2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
slm kızlar
haliyle geçmişe bakamadım
baya yoğun geçiyor
dün saat 10:30 da kızımı kucağıma aldım
sipinal oldu çok eğlenceli bir ameliyatın ardından baya aksilikler sonucu bu gün evimdeyim
kızım 3250gr 57cm doğdu
çok şükür sarılık v.b bişey olmadı
gündüzleri sürekli uyuyan geceleri bizi ayağa diken bir cimcime
yanlız olduğumdan biraz zor geçen günleri bi yoluna koyayım bende doğum hikayemi yazıcam hepinizi çok öpüyorum :KK54:
doğum yapan aradaşlara hayırlı olsun özele yazan arkadaşlarım hepinize zaman bulduğumda yazıcam hepinize tşkler

slm kızlar
baya yoğun geçiyor
sipinal oldu çok eğlenceli bir ameliyatın ardından baya aksilikler sonucu bu gün evimdeyim
kızım 3250gr 57cm doğdu
yanlız olduğumdan biraz zor geçen günleri bi yoluna koyayım bende doğum hikayemi yazıcam hepinizi çok öpüyorum :KK54:
doğum yapan aradaşlara hayırlı olsun özele yazan arkadaşlarım hepinize zaman bulduğumda yazıcam hepinize tşkler

canım cok sevindim cok merak ettim seni. kız maşallah 57cm cok uzun bebek :) tuh tuh nazar değmesin. ultrasonda boyu kaçtı kilosu bebekle uyumlu mu ?

Kızlar bugün kontrole gittim benim çatım çok darmış pzt ye bile kalma sezeryan ol dedi doktor şimdi eşimle hastanedeyiz sez tarihi alıp oda rezv yaptıracaz inşallah yrn veya cmt ye alabiliriz dua edin bana çok panik oldum

Bugün 39. Haftaya girdik doktor sancın gelmeden sez olmalısın dedi. Bebeğim 3500 gr olmuş

sezeryan tarihin ne zaman belli oldu mu canım ?

bende mama takviyesi yapıyorum yetmiyo sütüm doktor 6 saatte bir 60 cc verdiriyo çünkü kilo kaybı oldu doğumdan sonra hala doğum kilosuna dönemedi.kilo normale dönünce mamayı azaltıp yavaş yavaş bıraktırıcaz sadece anne sütüne dönücez 2 ayımızı alıcak dedi.ama bu arada mamadan önce sonra sürekli emiyo sütüm az da olsa :KK43:(

sabah 07.30
öğlen 13.30
akşam:19.30
gece:01.30 mama saatlerimiz.

her mamadan sonra uyuyana kadarda emiyo yaklaşık 1 saat, sonra uyuyakalıyo :))

Benim bebegm dogum kilosuna ilk 1 haftada ulasmisti hatta 100 grmla gecmsti cnm ozamanda mama veriyodm ben. Ben önce emziriyorum bebegimi yatiriyorm uyandimi diger memeyide veriyorum aktm uyanmiyo hic ellemiyorum ama yarim saat bile uyusa mama yapip veriyorm cunku tam anlamyla doydugnu dusunmuyorm.
Anne sutu de alio bol bol soncta o yuzdn dert etmiyorm mamayi takviye yapiyorm sadece :)

Kızlar benim bebeğimin gaz sancısı var sürekli ağlıor gazı yüzünden ne yapabilirim onun için nasıl giderilir kimyonlu su veriyorum ama gazı gitsede 1 saat sonra yine sancı yapıyor yavruma

kızlar benim bebeğimin gaz sancısı var sürekli ağlıor gazı yüzünden ne yapabilirim onun için nasıl giderilir kimyonlu su veriyorum ama gazı gitsede 1 saat sonra yine sancı yapıyor yavruma

rezene al aktardan kaynat iç canım içinede azda melisa otu koy sakinleştirici. Ablam dr. O önerdi.

Benimki gazlı olmadığı halde günde 1 kere en az içiyorum :KK34::KK34::KK34::KK34:

slm kızlar
baya yoğun geçiyor
kızım 3250gr 57cm doğdu

:KK16::KK16::KK16: çok sevindimmm karamelimmmm sütlüçöreğimmmm Rabbimmmm kızçene uzun sağlıklı bi ömür versinn inşallahhhh :KK16::KK16::KK16: Allahım hayırlı evlat etsinn hep yüzünü güldürsünnn inşallahhhh miamoremin hancekiminde çokkk selamı vaaa ayrı ayrı tebrik etyolarrr :KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

$nazarboncu287u.jpg $Cicek-sepeti-cicek-gonder_a.jpg

Son düzenleme:
slm kızlar
baya yoğun geçiyor
kızım 3250gr 57cm doğdu

hadi gözün aydın canım çok sevindim. sarılık işini bikaç gün takip et bizimki eve geldikten sonra oldu ama fizyolojik sarılıkmıiş değerimiz 9,4 öenmli değil dedi dr.

sen yinede bakaarak ol ...

