2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
Emrahin ailesi benim icin lohusa depresyonuna girmis dedi sadece sarilikta uyandiramayip hastaneye goturdum diye lohusa oldukta depresyonumuz eksik kaldi bitek.1 gun uyur 2 gun uyur 3.gun uyanirmis lafa bak beyin fukaralari

Yuh diyorum çüş diyorum ona sinirlenmeye bile gerek duymuyorum
Ayyy boşver böyle dengesiz konuşmaları bir gün uyur iki gün uyur ne demek yaaa
Çocukları kazara bugüne gelebilmiş demek ki Allahım sen sabır ver

kızlar bende inş. oğluşum dayanırsa 20 aralık saat 11 de sezeryan olacagım cuma gununden berı yatıyorum. cuma kotrolum vardı cok sancım cıktı dınlenınce gectı dr. da 1 hafta sureklı yat dınlen dedı ıns. az kaldı yata yata bıtırdım bu haftayı nerdeyse

Son düzenleme:
ay cnm belli oldu demek senin de ben de o gün sezeryanda olucam kader ortaklığımız orada da devam ediyor g090 da 20 aralıktı hatırladım kadarıyla hayırlısı olsun hakkımızda hangi hastanede olacaksın?

inanir misin tarihi aldigimiz gun arabaya bindim ve esime senden bahsettim ne buyuk tesaduf oldu bi de ayni saatte dogurursak bu iste bi is var dicem dedim gulduk:) benim doktorum florance nigh.'de dogum yaptiriyor orda olucak dogum. sen nasilsin heyecanli misin? hazir misin?

evet g090 da ayni gunuz cok mutluyum kendimi yalniz hissetmiyorum hic:)

Cnm benimde dun 1 aylik olmustu.benim kizda 2620 gr dogdu simdi 3750 oldu madallah kuzularimiza nazar degmesin.cnm benim kiz memeden ayrilina kadar memede tutuyorum.bazen 10 dk duruyor bazen 30- 40 dk duruyor. Ama genelde karni agridigi zaman memede daha cok duruyor.onun disinda gece mama veriyorum 60 cc kadar.bazen bu bile yetmiyor ustune bide emiyor.bende sezeryan oldum kanamam ayni seninki gibi oldu.

selam arkadaşlar bende dün doğum yaptım kızım 40. haftasında epiduralli normalle doğdu çok şükür.ama sütüm hiç gelmiyor.göğüslerimi sıka sıka yara yaptılar hala gelmiyor.şırıngayla mama veriyoruz.sütü gelmeyen varmı siz neler yapıyorsunuz lütfen acl cevap verin bana.çok kötü durumdayım (( geçmişide okuyamıyorum gelen gidenden..yardım ederseniz sevinirim.doğum yapacaklara Allah yardımcıları olsun diyorum...doğum yapanlarda güle güle büyütsünler mucizelerini...

amin
günler aynı, sizde durum ne?

selamlar kusura bakma yazamadım.bende durum beklemedeyim.sancım filan yok.geceleri çok güzel uyuyorum.ama çok ağırlaştım.ayağa kalkamıyorum yürüyemiyorum.allah yardımcımız olsun ne diyeyim.siz nasılsınız durumunuz nedir?

esradinçel
tebrikler canım gözünüzaydın
geçmişe bakıyorum ama o kadar birikiyor ki yetişemiyorum :26:
kaçırdıklarım da oluyo
tüm doğum yapan arkadaşları çok tebrik ediyorum
allahım kuzucuklarımızı analı babalı büyütsün sağlıkla inşallah

buschy sizi de tebrik ederim canım
allah analı babalı büyütsün
çok tatlı bebişleriniiizz maşallah

Cnm bnm de ilk gun cokkk azdi neden bu kdr uzuldun kiyamam yaaa
Sakin takma cunku bu cok normal hastanede bnm bebegimede iki kere siringa ile mama verdiler
Ertesi gun evine gecince gelecektir .. soylede biraz ruhunuda memeni de rahat biraksinlar
Burda cogumuzun ertesi gun geldi sutu..
Unutmaki etkleyen cok faktor var basta stresss
Bollll su su su ...mrk etme gelicektir sütun. ? Eger gelmezse ek olarak takviyelerle desteklersin
Humana still tea..
Bol yesillik ardindan su
Malt icecekler vs..

seni gördüm yazıyorum direk :)
çok mutlu oldum çıktığınızı okuyunca
canım benimm
arası da seni de kocaman öpüyorum
allahım sağlıkla büyütmeyi nasibetsin hepimize
yuvamızda huzur mutluluk versin

Ben yüzünü siliyorum canim bebeğinin kizimda birini emzirirken digerin akardi çay bardagina biriktirirdim ayrıca dokeceksende toprağa dökmek gerekirmiş
bana bu kalkanı öneren alt komşum geldi allah binlerce kez razı olsun sayesinde mem uçları çok da kötü durumda değil.
o dr a sormuş.günlük biriktirip dolaba aııyorum dedi.günlük 200 çıkıyo dedi.200 bende de çıkabilir günah yani gerçekten.
bede kv nin fazla fazla ısıtıp bebeğimin içmediği sütleri gül dibine döküyorum.üzerinden atlanmayacak yere dökmek gerekirmiş.
doğru biliyorsun canım=)9
Kızlar ben hamilelikte toplam 16 kilo almıştım 10 kilosu gitmiş bugün itibariyle .. Ama yememden hiç kısmıyorum kuzum sütsüz kalmasın yeter
tezcel pss=)
bu konuda da aynıyız bende 16 kilo almıştım 10 kilosu gitmş
ama asla kesmiyorum yememden şu an bile önümde tatlı ve komposto var.

