2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
Kızlar bugün sağlık ocağından aradı hemşire topuk kanı değdi yüksek çıkmış yeniden alıcaklar
Kızımı görmeye giderken dayımın vefat haberini aldım
Ezgi de bronşit oldu şu an hastanedeyiz serum taktılar,hava veriyorlar
Tüm bunlar yetmezmiş gibi eşim ve kızkardeşim kavga etti eşim kardeşimi kovdu
Odadan ve şu an boşanmak üzereyiz
Ne oldu bize bilen var mı:KK43:((((
Saatlerdir ağlıyorum,ruhum çekiliyor sanki bugün

Aysun neler diyorsun sen yaa kabus gibi
Simdide ezgi mi hasta of yaa
Esinle kardesinin sorunu ne
Gercekten ne oldu size böyle yaaa :KK43:((
Aglama diyemicem çünkü bu durumda insan tutamaz kendini
Duru nun topuk kanima gelince
Benide aradilar ilk alonan topuk kani degerleri sorinlu ve yuksek cikmis
2. Yi istiyorlarmis saglik bakanlığın dan
Bizde tam o gun hastaneye gidiyorduk orda tekrar aldilar.
Dr a sordum mrl etmeyin genelde ilk alinan topuk kani yuksek çıksa bile ikincide degerler
Normalw donmus oluyor dedi.
Ayni sey yegenimdede olmustu.insallah bizim yavrularimizdada boyle olur.
Ben cidden cok korktum.. 15gunde cikiyormus sonuçlar
Bekliyorum bende :/
Allah guzel gunlere cikarsin sizide cnm ne desem teselli degil sana biliyorum
Sadece guclu olmaya calis.
Bosanmayi flnda aklindam sil bi karanliktan geciyorsunuz ailecek
Hersey gecicek cnm aydinliga eriseceksiniz sabır....

Aysun ayrica basin sagolsun...
Hersey ust uste gelmis..:KK43: allah sayinin mekanini cennet eylesn cnm
Cok zor bir durim suan icinde bulundugun durum.
Cok uzuldum
Yapabilecegimiz bisey varmi canim arkadaşım :KK43:

ya benimki de rahatlıyo gibi geliyor ondan yıkıyorum.acaba karnı mı ağrıyo ondan mı gece uyumuyo diyorsun???
bak yarın yıkamıcaz mesela misafir olcak.deniiim bakalım eğer yarın gece uyursa demek ki banyodanmış =//

ayy Denizim ne hediyesi hiç bir şey almadık.çerez bile alamdık.kvler ve annem gelecek yani 4 kişi gelecek..
onlar birşeyler yapıp gelirler herhlde annem düşündü sap osun sordu ne yapayım diye menü hazırlamış ama kv hiç aramdı eli boş gelir herhalde annemin yaptıklarından yer=)
çıkıp cip içecek falan almak lazım...

ya biz lohusalık yaşamıyoruz ki çevremizdekiler yaşıyor valla.alınganlık yaptığımızı düşünmüyorum.gerçekten millet düşüncesiz bi acayip...
benim oğlan hep beşiğinde.salona getiriyorum yanımızda yatıyo.
oto koltuğu çok çok çok rahatsız boynu bükülü kalıyo uyuz oldum.....
ayrıca benim oğlana da öyle dalga sesi falan fayda etmiyor yemiyo yani Eylül gibi=))

Anil ben var olan sirt destegini cogalttim cok hafif egimli oldu hic rahatsiz edici degil
Hic bisey koymadam ztn asla rahat edilmez en kalitelisi bile egimli cunku
Hatta ayak ucunumhavaya kaldirmak icim alttan destekliyorum minik bi yastikla fln yani oto koltugunun altina koyuyorum cocugun ayaginin altina degil
Super oluyor inan misil misil uyuyor :nazar::nazar::nazar::nazar: :KK52:
Ay maşallah diyeyim nazarim degmesin:KK66:
Anne kucagindaki gibi hissediyor bebek kendini oyle
Ama arada koltukta yer yapiyorum dumduz yerde minik yastigi ile uyutuyorum
Gece besiginde oluyor
Sabaha karsida yanima aliyorum . Kokumu alsin diye
Hemde artik yorulmus oluyorum yanima alinca cok uzun uyuyor
Babamiz sabah ezanindan sonra uyumadigi icin ana ogul oluyoruz yatakta:KK52:

