2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
Valla cnm cokk tesekkur ederim kac haftadr gecmedi yaa kuzum oksurdukce ben mahfoluyorum
Birde bunu deniyeyim.. yatarken caktirmadan sureyim bariii:26:

Denizcim benim kızimda öksurüyor yarim çay kaşigi zencefili bi cay kasigi balla karistirip veriyorum inatci gece öksuruğü kesiyor ben hep onu yaparim

cnm benmmmmmm
çok teşekkür ederim Allah razı olsun canım arkadaşım.Nasıl kuzey yerinde mi keyfiniz nasıl gidiyooo

Kuzu yazamadım sana yaa...yazcam birazdan=)
ya bana her emziremden önce ver dedi niye öyle dedi ki
ayrıca 10 gün oldu göbeğimiz düşmedi solüsyon vermedi sürme solüsyon kendi düşer dedi...
sağlıklı olsunda kilosu sorun değil kiloyla soğru orantılı değil sakın panik yapmaa

cnm benim ne çabuk geçmiş zaman dimi.
maşallah sübhanallah çok almış öyle herkese söyleme sakın nazar değer.benim nazarım değdi oğluma zan annenin bebeğine günde 7 kere nazar değermiş...
evet bende ara sıra zeytinyağ sürüyorum ama saf.edremitten getirttim.kesinlikle öneriyorum.
serum fizyolojiyi ben günde 8 kere falan kulanıyorum okyanus suyu olduğu için rahatlıkla kullan dedi dr um.zaten bugünde başka dr a gittik o da alerji teşhisi koydu.grip olamsından iyidir.hapşuruk ksürük burun akıntısı olunca kokrtuk...hastanele mikrop kaynıyo yaaa.
para olacak eve çağıracaksın dr u=)))
gaz ilacını da bana her emzirmeden önce kullan dedi.
sende bebeğni bizim için kokla ohhh miss süt kokulular=(

Kuzey iyi çok şükür teyzesi:) bol bol emiyor cuma günü işitme testimiz olacak zaman nasıl geçiyor anlamadım bıle :) arasını kokla benim için canım mis kokusunu :)

slm kızlar ya bn çok yorgun bitkinim her tarafım kırılıyo resmen uykusuz halsiz oğluş çok yoruyo beni dün 1 aylık olduk aşımız vardı yıktı orayı ağla ağla. şimdi uyuyuyo . huzursuz oldu ya gündüz gece tam düzgün bi uyudugu yok yoruyo bizi . az emiyo emerkende birden boğuluyo gibi oluyo ne yapacagımı şaştım mamada veriyoruz. kendi sütümüde günde 2 kere falan sağıyorum bazen emdikten sonra yarım sa falan geçince veriyorum öyle az az doymuyo . yoruluyo emerken. siz gögsünzde kaç dakka tutuyosunz emiyo ? ne kadar mama veriyosnz ?2720 gr doğmuştu 36h+1günlk. dün 3650 gr geldi. doktoru iyi kilo almış dedi.. birde bnm kanam kesildi ama şöle 25. günden sonra çok az az rengi koyulaşıp .şimdide günlük koyuyorum azcık öyle tam bi abdeslenemedim. sezeryandan sanırım 25 gün dedim ama ilk şöle 1 hafta tam ped kullandım sayılır yani sonra az az oldu adet gibi bile değildi. ne zaman normale döner acaba ? sizde durumlar nasılll ?

doğum yapmmaış olanlara Allah kolay dogum nasıp etsinn ...

Kızlar ben hamilelikte toplam 16 kilo almıştım 10 kilosu gitmiş bugün itibariyle .. Ama yememden hiç kısmıyorum kuzum sütsüz kalmasın yeter

Aysun

Haklısın canım senin o yazdıklarını hayal bile edince altından kalkamazdim herhalde diyorum. O nasıl kaynana öyle. Insan bu en zor gününde 2 şeyin ucundan tutar. Yuh diyorum.
Ama bebislerin bi gülüşü herşeye değiyor değil mi :))
Bugün kızımı kucağıma aldım. Iki kolunu boynuma dolar gibi yaptı. Sanki sarıldı desem yalan olmaz. :KK16: öyle bi enerji oldu ki aramızda. Yerim ben onu. :KK54:
Bide 2 gündür emzik fırlatmayı yapıyo. Kucağıma alınca emzik yere fırlıyor :KK9:
Babası da çok seviyor o sevdikçe bende seviniyorum. Allah bozmasın. Kimsenin yuvasını bozmasın.

