2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
selam canlarımm :KK16:
bu gün benimde hamilelik serüvenim sona eriyor
bana hep çok iyi geldiniz bu gün hastaneye yatışımız yapıldı gır gır şamata tahliller falan derken geceyi ettim bir sürüüü bebişş sevdim hepiciğide çok tatlıydı allah ailelerine bağışlasın hepsini
yarın öğleden sonra hemşiremin yardımıyla kaçtığım hastaneye geri dönücem :KK53: napim cnm insanlar ameliyata adapte olsunlar diye kalmalarını istiyorlarmış ben fazlasıyla adapteyim diye torpilliydim :KK15:
inşallah bende sağlıcakla kucağıma alırım kızımı dualarınızı eksik etmeyin :KK16: elimden geldiğince erken gelip size yazmaya çalışıcam :KK54:

canım inşallah kolaylıkla doğumun gerçekleşir. moralinin iyi olmasına cok sevindim. keşke bende senin gibi gırgıra alabilsemm:KK43:(( bana kesin genel anesteziyi vericekler gibi geliyor.yarın güzel haberlerini bekliyorum arkadaşım,bana da moral vericeğine inanıyorum güzel haberlerinin .kalbimiz seninle olucak, dualarım sana ve tum anne olacak arkadaşlara...

bana hep çok iyi geldiniz bu gün hastaneye yatışımız yapıldı gır gır şamata tahliller falan derken geceyi ettim bir sürüüü bebişş sevdim hepiciğide çok tatlıydı allah ailelerine bağışlasın hepsini
yarın öğleden sonra hemşiremin yardımıyla kaçtığım hastaneye geri dönücem :KK53: napim cnm insanlar ameliyata adapte olsunlar diye kalmalarını istiyorlarmış ben fazlasıyla adapteyim diye torpilliydim :KK15:
inşallah bende sağlıcakla kucağıma alırım kızımı dualarınızı eksik etmeyin :KK16: elimden geldiğince erken gelip size yazmaya çalışıcam :KK54:

Heyyoooo
Canimmmm guzel guzel git guzel guzel gel kizini alip insallahhhh
Senden hbr beklicemm..
Allah ağrısız sancisiz dogum nasip etsin sana...
Inan ki cok heyecanlandim bugun girdim hep baktim yoktun:26:
Dedim bu kiz doguma gitti herhalll:KK52:

Kizlaaar vita malt diye bi icecek var siddetle tavsiye ediyorum bu oglen ictim tadi asiri kotu ama eylul ilk defa gogsumde doyarak uyudu ve agridi goguslerim doldugunu hissettim.ben memnun kaldim paylasmak istedim sizle :)

Balikommm sen nerden aldın
Bugun anilda carrefour da gormus ama almamis
Markette var sanirim yada bebek magazalarinda :44:

Cnm bnm de ilk gun cokkk azdi neden bu kdr uzuldun kiyamam yaaa
Sakin takma cunku bu cok normal hastanede bnm bebegimede iki kere siringa ile mama verdiler
Ertesi gun evine gecince gelecektir .. soylede biraz ruhunuda memeni de rahat biraksinlar
Burda cogumuzun ertesi gun geldi sutu..
Unutmaki etkleyen cok faktor var basta stresss
Bollll su su su ...mrk etme gelicektir sütun. ? Eger gelmezse ek olarak takviyelerle desteklersin
Humana still tea..
Bol yesillik ardindan su
Malt icecekler vs..

çokkkkk teşekkür ederim cevap verdiğiniz için çayı almıştım ona başladım malt ve yeşillikleri denicem inşallah gelir sütüm emzirememek çok kötü bir duygu küçücük meleğim gözüme bakıp duruyor :KK43:şırıngayla mama verip duruyorum..Allah herkesin sütünü bol etsin ve bebişler emsin..

arkadaşım üzme canını, benim de doğumum 36. haftada normal doğum oldu. hatta bana o kadar yalvarmama rağmen epidural de yapmadılar..çok acı çektim..hemen sütüm gelmedi..hatta bununla bile ilgilenmediler bebeğim 6-7 saat aç kaldı..ben yan odadaki hanımdan 30 cc mama aldım onu verdim 6 saat sonrası bebeişime..gögüslerim birkaç gün sonra korkunç şişti ama gene sütüm gelmedi... hatta mastit olacaktım az kalsın..sıcak su kompres ve elle sıkma derken pompalı makina sonunda geldi..bir haftadan fazla geçmişti ki ben sürekli mama verdim bebeğime..şimdi hem süt hem mama ikisi bir arada...2800 gram doğmuştu bebğim..şimdi 4 kiloyu çoktan geçti..bebişler dışarıda ne olursa olsun hızlı kilo alıyorlar..