Kızlar bugün sağlık ocağından aradı hemşire topuk kanı değdi yüksek çıkmış yeniden alıcaklar

Nazar değdi size:KK43:

ya benimki de rahatlıyo gibi geliyor ondan yıkıyorum.acaba karnı mı ağrıyo ondan mı gece uyumuyo diyorsun???
bak yarın yıkamıcaz mesela misafir olcak.deniiim bakalım eğer yarın gece uyursa demek ki banyodanmış =//

ayy Denizim ne hediyesi hiç bir şey almadık.çerez bile alamdık.kvler ve annem gelecek yani 4 kişi gelecek..
onlar birşeyler yapıp gelirler herhlde annem düşündü sap osun sordu ne yapayım diye menü hazırlamış ama kv hiç aramdı eli boş gelir herhalde annemin yaptıklarından yer=)
çıkıp cips içecek falan almak lazım...

bu arada kostüm buldunuz muuuuuu

ya biz lohusalık yaşamıyoruz ki çevremizdekiler yaşıyor valla.alınganlık yaptığımızı düşünmüyorum.gerçekten millet düşüncesiz bi acayip...
benim oğlan hep beşiğinde.salona getiriyorum yanımızda yatıyo.
oto koltuğu çok çok çok rahatsız boynu bükülü kalıyo uyuz oldum.....
ayrıca benim oğlana da öyle dalga sesi falan fayda etmiyor yemiyo yani Eylül gibi=))

Kesinlikle, lohusa olan biz değil onlar. Herkes sinir küpü, birbirine laf sokuyor, küsüyor falan.

Anil ben var olan sirt destegini cogalttim cok hafif egimli oldu hic rahatsiz edici degil
Hic bisey koymadam ztn asla rahat edilmez en kalitelisi bile egimli cunku
Hatta ayak ucunumhavaya kaldirmak icim alttan destekliyorum minik bi yastikla fln yani oto koltugunun altina koyuyorum cocugun ayaginin altina degil
Super oluyor inan misil misil uyuyor :nazar::nazar::nazar::nazar: :KK52:
Ay maşallah diyeyim nazarim degmesin:KK66:
Anne kucagindaki gibi hissediyor bebek kendini oyle
Ama arada koltukta yer yapiyorum dumduz yerde minik yastigi ile uyutuyorum
Gece besiginde oluyor
Sabaha karsida yanima aliyorum . Kokumu alsin diye
Hemde artik yorulmus oluyorum yanima alinca cok uzun uyuyor
Babamiz sabah ezanindan sonra uyumadigi icin ana ogul oluyoruz yatakta:KK52:
ya deniz bende beline koydum yok gene biçimsiz duruyo yavrum ya..sen bana b ara foto at nasıl koydun ne tarz bir şey koydun.yastık koydum olmadı
battanye koydum olmadı ne salak bir şeymiş yaaa..
bende sbah uyumaya başladıında yanıma alıyorum yani 8 gibi.8 e kadar ayaktayz çünkü her gece

