2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
yavrulari hasta olan anneler acil sifalar diliyorum. benim gecelerim tam bir kabus dolayisiyla gecmisi cok okuyamadim ama hastaliklari gorunce icim acidi. zaten dogumdan beri acaip bi duyguya kapiliyorum. bebege bakiyorum ne kadar aciz oldugunu dusunup agliyorum. hatta buyusun bian once istesin yapsin alsin diyorum yoksa kalbim yorulacak erkenden.
uc gundur antibiyotik kullaniyorum bogaz enfeksiyonu icin bugun de burnum akmaya basladi gribe cevirdi. bebek daha el kadar napicagimi da bilmiyorum. ona da gecer mi? nasil onlem almam gerek?

Kızıma bişe oldu geceden beridir uyumadık 11
Kere büyük cişini yaptı karnınımı üşüttüm acaba yeşil sıvı yapıyordu son bezlerimiz sarıyadöndü emziremiyorum memeyi verdıkten 2 dk sonra gazlanıyor sanırım
Aglama kırızıne giriyor anason cay vermiştim acaba onlamı alakalı yatagına yatıramıyorum kucakta kalmak istiyor ilerde kucak alışkanlıgı yaparmı ki şuan 17 günlüğüz😔

bende dogurdum ama çok zor oldu şükür oğluma kavuşdum detayları yazarım hiç geçmişe bakamadım

gözünaydın Allah analı babalı büyütsün, sağlıklı uzun ömür nasip etsin

kızlar günaydın moralim çok bozuk dünden beri dün oğlum ağlarken ağlarken morardı kendinden geçti nefesi kesildi napıcamı bilemedim sonra aldım kucağıma poposunu falan sıktım normale döndü. akşamda annem üzerini giydirirken yine aynısı oldu ağlaraken kendinden geçiyor eşimde yanımdaydı çok korktuk ben tabi sinr krzii geçirdim bebeğime bişy oldu sandım ağla ağla mahfoldum resmen yaa neden böyle oluyor yavrum offff

canım önemli bişiy yoktur inşallah,
benim kızım da katılarak ağlar mosmor olur nefesi kesilirdi
hatta bir kez doktor muayenesi sırasında oldu doktor hemen kucağında ters çevirip sırtına vurdu kızım normale döndü ,
ondan sonra ben de hep aynı şeyi uyguladım,
demir eksikliğinden olabilir diye kan tahlili yaptılar bişiy çıkmadı, 9-10 aydan sonra bir daha olmadı.

Kızlar merhaba doğum yapalı 17 gün oldu ilk hafta iyiydim kontrole gittim hiçbir sorun yok akşamına bir titreme nir ateş lohusalık dedim geçer dedim sonra sırt kemiğine yel girmiş nefes aldırmadı doktora gittim kanında iltihap var dedi 4gündür iğne vuruluyorum durumundaki ağrı karnıma girdi dik yürüyemez hale geldim ayrıca spinal sezeryan oldum o günden beri de sol bacağımın yan tarafını hissetmiyorum:KK43:

Geçmiş olsun, inşallah hemen sağlığına kavuşursun

ayyy deme deme.bana da kv aynısını dedi çok araştırdım kesilen de var kesilmeyen de..ama şunu biiyorum ki kesilmese de artık ayn miktarda süt çıktığı için ve oğlumun yemesi arttığı için sütüm yetmiyor yetmeyecek de..
kesinlikle tutmuyor denemediğim yol yöntem kalmadı.her emzirme de sinir harbi..sonra hop gene biberon...takmamam lazım bu konuyu...4 ay bile versem kar....off offf=(

demek ki kişiden kişiye değişiyor canım, inşallah sen sütü kesilmeyenlerden olursun,
sen elinden geleni yapmışsın yapmaya devam ediyorsun, emme işi sadece annenin çabasıyla isteğiyle olmuyor malesef
bebek istemiyorsa almıyorsa ne yaparsan yap olmuyor ben kızımda bunu anladım
oğlumda tam tersi, ilk iki gün sütüm olmadığı için mama vermek istedik boş göğsümü emdi yine de mamayı almadı
iki gün aç yattı, almadı mamayı,
şimdi de sütüm yetmediği zaman veriyorum ama almak istemiyor bir iki çekiyor kızıyor, ağlıyor, biberonu çekiştiriyor, biraz içip bırakıyor, kısacası emme işi anneden çok bebeğin seçimi.

