullanıyorsun agzına damlat. Annelık nasıl gıdıyor

Sorma Denizcim:)) Planladığımız gibi olmadı. Belki odasında yalnız kalabilir ama ben ondan ayrı kalamıyorum. Uyurken bile elli kere bakıyorum düzgün yatıyor mu, nefes alıyor mu, üstünü açmış mı diye.
Bebekler ama karakterleri var doğdukları anda

Aynen cnm anlatmak istedigimde o idi.
Bebek ne anlarrr deyip kafamiza goee davranirsak bebekte bunu kullanmayi bilir
Mesela aglayarak nasil her istediklerini yaptiriyorlar
Cocukkende istedigi biseyi almamiz icin aglarlar
Bebekkende durum aynı :)
Bnm komsum almaynada buyutmus cocuklarini
Ordakiler gibi davranmis hep besigine koyardim bebeği aglardi almazdim diyor kadin
Kendisi de icerde aglarmis
Bu kdrida fazla dedim bende. Siz boyle alistiyorsunuz cocuklar simarik oluo dedi bana :/ :KK53:

ya biz bu beşikleri boşuna aldık galiba, ben koyamıyorum beşiğine, yatak odamızda aramızda yatırıyoruz, gece lambasıda hep açık hık dese uyanıp yüzüne bakıyorum nefes alıyor mu kusmuş mu bişeyi var mı diye. evimizde doğalgazlı değil yatak odasında sabaha kadar elektrikli soba açık, gündüzde yatana kadar salonda oluyoruz. çok fena elektrik faturası gelecek ama napalım.

bugün doktordaydık sarılık değerimiz düşmüş çok şükür, kimseyi dinlemeyip mama verdiğim için kakasını yapmasını sağladım ve o şekilde atlattık. halada annem doktora beni şikayet ediyordu, ben emzirme odasına girmiştim annemde kapıda doktorla konuşuyordu sürekli mama veriyor dedi, sütünüde sağıyor dedi, doktor olur mu öyle şey emzirmesi lazım emzirmezse sütü artmaz mama vermesin falan diyordu, çıkıp kendimi savunamadım da içim içimi yedi oğlumu emzirmeye çalışırken.

bugün yine 11'den 13.30 a kadar mememdeydi emzirdim sürekli, dinlendi dinlendi emdi, ama doymadı tabi sinirlenip ağlamaya başladı, gittim 60 ml mama yaptım verdim hepsini bitirdi ve uyudu. gece hiç emziremiyorum uyuduğunda uyandıramıyorum ve emmiyor. bu yüzden gece 3 saat arayla mama veriyorum. sabaha kadar süt dolup taşması gerekirken sağdığımda ikisinden toplam 50 ml çıkıyor. demekki kaliteside iyi değilki onu bile biberonla versem doymuyor.

çok dertliyim kızlar çoook..

ya biz bu beşikleri boşuna aldık galiba, ben koyamıyorum beşiğine, yatak odamızda aramızda yatırıyoruz, gece lambasıda hep açık hık dese uyanıp yüzüne bakıyorum nefes alıyor mu kusmuş mu bişeyi var mı diye. evimizde doğalgazlı değil yatak odasında sabaha kadar elektrikli soba açık, gündüzde yatana kadar salonda oluyoruz. çok fena elektrik faturası gelecek ama napalım.

bugün doktordaydık sarılık değerimiz düşmüş çok şükür, kimseyi dinlemeyip mama verdiğim için kakasını yapmasını sağladım ve o şekilde atlattık. halada annem doktora beni şikayet ediyordu, ben emzirme odasına girmiştim annemde kapıda doktorla konuşuyordu sürekli mama veriyor dedi, sütünüde sağıyor dedi, doktor olur mu öyle şey emzirmesi lazım emzirmezse sütü artmaz mama vermesin falan diyordu, çıkıp kendimi savunamadım da içim içimi yedi oğlumu emzirmeye çalışırken.

bugün yine 11'den 13.30 a kadar mememdeydi emzirdim sürekli, dinlendi dinlendi emdi, ama doymadı tabi sinirlenip ağlamaya başladı, gittim 60 ml mama yaptım verdim hepsini bitirdi ve uyudu. gece hiç emziremiyorum uyuduğunda uyandıramıyorum ve emmiyor. bu yüzden gece 3 saat arayla mama veriyorum. sabaha kadar süt dolup taşması gerekirken sağdığımda ikisinden toplam 50 ml çıkıyor. demekki kaliteside iyi değilki onu bile biberonla versem doymuyor.