Hahaha bayiliyorum senin su en moralsiz aninda bile espiriyi patlatmana :KK52:
Gizo gunduzleri nerede yatıriyorsun.....?
Benimki suan ana kucagnda uyuyor mesela
Ben sirt destegine yumusak bi ilave yaptim. Cok rahat etti oyle.
Caniim gece gunduz salonda besiginde uyuyo bizim oda isinmiyo havami kacmis bisey olmus bizde salonda yatip kalkiyoruz cingene cadiri gibi ev :KK70: yarin denicem ana kucagini ama onda yan yatiramayizki dr yan yatcak demisti sen nasil yatiriyosuun ?
Benimkine o ses de fayda etmedi. Ne yapacağız böyle? Uyanıkken de hep emmek istiyor. Doktor demişti 3. haftadan sonra memeye yapışık yaşayacak diye.
Ayyy sana sarilasim geldi kader ortagimm :KK70: ayniyiz resmen boyle giderse evden cikamicaz sokakta meme krizi tutsa yedik ayvayi :KK43:((
Ay allahiim neler olmus oldumu hep ustuste gelir zaten.canimmm basiniz sagolsun rabbim topraginca sizlere omur versin. Ezgiye noldu birden cok uzuldum kiyamam ben onlara yaa :KK43: herkes gergin moraller bozuk ondan butun bu olanlar bosanma falan ne demek gecicek hepsi cok yakinda mutlu gunlerinize geri donceksiniz hayatim lutfen gucunu kaybetme..

Yerimmm ben o minik noel babayiiii oyy kuzummm masalllaah sana kirk binn kere yavrumm benimmmm ya cok tatli anil bu icim gitti isirasim geldiii :) daha eylulu hic opmedim nasil isircaksam :KK70:

Caniim gece gunduz salonda besiginde uyuyo bizim oda isinmiyo havami kacmis bisey olmus bizde salonda yatip kalkiyoruz cingene cadiri gibi ev :KK70: yarin denicem ana kucagini ama onda yan yatiramayizki dr yan yatcak demisti sen nasil yatiriyosuun ?

Ayyy sana sarilasim geldi kader ortagimm :KK70: ayniyiz resmen boyle giderse evden cikamicaz sokakta meme krizi tutsa yedik ayvayi :KK43:((

Ay allahiim neler olmus oldumu hep ustuste gelir zaten.canimmm basiniz sagolsun rabbim topraginca sizlere omur versin. Ezgiye noldu birden cok uzuldum kiyamam ben onlara yaa :KK43: herkes gergin moraller bozuk ondan butun bu olanlar bosanma falan ne demek gecicek hepsi cok yakinda mutlu gunlerinize geri donceksiniz hayatim lutfen gucunu kaybetme..

Ay biz de salondayız:))) Yatak odası çok soğuk, odasında da bırakamadık. Salonda park yatakta yatıyor. Biz de kanape üstünde. 6ya kadar uykusuzluğa dayanıyorum da ondan sonra sinirlerim bozuluyor.
Bugün göz doktoruna gittik, neyse ki arabaya binince titreşimle uyudu. Teyakkuzda bekledim ya uyanır da meme diye çığlığı basar diye. Bazen katılıyor, mosmor oluyor.

Yerimmm ben o minik noel babayiiii oyy kuzummm masalllaah sana kirk binn kere yavrumm benimmmm ya cok tatli anil bu icim gitti isirasim geldiii :) daha eylulu hic opmedim nasil isircaksam :KK70:
inanır mısın millete söylüyorum inanmıyor ben daha öpmedim yavrumu kafasından öptüm 2 kere minicik o kdar.hep kokluyorum.
içim gidiyooo...mikrop kapmasın diye öpemiyorum...ne zaman şapur şpur öpes bunları=)