D
Kızlar doğum yapalı 16 gün oldu ilk 5 gün kanamam oldu sonra geçti,dün gece uyurken bardaktan boşalır gibi kanamam oldu miktarı bir su bardağından fazla ve birden geldi.böyle bi durum yaşayan yada bilen varmı?

Aynen bende de oluyor o şekilde canım..
Bende anneme sordum normal dedi,diğer doğumlarımda olmamıştı böyle.2-3 gün çok az geliyor sonra bir boşalıyor
Koca gece pedinden taşıyor,2 dk falan sürekli akıyor sonra kesiliyor..

Son düzenleme:
slm kızlar ya bn çok yorgun bitkinim her tarafım kırılıyo resmen uykusuz halsiz oğluş çok yoruyo beni dün 1 aylık olduk aşımız vardı yıktı orayı ağla ağla. şimdi uyuyuyo . huzursuz oldu ya gündüz gece tam düzgün bi uyudugu yok yoruyo bizi . az emiyo emerkende birden boğuluyo gibi oluyo ne yapacagımı şaştım mamada veriyoruz. kendi sütümüde günde 2 kere falan sağıyorum bazen emdikten sonra yarım sa falan geçince veriyorum öyle az az doymuyo . yoruluyo emerken. siz gögsünzde kaç dakka tutuyosunz emiyo ? ne kadar mama veriyosnz ?2720 gr doğmuştu 36h+1günlk. dün 3650 gr geldi. doktoru iyi kilo almış dedi.. birde bnm kanam kesildi ama şöle 25. günden sonra çok az az rengi koyulaşıp .şimdide günlük koyuyorum azcık öyle tam bi abdeslenemedim. sezeryandan sanırım 25 gün dedim ama ilk şöle 1 hafta tam ped kullandım sayılır yani sonra az az oldu adet gibi bile değildi. ne zaman normale döner acaba ? sizde durumlar nasılll ?

Çok şükür biz mamayı kestik gibi bişe 3 4 günden beri hiç mama vermedim.
Sütümün yetmediği zaman kimyon kaynatıp verdim. Öyle öyle idare ettik. Şimdi çoğaldı Allaha şükür.
Ilk günler bol bol emzirin süt gelir dediler öyle yaptım. Göğsüm boş bile olsa tutturdum çekti zamanla geldi ışte. Elhamdülillah..

Gizommmm o saatte napiyordun ayakta askim
Eylul yine uyanik miydi yoksa

evet aşkım tabikiii:KK14:
Bizdeeeee bizdeee :nazar: ne tesadufff yoksa biz ayni gun mu dogurdukkk:KK52:

bilmiyorumkii aynı gün doğurduk galibaa:KK52:

Kilo vermek için extra bişe yapıyomusunuz?
Ben bu hafta 2 kilo vermişim daha 16 kilo vermem lazım. Tablo oluşturmayı bilsem zayıflama topigini ben açacam ama artık gizem bide ona el atarsın demi :KK1:

timam aşkım bekleyin hallediciiiyiimmm bugün yarın:KK54:

Aysunummmmmm
Allah sana guc kuvvetversin kuzummm
Tek basinasin..bnm yardim edenim cok Rabbime binlerce kez sukurler olsunnnn
Ilk hafta annem gelmisti yaa biraz moralimi bozdu..
Anlatmak istemiyorum..
Kimse olmayimca cok daha rahatim bennn
Kv yaslimi senin neden yardimci olmuyorrr yaaa cok uzuluyorum boyle seyler duyunca
Inanilmaz etkileniyorum
Valla topikce lohusalik bile yasayamadik..:KK53:
Dualarimdasin cnm ve hep aklimdasin inanki..

Ilk günler 20dk emziriyordum.süt gelsin diye.
Bir veya 1,5 saatte bi emziriyorum. Her emzirmede 7- 10 dk tek göğsümü emiyor canım. Genelde böyle. Bazen ikisini arka arkaya da emebiliyor. Banyo falan yaptığında.

