2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
Başlığın bebişleri kocaman oldu ben daha doğurucam, yarın son günüm kızlar dua edin sorunsuz olsun herşey.

Ayni sorun bende de var surekli emmek istiyor emzirip birakiyorum 5 dk sonra meme ariyor agliyor evdekilerde ac galiba sutun mu az niye doymuyor diyolar, mama verenler boyle bi durum yasayipta mi verdiler acaba, doyup doymadigini anlamiyorum

Kizlar surekli emmek istiyorsa doymuyor demektir. Oglmda oyle olmustu..sutum ilk ay cok azdi surekl memede idi..tavsiyen en az ki ogun mama verin...
Dun gece bi kalkti bizimki uyumuyor..emziriyorum uyuyor 5 dk sonra bidahaa...kakltim 15 cc. Mama verdim bide emmisti.hemen uyudu tam 5 saat...

Insan duygusal luyor mama verince canim gidiyor ama doymassa vercem valla. Sutum iyi geldi ama ki gu.dur sanku daha az gibi.sutumun az oldugunu hissettigim vakit veri m mama...

Acmidir cok uzuldum suan mama vermek hic istemiyorum suan, napicam benya benimkide uyuyana kadar araliksiz memede sutum bitiyor artik o derece şu1 Ay dolsada kac kilo almis gelisimi nasil ogrensem, kilo alamamissa yeterince artik baslariz mamaya

Mrb kizlar.. Topige giriyorm yazdklarnizi az cok okuyorm ama yazma firsati bulaniyorm dogal olark bebegm smdi uyudu da yaziyim istedim :) dun gram uyumadm desem abartmis olmam heralde ikindi da durdu yavrm gazi vardi onu cikarmak icn epey bi savas verdi:) neyseki atlattik o geceyi.. Sanirm cogumuzn ortak sorunu bebegimizn memede uzun sure kalmk istemesi ama bnce kesnlkle doymadigindan cnku bnde ilk zamanlar ayni sorunu yasiyodm bni emzk gibi kullaniyo bu diyodm :) smdi gunde 2 kere olmk uzere mama takviyesi yapiorm ve uzun uzun uyuyo. Ac kalmasindan iyidir sonucta

Cnm bn aventin aldm suan memnunum bi sknti yok 3 sene evvel medelanin almstim hic memnun kalmamistm ustelk hemen de bozlmstu.. Avent iyi simdilik

Ercelf :) biz hastanede kalırken Lansinoh aldık. 15 gün hem sağdım hem de emzirdim gayet memnun kaldım .

bende mama takviyesi yapıyorum yetmiyo sütüm doktor 6 saatte bir 60 cc verdiriyo çünkü kilo kaybı oldu doğumdan sonra hala doğum kilosuna dönemedi.kilo normale dönünce mamayı azaltıp yavaş yavaş bıraktırıcaz sadece anne sütüne dönücez 2 ayımızı alıcak dedi.ama bu arada mamadan önce sonra sürekli emiyo sütüm az da olsa (

sabah 07.30
öğlen 13.30
akşam:19.30
gece:01.30 mama saatlerimiz.

her mamadan sonra uyuyana kadarda emiyo yaklaşık 1 saat, sonra uyuyakalıyo :))

Bana da Mana ver diyenler oldu. Kilo alımı iyiyse cisini kakasıni yapıyorsa ayına göre uyumlu Emerken yutkunuyorsa doyuyor demektir. Sabaha kadar toplasan 3 saat uykum ya var ya yok yinede direniyor mama vermiyorum. Şayet kilo alımı az olursa veririm mama.

Ilk dr kontrolumuze gidiyoruzzzz
Bazi karisikliklar oldu hastane personeli yuzunden
Gelince anlaticam
Yani dogum yaptigim hastane ile ilgili

çok kötüyüm kızlar çokkkk
dr a gittik 10 günlük oğluma film çektiler ilaç verdiler bir sürü
ve pazartesiye kadar iyileşmeze terar yatış yapmam dedi kızlar
öldürseydi beni daha iyidi.bu kadar canım yanmadı benm yaa....
vermicem oğlumu raya başka hastanelere götürcem yatış vermeyen dr bulana kadar vermicem.
bayılacak gibi hissediyorum kendimi...