canım bebeğin kaç günlük bilmiyorum, bende çok tecrübeli bir anne sayılmam ama genelde söylenen annen kızkardeşlerin falan sütlüyse sen de sütlüsündür. onları bi araştır. eğer onlar emzirmişse sende de süt olma olasılığı yüksektir, bunu artırabilmen gerek. hergün duş almaya çalış, banyodayken ve normalde de göğsüne sürekli masaj yap. günde bir kere bile olsa göğsünü sağ (tabi eğer dediğin gibi çocuk yeterince emip göğsündeki sütü bitiremiyorsa), tahin helvası, 3 lt su, salep, boza sürekli sıvı tüket.ve bence en önemlisi dediğin gibi sütün gelmediğini düşünsen de mutlaka ısrarla memeyi tutturmaya devam et, pes etme. Bir de çocuğun kilosuna doktorun iyi diyorsa mamaya alıştırma boş yere canım, sen sık sık emzir, en geç saatte bir mesela. bak sarılık da olmadı diyorsun demekki emmiş, gelmiş sütlerinki korunmuş sarılıktan bıdık. inşallah sütle dolar göğüslerin, Allah yardımcınız olsun..

Aysunn
Cok gecmis lsun geldi mi ust uste geliyor...cok uzuldum yavrilarina..zor gunlerde es.le atismaniz normal,sakin kafayla dusu.unce fikirler degisir..

Melekyavrum

Pamykcuk icn memeni karbonatli suyla sil canim..ama ilerledityse muhakkakk dr a gotur damla versin. Emmesi zorlasiyomus ilerlerse...cok gecmis olsun sizrde..

Anilllll

Aman allahim nazar degmesn ne tatli olmus oglusunnnn...bayildimmmm...
Emzir diyenleride hiiic takmaaa...bebek emmiyorsa ve sen elinden geleni yapiypsann dert etme...sagmakk emzirmekten daha mesakkatli bi iss...helalll sanaaa ki hala vazgecmiyorsunnn...

Aynen cnm anlatmak istedigimde o idi.
Bebek ne anlarrr deyip kafamiza goee davranirsak bebekte bunu kullanmayi bilir
Mesela aglayarak nasil her istediklerini yaptiriyorlar
Cocukkende istedigi biseyi almamiz icin aglarlar
Bebekkende durum aynı :)
Bnm komsum almaynada buyutmus cocuklarini
Ordakiler gibi davranmis hep besigine koyardim bebeği aglardi almazdim diyor kadin
Kendisi de icerde aglarmis
Bu kdrida fazla dedim bende. Siz boyle alistiyorsunuz cocuklar simarik oluo dedi bana :/ :KK53:

O kadar da ağlatamam yavrumu o kadın gibi. Doktorlar, pedagoglar da yeni doğmuş bebek ne zaman isterse sarılın, emzirin diyorlar. Benim de işime geliyor:) inşallah ileride şımarmaz

Arkadaslar kizim dun yesil yesil kakasini yapiyordu tum gece 10 kere alt degistirdim hic uyuyamadik bugun ise sari oldu kakasi ama su gibi sirtina kadar cikiyor emziremiyorum zor zoruna 2 dakika emziriyorum uyuya kaliyor yarim saat sonra karin agrisiyla uyaniyor ne yapmaliyim😂

Arkadaslar kizim dun yesil yesil kakasini yapiyordu tum gece 10 kere alt degistirdim hic uyuyamadik bugun ise sari oldu kakasi ama su gibi sirtina kadar cikiyor emziremiyorum zor zoruna 2 dakika emziriyorum uyuya kaliyor yarim saat sonra karin agrisiyla uyaniyor ne yapmaliyim😂

canım öyle sanıyorumki doğum yapalı çok olmamış senin. yanlış hatırlamıyorsam 1 hafta kadar yeşil yapıp sonra sarıya dönüyor. çok sağlıklı bir durum. zaten ishal gibi gelir merak edilece bişey yok.benimki 26 günlük oldu 20 gündür hep dediğin gibi kakası. anne sütündendir o.