slm kızlar
ayy nasıl özledim sizleri anlatamam ama gün yetmiyor bana
benim kolik kızım sayesinde :) rabbim sağlık versin geceleri iki saatte bir uyanırdı şimdi hiç uyuymıyor yavrum sıkıntımız büyük anlayacağınız
bende saç kurutma makinesi olayını denedim sevdi ama makine yerine netten sadece sesini buldum onu dinletiyorum
saç kurutma makineleri inanılmaz radyosyon yayıyormuş bende sesini buldum bir sürü çeşidini çekmişler sağolsunlar
kolik bebekler için
inşallah kısa sürede geçer hepsi
ne olursa olsun çokkk mutluyuz onunla bu arada kızımın adı Eylül oldu :)
yarın benim dikişlerin kontrolü var birde kızımda hafif üfürüm olduğunu söyledi doktor dua edin bize inşallah önemli değildir
hepinizi çokk öpüyorum en kısa zamanda aranızda olmak için can atıyorum
yeni yıl hepinize önce sağlık huzur mutluluk getirsin
miniklerimizin kolikleri geçsin bol uykulu geceler getirsin inşallahhhhh
yüce rabbime emanet olun :)

günaydın kızlarr. bu d vitaminini nasıl kullanıyorsunuz??gunde 3 damla dedıler ama dırekt mı mamaya karıstırarakmı soylemedıler????

allahımmmmmmm bayılıcam gece 1de uyandı hala uyanık:KK14::KK14:
gündüz uykusunu alıyo desem o da yok 4 saat uyudu gündüz sadece:KK14:

Çok kötüyüm kızlar çooook:KK43:
Dün bebeğim ateşlendi gece hastaneye götürdük kan ve idrar tahlili yapıldı
CRP diye bir değer var yüksek çıktı 0-6 olması gerekirken 12 çıktı
Doktor emmesi ve kas hareketleri iyi diye fitil verip gözlem şartıyla 24 saatliğine eve yolladı
Ama düşmedi ateşi,sabah tekrar götürdük 1 hafta,10 gün fln yoğun bakımda kuvezde kalması gerektiğini söyledi:KK43:((
Günde 1 saat görebilecekmişim,öylece bırakıp geldim bebeğimi
Ağlamaktan gözlerim şişti
Süt sağıp bıraktım ona delirmek üzereyim sanki ağlama sesini duyuyorum
Bir de sabah akciğer kanseri olan dayımın komada olduğu haberi geldi
Dünya başıma yıkıldı bugün
İsyan etmiyorum tabi Allah bu günümü aratmasın ama
Anneyim işte beni en iyi siz anlarsınız:KK43:
Eşimde ben ağladıkça kahroluyor,çocuklara yansıtmamaya çalışıyorum
Zorla gülüyorum inanın sırf Kaan ve ezgi etkilenmesin diye
Ağlama krizi giriyor bazen odaya kilitliyorum kendimi Duru kızımın yastığını kokluyorum
Dua edin nolurr benim meleğime
Kültür testi yapılacakmış,çok ağlar damarı bile yok
Yanında geçti yavrum diye sarılacak annesi yok:KK14:

slm sevgili anneler 06 aralıkta dogum yaptım yaptıgımın 2 gününden itibaren hastane lerden çıkamadık 2 günü kuzum sarılık teşhisi kondu sürekli gözetim altında tutup sık sık emzirerek arada mama takviyesi ile ve 2 günde bir doktora kontrole gidip kan tahlili verip sarılıgı atlattık derken geçen çarşamba akşamı burun tıkanıklıgı ve hırıltısı vardı melegimin hemen kanuni sultan süleyman hastanesine gittik doktorlar bronşit olmus ve zatürre başlangıcı deyip yatış yaptılar. kuzumu hemen yarı yogum bakıma aldılar ve sadece annesinin kalmasına izin verilerekten 3 gün boyunca kızıma damaryolundan ilaç v.s verildi dün akşamda pek gelişme kaydemedikleri için herhalde yogum bakıma aldılar kuzumu dün akşamdan beri ne yerdeyim ne gökte ben kuzumsuz wc bile gitmeye korkuyorken şimdi dün akşamdan beri kuzumsuz durmaya çalışıyorum..

sizden ricam kızım için bol bol dua etmeniz....