Kızlar teşekkürler lansinoh almaya karar verdim.
Çoğumuzun ortak sorunu sadece anne sütü mü yoksa mama takviyesi gerekiyormu
Benim beneğim de 6 saat memede kaldığını bilirim böyle böyle düzene gircek sanıyordum iki çekip uyuyordu yuttuğunu çok az duyuyordum sürekli dürtekleyip emmesini sağlıyordum en uzun uykusu 15 dk idi o da mememde ise yere bırakınca hemen ağlıyordu 21. Gün doktor kontrolüne gittik bebeğim çok az kilo almış zaten 30-40 cc özellikle akşamları mama takviyesi yapıyordum ama o da yetmemiş demekki günde 30 gr alması beklenirken benim kızım 15 gr almış doktor biraz daha gayret dedi fena değil ama daha iyi olmalı dedi sütümü çekemedini anladı ve sağarak biberonla ver dedi mamayıda günde 4 kere 60 cc ye çıkardı şimdi 2 saatte bir besliyorum 30, 40 bazen 60 ne çıkarsa anne sütü veriyorum doymuyorsa mama ilave ediyorum. 2 saat uyuyor birden çok düzene girdi maşallah meğerse yavrum açmış pompa ile de rahat ettim o çekemiyor sütüm de gitmesin anne sütü içsin de biberonla içsin napayım ama memei de istiyor uyumak için keyif için :)
İnşallah süt artar o da daha kuvvetli çekmeyi öğrenir.

Kızlar ben 4 saatte bir sağıyorum taş çatlasın 60 cc çıkıyo iki göğüsten nasıl arttırıcaz bu anne sütünü yaaa..

Anilcigim uzmemeye calis kendini baska doktorlarada goster onlarda yatmasi gerektigini soylerse mecbur yatircan arasi.sonucta iyi olmsi saglikli bi sekilde annesine kavussunda simdi cektigin acilari o zaman unutursun.cnm allah sana cok cok sabir versin.sen cok kuvvetli bi annesin herseyin ustesinden geldin insallah aras sagligina kavuscak.

Anilim cok uzuldum Arasa yaa yavrum bi turlu toparlayamadi
Misafirinde ayrilmadiki tependen
Nefret ediyrm su tarz insanlardn
Baska doktora goster bi kuzum dedigin gibi ondan sonra karar ver napicagna rabbimden sifa diliyorum yavruna tum kalbimle gecicek bugunler inan bana canim

Canımmmm Allah şifasını versin minik Arasın yaa... İnşallah yatmasına gerek kalmaz tekrardan.... Ama doktor gerekli görüyorsa dayanacaksın mecbur Allah yardımcınız olsun...

Dün gece anladım ki geceleyein o mama içilecek arkadaş:) kızım ağzının kenarlarından aka aka kana kana uzun uzun emdiği üstüne sağılmış mamadan emdiği halde saatlerce uyumadı ve ağladı... Biz de diyoruz ki aç olması mümkün değil çok geldi rahatsız oldu çocuk... Meğer açmış mamayı aldı sakinleşti ve yattık... Geceleri mamayı istiyor mutlaka... Eğer huzursuzluğu varsa sizden ne kadar emerse emsn bence açtır kızlar... En azından benim kız öyle çözdüm inşallah:)

anaaaaam burdaki takvimde yarın gözüküyo son günümm
bak heyecanlandım şimdi karnıma doğru eğilip kalk kızım biraz da yerinde yat diyesim var

kızlar yarın sabah sezeryana giricem kısmetse dualarınız bekliyorumm...
aynı zamanda charms ve g090 da sezeryana girecek bildiklerim bu kadar sonunda kavuşacağız bizde miniklere inşş fırsat olursa yazarım niş

Kızlar bugün kontrole gittim benim çatım çok darmış pzt ye bile kalma sezeryan ol dedi doktor şimdi eşimle hastanedeyiz sez tarihi alıp oda rezv yaptıracaz inşallah yrn veya cmt ye alabiliriz dua edin bana çok panik oldum

Bugün 39. Haftaya girdik doktor sancın gelmeden sez olmalısın dedi. Bebeğim 3500 gr olmuş

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…