selam kızlar nasılsınız. geçmiş fazla okuyamıyorum. benim elif bebek 26 günlük oldu. ocağın 12 sinde mevlüt okunacak inşallah. pide ayran baklava düşünüyorum. bu arada 9 ay hiç aramayan gelip gitmeyen kayınvalide doğumda geldi, ve şimdi her hafta sonu geliyor. ben ise 10 kilo verdi. kaldı 4 kilom. bebiş tam 3 kilo doğmuştu şimdi 4 kilo falan olması lazım. bizimkinde de sürekli emme isteği var. neredeyse yarım yada 1 saatte. bazı doktorlar 2 buçuk saatte emzir diyor, ki benim doktor da öyle diyo, bazıları her istediğinde emzir diyo, benim mantığıma her istediğinde emzirmek daha uygun gelyor, çünkü tek sakinleştiği yer meme. en azından 1 ay yada 1buçuk ay fikrim her istediğinde emzirmek. daha yeni yeni bir buçuk iki saate çıkarmak için çalışmlara başladım. altını ise 5-6 saatte falan açıyorum, çok geç açtığımın farkındayım. ama ne yalan söyleyim, öyle masraf olduki, elektirik gelmiş 197 tl, su desen sürekli çamaşır makinesi çalışıyor,doğum parası, süsler püsler, ilaçlar derken diyorumki bezini iyice doldursunda sonra açayım :) siz kaç saatte açıyorsunuz?
size sorularım olacak;
çamaşarlarını ütülüyormusunuz, ben eldiven ve ağız silme bezi hariç diğerlerini ütülemiyorum. ama çamaşırlarını mutlaka ayrı yıkıyorum.
sancı damlası kullanıyormusunuz? bana doktor sab simplex verdi, günde 4 kere 7-8 damla. emziğine damlatıp ağzına veriyorum, emziğe de alışsın diye.
gaz için çörek otu yağ önerdiler, dedilerki efendimiz de demiş, çörek otunun ölüm dışında herşeye faydası var diye. serçe parmağımı şişeye sokup bebeğin ağzına veriyorum, iyi uyuyutuyor ve kakasını foş diye yaptırıyor. ayaklarına ve karnına da acı elma yağı sürüyorum, ısıtıyor bebeği, sancıyı önlüyor. başka da ek bişey kullanmıyorum :)

canım öyle sanıyorumki doğum yapalı çok olmamış senin. yanlış hatırlamıyorsam 1 hafta kadar yeşil yapıp sonra sarıya dönüyor. çok sağlıklı bir durum. zaten ishal gibi gelir merak edilece bişey yok.benimki 26 günlük oldu 20 gündür hep dediğin gibi kakası. anne sütündendir o.

Cok tesekkurederim ewet cok olmadi bugun 18 gunluguz 40 mizi sabirsizlikla bekliyorum sanirim goz renkleri 40ci gunde belli olurmus gozunde kirmizi lekeler var kucuk gececekmi merak ediyorum gece uykumuz duzene girecekmi bilmiyorum insallah hepimizin bebegi saglikli sihatli guzel olur bebegimle birlikte icimi bi mutluluk kapladi musmutlu anneler oluruz insallah

Kızlar bugün sağlık ocağından aradı hemşire topuk kanı değdi yüksek çıkmış yeniden alıcaklar
Kızımı görmeye giderken dayımın vefat haberini aldım
Ezgi de bronşit oldu şu an hastanedeyiz serum taktılar,hava veriyorlar
Tüm bunlar yetmezmiş gibi eşim ve kızkardeşim kavga etti eşim kardeşimi kovdu
Odadan ve şu an boşanmak üzereyiz
Ne oldu bize bilen var mı:KK43:((((
Saatlerdir ağlıyorum,ruhum çekiliyor sanki bugün

Canım zor günler geçiriyorsun belli ki.. Allah yardımcın olsun.. Başın sağolsun, geçmiş olsun...

Kızlar bugün sağlık ocağından aradı hemşire topuk kanı değdi yüksek çıkmış yeniden alıcaklar
Kızımı görmeye giderken dayımın vefat haberini aldım
Ezgi de bronşit oldu şu an hastanedeyiz serum taktılar,hava veriyorlar
Tüm bunlar yetmezmiş gibi eşim ve kızkardeşim kavga etti eşim kardeşimi kovdu
Odadan ve şu an boşanmak üzereyiz
Ne oldu bize bilen var mı:KK43:((((
Saatlerdir ağlıyorum,ruhum çekiliyor sanki bugün

Cnm basiniz sagolsun mekani cennet olsun kalanlarada allah sabir versin.ezgiye allah sifa versin gecmis olsin cnm.su an da herkes hassas donemde her ne kadar sikintilari anneler ceksede babalarda bu donemde hassas oluyor.o yuzden bu donemde tabiiki kucuk kavgalsr olur bunlari sabirla atlatmak gerekir cnm.sende boyle bi donemdesin.imkanin varsa esinle disarda bir kac saat basbasa zaman gecirin.kafaniz dagilir motive olup eve donersiniz.hersey duzelcek allah kismet ederse merak etme

Annem kendi ayaklarını üşütürsen kakası yeşil olur diyor. Senin bebiş kaç günlük?

