2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
Bugün ultrason odasında doktoru beklerken bi hemşire iki küvez getirdi. Bi kenara bıraktı. Diğer asistanla konuşmaya daldı. O iki küvezin birinde 2 bebek birinde 3 bebek varmış. ağlaya ağlaya bi hal oldu yavrular. Anneleri görse kimbilir ne kadar üzülürler. Ben yavrumun ağlamasına dayanamıyorum. Çok üzüldüm o miniklere 35 haftalik falan galiba hepsi. O an Allaha o kadar şükür ettim ki ne kadar şükür etsem az.

Erkek mi seninki de canim bende bekliyorum gunumun bitmesine 4 gun var ama agri sanci yok sezaryanami kalicaz acaba

Erkek mi seninki de canim bende bekliyorum gunumun bitmesine 4 gun var ama agri sanci yok sezaryanami kalicaz acaba

ewet erkek, walla ben ısrarla normal olsun demedim, bana nasıl doğum yapmayı düşünüyosun dedi, ben de her halinden korkuyorum dedim.
sağlık sorunu sende ve bebekte yok, iri bi bebek deil ( 3,5 kilo) bekliyelim normali dedi, eğer zaten doğuramazsan ben sezeryana alırım seni dedi

Kizlar siz boyle konusunca ben heyecanlaniyorum ya:)Benim bebisimde erkek insallah mart annesi olucam cok heyecanliyim ya ne guzel az kalmis yavrulariniza kavusmaniza darisi butun bekleyen annelrrin basina insallah hayirlisyla..

geçmişi okuyamadım herkes iyidir umarım 24 aralık salı günü sabah 10.10 da doğum yaptım.
kızım 50cm 3600 doğdu....

Cnm bnm bendeseni mrk ediyordum
Masallahh size superrrr bebeginin kilosu fln
Normal dogum mu oldu. Nasil gecti bir ara gelde yazzz
Kokla yerime mis kizini

Merhaba cnm
Aslinda dusunulenin tam aksine bebek gunduz ne kadar duzenli.uyursa gecede o sekilde oluyor
Gece rutinini okusturursan yavas yavas o duzene giricektir
Her gece yatmadan yatak odasina gidip pijama giydurme bez degisme gibi rutin uygularsan zamanla gece uykusu oldugunu anlicaktir tabi gazi agriso yok ise

Allah kolay doğumlar nasip etsin. Sağlık sıhhat versin kızlar.

çok geçmiş olsun Deniz ( ne demek içeride tampon falan kaldıysa..
Rabbim bidaha böyle şeylerle karşılaştırmasın

kızlar bebeğim 20 günlük oldu :

son 10 gündür boğuştuğumuz sancıların kolik olduğunu keşfettim (
bi yandan üzüldüm ama bi yandan da neler yapabileceğim ve nelerle karşılaşacağım konusunda daha bilgiliyim.

Koliğin Semptomları:
1. Bebeğin aşırı ağlaması ve acı çekiyor gibi görünmesi,
2. Bbeği yatıştırmada zorluk çekilmesi,
3. Zavallıca uyuması,
4. Çok acıkmış gibi davranıp birkaç dakika kuvvetlice emmek istemesi, yalnız meme başını tükürüp, feryat etmeye başlaması,
5. Çok gazının olması.
Kolikli bebeğin davranışları:
1. Ağlaması yüksek seslidir,
2. Kırmızı ve gergin bir yüze sahiptir,
3. Ağlarken karın kaslarının kasılmasına bağlı sert ve şiş bir karına sahiptir,
4. Bacaklarını gövdeye yaklaştırır ve yumruklarını sıkar,
5. Vücudu yay gibi eğiktir,
6. Gözlerini yumabilir veya sonuna kadar açabilir,
7. Her uyarana tepki gösterir,
8. Bağırsak hareketleri hızlıdır, gaz çıkarır.

işte bunların hepsi ve daha fazlası benim kızım da mevcut

5. gün topuk kanı için çağırdılar bizi orda sarılık için de kan aldılar.. seninde ona bakmaları lazım.. bebek kara sarı gibiyse sarılık var demektir..
beslenme en iyi ilaç benim sütüm geldiği halde belki yetmez diye mama takviyeside yaptım şükür geçti. sarılık şakaya gelmez çünkü..
eğer şüpheleniyosan mukakaka kan verdir.
süte gelince ilk doğumumda benimde damla damla geliyordu 1 ay sonra tam anlamıyla geldi o arada besinsiz kalmasın kuzucuğun dikkat et.

ayyy deniz okurken gözlerim yaşardı...
kısmenn bende aynı şeyleri paylaşıyorum.
eşim benim diğer yarım
annemden babamdan önce geliyor ..
herkesten önce geliyor evlatlarım ve eşim..

Ayy benim kızda da bunların hepsi var.memeye tükürme bile var. Hepsi var. Doğdu doğalı şöyle huzurla uyuyup uyanmadı. Hep ıkınma hep mutsuzluk ağlama var. Hamilelikte risk içinde geçti, doğum sonrasida. ALLAHA isyan etmek istemiyorum. Hakkımızda hayırlısı zeynep

Ben bunu biraz araştırayim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…