Allahim yardimciniz olsun
Dualarim sizinle
İnsallah bu gunlerde gececek

Kizimin agzinda pamukcuk var cok uzuluyorum
Ayrica cok gazi var
Ne yapcagimi sasirdim
Yavrum kivrandikca kahroluyorum

Ayrica cok gazi var
Ne yapcagimi sasirdim

Günaydın canım. Prensesin dilini karbonatlı suyla silebilirsin. Silmek zor olursa emzirmeden önce kendi göğsünü sil. Emerken de işe yarıyor. Gazı midesindeyse pışpışlamak işe yarar ama barsaktaysa sadece kendi yediklerine dikkat etmen çözüm olabiliyormuş. Insan kıyamıyor canları yanınca. Gaz ilacı kullanıyor musun bilmiyorum ama bizim doktor kesinlikle önermiyor. Sadece anne sütü.

Kizlar opmeyle mikrop bulasmaz yaaa .tabiki sizden baskasi opmesinde
Sizin ztn eller yuzler hep temizz. Ben gunde ikimuc kere yikarim yüzümü
Vallahi hep opuyorum oglumu :KK30::KK52:
:nazar:

TurkuaZveMoR cnm sizdemi salona tasindiniz
Valla bazi seyler hayal edilen gibim olmuyor bu bebekler insani direk gibiyapiyor :))
Bnm ikinci oldugu icin biraz daha rahatim sanirim
Allah dagina gore kar veriyor. Ben.. biz aralda cok cekmistik
Uykusuzluktan zombi gibiydik
Biz bide çarşafa koyup salliyorduk ayakta salliyorduk. Uyumadigi zmnlardada hep
Kucakta idi. Asla oto koltugunda durmazdi basardi yaygarayi
Kucagimda aralla yemek yapardim :/
:KK37:
Besigini dogru durust kullanmadik oyle sifir gibi birine hediye ettim
Simdi daha bilincliyim mesela kerem i cok kucagimiza almiyoruz sallamiyoruz
Ama o da uslu bir bebek olsa gerek ki aral gibi bizi yormuyor
Cok şükür Rabbime... Cokkkk:nazar:

ya beni ne güzel özetlemişsin nasıl güzel anlatmışsın var ya...
amin cnm amin.....herkes çok biliyo herkes.ben bu halden memnunum sanıyrlar.sanki böyle meme ucu cımıyo ağrımıyo...
resmen kan geliyor.çünkü gelmese de süt ben 15 dk sağıyorum.paramparça oldu uçlarım.
millete duymamak lazım ama olmuyor işte yapım gereği takıyorum sinirleniyorum..
halden anlayan insan çok zor senin gibi....sağ ol gerçekten moral olun bana...teşekkür ederim arkadaşım...

Sen de sağol canım benim. Sana az da olsa moral olabildiysem ne mutlu bana.
Damdan düşenin halini aynı damdan düşen bilir demiş atalarımız. Ne doğru söylemişler.
birçok insan aynı şeyleri yaşamadan karşısındakini tam olarak anlayamıyor.Beni annem bile zorladı beni emzir gelir, emzir gelir diye.
Göğüslerim şişti, ağrıdı, göğüs ve sırt kemiklerim kırılmış gibi ağrıdı saat başı 1 saat belki daha uzun emzirdim ama 5 gün gelmedi.
Sonra da az az geldi ama bebeğime yetmedi, o 5 gün mamayı kaşıkla içemedi boğulacak gibi oluyordu, mamayı ağzından çıkarıp dakikalarca ağlıyordu, mecbur biberon verdik ve sonunda biberona alıştı beni reddetti. Kendimce bildiğim her yolu denedim ama bebeğime kendimi kabul ettiremedim.
Emzirme konusunda hiçbir sorun yaşamamış, çok bilmiş insanlar bizi nasıl anlasın,
bizim kendimizi reddedilmiş hissedişimizi, acaba ne yapsam bebeğim emer diye internette çareler arayarak geçen saatlerimizi,
hem sütümüzü sağıp hem de emziremediğimiz için içimizin eriyişini, kanasa da acıdan kıvransak da bir damla daha fazla çıksın diye çabalayışımızı, vücudumuzla birlikte ruhumuzun da yaralandığını ne bilsin.

