2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
ya cnm bu çayı vermek ne işe yarıyo koliğe mi iyi geliyor?
benim dr hiç bahsetmedi ne su ne çay sadece anne sütü dedi?bu konuda beni bilgilendirir misiniz
hiç bilgim yok benim ya?
tabi ki yanlış bir şey lsa vermezsiniz de....günde kaç kere veriyorsunuz?ben 6 aydn sonra veriliyor diye biliyordum da...

ya beni ne güzel özetlemişsin nasıl güzel anlatmışsın var ya...
amin cnm amin.....herkes çok biliyo herkes.ben bu halden memnunum sanıyrlar.sanki böyle meme ucu cımıyo ağrımıyo...
resmen kan geliyor.çünkü gelmese de süt ben 15 dk sağıyorum.paramparça oldu uçlarım.
millete duymamak lazım ama olmuyor işte yapım gereği takıyorum sinirleniyorum..
halden anlayan insan çok zor senin gibi....sağ ol gerçekten moral olun bana...teşekkür ederim arkadaşım...

kıyamam yaa geçiş olsun....zeytinyağını denesen gerçekten.bir de mamayı biraz fazla suyla yapıyormuş kızlar bazıları öyle demişi kabızlığı önlemek için...

kader arkadaşım benim=)aynı zorlamaları baskıyı bende hissediyoum devamlı.sağmaya gittiğimde kötü bakışlar,biberonla verdiğimde kötü bakışlar....
ahhhhhhhhh aaahhhh.kendisinin de kızları var .bakalım onlarda aynısını yaşarsa aynı baskıyı onlara da uygulayabilecek mi....

sağol canım. denedim zeytınyagını işe yaradı yaptı kakasını bir rahatladıki gerine gerine bi hal oldu :KK1: mamayıda az koydum sanırım mama kabının üstündekine göre yaparsak bu kabızlık hiç gezmez fazla su koymak en iyisi

Canım çok çok geçmiş olsun eabbim şifa versin inşallahh. Bebeğinin poposuna kulak çubuğuyla zeytinyağı sür. Benimkide yapamamıştı ben sürdüm yaptı kakasını.

Arkadaşlar bende emziremeyenlerdenim maaleseff sağıyorum 50 ml anca çıkıyor tetmiyor sürekli mama veriyorum mecburen biberonla hemde. Ve annemle kayınvalidemin emzirsen gelir zorlamasından bıktımm

sağol canım. denedim zeytınyagını yaptı kakasını cok rahatladı cok şükür :))
benim sütümde anca okadar cıkıyo belkı daha az.napıcaz bılmıyorum emdıkce gelır dıyolar 27 gun oldu yok işte napıyım :KK36: bende biberonla verıyorum mamayı. napalım ac mı kalsın yavrularımız. ben doktoruma danıstım hiç bısey olmaz ver mamayı dedı.

:Bugün 2013 ün son günü
Başka ne olabilir diye düşünüyordum ki sabah sağ ayak başparmağım kırıldı:KK43:(
Sağ olun kızlar nazara geldik hemde çok kötü bir nazara...
Herkese başta sağlık ve huzur sonrasında da tüm dileklerinizi gerçek olduğu mutlu bir yıl diliyorum...
Hepinizi çoook çok öpüyorum,hastane köşelerinde 2 yavrum olmadan girdim 2014 e inşallah bütün bu kabus yeni yılda biter:KK43:

Son düzenleme:
2014 e uyuyarak girdikkkkk :KK52::KK52::KK52::KK52:
kızımda bende uyuyakalmışız abimiz uyanıktı babamız görevdeydi
inşallah çokkk güzel bir yıl olur
aysuncum allah yardımcın olsun zor günlerden geçiyorsunuz dualarımız seninle ailenle birlikte güzel günlerinize gidiyor bu karanlık tünel sabret cnm ne zaman zor günler gelse ben hep karanlığın en yoğun zamanı aydınlığın en yakın olduğu zaman diye düşünürüm :KK34:
anılım sütünü sağan bütün anneler gerçekten çok büyük emek harcıyormuş ben bir gün sağmak zorunda kaldım da :KK25: ne zormuş anladım
şimdi yaşadığın şeyi de oğlumda yaşamıştım ihmal etme lütfen doktoruna git
aras çok şirin bir noel olmuş maşallah :KK1:
gizem cnm uykusuzluğun dibine vuranlardanım bende :KK37: eşim gündüzleri bakmasa 2 saat bile uyuyamıcam gecelerimiz hem zor hem uykusuz o ıkındıkça gecem dahada karanlık oluyor...biran önce kuran okuyabilmek namaz kılabilmek istiyorum
bu gün kontrolümüz vardı çokşükür dikişlerimde sorun yokmuş
kızımda 15 günde 600gr almış en çokta buna sevindik sütüm oğlumda da çoktu ama ona yaramıyordu ek gıda takviye ediyorduk gerçi büyük bir bebekti o yüzdende yetmiyordu
sağlıklı olsunlar da rabbim bize kuvvet verir
birde etrafımda herkes hasta ödüm kopuyor bende yakalanıcam diye çok kötü salgın hastalık var yakalananı yatırıyor
allahım korusun biz anneleri ve meleklerimizi
denizim alimiz kocaman olmuş maşallah hiç dert etme sütün azsa şimdiki mamalar anne sütünü aratmıyor
benim sütüm bol ama nereye kadar yetecek ister istemez mama vericez bir zaman sonra
allah hepinizin yardımcısı olsun 2014 te musmutlu olun hepiniz :KK70:

ya bende degişmesin istiyorum ama dedıgın gibi herkes degişir diyoo pöff :/

tatlım bende ole dıyordum cevremdekı herkezde degısır dıyordu ama degısmedı
esın ılgıncı anne baba dedeler anane babaanne kımsede yok sadece benım rahmetlı babannemın gozlerı mavıymıs ne çocuklarında ne torunlarında renklı goz yok
ınsalla gönlüne gore olur sızınde degısmez ben ve çevrem hala saskınız hıc beklemıyorduk

Başka ne olabilir diye düşünüyordum ki sabah sağ ayak başparmağım kırıldı:KK43:(
Herkese başta sağlık ve huzur sonrasında da tüm dileklerinizi gerçek olduğu mutlu bir yıl diliyorum...
Hepinizi çoook çok öpüyorum,hastane köşelerinde 2 yavrum olmadan girdim 2014 e inşallah bütün bu kabus yeni yılda biter:KK43:

gecmıs olsun canım kırık zor bısey helekı parmak olunca :/ inşallah hemen gecer.
2014e evlatlarından ayrı gırmıssın ama 2014teki ılk ve son ayrılıgın olur ınsallah :))

tatlım bende ole dıyordum cevremdekı herkezde degısır dıyordu ama degısmedı
esın ılgıncı anne baba dedeler anane babaanne kımsede yok sadece benım rahmetlı babannemın gozlerı mavıymıs ne çocuklarında ne torunlarında renklı goz yok
ınsalla gönlüne gore olur sızınde degısmez ben ve çevrem hala saskınız hıc beklemıyorduk

ay ne guzel ya. bi laf vardır bılırmısın. bebek 7 göbegede ceker derler cok dogruymus. ne guzel maviş maviş gözleri varmıs :nazar: bende renklı kalsın istıyorum ınsallah kalır tatlım ya. benımde ananem yeşil gözlü eşiminde dedesi öyle. o yuzden umudum var :KK1:

2014 e uyuyarak girdikkkkk :KK52::KK52::KK52::KK52:
kızımda bende uyuyakalmışız abimiz uyanıktı babamız görevdeydi
inşallah çokkk güzel bir yıl olur
aysuncum allah yardımcın olsun zor günlerden geçiyorsunuz dualarımız seninle ailenle birlikte güzel günlerinize gidiyor bu karanlık tünel sabret cnm ne zaman zor günler gelse ben hep karanlığın en yoğun zamanı aydınlığın en yakın olduğu zaman diye düşünürüm :KK34:
anılım sütünü sağan bütün anneler gerçekten çok büyük emek harcıyormuş ben bir gün sağmak zorunda kaldım da :KK25: ne zormuş anladım
şimdi yaşadığın şeyi de oğlumda yaşamıştım ihmal etme lütfen doktoruna git
aras çok şirin bir noel olmuş maşallah :KK1:
gizem cnm uykusuzluğun dibine vuranlardanım bende :KK37: eşim gündüzleri bakmasa 2 saat bile uyuyamıcam gecelerimiz hem zor hem uykusuz o ıkındıkça gecem dahada karanlık oluyor...biran önce kuran okuyabilmek namaz kılabilmek istiyorum
bu gün kontrolümüz vardı çokşükür dikişlerimde sorun yokmuş
kızımda 15 günde 600gr almış en çokta buna sevindik sütüm oğlumda da çoktu ama ona yaramıyordu ek gıda takviye ediyorduk gerçi büyük bir bebekti o yüzdende yetmiyordu
sağlıklı olsunlar da rabbim bize kuvvet verir
birde etrafımda herkes hasta ödüm kopuyor bende yakalanıcam diye çok kötü salgın hastalık var yakalananı yatırıyor
allahım korusun biz anneleri ve meleklerimizi
denizim alimiz kocaman olmuş maşallah hiç dert etme sütün azsa şimdiki mamalar anne sütünü aratmıyor
benim sütüm bol ama nereye kadar yetecek ister istemez mama vericez bir zaman sonra
allah hepinizin yardımcısı olsun 2014 te musmutlu olun hepiniz :KK70:
canım 15 günde 600gr cok güzel masallah
peki doğum kilosuna göremi
yoksa şişlikler indikten sonraki kilosuna göremi 600gr
benim kızım 2930gr doğdu
1gün sonra 2570 oldu da kilo artısını hangisine göre hesaplamalıyım bilemiyorum
bizde kilo inişi cok oldu cünkü

canım ya
geldi mi hep peşpeşe geliyor işte
ama sen rahat ol gececek bunlarda
üzme kendini
dualarımız seninle
üzülüp üzülüp cocuklarına ve kendine hayrın kalmaz
biliyorum zor ama metanetli olmaya calıs
benimde doğumdan sonra o kadar aksilik geldiki basıma anlatmam
anlatsam aglarsın o derece buraya yazmadım ama
mesela bir tanesi
annem doğum oldu anneanneme heycanla telefon acmak istedi
dısarı cıktı feryat figan
meger anneannem beyinkanaması geçirmiş
konusamıyormus hareket edemiyormus
annem tam gidecekti bana kıyamadı sezeryanım diye
yarın giderim dediği gün anneannem vefat etti
o kadar içime battıki
annem kendi annesini benim ve yavrum için son kez göremedi

1 hafta sonra dedem kriz geçirdi yoğun bakımdan dün cıktı
eşimle benim iş konusunda cok büyük sıkıntılarımız cıktı
ve burda yazamayacağım cok büyük bir olay atlattım

napalım
care yok
ben nazara inanaıyorum
belki de nazar bunlar
18 günde cok sey atlattım cünkü
ama sadece sütüm bitmesin diye üzülmemeye calısıyorum
insallah sen de atlatırsın bir an önce
evlatlarınla huzur ve sağlık dolu yasarsnız

canım 15 günde 600gr cok güzel masallah
peki doğum kilosuna göremi
yoksa şişlikler indikten sonraki kilosuna göremi 600gr
benim kızım 2930gr doğdu
1gün sonra 2570 oldu da kilo artısını hangisine göre hesaplamalıyım bilemiyorum
bizde kilo inişi cok oldu cünkü

canım ya
geldi mi hep peşpeşe geliyor işte
ama sen rahat ol gececek bunlarda
üzme kendini
dualarımız seninle
üzülüp üzülüp cocuklarına ve kendine hayrın kalmaz
biliyorum zor ama metanetli olmaya calıs
benimde doğumdan sonra o kadar aksilik geldiki basıma anlatmam
anlatsam aglarsın o derece buraya yazmadım ama
mesela bir tanesi
annem doğum oldu anneanneme heycanla telefon acmak istedi
dısarı cıktı feryat figan
meger anneannem beyinkanaması geçirmiş
konusamıyormus hareket edemiyormus
annem tam gidecekti bana kıyamadı sezeryanım diye
yarın giderim dediği gün anneannem vefat etti
o kadar içime battıki
annem kendi annesini benim ve yavrum için son kez göremedi