cevabınız için çooookkk teşekkür ederim.cidden moral oldu normal doğum olunca hemen süt gelir sanırdım..inşallahhh hemen gelirde sütüm kendimi kötü hissetmem daha fazla.pompalı makine bende alıcam inşallah işe yarar.sizde güle güle büyütün bebeğinizi..

canim ben dogum yapmadim henuz ama kuzenim sezaryen ile dogum yapti. onun sutunun gelmesi icin yapmislar.
sicak suya kati beyaz sabunlari rendeleyip kucuk bir el haavlusuyla goguslere masaj yapmislar. sakir sakir sutum gelmeye basladi sonra dedi.

hatta sen o sicak havluyu biraz goguslerinde bekletip kompres yap. denemedim ama ccok tavsiye etti bana da

istersen bir dene bakalim

çokk teşekkür ederim yarın hemen onuda denicemm inşallah işe yarar

esradinçel
tebrikler canım gözünüzaydımaşallah

Tesekkur ederim canimm..

Bizde 5 . Gunmuzdeyiz sariligimiz 9.4 fizyolojik mis. Korkulacak bisey yokmus.

Sutum 3.gun geldu.caganda gelmemisti.bir ay.

Kilo olara 61.5 ile gittim.58.5 ile geldim.zaten bebek 3kilo dogdu.eee bunun suyu muyu yokmuydu..

Iki gun ici.de 57 ye ndim odemm vardi.

Ama 6 kilo gider diye mmustum. On cekinde oyle olmustu..

Memere yara oldu bekliyprdum bnu zaten.

Bide bisey sorcammmm.sezaryen olanlar amelyat yerini .nasil pansuman yapiyorsunuzzz.

Tesekkur ederim canimm..

Kilo olara 61.5 ile gittim.58.5 ile geldim.zaten bebek 3kilo dogdu.eee bunun suyu muyu yokmuydu..

Bide bisey sorcammmm.sezaryen olanlar amelyat yerini .nasil pansuman yapiyorsunuzzz.

Ameliyat yerine ilk gün açıldıktan sonra pansuman yapıldı. Bir daha gerek yok canım pansumana. Sadece kuru tutman gerekiyor. Benim doktorum bir de merhem verdi yara izinin geçmesi için, 6 ay kullanılacak.
Yapıştırma seninki de di mi?

cevabınız için çooookkk teşekkür ederim.cidden moral oldu normal doğum olunca hemen süt gelir sanırdım..inşallahhh hemen gelirde sütüm kendimi kötü hissetmem daha fazla.pompalı makine bende alıcam inşallah işe yarar.sizde güle güle büyütün bebeğinizi..

Annem hep ilk banyodan sonra gelir der. Eve çıktıktan bir gün sonra banyo yaptım, sıcak su tuttum, süt arttı hemen.

çokkkkk teşekkür ederim cevap verdiğiniz için çayı almıştım ona başladım malt ve yeşillikleri denicem inşallah gelir sütüm emzirememek çok kötü bir duygu küçücük meleğim gözüme bakıp duruyor :KK43:şırıngayla mama verip duruyorum..Allah herkesin sütünü bol etsin ve bebişler emsin..

Moral de çok önemli. Üzülünce hemen azalıyor sütüm. Mama işini de kafana çok takma. Ben hem emziriyorum hem mama veriyorum. Bebeğimde enfeksiyon çıktı, kilo alamıyor. Hastanelerde perişan olduk.
Bebeğin sağlıklı olsun da varsın mama alsın.

Aysun

Haklısın canım senin o yazdıklarını hayal bile edince altından kalkamazdim herhalde diyorum. O nasıl kaynana öyle. Insan bu en zor gününde 2 şeyin ucundan tutar. Yuh diyorum.
Ama bebislerin bi gülüşü herşeye değiyor değil mi :))
Bugün kızımı kucağıma aldım. Iki kolunu boynuma dolar gibi yaptı. Sanki sarıldı desem yalan olmaz. :KK16: öyle bi enerji oldu ki aramızda. Yerim ben onu. :KK54:
Bide 2 gündür emzik fırlatmayı yapıyo. Kucağıma alınca emzik yere fırlıyor :KK9:
Babası da çok seviyor o sevdikçe bende seviniyorum. Allah bozmasın. Kimsenin yuvasını bozmasın.
Amin canım benim,evet gölge etmesinler yeter ben bişey istemiyorum kimseden..
Çocuklarıma bakacak enerjim fazlasıyla var çok şükür..
Yerim ben o emzik fırlatanı:KK1:
Öp benim içinde miss kokulunu..