Aranızda yatıyorsa dikkat edin canım, kolunuz falan yüzüne gelip de havasız bırakmasın.
Mama vermekle de iyi yapmışsın bence de. Sarılık varsa mecbur. Aç kalınca hiç geçmiyor. Aynı sıkıntıları biz de yaşadık.
Bebeğin kaç kilo? Kilo alımı nasıl? Benimki 3 kilo doğdu. Hastanede verdi biraz. Sonra sarılık oldu ve kilo alamadı. Doktor kontrolünde yaptık beslenmesini. Önce 2 saatte bir emzirme+30cc mama, sonra istediği zaman emzirme+30cc mama, ondan sonra bi emzirme bi emzirme+30cc mama şeklinde beslendi. Haftada iki kere kilo kontrolüne götürdük. Şimdi mamayı tamamen bırakıyoruz. Açken emdikçe süt arttı. Bu arada sütüm yettiği halde verdiğim hiçbir mamayı da reddetmiyor.
Bir de gece daha az süt olur diyorlar. O yüzden üzme kendini. Ben yatmadan önce boza içiyorum, hurma yiyorum. Benim kız doğru düzgün uyumadan sürekli emiyor. Yanımda hep su falan var o yüzden.

selam kızlar nasılsınız. geçmiş fazla okuyamıyorum. benim elif bebek 26 günlük oldu. ocağın 12 sinde mevlüt okunacak inşallah. pide ayran baklava düşünüyorum. bu arada 9 ay hiç aramayan gelip gitmeyen kayınvalide doğumda geldi, ve şimdi her hafta sonu geliyor. ben ise 10 kilo verdi. kaldı 4 kilom. bebiş tam 3 kilo doğmuştu şimdi 4 kilo falan olması lazım. bizimkinde de sürekli emme isteği var. neredeyse yarım yada 1 saatte. bazı doktorlar 2 buçuk saatte emzir diyor, ki benim doktor da öyle diyo, bazıları her istediğinde emzir diyo, benim mantığıma her istediğinde emzirmek daha uygun gelyor, çünkü tek sakinleştiği yer meme. en azından 1 ay yada 1buçuk ay fikrim her istediğinde emzirmek. daha yeni yeni bir buçuk iki saate çıkarmak için çalışmlara başladım. altını ise 5-6 saatte falan açıyorum, çok geç açtığımın farkındayım. ama ne yalan söyleyim, öyle masraf olduki, elektirik gelmiş 197 tl, su desen sürekli çamaşır makinesi çalışıyor,doğum parası, süsler püsler, ilaçlar derken diyorumki bezini iyice doldursunda sonra açayım :) siz kaç saatte açıyorsunuz?
size sorularım olacak;
çamaşarlarını ütülüyormusunuz, ben eldiven ve ağız silme bezi hariç diğerlerini ütülemiyorum. ama çamaşırlarını mutlaka ayrı yıkıyorum.
sancı damlası kullanıyormusunuz? bana doktor sab simplex verdi, günde 4 kere 7-8 damla. emziğine damlatıp ağzına veriyorum, emziğe de alışsın diye.
gaz için çörek otu yağ önerdiler, dedilerki efendimiz de demiş, çörek otunun ölüm dışında herşeye faydası var diye. serçe parmağımı şişeye sokup bebeğin ağzına veriyorum, iyi uyuyutuyor ve kakasını foş diye yaptırıyor. ayaklarına ve karnına da acı elma yağı sürüyorum, ısıtıyor bebeği, sancıyı önlüyor. başka da ek bişey kullanmıyorum :)

Benim doktor her istediğinde emzir diyor. Zaten emzirmesem morarana kadar ağlıyor.
Altını o kadar aralıklı açman pişik yapmıyor mu? Ben herhalde 2 saatte bir açıyorumdur, geçirmemeye çalışıyorum kız çocuğunun temizliği önemli olduğu için.
Bütün eşyalarını ayrı yıkayıp ütülüyorum ben.
Anne sütü dışında hiçbir şey vermiyorum, mama veriyordum daha önce sütüm az olduğu için. Bir de vitamin. Emzik de almak istemedi hiç, öğürüyor.

Eki Görüntüle 914452 kızlarrr biz bugün 20 günlük olduk :emir_bebek:maşallah kuzuma:nazar: , bende fabrika ayarlarına dönmeye başlıyorum yavaş yavaş:KK76: , yada kocaman göbekten sonra döndüğüme kendimi inandırıyorum :KK52::KK52:

Ne kadar iyi görünüyorsun maşallah canım:KK66: bebiş de çok tatlı, adını ne koydunuz?
ben hala tipimi toparlayamadım, karnım da tam inmedi.

herkese mutlu huzurlu seneler diliyorumm kızlaar :))
2014 çokkkk güzel şeyler getirsin herkese çook mutlu olalımm inş ailemizle yavrularımızla..

bide denizin kız bebişi olsunnn aminnnnnnnnnnnnnnnn:KK16::))

X