1 hafta sonra dedem kriz geçirdi yoğun bakımdan dün cıktı
eşimle benim iş konusunda cok büyük sıkıntılarımız cıktı
ve burda yazamayacağım cok büyük bir olay atlattım

napalım
care yok
ben nazara inanaıyorum
belki de nazar bunlar
18 günde cok sey atlattım cünkü
ama sadece sütüm bitmesin diye üzülmemeye calısıyorum
insallah sen de atlatırsın bir an önce
evlatlarınla huzur ve sağlık dolu yasarsnız

cnm mantıklı olan verdiği kiloyuda hesaplamak aslında sonuçta oda kilo alımına eklenmeli ama doktor doğum kilosuna göre hesapladı
doğum kilosuna göre 600gr almış 3250 doğdu kızım
şişlikleri indiğinde 200gr gitmiş onuda sayarsam 800gr almış
5.gün gittiğimizde doğum kilosuna 50 gr eklenmişti çok şükür kilo alımı iyi
ilk 3 gün mama verdim sütüm yetmiyordu aptamilli yedi
şimdide yersem sütüm oluyor
bol sıvı tüketiyorum
rezene çok içiyorum gazı için
aktardan aldım tohum olarak,maltana içiyorum günde bir tane,humana içiyorum ceviz fındık falan sebze balık et yemeye dikkat ediyorum
bana kilo aldırmadan sütün kalitesini arttırmaya çalışıyorum inşallah işe yarıyordur
birde doğumdan sonra kan hapı kullanmaya başladım ona devam ediyorum

cnm mantıklı olan verdiği kiloyuda hesaplamak aslında sonuçta oda kilo alımına eklenmeli ama doktor doğum kilosuna göre hesapladı
doğum kilosuna göre 600gr almış 3250 doğdu kızım
şişlikleri indiğinde 200gr gitmiş onuda sayarsam 800gr almış
5.gün gittiğimizde doğum kilosuna 50 gr eklenmişti çok şükür kilo alımı iyi
ilk 3 gün mama verdim sütüm yetmiyordu aptamilli yedi
şimdide yersem sütüm oluyor
bol sıvı tüketiyorum
rezene çok içiyorum gazı için
aktardan aldım tohum olarak,maltana içiyorum günde bir tane,humana içiyorum ceviz fındık falan sebze balık et yemeye dikkat ediyorum
bana kilo aldırmadan sütün kalitesini arttırmaya çalışıyorum inşallah işe yarıyordur
birde doğumdan sonra kan hapı kullanmaya başladım ona devam ediyorum

Oy oy oyy neguzel kilo almis masallah benimkide 23 gunlukken gittigimde sadece 200 gram almisti insallah haftasonu 1 aylik oluyor biraz kilo almis olsun buarada benim oglum sabah cok kotu kustu dun gecede hic uyumadi cok kotuydu :KK43: bende biran evvel su lohusaliktan kurtulup doyasiya okuyabilmek namaza baslamak istiyorum icimi sıkintilar basti bu halde

Aysunum geçmiş olsun yaaa....
Senden iyi haber duyana kadar rahat ok bize gerçekten...Nedir bu tövbe Yarabbim.Hesap sormak değil de,hayretler içinde okuyorum her yazdığını
üst üste üst üste..Nazar mıdır nedir bilmiyorum ama bir n önce dağılsn bu kara bulutlar...gitsin tüm olumsuzluklar...
2014 sizin yılınız olsun inşallah...
Oy oy oyy neguzel kilo almis masallah benimkide 23 gunlukken gittigimde sadece 200 gram almisti insallah haftasonu 1 aylik oluyor biraz kilo almis olsun buarada benim oglum sabah cok kotu kustu dun gecede hic uyumadi cok kotuydu :KK43: bende biran evvel su lohusaliktan kurtulup doyasiya okuyabilmek namaza baslamak istiyorum icimi sıkintilar basti bu halde
cnm,benimde oğlum yanlış hatırlamıyorsam 20. gününde doğum kilsunun üstüne sadece 300 gr almıştı.dr sorun etmedi hasta diye.
yani kafaya takma kilosunu yavaş yavaş alırlar...sütümüzün kalitesini arttırıcı şeyler yapmamız lazım yağlı olması için..
ama önemli olan sağlıklı olmaları.zayıflıkla şişmanlıkla alakalı değil sağlığı...
Bende başta kafaya takmıştım ama dr rahatlattı.