AMİN canım aynı dilekleri hepiniz için diliyorum....
Rabbim evlerimizden huzuru eksik etmesin...

süper bişi ya bence yanı gün olması ömür boyu hatırlarız artık her doğum günü kutlayışımızda hala ben işin ciddiyetine varamadım sanırım ya sıfır heyecan ve sıfır korku var, eşim heyecanlandırmaya çalışıyo şukadar saat kaldı 2 gün kaldı fln diye ama gülüp geçiyorum sıkılıyorum hatta evde öylece beklemekten, ne zamandır evde kapalı geçiyo günler, bebek de hala çok hareketli canımı acıtıyo gece uyuyamıyorum karnımın acımasınadan, eh doğsun artık dedirtiyor hiç doğuma gitçekmiş psikolojisi yok bebeği görünce anlayacağım sanırım anyayı konyayı :)) benim dışımda herkes çok heyecanlı tek korkum doğum sonrası sıkıntılar burada okudukça benim de öyle olacak gibi düşünüyorum inş sıkıntı yaşamayız çok, Allah yardımcımız olsun kolay doğumlar yapalım inşş

Allah yardımcın olsun, aynı durumdayız benimde 20 Aralık o saatlerde doğumda olucam kısmetse sancım çıkmadı benm hiç geçen hafta bi daha da çağırmadı ztn herşey yolunda suyu v.s çok iyi dedi bekliyoruz az kaldı :)

arkadaşım üzme canını, benim de doğumum 36. haftada normal doğum oldu. hatta bana o kadar yalvarmama rağmen epidural de yapmadılar..çok acı çektim..hemen sütüm gelmedi..hatta bununla bile ilgilenmediler bebeğim 6-7 saat aç kaldı..ben yan odadaki hanımdan 30 cc mama aldım onu verdim 6 saat sonrası bebeişime..gögüslerim birkaç gün sonra korkunç şişti ama gene sütüm gelmedi... hatta mastit olacaktım az kalsın..sıcak su kompres ve elle sıkma derken pompalı makina sonunda geldi..bir haftadan fazla geçmişti ki ben sürekli mama verdim bebeğime..şimdi hem süt hem mama ikisi bir arada...2800 gram doğmuştu bebğim..şimdi 4 kiloyu çoktan geçti..bebişler dışarıda ne olursa olsun hızlı kilo alıyorlar..

papatya canım hayılı olsun bebişin...sen de normal doğum yaptın değil mi? kendine gelebildin mi? bakıyordum da bizim topiğe ne kadar az normal doğum..aslında ben hep sezaryan istiyordum ama bana zorla normal yaptılar..

Aynen oyle canim beyin yok onlarda kendisi uyusa keske 3-5 gun rahat etsek

Kizlaaar vita malt diye bi icecek var siddetle tavsiye ediyorum bu oglen ictim tadi asiri kotu ama eylul ilk defa gogsumde doyarak uyudu ve agridi goguslerim doldugunu hissettim.ben memnun kaldim paylasmak istedim sizle :)

selam canlarımm
bu gün benimde hamilelik serüvenim sona eriyor
bana hep çok iyi geldiniz bu gün hastaneye yatışımız yapıldı gır gır şamata tahliller falan derken geceyi ettim bir sürüüü bebişş sevdim hepiciğide çok tatlıydı allah ailelerine bağışlasın hepsini
yarın öğleden sonra hemşiremin yardımıyla kaçtığım hastaneye geri dönücem napim cnm insanlar ameliyata adapte olsunlar diye kalmalarını istiyorlarmış ben fazlasıyla adapteyim diye torpilliydim
inşallah bende sağlıcakla kucağıma alırım kızımı dualarınızı eksik etmeyin elimden geldiğince erken gelip size yazmaya çalışıcam

canim ben dogum yapmadim henuz ama kuzenim sezaryen ile dogum yapti. onun sutunun gelmesi icin yapmislar.
sicak suya kati beyaz sabunlari rendeleyip kucuk bir el haavlusuyla goguslere masaj yapmislar. sakir sakir sutum gelmeye basladi sonra dedi.

hatta sen o sicak havluyu biraz goguslerinde bekletip kompres yap. denemedim ama ccok tavsiye etti bana da

istersen bir dene bakalim

Kizlaaar vita malt diye bi icecek var siddetle tavsiye ediyorum bu oglen ictim tadi asiri kotu ama eylul ilk defa gogsumde doyarak uyudu ve agridi goguslerim doldugunu hissettim.ben memnun kaldim paylasmak istedim sizle :)

ayy malt içeceklerin tadını hiç sevimiyorum ama madem iyi geliyor yarın aldırtayım sağol cnm
eşimle oğlum maltanayı çok severler bende onlardan tadına baktım :120: hiç sevmedim
geçmişe bakamadım doğum yapan arkadaşlara hayırlı olsun sağlıcakla büyütsünler kuzularını inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…