Kızıma bişe oldu geceden beridir uyumadık 11
Kere büyük cişini yaptı karnınımı üşüttüm acaba yeşil sıvı yapıyordu son bezlerimiz sarıyadöndü emziremiyorum memeyi verdıkten 2 dk sonra gazlanıyor sanırım
Aglama kırızıne giriyor anason cay vermiştim acaba onlamı alakalı yatagına yatıramıyorum kucakta kalmak istiyor ilerde kucak alışkanlıgı yaparmı ki şuan 17 günlüğüz😔

Bol bol emzirrr canim.belli ki ishalide var eger mama da veriyosan su oranini biraz daha artir..mamaya gore..bide bolca emzir.genelde usutunce yesil kaka oluyor ama..sariya donduyse normale donuyor demektir..

demek ki kişiden kişiye değişiyor canım, inşallah sen sütü kesilmeyenlerden olursun,
sen elinden geleni yapmışsın yapmaya devam ediyorsun, emme işi sadece annenin çabasıyla isteğiyle olmuyor malesef
bebek istemiyorsa almıyorsa ne yaparsan yap olmuyor ben kızımda bunu anladım
oğlumda tam tersi, ilk iki gün sütüm olmadığı için mama vermek istedik boş göğsümü emdi yine de mamayı almadı
iki gün aç yattı, almadı mamayı,
şimdi de sütüm yetmediği zaman veriyorum ama almak istemiyor bir iki çekiyor kızıyor, ağlıyor, biberonu çekiştiriyor, biraz içip bırakıyor, kısacası emme işi anneden çok bebeğin seçimi.
ahh ahh bunu kv ve çevresinde ki insanlara biri söylese...tüm akrabaları arıyor.sorduğu ilk şey bebek,2.şey emiyor mu tuttu mu tuttu mu.aaa emmio muuuuu?!!!çok gerildim=(
öyle baskı var ki üzerimde.dün eşime dedim
2. çocuğu sırf şu emzirme işinde gene sıkıntı yaşayacağım için düşünmüyorum dedim düşün
o kadar psikolojim bozuldu.ama sen şimdi dedin ya bebekten bebeğe değişir diye.içim rahat etti...yani olursa 2ç bebeğim olurs aynı sıkıntıyı yaşamama ihtimalim var..süper ya..=(( çok içledim çünkü..dert ettim çevremdeki baskıdan dolayı.sanki ben çok memnunum bu durumdan.
ne kadar zor bir şey sağ ver sağ ver..=((

Son düzenleme:
$foto¦şraf.jpg kızlarrr biz bugün 20 günlük olduk :emir_bebek:maşallah kuzuma:nazar: , bende fabrika ayarlarına dönmeye başlıyorum yavaş yavaş:KK76: , yada kocaman göbekten sonra döndüğüme kendimi inandırıyorum :KK52::KK52:

kizlar milupanin rezene cayini kullanan var mi nasil veriyorusnuz ne kdr veriliyir
canım ben 30 cc kaynamış soğumuş suya 1 tatlı kaşığı milupanın rezene çayını koyuyorum. 1,5 çay kaşığı da şeker ekliyorum. çok seviyor baya da rahatlatıyor kuzumu. bi de kızlar gaz ve kaka sorunu için bir kaşık kimyon tohumunu yarım çay bardağı kaynamış suda 10 dk demliyorum. sonra süzüp gene şeker ilave edip içiriyorum oğluma. resmen bağırsakları temizleniyor doktor söyledi bunu. çekilmiş kimyonda katkı maddesi renklendirici var kimyon tohumuyla yap dedi. tavsiye edrim.
bu arada tüm hasta kuzulara da geçmiş olsun.. allah şifa versin..