ya cnm bu çayı vermek ne işe yarıyo koliğe mi iyi geliyor?
benim dr hiç bahsetmedi ne su ne çay sadece anne sütü dedi?bu konuda beni bilgilendirir misiniz
hiç bilgim yok benim ya?
tabi ki yanlış bir şey lsa vermezsiniz de....günde kaç kere veriyorsunuz?ben 6 aydn sonra veriliyor diye biliyordum da...
canım koliğe iyi gelip gelmediğini bilmiyorum ben gazı için veriyorum. ama kimyonu verdiğimden beri çayı vermiyorum artık. çünkü kimyon daha iyi geldi oğluma. benim sütüm yetmiyor bebeğe o yüzden mama takviyesi de yapıyoruz. böyle giderse 6 aya kadar sadece anne sütü vermem imkansız. açlıktan ağlıyor çünkü vermediğim zaman.
Neden şeker veriyorsun canım? Baya da çok koyuyormuşsun. Sadece sarılık olduğunda iki kere iki çay kaşığı şekerli su vermiştim. Ama sürekli vermek böbrekleri ve karaciğeri yorar diye biliyorum.
canım doktor böyle söyledi bilmiyorum ki çok mu? ama şekersiz o şeyi hayatta içmez acı çünkü. mama verdikten sonra biraz da su veriyorum oğluma suyun bile tadını beğenmiyo yüzünü buruşturuyo hemen. günde bir kere veriyorum sonra bez yetiştiremiyoruz. bazen bezden taşıp beline kadar kaka yapıyo, pırtlıyo. karnı da toksa sonra rahat rahat uyuyo miniğim. :KK16:

Cok tesekkurederim ewet cok olmadi bugun 18 gunluguz 40 mizi sabirsizlikla bekliyorum sanirim goz renkleri 40ci gunde belli olurmus gozunde kirmizi lekeler var kucuk gececekmi merak ediyorum gece uykumuz duzene girecekmi bilmiyorum insallah hepimizin bebegi saglikli sihatli guzel olur bebegimle birlikte icimi bi mutluluk kapladi musmutlu anneler oluruz insallah
canım benim oğlumun da sağ gözünün beyazında mercimek kadar kırmızı leke vardı. doktora sordum normal doğumlarda basınçtan dolayı bebeğin gözünün beyazı kanlanabilirmiş. bazı bebeklerin beyazı görünmez kıpkırmızı olur dedi doktor. geçer merak etmeyin dedi. bugün tam 30 günlük olduk ve leke falan kalmadı gözünde. merak etme sen de.

canım koliğe iyi gelip gelmediğini bilmiyorum ben gazı için veriyorum. ama kimyonu verdiğimden beri çayı vermiyorum artık. çünkü kimyon daha iyi geldi oğluma. benim sütüm yetmiyor bebeğe o yüzden mama takviyesi de yapıyoruz. böyle giderse 6 aya kadar sadece anne sütü vermem imkansız. açlıktan ağlıyor çünkü vermediğim zaman.
kimyonu dr a sorayım o zaman.bizim ki de çok kıvranıyor versem mi bilemedim.ölçün nasıl?nasıl veriyorsun?
off ben cesaret edemiyorum hiç süt ve mama hariç birşey vermeye..siz iyi cesaretlisiniz=)

Rezene cayi yapanlar..