Aysunummmmmm
Allah sana guc kuvvetversin kuzummm
Tek basinasin..bnm yardim edenim cok Rabbime binlerce kez sukurler olsunnnn
Ilk hafta annem gelmisti yaa biraz moralimi bozdu..
Anlatmak istemiyorum..
Kimse olmayimca cok daha rahatim bennn
Kv yaslimi senin neden yardimci olmuyorrr yaaa cok uzuluyorum boyle seyler duyunca
Inanilmaz etkileniyorum
Valla topikce lohusalik bile yasayamadik..:KK53:
Dualarimdasin cnm ve hep aklimdasin inanki..
Emrahin ailesi benim icin lohusa depresyonuna girmis dedi sadece sarilikta uyandiramayip hastaneye goturdum diye lohusa oldukta depresyonumuz eksik kaldi bitek.1 gun uyur 2 gun uyur 3.gun uyanirmis lafa bak beyin fukaralari

Emrahin ailesi benim icin lohusa depresyonuna girmis dedi sadece sarilikta uyandiramayip hastaneye goturdum diye lohusa oldukta depresyonumuz eksik kaldi bitek.1 gun uyur 2 gun uyur 3.gun uyanirmis lafa bak beyin fukaralari

Cussssss yaa ne 2 gunu:KK53:
Bosver cnm yaa iyi yaptinsen annelik icgudusel bisey bi anne herseyi hissederve dogru olani yapar
Kimseyi takmaaaa

Sen cok guclu bi kizsin neleriiii atlatmissin bunlari hele hic takipta kendine dert etmee
Bak ben coktaktim sutume yansidi :KK43:

Gizem msj kutunu bosalttttt csnimm :KK54:
Bosalttim askim
Cussssss yaa ne 2 gunu:KK53:
Bosver cnm yaa iyi yaptinsen annelik icgudusel bisey bi anne herseyi hissederve dogru olani yapar
Kimseyi takmaaaa

Sen cok guclu bi kizsin neleriiii atlatmissin bunlari hele hic takipta kendine dert etmee
Bak ben coktaktim sutume yansidi :KK43:

kendi 2 gun uyusun hatta 3.gunde uyusun 4.gunde gerizekalilar iste.ne bi arayip nasil oldun diye sorsunn eylulu merak etsin yokk herkesi oyle iyi tanidimki babamlarda bitti benim icin emrahin aileside

Son düzenleme:
Endi endie

Bosalttim askim

kendi 2 gun uyusun hatta 3.gunde uyusun 4.gunde gerizekalilar iste.ne bi arayip nasil oldun diye sorsunn eylulu merak etsin yokk herkesi oyle iyi tanidimki babamlarda bitti benim icin emrahin aileside

Ayyy inanmıyorum yaa eylul ilk torunu degil mi bunlarin yaaa
Ne kdr duyarsiz duygusuzlarrr gizem...
Taki fln takti mi bari gizooo

doktordan geldik ama biraz moralim bozuk geldim doğrusu, 20 aralıkta doğuma gireceğim ama bebeğim 1 aydır 2900 kg, geçen hafta hastaydım ben 3 kg verince sanırım bebeğimde sarsıldı 3 kg yu geçer diyordum kesin ama bu gidişle 3 ü zor görcez, hayırlısı bakalım...

Benimde doğum ya 19 aralık yada 20 aralık.

Bence haline şükret canım. Boşuna üzülüyorsun.

Benim bebişim 2 kilo anca dogacak. Anne karnında beslenemedi yavrum.

Benimde doğum ya 19 aralık yada 20 aralık.

Bence haline şükret canım. Boşuna üzülüyorsun.

Benim bebişim 2 kilo anca dogacak. Anne karnında beslenemedi yavrum.
canım ya insallah son anda atak yapar senin minik... ya şimdiye kadar bütün gelişimleri haftasından ilerideydi, ama bir aydır kilosundan tut ac-bpd ölçüleri hep geriden geliyor, en başından böyle olsaydı bukadar takmazdım belki ama ne olduysa bir aydır geriledi bebek. yapacak birşey yok artık insallah sütümüz gelir hemen bebeklerimize yarar da hastalanmadan toparlanır minikler. İnsallah sen de sorunsuz bir doğum yaparsın canım

X