ahh ahh bunu kv ve çevresinde ki insanlara biri söylese...tüm akrabaları arıyor.sorduğu ilk şey bebek,2.şey emiyor mu tuttu mu tuttu mu.aaa emmio muuuuu?!!!çok gerildim=(
2. çocuğu sırf şu emzirme işinde gene sıkıntı yaşayacağım için düşünmüyorum dedim düşün
o kadar psikolojim bozuldu.ama sen şimdi dedin ya bebekten bebeğe değişir diye.içim rahat etti...yani olursa 2ç bebeğim olurs aynı sıkıntıyı yaşamama ihtimalim var..süper ya..=(( çok içledim çünkü..dert ettim çevremdeki baskıdan dolayı.sanki ben çok memnunum bu durumdan.

canım benzer şeyleri ben de yaşadım, akrabadan komşuya herkes başıma bilirkişi kesildi
tuttu mu, emiyor mu, aaa niye biberon veriyosun, yok ben olsam mama vermezdim, zorla zorla emer,
zaten bebeğimin emmemesine çok üzülüyordum bir de insanların bilip bilmeden konuşmaları beni mahvediyordu
ama her yolu denemiştim sütümü biberondan içiyordu, göğsümü verince midesi bulanıp çıkarıyordu her seferinde
sağmaktan ve mama vermekten başka çarem yoktu biliyordum yine de çok üzülüyordum
ben de senin gibi 2. çocukta da aynısını yaşıycam diye çok korktum,
benzer şeyler var tabi yine sütüm geç geldi ve yeterli değil ama en azından oğlum sütümün son damlasına kadar çekmeden mamayı almıyor çok şükür
sen de inşallah 2. bebeğinde yaşamazsın böyle bir sıkıntı, inşallah sütün zamanında, bebeğine yetecek kadar gelir, bebeğin emer
zor olmaz mı her yönden çok zor sağmak, hem fiziken hem duygusal açıdan zor
Allah sağarak veren, sütü olmayan veya yetmeyen bütün annelere sabır ve kolaylıklar versin

iyi akşamlar arkadaşlar. topiği artık hiç okuyamaz oldum. oğlumun göbegınden hala kan gelıyodu 2 kere yaktılar daha yenı duzelmeye basladı. sureklı aglıyo kakasını yapamıyo makatı darmıs cocuk cerrahisine yolladı doktoru. doktor parmagnıı soktu cığlık attı oğlum resmen! gecmezse gel dedı gecmedı yıne yapamadı kakasını bıdaha gıttık yıne aynısını yaptı busefer daha cok agladı. vee yıne gecmedı sureklı kızarıyo morarıyo ıkınmaktan ve uykusuz kalıyo napıcam bılmıyorum. dogum yapalı 27 gun oluyo sutum yenı yenı gelmeye basladı ama oğlum mamaya alıstı benı emmek ıstemıyo napıyım bı akıl verın oturdum ağlıyorum :KK43: :KK43: :KK43: :KK43::KK43:

Bol bol emzirrr canim.belli ki ishalide var eger mama da veriyosan su oranini biraz daha artir..mamaya gore..bide bolca emzir.genelde usutunce yesil kaka oluyor ama..sariya donduyse normale donuyor demektir..

Tesekkur ederim icim rahatladi sanirim benim ictigim rezene caylari cocuguma verdigim anoson caylari sanirim ishal yapti vermeyincede gazi cikmiyor ne yapacagimi sasirdim😔

iyi akşamlar arkadaşlar. topiği artık hiç okuyamaz oldum. oğlumun göbegınden hala kan gelıyodu 2 kere yaktılar daha yenı duzelmeye basladı. sureklı aglıyo kakasını yapamıyo makatı darmıs cocuk cerrahisine yolladı doktoru. doktor parmagnıı soktu cığlık attı oğlum resmen! gecmezse gel dedı gecmedı yıne yapamadı kakasını bıdaha gıttık yıne aynısını yaptı busefer daha cok agladı. vee yıne gecmedı sureklı kızarıyo morarıyo ıkınmaktan ve uykusuz kalıyo napıcam bılmıyorum. dogum yapalı 27 gun oluyo sutum yenı yenı gelmeye basladı ama oğlum mamaya alıstı benı emmek ıstemıyo napıyım bı akıl verın oturdum ağlıyorum :KK43: :KK43: :KK43: :KK43::KK43:

Canım çok çok geçmiş olsun eabbim şifa versin inşallahh. Bebeğinin poposuna kulak çubuğuyla zeytinyağı sür. Benimkide yapamamıştı ben sürdüm yaptı kakasını.