Tohumlari kay.amis suda 5 dk demleyip iciyorum..sizdemi oyle yapiyosunuz. Yada hvanda dovuyormusunuz

Herkese iyi ,sağlıklı bir yıl diliyorum.
Gaz için bitkisel içerikli bir toz kullanıyorum.hazirlamasi biraz zor.ama birçok arkadasimda işe yaradı.kızımada iyi geldi.isteyen olursa malzemeleri yazabilirim.
Kızım 2 göğsümde emiyor.üzerine mama veriyorum.yoksa sürekli göğsümde ve ağlıyor.burda yazılanları okuyunca kararsız kaldım.ben doymadigini düşünüyorum ve mama veriyorum.çocuk rahatlayıp uyuyor.sütun yettiğini nasıl anlıyorsunuz
30 cc mama veriyordum ama artık oda yetmiyor 1 saate yine aranıyor.50 cc ye çıkardım.
Biberona alışip emmeyi bırakanlar olmuş.ilk başta sütum çok azdı.göğsümü istemedi.mama verdim ve sütumu sagip verdim.göğsümü alsın diye önce göğüs ucu taktım biberon sanıp aldı.sonra göğsümü alsın diye mama vermeyip direndim.şimdi göğsümu emip mama diyor.
Inşallah sizdede ise yarar.
Buda benim kızım

Eklentiler

• $DSC_1923.jpg
    $DSC_1923.jpg
    23,2 KB · Görüntüleme: 41
Anill

Eger mastit olduysan agumentin 1000 mg genis spekturumlu antibiy.kullan..ben dun sana dediktwn sonrabaltim benim meme. De kizariklik bende halsizlik var a, ma meme sismedi.ablami aradim hemen bu antibiyotigi al..sabahi bekle memen siserse ic dedi..

Sabaha kadar sisme olmadigi icin .baslamadmm.bu belirtiler varsa baslayabilirsinnn...bu ilac iyi geliyor

Herkese iyi ,sağlıklı bir yıl diliyorum.
Gaz için bitkisel içerikli bir toz kullanıyorum.hazirlamasi biraz zor.ama birçok arkadasimda işe yaradı.kızımada iyi geldi.isteyen olursa malzemeleri yazabilirim.
Kızım 2 göğsümde emiyor.üzerine mama veriyorum.yoksa sürekli göğsümde ve ağlıyor.burda yazılanları okuyunca kararsız kaldım.ben doymadigini düşünüyorum ve mama veriyorum.çocuk rahatlayıp uyuyor.sütun yettiğini nasıl anlıyorsunuz
30 cc mama veriyordum ama artık oda yetmiyor 1 saate yine aranıyor.50 cc ye çıkardım.
Biberona alışip emmeyi bırakanlar olmuş.ilk başta sütum çok azdı.göğsümü istemedi.mama verdim ve sütumu sagip verdim.göğsümü alsın diye önce göğüs ucu taktım biberon sanıp aldı.sonra göğsümü alsın diye mama vermeyip direndim.şimdi göğsümu emip mama diyor.
Inşallah sizdede ise yarar.
Buda benim kızım

Sutun yettigi haftalik kilo alimindam belli luyor. Gun.de ort. 30 gr aliyolarmis...asagi yukari sapmasi var tabi...
Bende sutum iyi var ama bazen sonuk oluyor veya yorgun olnca gece 30 luk mama veriyorum...memeni aliyorsa sorun yok ama muhakkak acken memeni verki kuvvetli ceksin..

Maasallah kuzunaaaa

Son düzenleme:
mastit olma yolunda gidiyorum.devamlı sağıyorum...saatte bir.biraz daha iyi ama ne yapcam bilmiyorum
augmentin süte geçmiyor mu peki.....kafma göre almam zaten dr uma sorarım..
off neyse...aman derdim bu olsun.Arasım iyi olsun bebeklerimiz iyi olsun da...

Yok canım doktorum gönül rahatlığıyla içebilirsin bebeğe birşey yapmaz demişti... Ben 1000 mg lık augmentin kullandım ve çok rahstladım dayanamıyordum... Ama sen tabiki kafana göre kullanma hele bir de antibiyotik bu.... Doktıruna danış canım geçer diye boşu boşuna eziyet çekme bence....

kızlar bnm bebeğim de 16 günlük ilk günler sütüm olmadığı için mama verdk ve göğüs ucum olmadığı için bebeğim emmekte zorluk çekiyor şimdi her emme öncesi çok ağlıyor memeyi ağzına alamıyor ve sütüm de yetmiyor mama veriyorum aranızda bnm gibi olanlar var mı varsa günde kac kez ve kac ml mama veriyorsunuz?bebeğimi emziremediğim için kendimi köyü hissediyorum sürekli ağlıyorum

X