2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
Kizlar once sagolun birsey daha sorucm
Kizim kakasini yaparken bazen cok agliyor bir bes dakka yikiyor
Gaz cikartiyor o sirada ondada agliyor
Bu islem bitince sakinlesiyor
Normal mi
Kakasi sari yumusak

canım bebişin ne kadar tatlı öyleee..
büyümüş maaşallah..

Canımmm saol büyüyolar valla biliyosun birinciler kocaman oldu bile
Bende senin yakışıklıyla zilliye bayıldım allah hepsini bize bağışlasın

Durr kız yaparsın ikincisini elin işte gözün oynaşta
Ahh ahhh çabucak büyüyo minnaklar
Baksana bebeleri bi aylık yaptık nerdeyse
Ayrıca teşekkür ederiz teyzesi hepsi çok tatlı çooook

Normal mi
Kakasi sari yumusak

bizimkiininde sarı yumşak kakası.

gazdan ağlıyodur. hamileyken bende gaz sorunu çektim . o zaman dedimki bebekler haklıymış ağlamaktaa.
ben bile bazen ağlıyodum . çünkü çıkartamıyodum..

kızlar benim kananmam 1 haftada bitti gusül aldıım namazlara başlayabilrim herladee???

bide benim ku kuda peynir kesiği gibi akıntı kurumuş gibi son 5 gündür falan.
bide çok kötü kokuyor...
öyle olan varmı.
nedir bu anlamadım...kendimden tiksiniyorum..
nerdeyse hergün duşta alıyorum sütüm daha iyi olsun diye..

arkadaşlar bebeğimin suratında isilik gibi birşeyler oldu burnunun etrafını sardı iyice kıpkırmızzı oldu kızımın suratı.sizdede böyle şeyler oldumu olduysa neler yaptınız? doktora götürsemmiki?

40 gün dolmadan namaz kılamazsın..O kokuda malesef enfeksyon belirtisi bir dr görünmelisin balık gibi kokuyor değilmi??
Normal mi
Kakasi sari yumusak
Melek gayet normal gazdan dolayı ağlıyor kakasını yapınca rahatlıyor dün benimde karnım ağırdı dedim oğlum ağla tabii çok haklısın sancı çekiyor inşallah 3 aydan sonra kendi kendilerine çıkarıp rahatlıycaklar..
Benim bebeğinde öyle isilik gibi kendini sıkınca çoğalıyor dr ya sıcaktan oluyor yada cildi yağlı ondan oluyor dedi yapıcak bişey yokmuşş..Sen dr gidince sorarsın farklı bişey söylerse banada haber ver olurmu..

Öncelikle merhaba canım. Oğluşunla kızın çok tatlılar Allah bağışlasın :)
Benim kanama ara ara kesilip ara ara devam ediyor. Doğum yapalı bi ay oldu.
Namaz kılma konusu şöyle:
Doğum yaptıktan sonra 40 gün içinde kanama kesilirse boy abdesti alıp namaz kılabiliyorsun. 40gün dolmuş hala kanama devam ediyorsa, boy abdesti alıyoruz namaza başlıyoruz. Yalnız her vakit için ayrı namaz abdesti alıyoruz. Bu şekilde canım

benim oğlumun suratı hep öyle yanakları ve alnı kıyamam...
çok gzı var kendini sıkmaktan olabilirmiş ve büyüme belirtisiymiş.çok sıcaktan olduğunu sanmıyorum benimkinin çünkü bizim ev 24-25 drece arasında gelip gidiyor.
geçirecek bir şey bulursan bana da haber et=)

aynı durumdayım bende canım, kolik bebeklerde ilk önce anneler güçlü olsun deniliyor, bebeğe o stresi hissettirmemek lazımmış ama ne mümkün.

Aynen benimkindede var her gece ayni saatlerde kolik sancisi tutuyor iste bu saatlerde ayaktayiz

bizimde hep akşamları bazen de geceleri bu kız bizi akşam oturmalarına götürtmez valla o saatlerde ortalığı yıkıyoruz. :/

bende mestil aldım ama daha doktora gitmedim. haftaya kalça usg si için gidince konuşacağım. sab simplex daha kuvvetli bi gaz ilacı. bakalım doktor ne diyecek. Allah yardımcımız olsun.

Normal mi
Kakasi sari yumusak

bizim kız da aynı canım, altını açmaya korkuyorum uyku sersemi açıyorum. gazla kakayı bir çıkardığı için kıyamet kopuyor
gaz çıkınca bir mutlu oluyor ki, kakası da sarı ve sulu hemde baya sulu.

kanaman bittiği gibi gusül alıp namaza başlayabilirsin canım, 40 gün en uzun süredir. Eğer kırk günden fazla kanaman olursa kırkıncı gün guslünü alırsın. Ama her namaz vaktinde ayrı abdest alman gerekir çünkü özür kanamasıdır artık o. ben İlahiyat mezunuyum güvenebilirsin :)

kızlar benim kolik bebek için faydalandığım sizinde muhakkak okumanızı istediğim yazılar var. ben çok güç aldım inşAllah size de faydalı olur.
Kolik Nedir? Nasıl Başa Çıkılır? Kolik Nedir? Nasıl Başa Çıkılır? « Bebeğim Oldu

Bebeklerde Gaz Sancısını ve Koliği Gidermenin Yolları Bebeklerde Gaz Sancısını ve Koliği Gidermenin Yolları « Bebeğim Oldu

Mutlu Bir Bebek İçin Harvey Karp’ın 5S Tekniği Mutlu Bir Bebek İçin Harvey Karp’ın 5S Tekniği « Bebeğim Oldu

Kolik bir bebek annesinden tavsiyeler : Konuk Yazarımız; Gül Çanakçıoğlu « Bebeğim Oldu

ben en çok Harvey Karp’ın 5S Tekniğinden faydalandım. gerçektende uyguladığımda en fazla 20 saniye de susuyor tabi kısa bi zaman sonra tekrar başlıyor ama kolayca sakinleştirmek için çok önemli.

teşekkür ederim kızlar cevapladığınız için.. kananm bitti önceki doğumdada öyle olmuştu.
1 haftada kananm bitti..
sonra 10 ay adet olmadım.
guslümü aldım da bide size sorim dedim.. sağolun...
yani namaz başlıyor

Merhaba Arkadaşlar,

Bugün 40 haftam bitti ama hala sancım yok fakat 2 gündür 2 defa bi ıslaklık hissettim ve lavoboya gittiğimde sarı sümüksü çok yoğun bi akıntı gelmişti ama kanlı veya pembe değil sarı renkli bu nedir doğumun başladığının göstergesimi başına gelen oldumu nette araştırdım ama hep kanlı veya pembe yazıyo bunla alakalı bi konuya rastlamadım cevaplar için şimdiden teşekkürler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…