Arkadaşlar bende emziremeyenlerdenim maaleseff sağıyorum 50 ml anca çıkıyor tetmiyor sürekli mama veriyorum mecburen biberonla hemde. Ve annemle kayınvalidemin emzirsen gelir zorlamasından bıktımm

Gulayim........
Sen mukemmel bir eş mukemmel bi Anne..
Ve mukemmel bir arkadassin...
Dun uzun uzun konustuk ama burdanda soyliyim dedim arkadasim.
Dualarim seninle. Allah ailene anlayisli bir tutum
Esine iş minik erkegine Ali nede bol bol anne sütü versin..
Herseyyyyy gelip gecer.. bir bilsen ben su hayatta neler yasadim
Simdi arkama donup bakiyorumda sanki onlari uasayan ben değildim
Uzaktan izledigim bir film gibi geliyor bana.
Allah sagligimizdan evladimzdan etmesin bizleri
Seni seviyorum cnm bnm . Yanindayim..hep..

Anil bnm oglum mememi almasina ragmen biliyorsun ilk haftalar cok az sutum vardi hele ilk haftaa cok cok azdi. Annemler surekli acikti emzir araniyor emzir diyordu basimda..
Simdi bile annem hala arayip muhakkak konuyu mememe getiriyor
Denizz sutun cogaldimiiiiiii :/
Eskiler bizim gibi degil bacim..
Ben aralda cok guzel emzirmistim mesela..ama keremimde cok sorunlu oldu.
Bugun mesela cok azdi sutum. Yemezsem olmuyorrr
Bebekten bebege farkediyor yas faktorude önemli.
Sen sakin korkmaaa ne demek ikinci bebegimde de boyle olursa deluuuu
2. De oylee bi emziricen ki bak gorr Allah herseyin kararini iyi ayarlar
Kolay mi surekli sagip vermek nasil bir emek o yasayan bilir..
Memeyi daya bebege cok cok emsin oh ne kolay ama sagmakkk tam emek isi sagarken bile
Insanin sinirleri bozulur..
Mrk etme ikinci yavrun kokunu ceke cekee emicek hersey cok guzel olucak cnm arkadasim

okuyorum ama yazamıyorum.
uyku sorunumuz var uyumuyo hiç hemde..
24 saatte 2 belki 3 saat.ben dayanamıyorum küçücük canıyla nasıl dayanıyo anlamıyorum :KK14:

çok bitkinim çöktüm 2 günde :KK43:(

Son düzenleme:
24 saatte 2 belki 3 saat.ben dayanamıyorum küçücük canıyla nasıl dayanıyo anlamıyorum :KK14:

Gizem vallahiiiii aklimdan geciyordun baktim dogru durust yazmamissin dedim
Cimcime ile basi dertte herhal :KK52:
Ayyyy cnm arkadasim yaaa
Arali hep cok bgendin hamileligin boyunca ahada al sana aralin kiz versiyonu
Btik vaziyettesin tabi..
Seni yarin aricamm cnm bnm