Eki Görüntüle 914638
yarın ki misafirleri böyle karşılıcaz...=)

aman aman bu ne tatlı bişiy annesi maşallah sübhannallah :nazar: Allah nazarlardan saklasın :KK16:

Benimkine o ses de fayda etmedi. Ne yapacağız böyle? Uyanıkken de hep emmek istiyor. Doktor demişti 3. haftadan sonra memeye yapışık yaşayacak diye.

Aynen benimki de öyle göğsümde uyuyor, beşiğine koyunca bir kızıyor bir mızıldanıyor ki sorma, ama benim hoşuma gidiyor onun bu hali, yeter ki emsin ben uykusuzluğa razıyım.

Başın sağolsun canım. Ezgiye de geçmiş olsun.
İnşallah yavruların tez zamanda iyileşir, eşinle de düzelir inşallah aranız, sıkıntılı bir dönemden geçiyorsunuz, sinirleriniz gerilmiştir de ondan olmuştur, paylaştığın fotoğrafınızdan gördüğüm kadarıyla birbirine bağlı bir ailesiniz öyle bir kavgayla yıkılacağınızı sanmıyorum.
Nazara karşı bol bol oku evlatlarını da kendini de. İnşallah çabuk geçer bu kötü zamanlarınız.

Ayrica cok gazi var
Ne yapcagimi sasirdim

canım pamukçuk için karbonatlı su iyi geliyor, bebeğinin temiz bir mendilini kaynamış soğumuş suyla hazırlayacağın, karbonatlı suyla ıslat hafif nemli olarak parmağına sar, bebeğinin biberon gibi parmağını emmesini sağla, dikkat et parmağını sen sokma ağzına midesi bulanır o biberon gibi tutsun emsin, her emzirmeden ya da mamadan sonra bunu uygularsan kısa zamanda geçiyor.
Gaz için rezene kimyon tohumu ve anasondan oluşan bir karışım aldım aktardan günde 1-2 bardak ben içiyorum 1 çay kaşığı kadarda bebeğime veriyorum biz de işe yarıyor.

Kizlar opmeyle mikrop bulasmaz yaaa .tabiki sizden baskasi opmesinde
Sizin ztn eller yuzler hep temizz. Ben gunde ikimuc kere yikarim yüzümü
Vallahi hep opuyorum oglumu :KK30::KK52:
:nazar:

TurkuaZveMoR cnm sizdemi salona tasindiniz
Valla bazi seyler hayal edilen gibim olmuyor bu bebekler insani direk gibiyapiyor :))
Bnm ikinci oldugu icin biraz daha rahatim sanirim
Allah dagina gore kar veriyor. Ben.. biz aralda cok cekmistik
Uykusuzluktan zombi gibiydik
Biz bide çarşafa koyup salliyorduk ayakta salliyorduk. Uyumadigi zmnlardada hep
Kucakta idi. Asla oto koltugunda durmazdi basardi yaygarayi
Kucagimda aralla yemek yapardim :/
:KK37:
Besigini dogru durust kullanmadik oyle sifir gibi birine hediye ettim
Simdi daha bilincliyim mesela kerem i cok kucagimiza almiyoruz sallamiyoruz
Ama o da uslu bir bebek olsa gerek ki aral gibi bizi yormuyor
Cok şükür Rabbime... Cokkkk:nazar:

Sorma Denizcim:)) Planladığımız gibi olmadı. Belki odasında yalnız kalabilir ama ben ondan ayrı kalamıyorum. Uyurken bile elli kere bakıyorum düzgün yatıyor mu, nefes alıyor mu, üstünü açmış mı diye.
Bebekler ama karakterleri var doğdukları anda

X