57 cm mii maaşallah kuzuna... uzun değil upuzun bi bebekmiş..:KK34::KK34::KK34:
bizde yarın 1 haftalık oluyoruz.:KK54::KK54::KK54:

Kızlar benim bebeğimin gaz sancısı var sürekli ağlıor gazı yüzünden ne yapabilirim onun için nasıl giderilir kimyonlu su veriyorum ama gazı gitsede 1 saat sonra yine sancı yapıyor yavruma

Cnm bizdede cok gaz problemi vardi cok.gunde 100 ml grma kadar bebege rezene cayi verbilirsin ayrica biz bide gaz icin metsil kullaniyoruz gunde 3 kere.kullandigimdan beri bebegim eskisi kadar sanci cekmez oldu artik gecede rahat uyuyor

slm kızlar
baya yoğun geçiyor
kızım 3250gr 57cm doğdu

Cnm tebrik ederim. Allah anali babali saglikla buyutmek nasip etsin. Masallah kuzunu boyu baya uzun manken gibi nazar degmesin

çok kötüyüm kızlar çokkkk
dr a gittik 10 günlük oğluma film çektiler ilaç verdiler bir sürü
ve pazartesiye kadar iyileşmeze terar yatış yapmam dedi kızlar
öldürseydi beni daha iyidi.bu kadar canım yanmadı benm yaa....
vermicem oğlumu raya başka hastanelere götürcem yatış vermeyen dr bulana kadar vermicem.
bayılacak gibi hissediyorum kendimi...

Cnm Allah acil sifalar versn melegne Rabbim daha buyuk sikntilar vermesn cok uzuldm. Ama inan gecicek bu gunlerde hafizanda kotu bi ani olark kalick insallah.

Cnm bnm kizmda cok gazlydi bn onda anason kaynatp veriydm o rahatlatiyodu onu sadece gaz ilaclari kar etmiyodu neler cekmstim onda. Oglum da gazli sanci cekiyo evet ama kizm kadr deil sukur ki.. Dene istersen

Kizlar cok sukur benimde bebegim dogdu.. Sabah suyum geldi normal dogum icin geldik ama bebegim kakasıni yapmış suyumla birlikte geldi kakası cok sukur ikimizde iyiyiz epidural oldu sabah 9. 20 de dogdu 3 cm açılmam vardi ama kısmet boyleymis.. Cok sukur ikimzde iyiyiz..ayrıntıları sonra anlatırım.. Hepinizi öpüyorum arkadaslar :)) bu arada annelik SUPPPPERRRR bı duygu :))

Kızlar 15 gün mama takviyesi yaptım iki gündür vermiyorum sadece emziriyorum.kızımda da aynısını yapmıştım.maltana aldırdım iki gündür içiyorum acayip arttırdı sütümü.sütü az olanlar bence bi denesin.

selam arkadaşlar benimde sonunda sütüm gelmeye başladı şükür bugün 4. günümüz ama bebeğim mamaya alıştı sanırım beni emmiyo acaip savaş veriyoruz itekliyor sürekli kendini çok üzülüyorum.sanki ben istemyormuşum gibi birde emzir mama verme deyip duruyorlar.ağlama krizleri tutuyor kızımın dayanamıyorum o anlara lahusalık çok kötü birşeymiş..memeyi nasıl vericem benn bebişime yaa :KK43:((

selam arkadaşlar benimde sonunda sütüm gelmeye başladı şükür bugün 4. günümüz ama bebeğim mamaya alıştı sanırım beni emmiyo acaip savaş veriyoruz itekliyor sürekli kendini çok üzülüyorum.sanki ben istemyormuşum gibi birde emzir mama verme deyip duruyorlar.ağlama krizleri tutuyor kızımın dayanamıyorum o anlara lahusalık çok kötü birşeymiş..memeyi nasıl vericem benn bebişime yaa :KK43:((

Cnm bebegin istemesede acken zorlada olsa memeyi ver bide biberonla veriyosanda zor akan biberonlardan al.

X