canım ben 30 cc kaynamış soğumuş suya 1 tatlı kaşığı milupanın rezene çayını koyuyorum. 1,5 çay kaşığı da şeker ekliyorum. çok seviyor baya da rahatlatıyor kuzumu. bi de kızlar gaz ve kaka sorunu için bir kaşık kimyon tohumunu yarım çay bardağı kaynamış suda 10 dk demliyorum. sonra süzüp gene şeker ilave edip içiriyorum oğluma. resmen bağırsakları temizleniyor doktor söyledi bunu. çekilmiş kimyonda katkı maddesi renklendirici var kimyon tohumuyla yap dedi. tavsiye edrim.
bu arada tüm hasta kuzulara da geçmiş olsun.. allah şifa versin..
ya cnm bu çayı vermek ne işe yarıyo koliğe mi iyi geliyor?
benim dr hiç bahsetmedi ne su ne çay sadece anne sütü dedi?bu konuda beni bilgilendirir misiniz
hiç bilgim yok benim ya?
tabi ki yanlış bir şey lsa vermezsiniz de....günde kaç kere veriyorsunuz?ben 6 aydn sonra veriliyor diye biliyordum da...
canım benzer şeyleri ben de yaşadım, akrabadan komşuya herkes başıma bilirkişi kesildi
tuttu mu, emiyor mu, aaa niye biberon veriyosun, yok ben olsam mama vermezdim, zorla zorla emer,
zaten bebeğimin emmemesine çok üzülüyordum bir de insanların bilip bilmeden konuşmaları beni mahvediyordu
ama her yolu denemiştim sütümü biberondan içiyordu, göğsümü verince midesi bulanıp çıkarıyordu her seferinde
sağmaktan ve mama vermekten başka çarem yoktu biliyordum yine de çok üzülüyordum
ben de senin gibi 2. çocukta da aynısını yaşıycam diye çok korktum,
benzer şeyler var tabi yine sütüm geç geldi ve yeterli değil ama en azından oğlum sütümün son damlasına kadar çekmeden mamayı almıyor çok şükür
sen de inşallah 2. bebeğinde yaşamazsın böyle bir sıkıntı, inşallah sütün zamanında, bebeğine yetecek kadar gelir, bebeğin emer
zor olmaz mı her yönden çok zor sağmak, hem fiziken hem duygusal açıdan zor
Allah sağarak veren, sütü olmayan veya yetmeyen bütün annelere sabır ve kolaylıklar versin
ya beni ne güzel özetlemişsin nasıl güzel anlatmışsın var ya...
amin cnm amin.....herkes çok biliyo herkes.ben bu halden memnunum sanıyrlar.sanki böyle meme ucu cımıyo ağrımıyo...
resmen kan geliyor.çünkü gelmese de süt ben 15 dk sağıyorum.paramparça oldu uçlarım.
millete duymamak lazım ama olmuyor işte yapım gereği takıyorum sinirleniyorum..
halden anlayan insan çok zor senin gibi....sağ ol gerçekten moral olun bana...teşekkür ederim arkadaşım...
kıyamam yaa geçiş olsun....zeytinyağını denesen gerçekten.bir de mamayı biraz fazla suyla yapıyormuş kızlar bazıları öyle demişi kabızlığı önlemek için...
Arkadaşlar bende emziremeyenlerdenim maaleseff sağıyorum 50 ml anca çıkıyor tetmiyor sürekli mama veriyorum mecburen biberonla hemde. Ve annemle kayınvalidemin emzirsen gelir zorlamasından bıktımm
kader arkadaşım benim=)aynı zorlamaları baskıyı bende hissediyoum devamlı.sağmaya gittiğimde kötü bakışlar,biberonla verdiğimde kötü bakışlar....
ahhhhhhhhh aaahhhh.kendisinin de kızları var .bakalım onlarda aynısını yaşarsa aynı baskıyı onlara da uygulayabilecek mi....

Gizem vallahiiiii aklimdan geciyordun baktim dogru durust yazmamissin dedim
Cimcime ile basi dertte herhal :KK52:
Ayyyy cnm arkadasim yaaa
Arali hep cok bgendin hamileligin boyunca ahada al sana aralin kiz versiyonu
Btik vaziyettesin tabi..
Seni yarin aricamm cnm bnm

süt falan kalmadı uykusuzluktan yemek yerken uyuyaklıyorum ya düşünn çok bitiğimm suratım kaşık kadar kaldı :KK43:((
popom aynı ama:KK9:
ara aşkım bnde ararım unutursan :))

çok bitkinim çöktüm 2 günde :KK43:(

Benimki de öyle son 3-4 gündür Gizem. Çocuk da mahvoldu biz de. Kucakta tutarsak 1-2 saat uyuyor, yatağına yatırırsak 5 dakikada uyanıyor.

X