Aysunummmmmm
Allah sana guc kuvvetversin kuzummm
Tek basinasin..bnm yardim edenim cok Rabbime binlerce kez sukurler olsunnnn
Ilk hafta annem gelmisti yaa biraz moralimi bozdu..
Anlatmak istemiyorum..
Kimse olmayimca cok daha rahatim bennn
Kv yaslimi senin neden yardimci olmuyorrr yaaa cok uzuluyorum boyle seyler duyunca
Inanilmaz etkileniyorum
Valla topikce lohusalik bile yasayamadik..:KK53:
Dualarimdasin cnm ve hep aklimdasin inanki..
Sağol bitanem,samimiyetine o kadar inanıyorum ki
Sende moralini bozma sütünü etkiliyor bakk
Belki de o yüzden azaldı sütün
Boş ver kimse için deymiyor hepimiz
Anladık kimin ne mal olduğunu
Gerçii hamileliğimde ne hayrını gördüm ki lohusalıkta ne bekliyim:KK19:
Ne yaşlısı canoo ya,48 yaşında..Elalen 60ında torun tosun büyütüyor,amaan neyse boş ver onu
Sen nasıl oldun,Aral nasıl?
Emrahin ailesi benim icin lohusa depresyonuna girmis dedi sadece sarilikta uyandiramayip hastaneye goturdum diye lohusa oldukta depresyonumuz eksik kaldi bitek.1 gun uyur 2 gun uyur 3.gun uyanirmis lafa bak beyin fukaralari
Hayy Allah'ım yaaaa...
Ateş düştüğü yeri yakar tabi
Ona bişey olmaz bu rahatlıkla
Karışmasınlar her şeye,asıl depresyonda olanlar o menopozlu cadılarrrr:KK33::KK1:
selam arkadaşlar bende dün doğum yaptım kızım 40. haftasında epiduralli normalle doğdu çok şükür.ama sütüm hiç gelmiyor.göğüslerimi sıka sıka yara yaptılar hala gelmiyor.şırıngayla mama veriyoruz.sütü gelmeyen varmı siz neler yapıyorsunuz lütfen acl cevap verin bana.çok kötü durumdayım :KK43:(( geçmişide okuyamıyorum gelen gidenden..yardım ederseniz sevinirim.doğum yapacaklara Allah yardımcıları olsun diyorum...doğum yapanlarda güle güle büyütsünler mucizelerini...
Hayırlı olsun,allah analı babalı buyutsun cnm..
Boll bol su iç,bol bol emzir ve uyu..emzirmekten vazgeçme ama sütün gelmese bile hep emzir,uyuyorsa uyandır.
İnşallah gelir sütün canım..

Canoooo,dualarım seninle..
Sağlıkla yap doğumunu ve gel,bekliyoruz hemencecik ayağa kalk inşallah..
Bol bol da sütün olsun doyur miniğini:KK16:

Kizlar sabaha doğum var, hersey çok ani oldu. Bas agrisi ve tansiyon preeklemsi cikti sonunda. Dua edin lütfen.. saglikla görüşmek üzere..

Tesekkur ederim canimm..

Hayırlı olsun bebisiin.. Gözün aydın esracim.
Kiloyu dert etme. Zaten zayıfsin. Hastanede çok serum alıyoruz ya bakma şimdi sen kiloya falan.
Bi hafta sonra tartıl. Yada hiç tartılma. Bizi kıskandırma çatlatma :KK1:
Pansuman olayını da ben gazlı beze biraz batikon sürüp onu ameliyat yerine sürdüm. Kuruyunca üzerine verdiği merhem sürdüm. Peçete koyup çamaşırımı giydim. 3 gün yaptım bıraktım. Bi sorun olmadı allaha çok şükür.

2 haftamız var sabırsızlanmaya başladık artık sancı felan yok ama karnım acayip sertleşiyo ve beişim bugün geceden beri kıpır kıpır hiç durmuyo kaburga kemiklerimi ezdi resmen poposuyla bi o tarafa bi bu tarafa uyuyamıyorum
geçen hafta cuma çatı muayenesi oldum her şey normal şimdi açılmamda yoktu inş bu cuma gittiğimde açılman var der dr um çok sabırsızlanıyorum ben artık oyyy. herkes doğurmuş galiba benden başka uzun zamandır giremiyordum k.k. e haberler çok

Simdide bnmki uyumuyorrr
Esiminde Boğazları şişmiş uyudu yazik adamcaazz
Kollarimda uyuyorrr besigine birakuyorum aglamaya basliyorrr
Emzikte almıyor ndnse
Baya bi kaka yapti. Sonrasinda mama verdim
Neyse simdi mememde uyudu bunlari yazarken:KK52:

kızlar eylül bugün emdi uyudu emdi uyudu en son öğlen 1de mama vermiştim.vita malttan sonra göğüslerim doldu o da emdi.biraz önce emdi emdi memede uyuyakaldı.doymustur heralde ki uyuyo dimi süt yetmese doymamış olsa uyurmuydu emmekten yorulup falan?

Simdide bnmki uyumuyorrr
Esiminde Boğazları şişmiş uyudu yazik adamcaazz
Kollarimda uyuyorrr besigine birakuyorum aglamaya basliyorrr
Emzikte almıyor ndnse
Baya bi kaka yapti. Sonrasinda mama verdim
Neyse simdi mememde uyudu bunlari yazarken:KK52:

hepsi aynımı bunların yaa:KK1:aşkım memede uyuyo beşiğe koyuyorum hoop açılıyo gözler bi anda.
kaç cc mama yiyo canikom nide günde kaç kez veriyosun doktor bize 60 cc 6 saatte bir dedi ama bitiremiyo ve memeden sonra mama veriyorum bugün yemedi 1 kere yedi sadece.oof anlamıyorum bakamıyomuyum ben bu çocuga neden kilo almıyo:KK14:

Oyyy oyyy,benim doğumumda aynen öyle oldu kuzu:KK1:
Normal doğumun kolayı olmaz tabi candan can ayrılıyor,yine de bizimkisi bir tık iyiydi saatlerce sancı çekmedik en azından:))
Doğumhane kısmını niye yazmadın kıss merak ittimmm:KK1:
Neyse ki iyisiniz canı,çokk çok geçmiş olsun,Allah analı babalı büyütsün...

aynen cnm bazen düşünüyorumda ilk doğumum olmasına rağmen şanslıyım gerçekten sancımda kısa sürdü doğumumda aksini düşünemiyorum hastaneyi inletirdim herhalde :KK9: aysun cum doğumhane kısmını neden es geçtim...dr. dünya tatlısı Allah razı olsun ondan fakat dr. gelene kadar ebe hallediyo ya salak bi ebe denk geldi ay bi sinirli bi ukala kendimi devlet hastanesinde ya da suç işlemiş gibi hisseddim düşündükçe sinirim bozuluyo vala :KK4: sonuçta ilk doğum nasıl ıkınıcam ne yaşıcam bilmiyorum bi sinirleniyo ben tam doğum esnasında popomu havaya kaldırıyomuşum farkında olmadan kadın çıldırıyo ya niye kaldırıyosun diye bebek geri gidiyo dio dedim ya ben farkındamıyım ne yaptığım çok kaba adi bişeydi dedim bana dr.umu cağır ya yanındaki asistanına diyoki normal doğuramıcaklar maden ne diye uğraştırıyolar bizi sonra ayaklarımı bağladı düz duvara tırmanıyorum çünkü iyice delirdim dr.um geldi sakinleştim ve doğurdum ...o salak olmasaydı daha rahat ve keyifli doğuracama eminim. Bide doğumdan çıkarken eşime kapıda demişki normal doğurttuk dşe bize çok kızgın!!! Ertesi gün şikayet ettik meğer çok şikayet alıyomuş Allah'ından bulur...yoksa hetşey yolundaydı Allah'ın izniyle

Kızlar göğüs kalkanı kullanan arkadaşlara bir sorum olacak
içine dolan sütü döküyor musunuz?
döküorum içim gidiyo=((

fikri olan var mı?

one kuzum ilk kez duyuyorum :44:

Kizlar herkese selamm
Ben cok sık giremiyorum yazamiyorum.. elbet bu duzende değişecek
Aral hala hasta cok şükür kusmasi ishali bitti ama geceler öksürük krizi tutuyor
Bende 3 gundur cok hastayim bugunayaga kalkabildim. Ben boyle bi hastalik yillardirrrr yasamamistim
Pazar gunu ablam ve irmak geldiler onları gemiden almaya gittik eve geldik ve benim bi anda bogazim sisti... oyyy mahfoldumm usuyorum terliyorum etlerim aciyor esim kime boulenecegini şaşırdı gece boyu bi kerem e bi bana bi Aral a kostu durdu. Bugun ayaklandim oglumu yikadim
Simdide kendim giricem..
Emine annem bize cok guzel bakiyor Allah razi olsun...
Sutumun azligi disinda bi sıkıntımiz yok cok şükür tabi gaz sorunumuz var birde..

Dogum yapanlari tebrik ediyorum...
Yapacaklara Allah kurtarsin diyorum..

geçmiş olsun canm benm Rabbim şifalar versin size :KK16:

X